Copyright © All rights reserved | This template is made with by Colorlib

Boże Narodzenie będzie za:

Fakty, wydarzenia, informacje

Ogłoszenia parafialne

Wybierz interesujące Cię ogłoszenia:

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratne, na które serdecznie zapraszamy.

3. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed Mszą Świętą. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda to pommoże nam, jak najlepiej się przygotować i potem przeżyć święta, Ks. Jerzy Kopeć, kolega kursowy który od 12 lat jest na wózku inwalidzkim.

4. Dziś na Mszach św. pobłogosławiliśmy opłatki na wigilijny stół. Dobrowolna ofiara to całoroczne wynagrodzenie Panów Organistów. Liczymy na zrozumienie i docenienie posługi naszych organistów. Za złożone ofiary już dziś składam podziękowanie - Bóg zapłać.

5. Z początkiem Adwentu rozpoczynamy doroczne „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. To ekumeniczna akcja pomocowa, która finansuje wiele form wsparcia potrzebujących dzieci, jak ich wakacyjny wypoczynek, posiłki i stypendia, leczenie i rehabilitację itp. W zakrystii są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny na wolnym miejscu a potem w Boże Narodzenie na grobach naszych najbliższych jako wyraz łączności z nimi.

6. Tradycyjnie w Adwencie organizujemy świąteczną akcję "Podziel się z potrzebującymi". Do koszy wystawionych w naszych sklepach okazując swoje gorące serce podzielmy się produktami świątecznymi z najbardziej potrzebującymi.

7. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji górników i ludzi ciężkiej pracy.

8. W środę, 6 grudnia, po Mszy naszych najmłodszych parafian odwiedzi Święty Mikołaj. Zapraszamy wszystkie grzeczne dzieci. Lądowisko na kalwarii przygotuje klasa 8.

9. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 10.30 i 17.00 a na Kłapówce o godzinie 15.30. Podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.

10. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie.

11. Składka do puszek na remont Ośrodka Caritas W Myczkowcach wyniosła 2420 zł. Bóg zapłać.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: ŚP. Krystyna Rumak i ŚP. Łukasz Przybyło. Niech dobry Bóg przyjmie ich do grona zbawionych. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonych w smutku rodzinach w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 9 grudnia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 191, 193, 194, 198, 200, 201A, 205, 205A, 205B,
 • w Kłapówce: 832A W, 835 W.
 • 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po sumie wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej i KSM-u.

  3. Jeszcze w tym ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 16.00 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian!

  4. A w środę, zbliżając się do zakończenia obecnego roku liturgicznego, jeszcze raz podczas Nowenny o godz. 16.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Tej, która jest naszą ucieczką, pomocą w uciskach i smutkach!

  5. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona również w sprawach matrymonialnych i orędownika w wypraszaniu potomstwa.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze św. o 7.00 i o 16.00. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej. Okazja do pierwszopiętrowej spowiedzi codziennie w naszym kościele od godz. 15.30. A w sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką.

  7. W piątek pierwszopiątkowe nawiedziny chorych. Przed świętami jeszcze udamy się do chorych nie będzie natomiast nawiedzin w styczniu.

  8. W kończącym się miesiącu ofiarę w kopertach złożyło 21 rodzin w tym 2 z Kłapówki - Bóg zapłać.

  9. Dziś składka do puszek na remont Ośrodka Caritas w Myczkowcach. Bóg zapłać.

  W tym tygodniu odeszła do wieczności: ŚP. Joanna Płoch. Niech dobry Bóg przyjmie ją do grona zbawionych. Pamiętajmy o niej oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 2 grudnia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 172, 173, 173A, 174, 179, 180, 186, 188, 190,
 • w Kłapówce: 76A, 77.
 • 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowione w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Po raz pierwszy obchodzono ten Dzień 19 listopada 2017 roku pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Organizowano w tym dniu uroczyste Msze Święte i liczne akcje pomocy, na przykład bezpłatne posiłki lub pomoc medyczną dla osób bezdomnych i tym podobne. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym. Ks. Biskup zwraca się z ogromną prośbą o ofiarę (do puszek na przyszłą niedzielę) na remont ośrodka Caritas w Myczkowcach.

  2. Poniedziałek, 20 listopada – św. Rafał Kalinowski, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

  3. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

  4. Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszych parafialnych muzyków podczas Nowenny do Matki Bożej naszej Królowej.

  5. Przypominam, że w naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 16.00 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian.

  6. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.

  7. W zakrystii można zapiać się do nabycia kalendarzy rolniczych na 2024 rok w cenie 27 zł. I żyć Ewangelią na co dzień. (12 lub 27 zł)

  8. Zarząd osiedli w Kolbuszowej zapraszają do hali Liceum Ogólnokształcącego w dniu 26.11.2023 na godzinę 16.00 na Bal przedszkolaków.

  9. Dziś 3. niedziela miesiąca, składka w kopertach na pracę przy kościele.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 25 listopada na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 160, 162, 163, 164A, 166A, 168, 169, 170, 173, 173A,
 • w Kłapówce: 69, 70A.
 • 1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

  2. Sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc i drugorzędnym patronem naszej rzeszowskiej diecezji.

  3. Przypominam, że przez cały miesiąc listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu teraz już cząstkowego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 16.00 modlimy się też za zmarłych polecanych w wypominkach według numeru domu serdecznie zapraszamy.

  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich.

  5. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła a w środę na nowennę do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  6. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnicze na 2024 rok w cenie 27 zł - I żyć Ewangelią na co dzień.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 11 listopada na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 148, 150, 150B,151, 151A, 152, 155, 156, 161,
 • w Kłapówce: 68A, 832E W.

  Pan sołtys od jutra (poniedziałek) do środy będzie zbierał podatek i cmentarne w godzinach od 14.00 do 17.00.

 • 1. Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 16.00 modlimy się też za zmarłych na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.

  2. W środę nowenna do Matki Bożej naszej Królowej i Msza Święta o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej!

  3. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

  4. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcinaoraz przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.

  5. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

  6. Piątek, 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła; przyczynił się bardzo mocno do rozwoju nauczania Kościoła, wprowadził zasadę liturgicznej, kanonicznej i pastoralnej jedności Kościoła .

  7. Sobota, 11 listopada – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim (wspomnienie obowiązkowe).

  8. Dziękuję o zrozumienie i zabranie śmieci do domów jak również za złożenie ofiary na porządki na cmentarzu, która wyniosła 1360 zł (koszt wywozu dużego kontenera wyniósł 2447,02 zł). Dlatego przypominam i bardzo proszę by zabierać kwiaty oraz świece do domu. Jeśli jest to uciążliwe to proszę o segregację śmieci – umarznięte kwiaty składamy do mniejszej zagrody natomiast doniczki z kwiatów i szkło do małych kontenerów.

  9. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnicze na 2024 rok w cenie 27 zł. Jak żyć Ewangielią na co dzień.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 11 listopada na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 145A, 147,
 • w Kłapówce: 67, 68.
 • 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.

  2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to wolny dzień od pracy, tym bardziej mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze będą sprawowane według następującego porządku: 7.00, 10.30 a na Kłapówce o 9.00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Msza Święta w kościele a po niej procesja o godz. 13.00 - nie będzie Mszy św. o 16.00.

  3. Zaś w czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o następujących godzinach: 7.00, 8.00 w kaplicy cmentarnej z procesją po cmentarzu i wieczorem o godzinie 17.00 a na Kłapówce o godzinie 16.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.

  4. W zakrystii składamy kartki na wypominki. W tym tygodniu modlimy się za wszystkich zmarłych a od przyszłego tygodnia za zmarłych według numeru domów.

  5. Kończy się miesiąc październik - miesiąc różańcowy. Proszę dzieci, które uczestniczyły w modlitwie różańcowej w większości dni by na jutro przyniosły plansze z naklejonymi obrazkami a we wtorek odbiorą nagrody.

  6. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej o godz. 7.00 i 17.00. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele codziennie przed Msza św. A w sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką. Uczynimy to zwłaszcza podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 7.00 i 17.00.

  7. Proszę bardzo, kto nie zdążył, by jeszcze jutro uporządkować groby. Będzie postawiony duży kontener by zabrać śmieci. Nie wiem czy uda się wszystko pomieścić, zapewne jeszcze raz trzeba będzie zamówić go po święcie. Dlatego młodzież oraz ministranci będą stali z puszkami zbierając datki na wywóz tych uschłych kwiatów i wypalonych zniczy.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 4 listopada na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 121, 122, 124, 126, 128, 129, 130, 131, 132, 134, 135, 136,
 • w Kłapówce: 63, 65.

  Prosimy by zgłosiła się jedna osoba z grupy (do czwartku) która mogła by pojechać z siostrą po kwiaty.

 • 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne.

  2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść ryzuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii Dobrą Nowiną. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary!

  3. Dzisiaj przypada też 75. rocznica śmierci wielkiego Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda. W naszych osobistych modlitwach prośmy o jego rychłą beatyfikację.

  4. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu kościołach w Polsce raz w tygodniu odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia!

  5. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie szczególnie dzieci , zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi i Kościoła.

  6. W przyszłą – ostatnią niedzielę października w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona będzie uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

  7. Bóg zapłać rodzinom które złożyły ofiarę na prace przy kościele.

  8. Dziś w niedzielę tradycyjne liczenie frekwencji wiernych na Mszach św. Proszę powoli wychodzić z kościoła by ministranci mogli policzyć.

  9. Ministranci również będą rozdawać kartki na wypominki. Proszę wypisywać drukowanymi literami zaznaczyć numer domu byście mogli wiedzieć w którym dniu obejmiemy modlitwą waszych zmarłych i samemu w tym dniu uczestniczyć w modlitwie. Jest możliwość wypisania nazwisk komputerowo – druki na stronie parafialnej. Proszę w tym tygodniu uporządkować swoje groby. Zwracam się kolejny raz z gorącą prośbą o zabieranie śmieci do domu. By podwójnie za nie płacić. Kategorycznie nie robimy śmietniska na nowym cmentarzu czy pozostawianiu śmieci na głównym cmentarzu po kątach. Dbajmy o miejsce święte.

  10. Od przyszłej niedzieli zmiana czasu.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 28 października na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 110, 111, 114, 115, 116, 117, 119,
 • w Kłapówce: 62, 64.
 • 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

  2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian!

  3. W przykryte przez dzisiejszą niedzielę liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa obchodzimy też Dzień Dziecka Utraconego. Pierwszy taki Dzień obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1988 roku. Dzień ten ma nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale raczej na naszą modlitwę, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas rozstania z własnym potomstwem.

  4. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października (najbliższa środa) przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Zatem gorącą modlitwą obejmiemy również wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Tego dnia celebrujemy nie tylko nabożeństwo różańcowe, ale o godz. 17.30 gromadzimy się w kościele na Nowennę do Matki Bożej naszej Królowej – serdecznie zapraszam!

  5. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.

  6. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Opatrzności Bożej. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.

  7. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne. W zakrystii możliwość nabycia kalendarzy misyjnych na nowy rok.

  8. Dziś, w niedzielę wybory pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w wyborach i referendum. Pamiętajmy o zabraniu dokumentu tożsamości, bo nie będziemy dopuszczeni do głosowania. Bądźmy obrońcami Wiary.

  9. Na przyszłą niedzielę tradycyjne liczenie frekwencji wiernych na Mszach świętyczh.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 21 października na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 87, 91, 92, 100, 103, 107, 108A, 109, 109A,
 • w Kłapówce: 62A, 62B.
 • 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Członków Wspólnoty Żywego Różańca oraz wszystkich parafian serdecznie zapraszam na tę wspólną modlitwę.

  2. We wtorek z modlitwą różańcową połączmy nabożeństwo do św. Michała Archanioła a w środę z modlitwą różańcową połączymy też Nowennę do Matki Bożej naszej Królowej. Wszystkich parafian zapraszam na to modlitewne spotkanie z Matką naszego Pana i naszą Orędowniczką przed Tronem Bożym o godz. 17.30.

  3. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą i modlitwę w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

  4. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

  5. Przyszła niedziela to 3 miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  6. Na przyszłą niedzielę wybory pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w wyborach i referendum. Pamiętajmy również o zabraniu dokumentu tożsamości jeśli nie dowodu osobistego to prawa jazdy czy paszportu, bo nie będziemy dopuszczeni. Bądźmy obrońcami wiary.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 14 października na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 76, 78, 80, 81, 82, 83, 85, 86,
 • w Kłapówce: 60, 61.
 • 1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.30 październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

  2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

  3. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

  4. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru miłosierdzia Bożego możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz. 17.30 prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy miłosiernej miłości płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie codziennie przed Mszą św., a Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.30 na Kłapówce o godzinie 16.30. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 7.00 i 17.30.

  6. W piątek odwiedzimy chorych.

  7. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata.

  8. A w sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, tym bardziej zapraszam wszystkich parafian na wspólnotową modlitwę różańcową do naszego kościoła o godz. 17.30.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 7 października na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 64, 65, 66, 67, 68, 70, 71, 72,
 • w Kłapówce: 58, 59A.
 • 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.

  2. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej. Na przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 7.00, obowiązkowe spotkanie rodziców klas od 4 do 8. Natomiast po Mszy św. o godzinie 16.00 klas od 1 do 3.

  3. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie wymyślona bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. To święto patronalne Sióstr Michalitek, odpust na Stykowie, suma o godzinie 10.30. Trwają tam Misje św. w środę przybędzie do Stykowa, figura św. Michała Archanioła z Gargano.

  4. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

  5. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.30 na Kłapówce w określonych dniach o godzinie 16.30. W niedzielę w Widełce o godzinie 16.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

  6. 30 września narodowa modlitwa za Ojczyznę w Strachocinie w Sanktuarium Andrzeja Boboli. Szczegółowy program w gablocie. Zachęcamy do udziału, początek o godz. 10.30.

  7. Wydział Duszpasterski wraz z diecezjalnym duszpasterzem Róż Różańcowych ks. dr Czesławem Gorajem pragnie zaprosić Róże Różańcowe na różaniec ulicami miasta Rzeszowa i Jasła. W Rzeszowie odbędzie się on 1 października 2023 roku o godzinie 15.00 na Placu Śreniawitów, a zakończy Mszą Świętą w Bazylice OO. Bernardynów (Msza Święta o godzinie 16.30).

  8. Na składkę w kopertach na spłatę nagłośnienia w miesiącu wrześniu złożyło do tej pory 41 rodzin w tym 8 z Kłapówki. Bóg zapłać.

  9. Pan Sołtys zaprasza na zebranie wiejskie na poniedziałek (jutro, 25 września) na godzinę 18.00.

  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła na spotkanie z Panem: ŚP. Janina Mazur. Niech dobry Bóg przyjmie ją do grona zbawionych. Pamiętajmy o niej oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 30 września na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 47, 48, 49, 55, 56, 57, 58, 60, 62,
 • w Kłapówce: 57A, 59.
 • 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Składka do puszek po Mszy św. na nasze diecezjalne Katolickie Radio Via.

  2. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

  3. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, szkolna Caritas, Liturgiczna Służba Ołtarza, DSM, KSM. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy!

  4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. Na świąteczną Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 18.00 oraz w Kłapówce o godz. 17.00 zapraszam wszystkie dzieci i naszą młodzież.

  5. Natomiast w czwartek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy Bogu dziękować za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

  6. Przyszłą niedzielę - 24 września, w Kościele będziemy obchodzili jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

  7. Dziś, 3 niedziela miesiąca składkę w kopertach na spłatę nagłośnienia w kościele, kaplicy na Kłapówce i kaplicy cmentarnej. Już dziś dziękuję za zrozumienie. Bóg zapłać.

  8. Msze św. codziennie o godzinie 18.00 wyjątkowo w sobotę tylko rano o godzinie 7.00.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 23 września na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 36, 37, 38, 40, 42, 43A, 44,
 • w Kłapówce: 54, 57.
 • 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzież i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie.

  2. We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papieża Innocentego XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski.

  3. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 18.00.

  4. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy piątek) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Stąd wzywamy Ją jako Współodkupicielkę. Co w niczym nie umniejsza dzieła Jezusa Chrystusa, ale zwraca uwagę na wkład, udział Maryi w misterium odkupienia. Wszyscy, a zwłaszcza chorzy i cierpiący, uczmy się od Niej łączyć własne cierpienia z cierpieniami Chrystusa. Wtedy mają one wielki sens i są nieocenionym skarbem wielkiej modlitwy całego Kościoła.

  5. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W tę przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Katolickie Radio Via.

  6. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania grup działających przy parafii: w czwartek o godzinie 17.00 zbiórka ministrantów, po Mszy w czwartek młodzieży klasy 8 przygotowującej się do bierzmowania, w sobotę natomiast o godzinie 10.00 spotkanie DSM'ek. Zachęcamy innych do dołączenia się do tych grup.

  7. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę na nowennę do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  8. W najbliższą niedzielę 3. niedziela miesiąca. Składka w kopertach na spłatę nagłośnienia w kościele, kaplicy na Kłapówce i kaplicy cmentarnej. Już dziś dziękuję za zrozumienie. Bóg zapłać.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 16 września na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 25, 26, 27, 28, 29, 31, 32, 33, 33A,
 • w Kłapówce: 51, 52.
 • 1. Od początku września modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W nurcie tej wrześniowej modlitwy, w zbliżającą się rocznicę terrorystycznej zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku 11 września, obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

  2. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki owoc wydaje ono w moim życiu – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msze św. w tym dniu o godzinach 7.00. i 18.00 na Kłapówce o godzinie 17.00.

  3. Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej naszej Królowej.

  4. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 9.00, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

  5. Pan Burmistrz zaprasza do korzystania z nowej edycji programu "Asystent osoby niepełnosprawnej", szczegóły w gablocie.

  6. Zbliża się beatyfikacja rodziny Ulmów (10 września br. w Markowej). Otrzymaliśmy kilka biletów. Chętni na wyjazd mogą je otrzymać w zakrystii.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 9 września na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 16A, 16B, 17A, 18, 19, 20, 20A, 21, 22,
 • w Kłapówce: 48, 50.
 • 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu Chleba.

  2. W tym tygodniu pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej pierszopiątkowej a zarazem na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Nie wyobrażam sobie, żeby odpowiedzialni rodzice niedopilnowali aby dziecko nie rozpoczęło nowego roku szkolnego z Bogiem w sercu. Dlatego już dziś, zapraszam do spowiedzi klasę 4, 5, oraz 6 w czwartek na godzinę 17.15. Klasy 7 i 8 w piątek na godzinę 17.15.

  3. Przy tej okazji już dzisiaj przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem , w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania dzieci. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

  4. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

  5. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostłowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

  6. Msza św. i nabożeństwo pierszopiątkowe o godz. 7.00 i 18.00 a w Kłapówce o godz. 16.30. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 7.00.i 18.00. Niech to będzie okazja do oddania wszystkich naszych codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej Królowej.

  7. W piątek nawiedzimy chorych.

  8. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie 4 wrzenia 2023 o godzinie 9.00 w kościele.

  9. Ofiary w kopertach złożyło 36. rodzin w tym 8. z Kłapówce (Bóg zapłać!). Ofiary będą przeznaczone na spłatę prac wykonanych w tym tygodniu: nagłośnienia w kościele i kaplicy cmentarnej oraz kaplicy na Kłapówce.

  10. Burmistrz Kolbuszowej zaprasza 9 września 2023 r. na bieg i patriotyczny piknik na stadionie w Kolbuszowej. Będzie wiele atrakcji dla dzieci.

  Wczoraj odeszła do wieczności i spocznie na naszym cmentarzu: ŚP. Katarzyna Woźniak z Widełki, której pogrzeb odbędzie się jutro (poniedziałek) o godzinie 15.30. Niech dobry Bóg przyjmie ją do grona zbawionych. Pamiętajmy o niej oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w piątek, 1 września na godzinę 15.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16,
 • w Kłapówce: 41, 45.
 • 1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w nadchodzący wtorek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

  2. W środę przypada też Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.

  3. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

  4. A w sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską – a u nas na Kłapówkę – gdzie będzie odpust. Uroczysta suma w sobotę o godzinie 10.00. Tradycyjnie o godzinie 8.45 wyrusza pielgrzymka na Kłapówkę. Serdecznie zapraszamy i zachęcając szczególnie młodzież szkolną.

  5. W zakrystii można nabyć Żyć ewangelią na co dzień na rok 2024 w cenie 27 złotych.

  6. W Kłapówce: w piątek o godzinie 16.30 Msza św. oraz okazja do spowiedzi przed odpustem.

  W tym tygodniu odeszli do wieczności i spoczęli na naszym cmentarzu: ŚP. Stefan Selwa z Widełki oraz ŚP. Adam Filipek z Kłapówki. Niech dobry Bóg przyjmie ich do grona zbawionych. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonych w smutku rodzinach w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w piątek, 25 sierpnia na godzinę 15.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 2, 3, 4, 5, 5A, 5B, 6, 6A,
 • w Kłapówce: 38, 39, 40.
 • 1. Jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Nade wszystko powierzajmy je opatrzności Bożej przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki a dzisiaj dotarła nasza Rzeszowska pielgrzymka.

  2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną już w poniedziałek, 14 sierpnia o godz. 18.00. A we wtorek Msze Święte z uroczystości o godz. 7.00, 10.30 i 16.00 na Kłapówce o godz. 9.00.

  3. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o opiece Bożej. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty a na sumie wieńce dożynkowe za co twórcom już teraz dziękuję. Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

  4. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

  5. Przyszła 3. niedziela miesiąca składka w kopertach na prace w kościele. Trwa remont zakrystii w Kłapówce, przygotowujemy się do poprawy nagłośnienia w kościele w Widełce i zrobienie nagłośnienia w kaplicy cmentarnej. (ok. 100 rodzin złożyło w całości i po części ofiary na ten cel).

  6. W poniedziałek, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia. Odpust w Weryni - suma o godzinie 11.00 oraz w Rogoźnicy - suma o godzinie 18.00.

  7. W zakrystii można nabyć "Żyć ewangelią na co dzień" na rok 2024 w cenie 27 zł.

  8. Rozpoczął się miesiąc sierpień, za niedługo kończą się wakacje, rozpoczną się przygotowania do szkoły. Informujemy, że w klasie 4 i 8, wprowadzony będzie nowy program nauczania dlatego katechizmy i ćwiczenia zakupimy w hurtowni. Natomiast dla klasy 1, 2, 3, 5, 6 i 7 można zakupić katechizm z ubiegłego roku a ćwiczenia dla wszystkich zakupimy w hurtowni nowe. Jeśli ktoś nie będzie mógł odkupić z ubiegłego roku to kupimy komplet nowych. Ale bardzo prosimy rodziców by się zorientowali czy jest konieczność zakupu kompletu nowych podręczników.

  9. Zbliża się święto dziękczynnia za tegoroczne zbiory - Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. 15 sierpnia na Sumie. Proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych poszczególne rejony parafii. Umiejmy być wdzięczni Bogu za tegoroczne zbiory. Dożynki Gminy Kolbuszowa odbędą się 20 sierpnia na Skansenie. Dożynki Diecezjalne nastomiast odbędą się 27 sierpnia w katedrze w Rzeszowie.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 19 sierpnia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 867, 868, 868A, 868B, 868C, 870, 870A, 872,
 • w Kłapówce: 34, 37.
 • 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

  2. W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu, wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców. Choć z różnych powodów nie udajemy się osobiście do naszego narodowego sanktuarium, dołączmy do wszystkich pielgrzymujących duchowo, wspierając ich pielgrzymi wysiłek i łącząc się z nimi modlitewnie. Niech nasze serca i wzrok będą utkwione w te sierpniowe do w oblicze naszej Jasnogórskiej Pani i Królowej!

  3. W środę, 9 sierpnia, w liturgii wspominamy świętą Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein (1891-1942), współpatronkę Europy.

  4. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę na nowennę do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  5. W czwartek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła da się wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię.

  6. W tym tygodniu patronują nam:

 • Czwartek, 7 sierpnia – bł. Edmund Bojanowski (1814-1870), Wielkopolanin, świecki założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny; szczególnie ukochał wiejskie dzieci, chorych i ubogich.
 • Wtorek, 8 sierpnia – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia. Piątek,
 • 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 12 sierpnia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 861, 861A, 862, 864, 864A, 865, 865, 868D,
 • w Kłapówce: 29, 30.
 • 1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. 4. sierpnia wyrusza pielgrzymka z Rzeszowa. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

  2. We wtorek, 1 sierpnia, jest możliwość zyskania odpustu Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

  3. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.

  4. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

  5. W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona wszystkich proboszczów.

  6. W sobotę Matki Bożej Śnieżnej odpust w Głogowie Małopolskim – Fara – Suma o godzinie 11.00.

  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 przez wstawiennictwo Świętego Jana Marii Vianneya podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy prosili o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas Mszy św. o godzinie godz. 7.00 i 18.00 na Kłapówce o godz. 16.30 oraz podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. W piątek nawiedzimy chorych. A w sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam tego dnia na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz.7.00 i 18.00. Spowiedź pierszopiątkowa codziennie przed Mszą św. pół godziny. Dzieci i młodzież szkolna w środę i czwartek.

  8. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu potęgi Bożej. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Odpust w Cmolasie, uroczysta Suma w niedziele o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Abp-a Tomasza Pety z Kazachstanu.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 5 sierpnia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 837, 839, 840, 842, 843A, 847, 849,
 • w Kłapówce: 27, 27A.
 • 1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

  2. Dziś w parafii pobłogosławimy i poświęcimy pojazdy mechaniczne oraz będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce przed Sumą na Widełce i przed Mszą św. o godz. 9.00 na Kłapówce. Serdecznie zapraszam! Ofiary za poświęcenie przeznaczone zostaną na samochody dla misjonarzy.

  3. Poniedziałek, 24 lipca – św. Kinga córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku.

  4. We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie nie jest porażką, a raczej świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

  5. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków, tych żyjących oraz powołanych już do wieczności. W naszym kościele uczynimy to wspólnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej naszej Królowej o godz. 18.00.

  6. Natomiast w sobotę, 29 lipca, przypada liturgiczne – na mocy decyzji papieża Franciszka – wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Uzasadniając papieską decyzję o wpisaniu wspomnienia trojga rodzeństwa z Betanii do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego, Kongregacja ds. Kultu Bożego przypomniała, że w ich domu w Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni. Marta udzieliła Mu gościny, Maria wsłuchiwała się pilnie w Jego słowa, a Łazarz wyszedł z grobu na polecenie Tego, który upokorzył śmierć. Wpatrujmy się w ich przykład, abyśmy tak samo jak oni otwartym sercem przyjmowali Pana Jezusa, jednocześnie pilnie słuchali Jego nauki i z wdzięcznością przyjmowali łaski, którymi nas obdarza.

  7. Zaproszenie dla Pszczelarzy na spotkanie, które odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej ul. Obrońców Pokoju 66 o godzinie 11.00. Szczegóły spotkania na plakacie w gablocie.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 29 lipca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 840 A, 840 B, 852, 855, 856, 857,
 • w Kłapówce: 3, 7.
 • 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata!

  2. Jak zwykle w środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej naszej Królowej o godz. 18.00.

  3. W sobotę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9). Zyskała tytuł apostołki Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana. Jej kult w Kościele zachodnim rozpowszechnił się w XII wieku. Od początku Święta Maria Magdalena patronuje też Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała Święta Siostra Faustyna, a szczególnie dziewczętom i kobietom potrzebującym moralnego odrodzenia, wychowaniem których zajmują się właśnie siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Dotychczasowe liturgiczne wspomnienie Świętej Marii Magdaleny papież Franciszek podniósł do rangi święta w 2016 roku. W naszym kościele świąteczna Msza Święta o godz. 18.00.

  4. W dniu 19 lipca (środa) zbiórka elektrośmieci na parkingu przy kościele do godziny 14.00. Pieniądze za zebrany użyty sprzęt zostaną przekazane na budowę studni w Afryce.

  5. Ponieważ we wtorek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce przed Sumą na Widełce i przed mszą św. o 9.00 na Kłapówce. Już dziś serdecznie zapraszam! Ofiary za poświęcenie przeznaczone zostaną na samochody dla misjonarzy.

  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: ŚP. Józef Więcław oraz ŚP. Stefania Frącz. Niech dobry Bóg przyjmie ich do grona zbawionych. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonych w smutku rodzinach w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 22 lipca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 835 O, Os.II: 832 CC, 832 CD, 832 CF, 832 CL,
 • w Kłapówce: 3, 7.
 • 1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

  2. We wtorek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy.

  3. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę na nowennę do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  4. W piątek, 14 lipca przypada 12. rocznica śmierci ks. Józefa Sokołowskiego zapraszamy na Mszę św.

  5. Bezpłatne badania dla wszystkich po 40. roku życia - Centrum Medyczne NIWA w Głogowie Małopolskim zaprasza wszystkich po 40. roku życia na bezpłatne badania krwi w ramach programu 40 plus. Badania będą pobierane w Domu Ludowym w Widełce (Widełka 624) od godz. 7.00 rano do 9.30 w najbliższy czwartek 13 lipca. Aby wziąć udział w badaniach wystarczy przyjść na czczo i wziąć dowód osobisty. Zapraszamy!

  6. W związku z przypadającą w dniu 11 lipca br. 80. rocznicą rzezi wołyńskiej biskupi proszą, aby tego dnia (wtorek, 11.07.2023 r.) we wszystkich kościołach biły dzwony o godz. 12.00. Wiernych zachęcamy do modlitwy za wszystkie ofiary tego ludobójstwa oraz o prawdziwe pojednanie pomiędzy Polakami a Ukraińcami.

  7. Jeszcze jest możliwość nabycia albumu z kościołami naszej diecezji w kwocie 100 zł. Zachęcamy do zakupu.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 15 lipca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 835A, 835B, 835D, 835E, 835F,
 • w Kłapówce: 1A, 2.
 • 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

  2. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół. Jako wierzący musimy o tym pamiętać!

  3. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00 w Kłapówce o godzinie 16.30.

  5. W piątek nawiedzimy chorych.

  6. W tym tygodniu patronują nam:

 • czwartek, 6 lipca – bł. Maria. Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce,
 • sobota, 8 lipca – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem, Poznaniem; słynął z wysokiego poziomu wiedzy teologicznej i z daru prorokowania,

  7. Jeszcze jest możliwość nabycia albumu z kościołami naszej diecezji w kwocie 100 zł. Zachęcamy do zakupu.

  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: ŚP. Janina Wachnicka z Kłapówki oraz ŚP. Zbigniew Rzepka z Widełki. Niech dobry Bóg przyjmie ich do grona zbawionych. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonych w smutku rodzinach w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 8 lipca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 805, 806, 807, 808, 812, 813, 814, 821, 823, 824,
 • w Kłapówce: 78, 79.
 • 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

  2. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej naszej Królowej podczas Nowenny o godz. 18.00. Do wymodlenia mamy w tym czasie wiele spraw, zaś Jej serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania!

  3. A wieczorną Mszą Święta "wigilijną" o godz. 18.00 rozpoczniemy świętowanie uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

  4. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W czwartkową uroczystość w naszym kościele Msze Święte w godz. 7.00, 10.30 oraz 18.00 na Kłapówce o godz. 17.00. Zaś złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

  5. Sobota - pierwsza miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

  6. W 3. niedzielę miesiąca, składkę w kopertach na prace przy kościele ofiarowało 18 rodzin w tym jedna z Kłapówki. Bóg zapłać!

  7. Jeszcze jest możliwość nabycia albumu z kościołami naszej diecezji w kwocie 100 zł. Zachęcamy do zakupu.

  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: ŚP. Janina Syniec oraz jej syn ŚP. Zbigniew Syniec, którego pogrzeb odbędzie się jutro (poniedziałek) o godzinie 11.00. Niech dobry Bóg przyjmie ich do grona zbawionych. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonych w smutku rodzinach w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 1 lipca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 779B, 797A, 798, 798A, 798B, 799A, 800, 800A,
 • w Kłapówce: 209 We, 209A We.
 • 1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego.

  2. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Królowej o godzinie 18.00.

  3. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

  4. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem w piątek Mszą Świętą wigilijną o godz. 7.00 i 18.00. W Litanii do wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Prawdy Bożej, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Czy jako chrześcijanie możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy światłem dla świata? Warto sobie na to pytanie w cichości serca odpowiedzieć! W uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w naszym kościele msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Odpust w Kupnie na przyszłą niedzielę - suma o godzinie 11.00.

  5. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nie wyobrażam sobie aby dzieci nie rozpoczęły wakacji z Bogiem w sercu. Dlatego spowiedź młodzieży z klas 7 i 8 w środę o godzinie 17.15, pozostałych klas: 4, 5, 6 w czwartek również o godzinie 17.15. Klasa 8 otrzyma w środę indeksy i świadectwa ukończenia religii w zakresie szkoły podstawowej a w czwartek klasa 6 otrzyma indeksy przygotowania do bierzmowania (obecność obowiązkowa).

  6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje. Zakończenie roku szkolnego w piątek o godzinie 8.00, potem spotkanie w szkole.

  7. W sobotę o godz. 17.00 ostatnie spotkanie uczniów klasy 7 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku.

  8. Dzisiejsza niedziela 3. miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  9. Istnieje możliwość zakupu albumu z kościołami naszej diecezji w kwocie 100 zł. Zachęcamy do zakupu.

  W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek ŚP. Jolantę Łach oraz ŚP. Józefę Pacyna, natomiast zmarłego nagle ŚP. Jana Szalonego pogrzeb odbędzie się jutro (poniedziałek) o godzinie 15.00. Niech dobry Bóg przyjmie ich do grona zbawionych. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonych w smutku rodzinach w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 24 czerwca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 791, 792, 792A, 793, 793A, 793B, 795, 797,
 • w Kłapówce: 832A W, 835 W.
 • 1. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem/byłam (?), ile razy pobożnie odmówiłem/łam Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem/łam na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

  2. Trwa, tak zwana, oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

  3. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę na nowennę do Matki Bożej.

  4. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 a na Kłapówce o godz. 16.30, poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci, których serdecznie zapraszamy. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w eucharystycznych postaciach oraz o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.

  5. Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W naszym kościele Msze Święte z uroczystości w godzinach: 7.00 i 18.00 a na Kłapówce o godzinie 16.30.

  6. W sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii o godz. 7.00 i 18.00 oraz wspólnotowej modlitwy tych najbliższych uroczystych dni. Odpust w Budach Głogowskich.

  7. We wtorek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

  8. W sobotę o godz. 17.00 pierwsze spotkanie uczniów klasy 7 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku.

  9. Przyszła niedziela 3. miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 17 czerwca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 785, 785A, 786, 786A, 787A, 788, 789, 790,
 • w Kłapówce: 76A, 77.
 • 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

  3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 9.00. Po Mszy św. wyruszymy z procesją w stronę poczty. Pierwsza stacja przy remizie strażackiej (odpowiedzialne rodziny Strażaków), druga stacja przy krzyżu koło poczty (pomoc Koło Gospodyń), trzecia stacja przy krzyżu Państwa Drożdż (pomoc Caritas parafialne) a czwarta stacja na kalwarii ze szczególnym błogosławieństwem (odpowiedzialni Caritas szkolne). Ponadto Msze św. w Widełce o godzinie 7.00 i 16.00 a na Kłapówce o godzinie 11.30. Zapraszam również dziewczynki w Boże Ciało i oktawe do sypania kwiatów: klasy 1-4 z jednego koszyka (próba w środę o godzinie 17.20), mniejsze dzieci pod opieką rodziców z własnymi koszykami. Myślę, że nie braknie chłopów do dzwonienia.

  4. Procesje Eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz. 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

  5. W sobotę o godz. 17.00 pierwsze obowiązkowe spotkanie uczniów klasy 7, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku (uczniowie przynoszą na spotkanie uzupełnione indeksy).

  6. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Jest to bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie miłosierdzie Boże.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 10 czerwca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 773, 774, 775A, 777, 781, 782, 784, 785,
 • w Kłapówce: 68A, 632E.
 • 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!

  2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze św. o godzinie 7.00, suma o 10.30 a po południu o 18.00. Na Kłapówce o godzinie 16.30.

  3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. W środę nasze prośby składamy u stóp Tej, którą nazywamy Matką naszą najlepszą i Pośredniczką u Boga. Zapraszam na Nowennę do Matki Bożej naszej Królowej oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00.

  4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Jest to bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie miłosierdzie Boże.

  5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

  6. W najbliższy czwartek obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z posługą duszpasterską udam się do chorych. Msze Święta o godz. 7.00 i 18.00. Codziennie przed Mszą okazja do spowiedzi świętej. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz. 7.00 i 18.00 a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

  8. W sobotę przypada też 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego Błogosławionego Kaplana (przy Jego relikwiach) będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

  9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy. Odpust w Głogowie Małopolskim.

  10. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

  11. W maju, składka w kopertach na prace przy kościele ofiarowało 21 rodzin w tym 3 z Kłapówki. Bóg zapłać!

  W tym tygodniu odszedł do wieczności i spoczął na naszym cmentarzu: ŚP. Stefan Rzepka. Niech dobry Bóg przyjmie go do grona zbawionych. Pamiętajmy o nim oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 3 czerwca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 766, 767, 768, 769, 771, 772, 772A,
 • w Kłapówce: 68, 69.
 • 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

  2. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja umieszczone zostało specjalne liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Ona po wniebowstąpieniu Chrystusa z Gronem Dwunastu i uczniów trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele dat, kiedy doznaliśmy Jej wyraźnej opieki.

  3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się też za Kościół w Chinach. My nie musimy dźwigać takich prześladowań, zatem ofiarujmy choćby dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

  4. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 17.30, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

  5. W niedzielę, 28 maja, przypada 42. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się przez jego wstawiennictwo za nasz naród, za naszą ojczyznę, gdyż jako zaliczony w poczet błogosławionych i świętych jest już naszym orędownikiem przed Bogiem.

  6. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 27 maja. Do tej uroczystości od przygotowujemy się przez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

  7. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

  8. Dziś w 3. niedziela miesiąca - składka w kopertach na prace przy kościele.

  W tym tygodniu odeszli do wieczności i spoczęli na naszym cmentarzu: ŚP. Czesław Płoch, ŚP. Bartłomiej Bielenda (zamordowany w Islandii), ŚP. Halina Michałek oraz ŚP. Stanisława Michałek (z Kłapówki) a w najbliższy czwartek odbędzie się pochówek zapowiedzianego wcześniej ŚP. Michała Dudy . Niech dobry Bóg przyjmie ich do grona zbawionych. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonych w smutku rodzinach w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 27 maja na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 753, 753A, 754, 756, 759, 761, 763,
 • w Kłapówce: 63, 67.
 • 1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

  2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej przez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w Niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.

  3. Zaś we wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

  4. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”. W tych intencjach będziemy się modlić podczas Mszy Świętej o godz. 17.30.

  5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

  7. Jutro w poniedziałek (15.05) w godzinach od 14.00 do 17.00 Pan sołtys będzie zbierał podatek i cmentarne.

  W tym tygodniu spoczną na naszym cmenatrzu nasi parafianie: ŚP. Władysław Dziubek, którego pogrzeb odbędzie się jutro (poniedziałek) o godzinie 15.00 oraz ŚP. Michał Duda, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godzinie 14.00. Niech dobry Bóg przyjmie ich do grona zbawionych. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonych w smutku rodzinach w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 20 maja na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 741, 749, 750, 750A, 751A, 751B, 752,
 • w Kłapówce: 64, 65.
 • 1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba.

  2. A w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię tej uroczystości o godz. 17.30 w Widełce a w Kłapówce o godz. 16.00.

  3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

  4. Przyszła niedziela, 14 maja, przykrywa święto Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię Maciej oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

  5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie są odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

  6. Dziś w niedzielę po Mszy św. o godzinie 16.00 spotkanie rodziców dzieci od Rocznicy Komunii Św.

  7. W piątek (12.05) i w przyszły poniedziałek (15.05) w godzinach od 14.00 do 17.00, Pan sołtys będzie zbierał podatek.

  8. Natomiast w najbliższą sobotę na sołtysówce w godzinach od 8.00 do 16.00 będzie możliwość dowiedzenia się na temat budowy kanalizacji.

  9. Zakład Usług Kominiarskich informuje, że w dniach od 8.05. do 12.05 będą sprawdzane przewody kominowe.

  10. We wtorek o godzinie 5.30 wyruszamy z pielgrzymką do Krakowa. Koszt na jedną osobę to 60 zł. Proszę uzupełnić wpłaty, podać Pesel datę urodzenia jak również proszę punktualnie zebrać się rano przed wyjazdem. Z powodu wyjazdu na pielgrzymkę księży, Msza św. w Widełce i majówka o godzinę późnej, tj. o 18.30

  11. Na przyszłą niedzielę o godzinie 8.00 Rocznica Pierwszej Komunii Św., klasy 4. Na Kłapówce Msza św. odbędzie się o godzinie 6.45 .

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 13 maja na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 735, 736, 738, 738A, 739, 740, 742,
 • w Kłapówce: 62, 62A.
 • 1. W dzisiejszą uroczystość wpatrujemy się w Maryję – Królową Polski, główną Patronkę naszego narodu. W duchu aktu oddania naszych dziadów i ojców także my powierzamy Jej wszystkie trudne osobiste sprawy, problemy naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszej ojczyzny. Nie prosimy o zbytek i dobrobyt, ale o opiekę na naszej drodze do Boga. Modlimy się, aby była to wspólna droga wielu narodów, które nazywają Maryję swoją Królową. Duchowo łączymy się z Jasną Górą, z której króluje nam od tylu wieków. Maryja nigdy nas nie zawiodła, nawet w najtrudniejszych momentach naszej historii. Nie wstydźmy się tego doświadczenia i nie chowajmy go przed światem. Niech inni widzą, jak bardzo kochamy Matkę naszego Pana i naszą Matkę. Bóg przez Nią czyni dla nas wielkie rzeczy!

  2. Ale dzisiejsza uroczystość posiada również wymiar bardzo patriotyczny. Jest to bowiem kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy właśnie Maryi – Królowej trudne budowanie demokracji w naszej ojczyźnie. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze na uwadze mieli sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków, zwłaszcza tych, którzy nie radzą sobie z często brutalną codziennością. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otwarły się wszystkie polskie serca.

  3. Bardzo gorąco zachęcam do codziennego gromadzenia się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 17.30, po której celebrujemy majowe nabożeństwo. O ileż łatwiej kroczyć po drogach wiary razem z Maryją! Ona zwraca swe miłosierne oczy ku naszym troskom, strapieniom, wyprasza łaskę rozwiązania trudnych spraw. Spróbujmy jak Święty Jan Paweł II, wielki „maryjny” Papież, zawierzyć Jej całe swoje życie i nie tylko w maju, ale każdego dnia powtarzać: „Totus Tuus”! Zachęcam, aby rodzinnie i w lokalnych wspólnotach gromadzić się przy kapliczkach przydrożnych, krzyżach, a także w domach, mieszkaniach na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota. W pierwszy piątek i sobotę Msze święte o godzinie 7.00 i 17.30.

  5. W piątek odwiedzimy chorych.

  6. Spowiedź codziennie przed Mszą św.

  7. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 16.00 spotkanie rodziców dzieci od Rocznicy Komunii Św.

  8. Informuję, że w piątek o godzinie 17.30 Msza św. o powrót do zdrowia dla Jolanty - intencja sąsiadów.

  Wczoraj odszedł po nagrodę do Pana: ŚP. Józef Kowalski, którego pogrzeb odbędzie się w piątek o godzinie 15.00. Niech dobry Bóg przyjmie go do grona zbawionych. Pamiętajmy o nim oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 6 maja na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 719, 720, 722, 726, 728, 729, 734, 734A,
 • w Kłapówce: 61, 62B.
 • 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

  2. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne do sióstr Michalitek z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli któryś syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony! Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w Dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.

  3. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, wieczorny Apel Jasnogórski.

  4. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

  5. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny i naszej parafii. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, uroczysta suma o godzinie 11.00. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej.

  6. Również w tym tygodniu, w sobotę, 6 maja, przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu.

  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota. W pierwszy piątek i sobotę Msze święte o godzinie 7.00 i 17.30.

  8. W piątek odwiedzimy chorych.

  9. Spowiedź codziennie przed Mszą św.

  10. Dziś Pierwsza Komunia św. 22 dzieci po raz pierwszy przyjmie Chrystusa do swojego serca. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

  11. Na przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 16.00 spotkanie rodziców dzieci od Rocznicy Pierwszej Komunii św.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 6 maja na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 719, 720, 722, 726, 728, 729, 734, 734A,
 • w Kłapówce: 61, 62B.
 • 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego.

  2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach.

  3. W jutrzejszy poniedziałek nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się relikwie Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi.

  4. Jeszcze w tym tygodniu, we wtorek, 25 kwietnia, będziemy przeżywali także święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

  5. W sobotę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł Doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

  6. Również w tę sobotę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

  7. Przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

  8. Przyszła niedziela to również dzień Pierwszej Komunii św. uczniów klasy 3. 22 dzieci o godzinie 12.00 po raz pierwszy przyjmie Chrystusa do swojego serca. Proszę was o modlitwę w ich intencji oraz ich rodzin. Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę o godzinie 16.00. Od jutra już bezpośrednie przygotowanie. W poniedziałek dzieci otrzymają książeczki, we wtorek różańce a w środę medaliki. Dziś po Mszy św. o godzinie 16.00 spotkanie rodziców.

  9. Rodzina Pacynów dziękuje wszystkim biorącym udział w festynie na rzecz chorego synka Karolka. Zebrano kwotę 15000 złotych.

  10. Dziś 3. niedziela miesiąca zbiorka w kopertach na prace w tym roku.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 29 kwietnia na godzinę 8.00, rodziców dzieci komunijnych.

  W związku z przebudową mostu w Małej Widełce, droga powiatowa Widełka-Przewrotne-Styków będzie nieprzejezdna (na wysokości mostu) od jutra od godziny 8.00.

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

  2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, właśnie w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiary dla Caritas naszej diecezji. Msza św. popołudniowa będzie o godz. 15.00. Rozpoczniemy ją Koronką do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam.

  3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Naszej Królowej i wieczorną Mszę świętą o godz. 18.00. Maryja jest dla nas Tronem miłosierdzia Bożego i Wszechmocą błagającą, może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas.

  4. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

  5. W kalendarzu liturgicznym dla diecezji Polski pod datą 23 kwietnia umieszczona jest uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jednak w tym roku tego dnia, jak już powiedziano, przypada niedziela i to w okresie Wielkanocy, która znosi wszystkie pozostałe obchody liturgiczne nawet te w randze uroczystości. Stąd tegoroczna uroczystość Świętego Wojciecha, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, została przeniesiona na następujący po tej niedzieli poniedziałek, 24 kwietnia.

  6. Przypominam, że we wtorek i piątek o godzinie 16.30 spotkanie w kościele dzieci klasy 3, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. a na przyszłą niedziele po Mszy św. spotkanie obowiązkowe rodziców.

  7. Informuję, że 9 maja wyruszamy na pielgrzymkę dziękczynną z dziećmi i rodzicami klasy 3 do Krakowa. Zachęcam do wyjazdu ale proszę się zapisywać w zakrystii. Przy zapisie proszę podawać pesel lub datę urodzenia.

  8. Przyszła niedziela 3 miesiąca, składka w kopertach na prace przy kościele.

  9. W czwartek włączenie do ministrantów przygotowanych kandydatów. Zapraszamy również rodziców.

  Wczoraj odeszła do wieczności: ŚP. Julia Dworak, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 14.00. Niech dobry Bóg przyjmie ją do grona zbawionych. Pamiętajmy o niej oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 22 kwietnia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 703, 704, 706, 707, 708, 710, 712, 714, 715A, 716.

  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłością Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym, narodowym i międzynarodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

  2. W ramach oktawy Wielkiej Nocy, jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o udział we Mszy Świętej, które to będą w następujących godzinach: 7.00, 10.30 Suma i dodatkowo o godzinie 12.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00. Na Kłapówce o godz. 9.00. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy, które w naszym kościele będą celebrowane o godzinie 18.00 a na Kłapówce we wtorek o godzinie 17.00.

  3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

  4. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie złożymy ofiary na uczelnie i szkoły katolickie oraz na wydziały teologiczne w Polsce – gorąco zachęcam do wsparcia tego szczytnego celu!

  5. W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to przecież niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego. A z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  6. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. Msza św. popołudniowa będzie o godz. 15.00. Rozpoczniemy ją Koronką do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam.

  7. Składka niedzielna na Caritas naszej diecezji.

  8. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę na nowenna do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  9. W środę o godzinie 16.00 pierwsze spotkanie dzieci klasy 3, przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. w kościele.

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

  2. W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Starajmy się go w tym naśladować!

  3. Wielki Tydzień, który otwiera się przed nami, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego czasu. Plan adoracji wywieszony w gablocie według numeru domów. Tradycyjnie proszę o przewodniczenie przez pierwsze pół godziny Różom Różańcowym.

  4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godzinie 18.00.

  5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14-go roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18-go do 60-go roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 17.30 drogą krzyżową a zakończenie czuwaniem przy grobie. Droga krzyżowa o godzinie 21.00 dla tych, którzy nie mogli być wcześniej.

  6. Wielka Sobota to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione w naszym kościele w następujących godzinach: 9.00, 10.00 12.00 w kościele w Widełce a w Kłapówce godzinie 10.30.

  7. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Rozpoczęcie o godzinie 19.00.

  8. W Niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 6.00 odbędzie się Rezurekcja z procesją wokół kościoła. Ponadto Msze św.: Suma o godzinie 10.30 i dodatkowa Msza św. o godzinie 12.00, nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00. W środę od godziny 8.00 odwiedzimy chorych z dziewczynkami z Caritas szkolnego. Prosimy zgłosić osoby niepraktykujące Pierwszych Piątków.

  9. Przypominamy, że do wtorku trwa akcja w naszych sklepach Podziel się z potrzebującymi.

  10. Dziś w niedzielę w Domu Ludowym w Widełce organizowany jest kiermasz wielkanocny na pomoc dla Karolka. Zachęcamy do udziału i nabycia pamiątek wielkanocnych - ofiara przeznaczona jest na szczytny cel.

  11. Ze względu na spowiedzi w dekanacie Msze św. w poniedziałek i wtorek tylko rano o godzinie 7.00. Nie będzie Mszy wieczornej o godzinie 18.00.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w środę, 5 kwietnia na godzinę 15.00, przedstawicieli z domów o numerach: 678, 679, 680, 680A, 681, 683, 686, 686A.

  1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza Święta o godz. 18.00 – serdecznie zapraszam!

  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca - w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa w godz. 8.15 i 18.00.

  4. W sobotę spowiedź wielkopostna. W godzinach od 9.00 do 11.00 i po południu od 15.30 do 17.30 z przerwą o 17.00. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Jest ku tego dobra okazja, zachęcam w sobotę najlepiej przed południem.

  5. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

  6. W 3. niedzielę miesiąca składkę w kopertach na tegoroczne prace przy kościele złożyło 27 rodzin w tym jedna z Kłapówki.

  7. Tradycyjnie w Wielkim Poście Caritas organizuje akcję "Podziel się z potrzebującymi". W naszych sklepach wystawione będą kosze na ofiarowanie darów, które później rozprowadzimy jako świąteczny prezent dla najbardziej potrzebujących parafian. Liczymy na dobre i ofiarne serca. Za co w imieniu obdarowanych już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

  8. W zakrystii można nabyć Caritasowskie baranki na stół Wielkanocny oraz złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

  9. Ze względu na zmianę czasu wracamy do czasu letniego. Msze św. będą codziennie o godz. 18.00 a droga krzyżowa w piątek o 17.30. Na Kłapówce w poniedziałek Msza o godz. 16.00. Po piątkowej Mszy św. o godz. 18.00 grupa parafian wyruszy na "Ekstremalną drogę krzyżową". Chętni mile widziani. Zakończenie o północy na kalwarii.

  10. Młodzież serdecznie zapraszamy do udziału w "Marszu Papieskim", który odbędzie się w Niedzielę Palmową w Rzeszowie. Rozpoczęcie marszu o godz. 18.00 przy kościele św. Jadwigi Królowej (al. Rejtana 21), następnie przejście do katedry rzeszowskiej, gdzie o godz. 19.00 będzie sprawowana Eucharystia, po czym nastąpi przejście pod pomnik św. Jana Pawła II w parku papieskim. Uczestnicy marszu proszeni są o to, aby zabrali palmy do poświęcenia a także mieli na sobie biały element stroju (np. białe nakrycie głowy, apaszkę, kotylion, zwykłą wstążeczkę itp.). Marsz będzie miał charakter modlitewny.

  11. Na przyszłą niedzielę w Domu Ludowym w Widełce zorganizowany będzie kiermasz wielkanocny. Dochód przeznaczony będzie na pomoc dla Karolka. Szczegóły na afiszu.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 1 kwietnia na godzinę 13.30, przedstawicieli z domów o numerach: 668, 669, 670, 671, 672, 673, 677.

  1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

  2. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek. Podczas Mszy Świętej o godzinie 7.00 i 17.00 a w Kłapówce o 15.30 przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej oraz o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest również patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

  3. Mimo, że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w sobotę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godzinie 7.00 i 17.00.

  4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę znajdującą się na stoliku w kościele, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Informacja znajduje się też na stronach internetowych. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele będzie miało miejsce w sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.

  5. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.

  6. Dziś 3 niedziela miesiąca, składka w kopertach na tegoroczne prace przy kościele.

  7. Tradycyjnie w Wielkim Poście Caritas organizuje akcję "Podziel się z potrzebującymi". W naszych sklepach wystawione będą kosze na ofiarowanie darów, które później rozprowadzimy jako świąteczny prezent dla najbardziej potrzebujących parafian. Liczymy na dobre i ofiarne serca, za które w imieniu obdarowanych składam serdeczne Bóg zapłać.

  8. W zakrystii można nabyć Caritasowskie baranki na stół wielkanocny i paschałki oraz złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w piątek, 24 marca na godzinę 15.00, przedstawicieli z domów o numerach: 659, 660, 661, 662, 663, 664, 667.

  1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 17.00 i 20.00 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 15.00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

  2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

  3. Przez cały Wielki Post podejmujmy wielkopostną akcję trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny karmiące się jak najczęściej Eucharystią będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

  4. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

  5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Królowej.

  6. Przyszła 3. niedziela miesiąca składka w kopertach na tegoroczne prace przy kościele.

  7. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym i będącym w potrzebie w całej Polsce oraz biednym Polakom i umęczonym wojną braciom poza granicami naszej ojczyzny. Istnieje możliwość odpisu 1,5% podatku na rzecz Caritas.

  8. W zakrystii można nabyć Caritasowskie baranki na stół wielkanocny i paschałki oraz złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

  9. Młodzież naszego szkolnego Caritas, zbierać będzie składkę do puszek na pomoc w odbudowie szkoły w Aleppo. Liczymy na zrozumienie, zachęcamy do wsparcia oraz dziękujemy - Bóg zapłać.

  W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: ŚP. Jan Kazimierz Ciupiński, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (13 marca br.) o godzinie 14.30 na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie. Niech dobry Bóg przyjmie ją do grona zbawionych. Pamiętajmy o nim oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Ze względu na pogrzeb, Pan Sołtys będzie zbierał podatek we wtorek i środę. Jutro nie będzie. Będzie również możliwość wyjazdu na pogrzeb. O godzinie 13.00 będzie podstawiony na parking autobus, kto by zechciał, może skorzystać. Myślę, że chętnych nie zabraknie.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 18 marca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 638, 640, 641, 644, 645, 646, 653, 656.

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.00 i 20.00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem. W Kłapówce Gożkie żale w niedzielę o godz. 13.30.

  2. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami . Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

  3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice i wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

  4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to raczej świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak Kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej naszej Królowej oraz Mszy Świętej o godz. 17.00 w szczególny sposób polecimy Bogu i Matce Najświętszej wszystkie niewiasty – te młodsze i starsze – z naszej wspólnoty parafialnej, które serdecznie zapraszam w tym dniu do naszego kościoła wraz z ich bliskimi. Msza św. zostanie odprawiona w waszej intencji z inicjatywy Koła Gospodyń z Widełki.

  5. W zakrystii można nabyć Caritasowskie baranki na stół Wielkanocny oraz paschałki jak również złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

  6. We wtorek o godz. 18.00 uczennice i uczniowie klasy 8, łącznie 18 osób w kościele Farnym w Głogowie Małopolskim przyjmą sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, bierzmowanie z rąk ks. bp. Ordynariusza Jana Wątroby polecajmy ich w naszych modlitwach. Z tej racji Msza św. w Widełce będzie tylko rano o godzinie 7.00.

  7. Nasza szkoła przystąpiła do programu prowadzonego przez Caritas Polska o nazwie Szkoła szkole pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem programu jest zebranie funduszu na odbudowę i remont szkół w Syrii, które ucierpiały w wyników konfliktu zbrojnego. Pomoc udzielona tu na miejscu sprawi ze poszkodowani nie będą musieli opuszczać swoich rodzin, domów, swojej ojczyzny w poszukiwaniu lepszych warunków życia. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na odbudowę szkoły w Aleppo, trwać będzie przez cały najbliższy tydzień w szkole. Uczmy nasze dzieci miłosierdzia i dzielenia się chociaż tym drobnym groszem z biednymi i potrzebującymi. Jeśli ktoś ze starszych chciał się włączyć, to na przyszłą niedziele dziewczynki z Caritas szkolnego będą stać po Mszach św. pod kościołem zbierając drobne datki na rzecz potrzebujących. Liczymy na zrozumienie, zachęcamy do wsparcia i dziękujemy - Bóg zapłać.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 11 marca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 612, 613, 613A, 616, 631, 635, 636, 637.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy.

  2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17.00 i 20.00, na Kłapówce w tym tygodniu o 15.30 w piątek odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 na Widełce i o 13.30 na Kłapówce odprawiamy Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

  3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w Drodze Krzyżowej a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny.

  4. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

  5. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa. W liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza, przypada Dzień Imienin Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru miłosierdzia Bożego. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. W pierwszy piątek i sobotę Msze Św. również rano o godzinie 7.00. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych. Spowiedź pierszopiątkowa codziennie przed Mszą św.

  7. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy.

  8. W zakrystii można nabyć Caritasowskie baranki na stół wielkanocny oraz paschałki, by potem zapłonęły na grobach naszych bliskich jako wyraz pamięci o tych, którzy od nas odeszli. Można również złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

  9. W tym roku ze względu na renowację Misji Św. niedawno, rekolekcji nie będzie. Spowiedź wielkpostna w sobotę przed Niedzielą palmową.

  10. W dzisiejszych czasie bardzo modne stają się indywidualne rekolekcji Oddanie 33 to 33 dniowe rekolekcje indywidualnie odprawiane w domu zatytułowane oddanie życia Matce Bożej. Szczegóły rekolekcji w książce pod tym samym tytułem wraz z płytką. Zachęcam do podjęcia takiego sposobu pogłębienia wiary i przygotowania do świąt Zmartwychwstania. Ofiara za książkę i płytkę dobrowolna.

  11. Dziś składka do puszek na pomoc walczącej o wolność Ukrainie.

  12. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie rady parafialnej. Serdecznie zapraszam.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 4 marca na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 591, 592, 593, 595, 599, 605, 606, 607, 608.

  1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy, jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego, jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

  2. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia takiej dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale nawet na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza w naszej parafialnej wspólnocie.

  3. Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. W Kłapówce o godzinie 16.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

  5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą "Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty od nowa".

  6. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: w drodze krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 17.00 oraz o godz. 20.00; a w niedzielę przed sumą o godz. 9.30 dla niemogących być w ciągu tygodniu. Gorzkie żale odprawiane w każdą niedzielę o godz. 15.00. potem Msza św. Natomiast w Kłapówce droga krzyżowa w czwartek o godz. 15.30 a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 13.30 z Mszą św. (nie będzie Mszy św. o godz. 9.00). Przez udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki przez Kościół ofiaruje nam Pan Bóg, aby przybliżyć nas do siebie.

  7. Zbliża się bierzmowanie uczniów klasy 8. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nowennę przed bierzmowaniem. W czasie Mszy św. o godzinie 16.00 młodzież otrzyma krzyże. Zapraszamy obojga rodziców.

  8. W związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki kieruje apel o to, aby piątek, 24 lutego br. był dniem modlitwy o sprawiedliwy pokój dla Ukrainy, a w niedzielę, 26 lutego br., aby została przeprowadzona w kościołach zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.

  9. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi w Syrii i Turcji we wszystkich parafiach naszej ojczyzny została przeprowadzona zbiórka do puszek jako pomoc dla poszkodowanych. W naszej parafii kwota ta wyniosła 4000 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone w naszej parafii, które zostaną przekazane Caritas naszej diecezji.

  W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: ŚP. Stanisława Tęcza. Niech dobry Bóg przyjmie ją do grona zbawionych. Pamiętajmy o niej oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 25 lutego na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 559, 565, 575, 576, 576A, 577, 580, 581, 583, 583A.

  1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

  2. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!

  3. We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

  4. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze Karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

  5. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią.

  6. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę na nowennę do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  7. W najbliższy piątek przypada całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii połączona z przybyciem w dym dniu figury Matki Bożej Fatimskiej wędrującej po naszych parafiach. Rozpoczniemy w tym dniu adorację Mszą św. o godzinie 8.00 by o 9.00 rozpocząć adorację przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i według numeru domów i pod przewodnictwem Róż Różańcowych. Na ostatnią godzinę adoracji (godzina 16.00) zapraszam młodzież klasy 8 przygotowującą się do bierzmowania oraz dzieci klasy 3 wraz z rodzicami przygotowującą się do I Komunii św. Zakończenie Adoracji Mszą św. o godzinie 17.00 i przekazanie figury parafii Wysoka Głogowska.

  8. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi w Syrii i Turcji we wszystkich parafiach naszej ojczyzny, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek jako pomoc dla poszkodowanych. Bóg zapłać za ofiary złożone w naszej parafii, które zostaną przekazane Caritas naszej diecezji.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 18 lutego na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 545A, 546, 548A, 550, 551, 552, 562, 563, 563A.

  1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

  2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość w Diecezji Rzeszowskiej odbędzie się w tym dniu w bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 9.00. Będzie ona transmitowana przez Radio „Via” oraz Radio Rzeszów.

  4. Przypominam, że również w każdą środę kierujemy nasze prośby to Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach podczas Nowenny i Mszy Świętej o godz. 17.00 – serdecznie zapraszam na to modlitewne spotkanie. Wszak wezwanie Maryi z Lourdes i z wielu innych miejsc nadzwyczajnej ingerencji Bożej także na naszej polskiej ziemi ciągle jest aktualne. W trudnych, pełnych lęków i obaw, niepewności i realnych zagrożeń współczesnych czasach nieustannie, z wiarą i ufnością zwracajmy się do Maryi, Matki naszej najlepszej i Orędowniczki pewnej u Boga.

  5. Zbliża się bierzmowanie klasy 8. 7 marca 2023 r. w Głogowie Małopolskim w kościele farnym. W czwartek po Mszy św. egzamin.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 11 lutego na godzinę 10.30, przedstawicieli z domów o numerach: 540, 540A, 541A, 542, 542A, 545, 545C, 546.

  1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami.

  2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień świąteczne Msze Święte w naszej parafii w godzinach: 7.00, 10.30 i 17.00. Na Kłapówce o godzinie 16.00.

  3. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej wspierają szczególnie w modlitwie siostry Michalitki. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory kontemplacyjne.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msze św. w piątek i sobotę również rano o godzinie 7.00.

  5. Spowiedź pierwszopiątkowa codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzimy chorych.

  6. We wtorek, 31 stycznia – patronuje nam św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

  7. Trwa akcja pomocy Afryce. Zebrana makulatura zostanie przeznaczona na powstanie studni w Butina Faso w Afryce. W poniedziałek zostanie zabrany drugi kontener i podstawiony jeszcze jeden. Kto by jeszcze chciał dołączyć do pomocy Afrykanom jeszcze raz bardzo zachęcam i już jeszcze raz w imieniu własnym i organizatorów akcji serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 4 lutego na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 528, 529A, 531, 532, 533, 534, 536, 536A.

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W liście apostolskim z września 2019 roku ustanawiającym tę niedzielę papież Franciszek napisał: „Ciągłe czytanie Pisma Świętego i uczestnictwo w Eucharystii pozwalają rozpoznać osoby należące do siebie nawzajem. Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty”.

  2. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

  3. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus, ucząc: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Czyż na takie wezwanie możemy być obojętni!? Tak bardzo upragniona przez Pana Jezusa jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

  4. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Podobnie jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

  5. Trwa akcja pomocy Afryce. Zebrana makulatura zostanie przeznaczona na powstanie studni w Butina Faso w Afryce. Jeden kontener zabrany, drugi podstawiony. Akcja trwa dalej, zachęcamy w dalszym ciągu do wzięcia udziału i zaangażowania się w tę akcję pomocy potrzebującym w Afryce.

  6. W zbiórce do puszek na operację serca małego Karolka zebrano kwotę 7536,10 zł. W imieniu rodziców i swoim składam podziękowanie przypominając, że istnieje możliwość ofiarowania 1,5% procenta podatku na pomoc małemu Karolkowi.

  7. Kończy się czas śpiewu kolęd. Dziś w niedzielę przed i po Sumie, Zespół Ludowy z Majdanu Królewskiego i nasza kapela Widelanie wystąpią z koncertem kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 28 stycznia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 519, 520, 521, 523, 524, 525, 525B, 525C, 527.

  1. Świętem Chrztu Pańskiego w ubiegłą niedzielę zakończył się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Następujące po tej niedzieli dni otwarły przed nam tak zwany okres zwykły – w ciągu roku, a dokładnie jego pierwszą część, która będzie trwała aż do wtorku przed Środą Popielcową.

  2. We wtorek, 17 stycznia, przypada Dzień Judaizmu. W ów dzień zachęcam do szczególnego pochylenia się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni i uczyć się od Abrahama, jak bezgranicznie zawierzyć Panu Bogu.

  3. Natomiast w środę, 18 stycznia, w całym Kościele powszechnym rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

  4. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w środę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo takiej jedności pragnie sam Pan Jezus. A często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie Święte oraz cierpienia.

  5. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

  6. Trwa akcja pomocy Afryce. Zebrana makulatura zostanie przeznaczona na powstanie studni w Butina Faso w Afryce. Jeden kontener zabrany, drugi podstawiony. Akcja trwa dalej, zachęcamy w dalszym ciągu do wzięcia udziału i zaangażowania się w tę akcję pomocy potrzebującym w Afryce.

  7. Dziś zbiórka do puszek na operację serca małego Karolka. W imieniu rodziców i swoim dziękuję za ten Dar Serca. Przy tym informuję, że istnieje możliwość ofiarowania 1,5 procenta podatku. Na pomoc małemu Karolkowi. Szczegóły na ulotkach.

  8. Kończy się czas spiewu kolęd. Na przyszłą niedzielę przed i po Sumie, Zespół Ludowy z Majdanu Królewskiego i nasza kapela Widelanie wystąpią z koncertem kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy.

  9. W tym tygodniu patronują nasm:

 • Wtorek, 17 stycznia – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pierwszy pustelnik, który po śmierci rodziców rozdał swój majątek ubogim, a sam udał się na pustynię, aby poświęcić się modlitwie i postom (wspomnienie obowiązkowe).
 • Czwartek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek. Pierwszorzędny patron naszej Rzeszowskiej Diecezji.
 • Sobota, 21 stycznia – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 21 stycznia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 503, 506, 506A, 511, 512A, 514, 517, 518, 518B.

 • 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością.

  3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście godna jest zachwytu?

  4. Zgodnie z zaleceniem Przewodniczącego KEP Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w każdym kościele parafialnym naszej diecezji po 5 stycznia 2023 r. czyli po pogrzebie Ojca św. Benedykta XVI odprawić za Niego Mszę św. żałobną. Taka Msza św. zostanie odprawiona w środę o godzinie 17.00 - serdecznie zapraszamy.

  5. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę na nowennę do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  6. W tym tygodniu zostanie dowieziony na plac targowy, kontener na makulaturę. Zebrana makulatura zostanie przeznaczona na powstanie studnii w Butina Faso w Afryce. Zachęcam do wzięcia udziału i zaangażowania się w tę akcję pomocy potrzebującym.

  Plan Wizyty duszpasterskie w tym tygodniu:

  Ks. Proboszcz:

 • Poniedziałek od godz. 8.00, Podgórze w stronę szosy; od Państwa Buczek dołem, potem górą w stronę kościoła do godziny 20.00;
 • Wtorek od godz. 14.00 ze względu na pogrzeb ŚP. Joanny Nosal o godz. 12.00, ciąg dalszy w stronę kościoła;
 • Czwartek od godz. 8.00, Dworzysko, Liszcze i domy pod Budami;

  Jeśli zdarzyło się, że ze względu na pracę nie było kogoś a chciałby by dom jego nawiedzić to proszę się zgłosić i ustalimy nowy termin kolędy.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 14 stycznia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 494, 494A, 495, 495A, 496, 498, 499, 500A, 500B, 501 502C.

 • 1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. A w serce każdego wierzącego ten liturgiczny obchód przynosi prawdziwy pokój, ponieważ podkreśla pojednanie z Bogiem i wzywa do pojednania z braćmi. Zatem to kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej komunii z Bogiem i innymi, do przypomnienia sobie naszego chrześcijańskiego obowiązku, iż osobistym przykładem autentycznej wiary mamy pociągać innych ku Bogu.

  2. Podczas Mszy Świętej pobłogosławimy kredę i kadzidło.

  3. Dziś przypada Światowy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, może także z naszej parafii. Polecając naszą misjonarkę siostrę Leonię i siostry Michalitki posługujące kiedyś w naszej parafii a dziś będące na misjach. Aby Dobra Nowina o zbawieniu przyniesiona przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i wszystkich ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Zebrane dzisiaj ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny. Dobrowolne ofiary za rozprowadzane kadzidełka również przeznaczone będą na misje. Zadbajmy, aby przy tej okazji nasze dzieci poczuły się do obowiązku niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i wsparcie materialne. Niech również one staną się misjonarzami miłości i pokoju także wśród najbliższych: w rodzinie i w gronie kolegów, koleżanek.

  4. W kolejną niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa. Ale zastanowimy się też nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia. Może warto przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu. Może warto zdać sobie sprawę, że przez własny chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego – świętego życia, że przez chrzest święty rozpoczęła się moja komunia z Panem Bogiem, o której mam świadczyć własnym życiem wobec innych.

  Plan Wizyty duszpasterskie w tym tygodniu:

  Ks. Proboszcz:

 • Sobota od godz. 8.00, Mała Widełka od Państwa Szwed do Państwa Marków;
 • Poniedziałek od godz. 8.00, Podgórze w stronę szosy; od Państwa Buczek dołem, potem górą w stronę kościoła do godziny 20.00;
 • Wtorek od godz. 10.30, ciąg dalszy w stronę kościoła;
 • Czwartek od godz. 8.00, Dworzysko, Liszcze i domy pod Budami;

  Jeśli zdarzyło się, że ze względu na pracę nie było kogoś a chciałby by dom jego nawiedzić to proszę się zgłosić i ustalimy nowy termin kolędy.

 • 1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem Źródło i Początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się nie dzieje. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od zwiastowania, poprzez Betlejemską Noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

  2. W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża Świętego Pawła VI (list z 1967 r.) jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Okrucieństwo wojny ciągle mamy przed oczami, nasze dawne trudne doświadczenia przynaglają nas do otwarcia się na cierpienia bliskich nam narodów. Jako powołani do głoszenia wobec świata Chrystusowej Ewangelii, nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.

  3. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź...” można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.

  4. U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na miłość Bożą, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!

  5. W liturgii Kościoła ciągle przeżywamy tajemnice okresu Narodzenia Pańskiego. We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus.

  6. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej; pierwszy piątek miesiąca – dzień Komunii Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie grzechy nasze i świata oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Serdecznie zapraszam na adorację w naszym kościele oraz na Eucharystię. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie dla niebędących w stanie łaski uświęcającej codziennie przed Mszą św.

  7. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C+M+B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

  8. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny. Składka na Misje. Ofiary z kadzidełek również na Misje. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę prymaria o 7.00, suma o 10.30 po południu o 16.00 na Kłapówce o godz. 9.00.

  9. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. Taki orszak organizowany jest Głogowie Małopolskim szczegóły na plakacie.

  10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

  Plan Wizyty duszpasterskie w tym tygodniu:

  Ks. Katecheta:

 • Poniedziałek od godz. 15.00 Mała Widełka od Państwa Duda w stonę Państwa Rumak (Sołtysa)
 • Wtorek od godz. 8.00 Mała Widełka, Majdan i domy pd Pani Tarnowskiej w stronę kościoła
 • Środa od godz. 8.00 ciąg dalszy w stronę kościoła

  Ks. Proboszcz:

 • Poniedziałek od godz. 8.00 Kłapówka
 • Wtorek od godz. 10.00 Duża Widełka od Pani Fryc do mostu kolejowego
 • Środa od godz. 10.00 Duża Widełka w stronę kościoła
 • Czwartek od godz. 10.00 Podgórze w stronę szosy
 • Sobota od godz. 8.00 Mała Widełka od Państwa Syńców do Państwa Marków

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w czwartek, 5 stycznia na godzinę 14.00, przedstawicieli z domów o numerach: 475A, 476, 476A, 477, 484, 485, 486, 487, 488, 489, 490, 491.

 • Ogłoszenia stałe

  Sprzątanie kościoła

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę, 9 grudnia na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach:

 • w Widełce: 191, 193, 194, 198, 200, 201A, 205, 205A, 205B,
 • w Kłapówce: 832A W, 835 W.

 • Kancelaria

  Kancelaria Parafialna czynna jest codziennie po Mszy Św. wieczornej za wyjątkiem, niedziel, świąt i Pierwszych Piątków miesiąca. W sprawach małżeńskich proszę zgłaszać się w środy. Wezwanie do chorego oraz sprawy pogrzebu o każdej porze.

  Nekrologi

  W tym tygodniu odeszli do wieczności: ŚP. Krystyna Rumak i ŚP. Łukasz Przybyło. Niech dobry Bóg przyjmie ich do grona zbawionych. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonych w smutku rodzinach w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Do użytku wewnętrznego parafii.