Copyright © All rights reserved | This template is made with by Colorlib

Wielkanoc będzie za:

Fakty, wydarzenia, informacje

Ogłoszenia parafialne

Wybierz interesujące Cię ogłoszenia:

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Dzisiaj również święto naszych kochanych Mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki. Nasze Mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa. Zapraszamy na godzinę 16.00 a w tygodniu na godzinę 17.30.

3. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00, po Eucharystii o godz. 9.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze oraz starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Strażaków do pilnowania porządku. Po południu Msza św. połączona z nabożeństwem majowym o godzinie 16.00. W Kłapówce Msza św. o godzinie 12.00, nabożeństwo majowe o wcześniej o godzinie 11.30. Próba sypania kwiatów we wtorek i środę o godzinie 17.00.

4. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. To również pierwsza sobota miesiąca - Msza św. również rano o godzinie 7.00.

5. W sobotę także Międzynarodowy Dzień Dziecka.

6. W 3. niedzielę miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele złożyło 22 rodziny w tym 6 z Kłapówki. Bóg zapłać.

7. Na plac targowy został podstawiony kontener na makulaturę, który został już zapełniony. W tym tygodniu zostanie podstawiony nowy. Bóg zapłać za dotychczasową ofiarność. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na budowę studni głębinowych w Afryce.

Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 1 czerwca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 536, 536A, 536B, 540, 540A, 541A, 542, 542A,
 • w Kłapówce: 1, 32.

 • 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą.

  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek - zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 7.00, Suma o godz. 10.30 oraz o godz. 17.30 a na Kłapówce o godz. 16.30.

  3. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach. Odpust w Kolbuszowej Górnej. Suma o godzinie 18.00.

  4. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.

  5. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy – odpust w Głogowie Młp. – Fara. Suma o godzinie 11.00.

  6. Również w przyszłą niedzielę przypada święto naszych Mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.

  7. Natomiast w kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W celu przygotowania jej obchodów, zwłaszcza procesji do czterech ołtarzy w stronę elektrowni a zakończenie w ogrodzie sióstr.

  8. W środę, 22 maja – św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.

  9. Otrzymaliśmy podziękowanie od proboszcza i parafian kościoła błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki za ofiarę na budowę kościoła, która wyniosła 6508 złotych.

  10. Dziś 3. niedziela miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele. A na Kłapówce na zakup gazu opałowego do ogrzewania kaplicy. Bóg zapłać.

  11. Jutro na plac targowy zostanie podstawiony kontener na makulaturę a pieniądze z jej sprzedaży przeznaczone zostaną na budowę studni głębinowych w Afryce.

  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: ŚP. Józef Pastuła i ŚP. Stefania Cichowicz z Widełki. Niech dobry Bóg przyjmie ich do grona zbawionych. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonych w smutku rodzinach w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 25 maja na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 527, 528, 529A, 531, 532, 533, 534, 536, 554,
 • w Kłapówce: 78, 209A We.

 • 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Dziś też przeżywamy uroczysty dzień Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci z klasy czwartej. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym. Wieczorne nabożeństwo majowe o godz. 16.00 w dni powszednie o 17.30. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci a rodzice poczujcie się odpowiedzialni by im to umożliwić.

  2. Wczoraj rozpoczęliśmy przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy po wieczornej Eucharystią połączoną ze śpiewem Litanii Loretańskiej.

  3. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

  4. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed i po Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

  5. We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

  6. W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.

  7. W najbliższą 3. niedziela miesiąca, składka w kopertach na prace przy kościele. A na Kłapówce na zakup gazu opałowego do ogrzewania kaplicy. Bóg zapłać.

  8. Pan sołtys we wtorek i środę, tj. 14 i 15 maja w godzinach od 14.00 do 15.00 będzie zbierał podatek oraz cmentarne.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 18 maja na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 518, 518B, 519, 520, 521, 523, 524, 525, 525B, 525C,
 • w Kłapówce: 832AW, 835W.

 • 1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30, po wieczornej Eucharystii. Wyjątkowo we wtorek o godzinę później o 18.30 ze względu wyjazd do Krakowa dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami.

  2. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Udamy się z procesją do krzyży przy wejściu do kościoła; we wtorek przy krzyżu misyjnym a w środę na kalwarii. Serdecznie zapraszamy.

  3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza Święta o godzinie 17.30.

  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a zarazem Rocznica Pierwszej Komunii św. Tradycyjnie będzie zmieniony porządek Mszy św. Msza Rocznicowa o godzinie 8.00, suma o godzinie 10.30 a po południu o godzinie 16.00. Na Kłapówce wyjątkowo na przyszłą niedzielę o 6.45.

  Wczoraj odszedł od nas po nagrodę do Pana: ŚP. Andrzej Baran z Widełki, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 15.00. Niech dobry Bóg przyjmie go do grona zbawionych. Pamiętajmy o nim oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 11 maja:

 • w Widełce: rodziców dzieci rocznicy pierwszokomunijnej,
 • w Kłapówce: przedstawicieli z domów o numerach 76A, 77.

 • 1. W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omdlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16.00. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych. Proszę rodziców by wysyłali na majówki dzieci.

  2. We czwartek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

  3. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny i naszej parafii. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 uroczysta suma o godzinie 11.00. Po południu o godz. 16.00. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu a szczególnie naszej parafii do Maryi. Na Sumę zapraszam Strażaków ze swoim sztandarem. Nie obowiązuje post.

  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek piątek i pierwsza sobota. W pierwszą sobotę Msze święte o godzinie 7.00 i 17.30.

  5. Wyjątkowo w pierwszą sobotę odwiedzimy chorych.

  6. Spowiedź na pierwszy piątek i przed odpustem codziennie przed Mszą św.

  7. Dziś Pierwsza Komunia św., 21 dzieci po raz pierwszy przyjmie Chrystusa do swojego serca. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

  8. W ramach pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin tradycyjnie, 7 maja udamy się do Krakowa, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Za zgodą ks. Biskupa Ordynariusza i Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przywieziemy relikwie św. Faustyny Kowalskiej. Duchowym przygotowaniem na przybycie do naszej wspólnoty św. Faustyny będzie rozpoczynająca się jutro Nowenna do Bożego Miłosierdzia na którą serdecznie zapraszamy wszystkich.

  9. Na przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 16.00 spotkanie rodziców dzieci od rocznicy Pierwszej Komunii św.

  10. W 3. niedzielę miesiąca, składka w kopertach na prace przy kościele złożyło 18 rodzin. Bóg zapłać.

  11. Zgodnie z dekretem Ks.Biskupa każda parafia w naszej diecezji ma jedną składką w roku wspomóc budujące się świątynie w naszej diecezji. W tym roku przydzielono nam pomoc dla budującej się świątyni bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie. Na drugą niedzielę odwiedzi nas kapłan posługujący w tamtym kościele z będzie głosił słowo Boże i prosił o wsparcie. Mając piękną świątynię umiejmy dzielić tym co posiadamy ciężko utrudzonym parafiom w budowie nowych kościołów.

  W tym tygodniu odszedł do wieczności: ŚP. Julian Wyka z Widełki. Niech dobry Bóg przyjmie go do grona zbawionych. Pamiętajmy o nim oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w czwartek, 2 maja na godzinę 15.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 503, 506A, 510, 511, 514, 515, 516E, 517,
 • w Kłapówce: 69, 70A.

 • 1. W ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

  2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

  3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

  4. W środę po wieczornej Eucharystii o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej naszej Królowej.

  5. Dziś 3. niedziela miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  6. Jutro o godzinie 16.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

  7. Na przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 Pierwsza Komunia Św. dzieci klasy trzeciej w liczbie 21 uczniów.

  8. Spowiedź dzieci i ich rodziców oraz krewnych w sobotę o godzinie 16.00. Prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci by dobrze przeżyły ten szczególny dzień w życiu.

  9. W czwartek o godzinie 17.00 spotkaniu uczniów klasy 7 przygotowującej się do bierzmowania.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w czwartek, 25 kwietnia:

 • w Widełce: rodziców dzieci pierwszokomunijnych,
 • w Kłapówce: przedstawicieli z domów o numerach 68A, 832eW.

 • 1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

  2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

  3. W czwartek na Mszy św. przyjęcie kandydatów na ministrantów do grona ministrantów. Zapraszamy rodziców i bliskich.

  4. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej naszej Królowej.

  5. Przyszła niedziela 3. miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  6. Jutro o godzinie 16.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

  W piątek odeszdł do wieczności: ŚP. Józef Michałek z Kłapówki, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 15.00. Niech dobry Bóg przyjmie go do grona zbawionych. Pamiętajmy o nim oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 20 kwietnia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 494, 495, 495A, 496, 498, 499, 500A, 500B, 501, 502C,
 • w Kłapówce: 67, 68.

 • 1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego... O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego parafialnego Caritasu.

  2. Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy Akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu.

  3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.

  4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

  5. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę na nowennę do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  6. Na czwartek na godz. 17.00 zapraszamy młodzież klasy 7 na rozpoczęcie spotkań przygotowujących do bierzmowania na przyszły rok.

  7. Dziś w niedzielę po Mszy św. o godzinie 15.00 spotkanie rodziców i dzieci klasy 3 przygotowującej się do Pierwszej Komunii Świętej.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 13 kwietnia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 477, 482, 485, 486, 488, 489, 490, 491, 494A,
 • w Kłapówce: 63, 65.

 • 1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo chyba dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

  2. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte o 9.00, 10.30 i o 12.00 nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00. Na Kłapówce o 9.00. Składka z tego drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i szkół w naszym kraju. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie „Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!" i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy.

  3. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.

  4. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę – na wynagradzający Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

  5. W piątek i sobotę Msza św. o godz. 7.00 i o 18.00

  6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Mszę św. w przyszłą niedzielę będzie o godz. 15.00 i rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego.

  W tym tygodniu odeszła do wieczności: ŚP. Anna Grzywacz z Widełki, której pogrzeb będzie we wtorek o godzinie 14.00 oraz ŚP. Krystyna Kuczyńska z Kłapówki, której pogrzeb będzie we wtorek o godzinie 16.00. Niech dobry Bóg przyjmie je do grona zbawionych. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonych w smutku rodzinach w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 6 kwietnia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 458, 475, 475A, 476A, 476B, 479, 479A,
 • w Kłapówce: 62, 64.

 • 1. Niedzielą Palmową wchodzimy w Wielki Tydzień, w doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy, odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na Jego cześć.

  2. Już po raz siódmy dzisiejszego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Jest to rocznica męczeńskiej śmierci beatyfikowanej pół roku temu rodziny Ulmów, jednej z wielu bohaterskich polskich rodzin, którzy chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia. Dla nas jest to okazja, aby modlić się o pokój, zgodę, pojednanie między narodami oraz o to, by w drugim człowieku umieć zobaczyć swojego bliźniego, któremu należy okazywać miłość i szacunek.

  3. W środę od godziny 8.00 z dziewczynkami z Caritas Szkolnego nawiedzimy chorych.

  4. W kalendarzu liturgicznym 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy tego kalendarza wskazują na ogromną wielkość dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, zatem tę uroczystość będziemy obchodzili w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia.

  5. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne oraz Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Aby rzeczywiście je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemienił, uczynił lepszymi. On, jak słyszeliśmy w odczytanym opisie Męki Pańskiej, na krzyżu modlił się za swoich oprawców i obiecał raj skruszonemu łotrowi. On także nas przyjmuje i ogarnia swoim miłosierdziem, zatem otwórzmy się na to uzdrawiające działanie

  6. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą, Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękowali za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po skończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (dawniej nazywanym „Ciemnicą”), gdzie będziemy go adorowali do godz. 22.00. Podczas procesji śpiewać będziemy hymn Sław języku tajemnicę, za odmówienie go tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny. Adorację wznowimy w Wielki Piątek o godz. 7.00, a następnie adoracja będzie prowadzona przez przedstawicieli numerów domu pod przewodnictwem róż różańcowych. Naszej parafii według porządku wywieszonego w gablocie, aż do rozpoczęcia liturgii Męki Pańskiej.

  7. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w specjalnej i szczególnej liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja Krzyża Świętego, za uczczenie którego w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym tę liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00, wcześniej, bo na godz. 17.30 zapraszamy wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego „Bożego Grobu”, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 22.00 przez całą noc i przez Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Podczas adoracji odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali i podobnie jak było w przypadku adoracji w tak zwanej „Ciemnicy” zapraszamy. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

  8. Wielka Sobota jest również dniem, przed południem gdy nie sprawuje się Eucharystii wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym „Grobie Pańskim”. Zapraszamy na godz. 7.00 na poranną modlitwę Kościoła oraz zachęcamy do przyjścia do świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się znaleźć chwilę czasu w tym przedświątecznym zabieganiu, zarówno w Wielki Piątek, jak i w Wielką Sobotę na indywidualną modlitwę przed ukrytym w Chlebie naszym Panem i Zbawicielem.

  9. O godz. 9.00, 10.00 i 12.00 w Widełce oraz 10.30 na Kłapówce będzie odbywać się święcenie pokarmów na stół wielkanocny.

  10. Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc przejścia ze śmierci do życia; będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Rozpoczniemy ją od poświęcenia ognia i zapalenia Paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne ALLELUJA, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Adoracja w sobotę do 21.00.

  11. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczyń na wodę święconą.

  12. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 (na nowy czas) uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według następującego porządku: 7.00 , 10.30 i 12.00 a na Kłapówce o godz. 9.00.

  13. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w głębokie przeżycie tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w środę, 27 marca na godzinę 15.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 453A, 455, 456, 458, 460, 463, 464, 468, 469, 470, 476,
 • w Kłapówce: 60, 61, 62A, 62B.

 • 1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

  2. 2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: rozpoczynające się parafialne rekolekcje i spowiedź święta przedświąteczna dają nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana. Zapoznajmy się z programem rekolekcji, który wywieszony został w parafialnej gablotce i znajduje się na stronie internetowej, z godzinami spowiedzi świętej i znajdźmy czas, aby skorzystać z tego czasu łaski.

  3. Dziś wieczorem na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 rozpoczynającej rekolekcje.

  4 Po Mszy św. tradycyjnie wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa.

  5. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę wieczorną o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich, mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenitantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.

  6. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.

  7. W całej Polsce odmawiana jest Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Przez patronów Św. Andrzeja Boboli i błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszko. Serdecznie zapraszamy.

  8. Nadal można nabyć w zakrystii baranki, paschałki na stół Wielkanocny oraz złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. W sklepach również trwa coroczna przedświąteczna akcja "Podziel się z potrzebującymi".

  9. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zwraca się z prośbą o ofiarowanie 1.5 % podatku na Caritas – Biedni w potrzebie – ulotki na stoliku.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 23 marca na godzinę 14.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 422A, 423, 432, 433, 434, 441, 441A, 442, 442A,443,
 • w Kłapówce: 58, 59A.

 • 1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są 22-ego marca wielkopostne rekolekcje, których program wywieszony będzie na przyszła niedzielę.

  2. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

  3. W dniach 16–24 marca br. w całej Polsce będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Serdecznie zapraszamy.

  4. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę nowenna do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  5. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru Papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej a dziś już chcemy powierzyć opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego Namiestnika.

  6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 15.00 w Widełce i o 13.30 na Kłapówce oraz wsłuchujemy się w pasyjne rozważania, jak i w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o 17.00 i 20.00 a na Kłapówce o godz. 16.00.

  7. Można nabyć w zakrystii baranki i paschałki na stół Wielkanocny oraz złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. W sklepach również rozpoczęliśmy coroczną przedświąteczną akcję podziel się z potrzebującymi.

  8. W dalszym ciągu do 15 marca w godzinach od 14.00 do 17.00, Pan sołtys i przedstawiciel Rady Parafialnej będą zbierać podatek i opłatę cmentarną w cenie 30 zł. Poczujmy się odpowiedzialni za to nasze drugie miejsce święte jakim jest nasz cmentarz.

  9. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zwraca się z prośbą o ofiarowanie 1.5 % podatku na Caritas – Biedni w potrzebie – ulotki na stoliku.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 16 marca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 397, 398, 405, 406, 407, 408, 409A, 413, 415,
 • w Kłapówce: 57A, 59.

  Publiczne Przedszkole w Widełce ogłasza trwające od 8 marca do 29 marca 2024 r. zapisy dzieci do przedszkola w wieku od 3 do 6 lat na rok szkolny 2024/2025 do godziny 15.00.

 • 1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś o godzinie 15.00 w Widełce i o godzinie 13.30 w Kłapówce - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzieni 16.00 na Kłapówce a na Widełce o 17.00 i o 20.00. Serdecznie zapraszamy. Dla niemogących uczestniczyć na tygodniu zapraszamy w niedzielę przed sumą o godzinie 9.30.

  2. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

  3. Msze św. codziennie o godzinie 17.00 za wyjątkiem jutrzejszego dnia - poniedziałkek Msza św. będzie tylko rano o godzinie 7.00 ze względu na bierzmowanie w Głogowie Małopolskim na Niwie o godz. 18.00 naszej młodzieży. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

  4. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich. Wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji z intencji Koła Gospodyń z Widełki.

  5. W tym, tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka. Patron naszego biskupa Seniora Kazimierza Górnego polecajmy Go w naszych modlitwach.

  6. Można nabyć w zakrystii baranki i paschałki na stół wielkanocny oraz złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. W sklepach również rozpoczęliśmy coroczną przedświąteczną akcję podziel się z potrzebującymi.

  7. Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas i adorowali Pana Jezusa w czasie całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek. I nie pozwolili by Pan Jezus pozostał sam. Bóg zapłać.

  8. Od poniedziałku 4 marca do 15 marca w godzinach od 14.00 do 17.00 pan Sołtys i przedstawiciel Rady Parafialnej będą zbierać podatek oraz opłatę cmentarną w cenie 30 zł. Poczujmy się odpowiedzialni za to nasze drugie miejsce święte jakim jest nasz cmentarz.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 9 marca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 384, 385A, 386, 387, 388, 389, 391, 396,
 • w Kłapówce: 54, 57.

 • 1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

  2. Dziś o godzinie 15.00 w Widełce i o godzinie 13.30 w Kłapówce Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godzinie 16.00 na Kłapówce a na Widełce o godzinach 17.00 i 20.00. Serdecznie zapraszamy. Dla niemogących uczestniczyć na tygodniu zapraszamy w niedzielę przed sumą o godzinie 9.30.

  3. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

  4. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Ad Gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

  5. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek i sobotę Msza św. również rano o godzinie 7.00

  6. W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.

  7. W piątek przed południem odwiedziny chorych.

  8. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed przed Mszą św. a spowiedź wielkanocna w Wielki Poniedziałek w czasie rekolekcji.

  9. Trwa nowenna przed bierzmowaniem, które będzie na przyszły poniedziałek w Głogowie Małopolskim na Niwie o godzinie 18.00. Już dziś prosimy o modlitwę by godnie przyjęły ten sakrament.

  10. W środę po nowennie spotkanie rady parafialnej. Serdecznie zapraszam.

  11. Można nabyć w zakrystii baranki, paschałki na stół wielkanocny oraz złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. W sklepach również rozpoczęliśmy coroczną przedświąteczną akcję podziel się z potrzebującymi.

  12. W ubiegłą niedzielę 3 miesiąca składkę w kopertach na pracę przy kościele złożyło 16 rodzin. Bóg zapłać.

  13. Jutro w poniedziałek (26.02) przypada całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godzinie 9.30 a zakończymy Mszą św. o godzinie 17.00. Prosimy o adorowanie przedstawicieli poszczególnych numerów domu a pierwsze pół godziny o przewodnictwo prosimy Roże Różańcowe a druga część adoracji w ciszy. Nie pozwólmy by Pan Jezus pozostał sam.

  14. Zaproszenie Przychodni mammograficznej do darmowych badań. Szczegóły na banerze na parkingu.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 2 marca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 373, 376, 379, 379A, 380, 381, 382, 383,
 • w Kłapówce: 51, 52.

 • 1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem.

  2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.

  3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 15.00 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Na Kłapówce Msza św. i Gorzkie Żale o godzinie 13.30 Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżowąo godz. 17.00 i 20.00. Szczególnie zapraszamy młodzież. Na Kłapówce w piątek o godzinie 16.00., a dla niemogących być na tygodniu zapraszamy na drogę krzyżową przed sumą w niedzielę o godz. 9.30 prowadzoną przez mężczyzn.

  4. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed i podczas Mszy jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.

  5. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

  6. 25 lutego br. w II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Zbiórka do puszek, która będzie przeznaczona na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.

  7. W najbliższą sobotę rozpocznie się nowenna przed bierzmowaniem młodzieży klasy 8 (obecność obowiązkowa). Natomiast na niedzielę na Mszę św. popołudniową zapraszam ich z rodzicami aby uroczyście wręczyli im krzyże.

  8. Można nabyć w zakrystii baranki i paschałki na stół wielkanocny oraz złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. W sklepach również rozpoczynamy coroczną przedświąteczną akcję podziel się z potrzebującymi.

  9. Dzisiejsza niedziela 3. miesiąca, składka w kopertach na pracę przy kościele.

  10. Już dziś informuję, że w poniedziałek (26.02) przypada całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegóły w najbliższą niedzielę.

  11. Zaproszenie przychodni mammograficznej - baner na partingu.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 24 lutego na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 367, 368, 369, 370, 370A, 371, 372,
 • w Kłapówce: 48, 50.

 • 1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

  2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy 22 marca.

  3. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę na nowennę do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 7.00 i 17.00 w Widełce oraz o godz. 16.00 na Kłapówce. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

  5. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

  7. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. W piątek zapraszamy na godz. 17.00 i o 20.00. Szczególnie zapraszamy młodzież. Na Kłapówce w piątek o godzinie 16.00. Dla niemogących być na tygodniu zapraszam na drogę krzyżową przed sumą w niedzielę o godz. 9.30, prowadzoną przez mężczyzn. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu popołudniami o godz. 15.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych. Na Kłapówce po Mszy św. o godzinie 13.30, nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

  8. Najbliższa niedziela 3 miesiąca składka w kopertach na pracę przy kościele.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 17 lutego na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 351, 353, 354, 355, 361, 362, 362A, 363,
 • w Kłapówce: 41, 45.

 • 1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki.

  2. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

  3. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszy Świętej pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

  4. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Już dzisiaj chcemy poinformować, że parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.
 • we wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.
 • w sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 10 lutego na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 332, 332A, 333A, 335, 336, 338, 339,
 • w Kłapówce: 40, 43A.

 • 1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

  2. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

  3. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.

  4. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 10.30 i ze względu na dzień pracy po południu o godzinie 17.00. Na Kłapówce o godzinie 16.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Godzinę przed wieczorną Mszą Świętą, z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do spowiedzi świętej (dzieci szkolne będące na feriach do spowiedzi zapraszam w czwartek).

  5. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

  6. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, poranną Mszę odprawimy według formularza o tym Świętym, na zakończenie której pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. To również pierwsza sobota miesiąca, zatem Msze św. o godzinie 7.00 i o 16.00.

  7. W sobotę nawiedzę chorych z racji pierwszego piątku.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 3 lutego na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 250F, 312, 313, 321, 322, 323, 327, 328, 330, 330A, 331,
 • w Kłapówce: 38, 39.

 • 1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”…

  2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia. Zachęcamy również do uczestnictwa w spotkaniach parafialnego kręgu biblijnego.

  3. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte do naszego parafialnego kościoła, zachęcamy również do wzięcia udziału w celebracji ekumenicznej, która będzie miała miejsce. Pamiętajmy nieustannie o modlitwie w tej intencji i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w całym naszym narodzie.

  4. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy a w ojczyźnie Pana Jezusa nastąpił pokój.

  5. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy. Dziękujemy za Waszą, Drodzy Parafianie, otwartość i życzliwość i świadectwo wiary. Dziękujemy za wszelkie, postulaty i propozycje, które przedstawiliście nam w rozmowach. Jest jeszcze możliwość o zgłoszenie się tych, którzy życzą sobie odwiedzin kapłana z błogosławieństwem i modlitwą a których w czasie odwiedzin żeśmy nie zastali z różnych powodów.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 27 stycznia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 292, 300, 301, 301A, 304, 307, 310, 311,
 • w Kłapówce: 34, 37.

 • 1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować.

  2. Również w środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

  3. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary.

  4. Trzecia niedziela zwykła, przypadająca w tym roku 21 stycznia, będzie niedzielą Słowa Bożego.

  5. Zakończyliśmy kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. Prosimy też o zgłoszenie się tych osób, których nie zastaliśmy w domach, a którzy życzyli by sobie odwiedzin kapłana. Podsumowanie kolędy na przyszłą niedzielę.

  6. Na przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 16.00 spotkanie rodziców dzieci klasy 3. przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

  7. W czwartek egzamin klasy 8 przed bierzmowaniem, które odbędzie się 5 marca w kościele św. Józefa w Głogowie Małopolskim – Niwa.

  8. W piątek, 19 stycznia br., przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, patrona diecezji. Św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski i założyciel sercanek, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza z udziałem Kapituły Katedralnej zostanie odprawiona w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00. Nabożeństwem tym rozpoczniemy obchody przypadającej w tym roku setnej rocznicy śmierci naszego świętego Patrona.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 20 stycznia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 257B, 261, 264, 269A, 272, 277, 278, 291,
 • w Kłapówce: 29, 30.

 • 1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

  2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w "repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.

  3. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła a w środę nowenna do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  4. Ze wglądu na wizytę duszpasterską Msze św. od poniedziałku do soboty tylko rano o godzinie 7.00.

  5. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców w następującym porządku:

  Ks. Proboszcz:

 • poniedziałek od godziny 8.00 ciąg dalszy Dużej Widełki do torów a potem górą w stronę kościoła
 • wtorek od godziny 10.00 od Państwa Dudów ciąg dalszy w stronę Kościoła do Pana Sołtysa
 • środa – Majdan od godziny 10.00
 • czwartek – Duża Widełka od godziny 8.00 ciąg dalszy od torów w stronę kościoła
 • piątek od godziny 8.00 – Mała Widełka od Pani Tarnowskiej w stronę kościoła
 • sobota, jeśli nie zakończę w piątek to domy wokół kościoła od godziny 8.00.

  Ks. Wikariusz:

 • poniedziałek od godziny 14.30 - domy przy torach i w stronę kościoła do Państwa Rzepków.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 13 stycznia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 251, 252, 253, 255, 256, 258, 259, 261,
 • w Kłapówce: 27, 27A.

 • 1. 1. Dziś radujemy się Epifanią Boga, który objawia się całej ludzkości – reprezentowanej przez Trzech Mędrców – i zachęca nas, byśmy pozwalali się Jemu prowadzić, bo On wciąż wychodzi nam naprzeciw, On pragnie być Bogiem bliskim, Emmanuelem – Bogiem z nami. Na zakończenie dzisiejszych Mszy błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Boga do naszego życia i mamy pragnienie, by On nam towarzyszył i prowadził po życiowych ścieżkach.

  2. W dzisiejszą uroczystość obchodzimy Misyjny Dzień Dziecka i w sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu. Chcemy wesprzeć ich różnorodną działalność w krajach misyjnych (inicjatywy edukacyjne, zdrowotne czy po prostu cywilizacyjne), zatem dzisiejsza składka jest przeznaczona na wspomożenie Dzieła Misyjnego Kościoła.

  3. Od kilku lat ten dzień w Polsce znów jest dniem wolnym od pracy. Zatem zapraszamy na wędrowanie z mędrcami-królami w Kolbuszowej o godzinie 12.30 (Kościół św. Brata Alberta) lub w Głogowie Młopolskim od godziny 12.15. (Rynek).

  4. W jutrzejszą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Niech to święto stanie się wezwaniem dla nas, abyśmy powracali do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, gdzie zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa – umiłowanego Syna Bożego i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?

  5. W tym tygodniu na kolędę duszpasterską udamy się w następującym porządku:

  Ks. Proboszcz:

 • poniedziałek od godziny 8.00 ciąg dalszy Dużej Widełki do torów a potem górą w stronę kościoła
 • wtorek od godziny 10.00 od Państwa Dudów ciąg dalszy w stronę Kościoła do Pana Sołtysa
 • środa – Majdan od godziny 10.00
 • czwartek – Duża Widełka od godziny 8.00 ciąg dalszy od torów w stronę kościoła
 • piątek od godziny 8.00 – Mała Widełka od Pani Tarnowskiej w stronę kościoła
 • sobota, jeśli nie zakończę w piątek to domy wokół kościoła od godziny 8.00.

  Ks. Wikariusz:

 • poniedziałek od godziny 14.30 - domy przy torach i w stronę kościoła do Państwa Rzepków.

  6. Ze wglądu na wizytę duszpasterską Msze św. od poniedziałku do soboty tylko rano o godzinie 7.00.

  Wczoraj pożegnaliśmy tragicznie zmarłego ŚP. Konrada Orzecha. Niech dobry Bóg przyjmie go do grona zbawionych. Pamiętajmy o nim oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

 • Ogłoszenia stałe

  Sprzątanie kościoła

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 1 czerwca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 536, 536A, 536B, 540, 540A, 541A, 542, 542A,
 • w Kłapówce: 1, 32.

 • Kancelaria

  Kancelaria Parafialna czynna jest codziennie po Mszy Św. wieczornej za wyjątkiem, niedziel, świąt i Pierwszych Piątków miesiąca. W sprawach małżeńskich proszę zgłaszać się w środy. Wezwanie do chorego oraz sprawy pogrzebu o każdej porze.

  Nekrologi

  Do użytku wewnętrznego parafii.