Copyright © All rights reserved | This template is made with by Colorlib

Boże Narodzenie będzie za:

Fakty, wydarzenia, informacje

Ogłoszenia parafialne

Wybierz interesujące Cię ogłoszenia:

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Trwa październik miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – tajemnice bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

3. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

4. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

5. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

6. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca i uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

7. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.30. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św.

8. W piątek nawiedzimy chorych.

9. Możliwość w zakrystii nabycia "Kalendarza rolniczego", książkowego w cenie 25 zł oraz "Słowo na każdy dzień", "Ewangelia na rok 2023" w cenie 12 zł.

10. Szybko mija czas i zbliżamy się do Renowacji Misji św., które rozpoczniemy w piątek (21.X) a zakończymy w poniedziałek (24.X) spowiedzią misyjną. Już dziś tak zaplanujmy czas aby nikogo nie zabrakło.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: ŚP. Lucyna Sowa a wczoraj ŚP. Julia Selwa , której pogrzeb w poniedziałek o godzinie 14.00. Niech dobry Bóg przyjmie je do grona zbawionych. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 239, 241, 241A, 242A, 243, 243A, 245.

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę. Odpust w Stykowie - Suma o godzinie 10.30. To również święto patronalne sióstr Michalitek. Zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00.

3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

5. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną. Odpust w Rudnej Wielkiej.

6. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 i o 17.30 w Kłapówce w sobotę o godzinie 9.00 – serdecznie zapraszamy!

7. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

8. Dziś w niedzielę spotkanie z rodzicami:

 • po Mszy św. o godzinie 7.00 - klasy od 4 do 8;
 • po Mszy św. o godzinie 16.00 - klasy od 1 do 3.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 224, 225, 227, 229, 230, 232, 234, 235, 237.

 • 1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

  2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy, także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny. Składka do puszek na nasze diecezjalne Katolickie Radio Via.

  3. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

  4. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej naszej Królowej.

  5. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

  6. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

  7. Na przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami:

 • po Mszy św. o godzinie 7.00 - klasy od 4 do 8;
 • po Mszy św. o godzinie 16.00 - klasy od 1 do 3.

  8. W tym tygodniu patronują nam:

 • środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;
 • piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w Eucharystii.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 217, 218, 219, 222, 223, 227, 227A, 227B.

 • 1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

  2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła. W dniach od 11 do 17 września br. będziemy przeżywać 12. Tydzień Wychowania. Jego hasłem są Jezusowe słowa: „ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14, 6). Natomiast postacią 12. Tygodnia Wychowania jest św. Józef Bilczewski, arcybiskup Lwowa, którego setną rocznicę śmierci będziemy obchodzić w 2023 r.

  3. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.

  4. W najbliższy wtorek, 2. miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę na nowennę do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  5. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 18.00 a w Kłapówce o godz. 17.00.

  6. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

  7. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

  8. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru. Zbiórka do puszek na nasze Katolickie radio "Via".

  9. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 205, 205A, 205B, 207, 208, 211, 213, 216.

  1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

  2. W środę, 7 września, Nowenna do Matki Bożej naszej Królowej o godz. 18.00.

  3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00 w Kłapówce o godz. 17.00. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas każdej Mszy Świętej.

  4. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot w których, można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym:

 • w sobotę na godzinę 17.00 zapraszam na obowiązkowe spotkanie klasę 8, przygotowującą się do przyjęcia w przyszłym roku sakramentu bierzmowania połączone z Mszą św.
 • w czwartek na Mszę św. a potem na spotkanie ministrantów, kandydatów na ministrantów i chętnych chcący dołączyć do grupy ministranckiej od 4 klasy
 • w sobotę na godzinę 10.00 na rozpoczęcie spotkań DSM-ek, zachęcam do dołączenie do tej wspólnoty klasy od 4 do 6
 • w piątek po Mszy św. o 18.00 zapraszam chętnych do włączenia się do KSM-u; młodzież z klas 7 i 8 oraz starszych

  Jeszcze raz serdecznie zapraszamy. Rodziców proszę o zachętę.

  5. Możliwość w zakrystii nabycia: "Słowo na każdy dzień" Ewangelia na rok 2023 w cenie 12 zł.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 186, 188, 190, 191, 193, 194, 198, 200, 201A.

 • 1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.

  2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

  3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

  4. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00 a później na spotkanie w szkole. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Nie wyobrażamy sobie aby dzieci szkolne zakończyły wakacje a zarazem rozpoczęły nowy rok szkolny bez Boga w sercu. Zatem więc, zapraszamy a rodziców zobowiązujemy, o wysłanie swoich pociech do spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego a zarazem piewszopiątkową: klasy 4 i 5 we wtorek od 17.15; natomiast klasa 6, 7 i 8 w środę od 17.15. Ksiądz prałat z Kupna prosi również by poinformować, że rozpoczęcie roku dla przedszkolaków będzie 1 września Mszą św. o godzinie 9.00, po nim spotkanie w przedszkolu.

  5. Jeżeli chodzi o podręczniki i ćwiczenia do katechezy: klasy: 3, 4 i 7 będą się uczyć według nowego programu (podręczniki i ćwiczenia będą nowe, które zakupimy). Natomiast pozostałe klasy: 1, 2, 5, 6 i 8 według programu z ubiegłych lat, więc katechizmy mogą odkupić z ubiegłego roku a ćwiczenia zakupimy dla wszystkich nowe.

  6. Dnia 1 września, przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

  7. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca i modlitwą o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

  8. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinach 7.00 i 18.00.

  9. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca Msze św. o godzinach 7.00 i 18.00.

  10. Możliwość w zakrystii nabycia: "Słowo na każdy dzień" Ewangelia na rok 2023 w cenie 12 zł. Jeśli zabraknie to proszę wpisać się na listę i sprowadzimy. Kto nie zna Ewangelii to nie zna Chrystusa. Ta prawda się potwierdza jeśli mało czytamy Pismo św.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 170, 172, 173, 173A, 174, 179, 180.

  1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

  2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

  3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

  4. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii.

  5. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Odpust w Kłapówce. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msza Święta w kościele w Kłapówce o godz. 17.00. O godzinie 15.45 wyruszy tradycyjnie z Widełki pielgrzymka na odpust. Serdecznie zachęcamy. Ze względu na odpust w Kłapówce, w Widełce Msza Święta będzie tylko rano o godzinie 7.00.

  6. Ze względu na odpust Msza św. będzie w Kłapówce w czwartek o godzinie 17.00 i okazja do spowiedzi.

  7. W dniu 28 sierpnia 2022 r. w katedrze rzeszowskiej odbędą się Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem Bp. Edwarda Białogłowskiego. Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem o godz. 11:00; Suma dziękczynna o godz. 12.00.

  8. W sobotę, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.

  9. Możliwość w zakrystii nabycia: "Słowo na każdy dzień" Ewangelia na rok 2023 w cenie 12 zł. Jeśli zabraknie to proszę wpisać się na listę i sprowadzimy. Kto nie zna Ewangelii to nie zna Chrystusa. Ta prawda się potwierdza jeśli mało czytamy Pismo św.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 159, 160, 162, 163, 164A, 166A, 168, 169.

  Przypominamy: W imieniu zarządu Fundacji im. Rodziny Ulmów z Markowej otrzymaliśmy zaproszenie na koncert "Psalmów Pokoju i Miłosierdzia" w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych, który odbędzie się 21 sierpnia w Kolbuszowej na stadionie od 19.00. Szczegóły koncertu tutaj.

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

  2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni jak w każdą niedzielę.

  3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Na Sumie poświęcenie wieńców.

  4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

  5. W tym tygodniu patronują nam:

 • środa, 17 sierpnia - Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;
 • sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 148, 150, 150B, 151A, 152, 155, 156, 161.

  Przypominamy: W imieniu zarządu Fundacji im. Rodziny Ulmów z Markowej otrzymaliśmy zaproszenie na koncert "Psalmów Pokoju i Miłosierdzia" w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych, który odbędzie się 21 sierpnia w Kolbuszowej na stadionie od 19.00. Szczegóły koncertu tutaj.

 • 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów. W dalszym ciągu wspomagajmy i łączmy się duchowo i poprzez Radio Via czy internet w modlitwie z naszą rzeszowską pielgrzymką.

  2. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę i naszą rzeszowską pielgrzymkę.

  3. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej naszej Królowej.

  4. Na przyszły poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszach poświęcenie ziół i kwiatów a na Sumie tradycyjne dziękczynienie za tegoroczne plony. Zwracam się z prośbą by poszczególne rejony przygotowały wieńce dożynkowe za co już dziś składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

  5. W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
 • wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
 • środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
 • czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 138, 139, 141, 142, 143, 144, 145, 145A, 147.

  W imieniu zarządu Fundacji im. Rodziny Ulmów z Markowej otrzymaliśmy zaproszenie na koncert "Psalmów Pokoju i Miłosierdzia" w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych, który odbędzie się 21 sierpnia w Kolbuszowej na stadionie od 19.00. Szczegóły koncertu tutaj.

 • 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

  2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

  3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu. Skorzystajmy.

  4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

  5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 7.00 i 18.00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta codziennie od godz. 17.30: klasy 4 i 5 w środę, klasy 6 i 7 oraz 8 w czwartek. Kłapówka w piątek od 16.00, wcześniej nawiedzimy chorych.

  6. Nawiedziny chorych w Widełce ze względu na odpust w Głogowie Młp. M.B. Śnieżnej (godz. 11.00 Suma) do południa Mała Widełka, Duża Widełka od 15.00.

  7. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00.

  8. W czwartek, 4 sierpnia br. rozpoczynają się doroczne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Centralna uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

  9. W czwartek, 4 sierpnia 2022 r. wyruszy 45. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6.30 tradycyjnie przy kościele farnym w Rzeszowie. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności z pielgrzymami. Relacje z pielgrzymki codziennie będzie przekazywać katolickie radio „Via”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.rzeszow.pl. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej i prosimy o modlitwę.

  10. W poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 126, 128, 129, 130, 131, 132, 134, 135 136.

  1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

  2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

  3. Jutro, także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Dziś przed Sumą i Mszą na Kłapówce będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Weźmiemy udział w akcji organizowanej przez MIVA Polska – „Jeden grosz za jeden kilometr”. Zebrane środki posłużą jako pomoc w zakupie pojazdów dla misjonarzy.

  4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

  5. W piątek, 29 lipca patronują nam Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 114, 115, 116, 117, 119, 121, 122, 124.

  1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

  2. W najbliższą środę, 20 lipca br., przypada dziewiąta rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

  3. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

  4. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

  5. W przyszły poniedziałek (25.07.) przypadnie wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Już na przyszłą niedzielę przed sumą w Widełce i przed Mszą św. na Kłapówce odbędzie się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo dla kierowców.

  6. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, składka w kopertach na spłatę remontu organów i nowej chrzcielnicy. Bóg zapłać.

  W ubiegłym tygodniu został pochowany: ŚP. Ryszard Faryniarz . Niech dobry Bóg przyjmie go do grona zbawionych. Pamiętajmy o nim oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 100, 103, 107, 108A, 109, 109A, 110, 111.

  1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy, także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać więź ze Zbawicielem.

  2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

  3. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę na nowennę do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  4. W czwartek przypada 11. rocznica śmierci ks. Józefa Sokołowskiego zapraszamy na Msze św. dając świadectwo pamięci i wdzięczności za wiele lat posługi wśród nas.

  5. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

  6. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 78, 80, 81, 82, 83, 85, 86, 87, 91, 92.

  1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

  2. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

  3. W środę Nowenna do Matki Bożej.

  4. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

  5. Akcja "Paczki dla Ukrainy" - jeśli ktoś chce dołączyć do tej akcji, w sklepach zostaną wystawione paczki, które można później przekazać na Budy Głogowskie.

  6. W tym tygodniu patronują nam:

 • środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;
 • piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.

  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty niespodziewanie odszedł po nagrodę do Pana: ŚP. Józef Płoch . Niech dobry Bóg przyjmie go do grona zbawionych. Pamiętajmy o nim oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 65, 66, 67, 68, 70, 71, 72, 76.

 • 1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

  2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze św. w godzinach: 7.00, Suma 10.30 oraz po południu o 18.00 na Kłapówce o godzinie 17.00.

  3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy!

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

 • W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00; spowiedź święta codziennie przed Mszą św. (7.00 i 18.00). W piątek nawiedzimy chorych.
 • W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Najświętszej; Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.

  5. W ubiegłą niedzielę, 3 miesiąca składka w kopertach na spłatę remontu organów i nowej chrzcielnicy złożyło 22 rodziny w tym jedna z Kłapówki. Bóg zapłać!

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 49, 55, 56, 57, 58, 60, 62, 63, 64.

 • 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

  2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

  3. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji ojców. Będziemy, żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

  4. W czwartek, również zakończenie Oktawy Bożego Ciała z poświęceniem ziół i wianków i błogosławieństwem małych dzieci. Na Kłapówce Msza św. o godzinie 16.30.

  5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II, Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  6. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców oraz rodziców na Mszą Świętą o godz. 8.00 w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. Później spotkanie w szkole i odbiór świadectw. Nie wyobrażam sobie zakończenia roku bez pojednania się z Bogiem dlatego spowiedź dzieci i młodzieży w poniedziałek od godziny 17.30 klasy 3, 4 i 5; we wtorek klasy 6 i 7 (klasa 6 otrzyma indeksy); w środę klasy 7 i 8 (klasy 8 otrzymają końcowe, dyplomy i podbite z bierzmowaniem indeksy by kontynuować uzupełnianie w średniej szkole).

  7. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca - czwartek.

  8. W sobotę Niepokalanego Serca Matki Bożej – odpust w Budach Głogowskich.

  9. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną na które zapraszam szczególnie dzieci.

  10. W sobotę, 25 czerwca 2022 r. sakrę biskupią przyjmie ks. biskup nominat Krzysztof Kudławiec, kapłan diecezji rzeszowskiej, który w dniu 22 kwietnia br. został mianowany przez papieża Franciszka biskupem diecezji Daule w Ekwadorze. W tych uroczystościach weźmie udział także delegacja naszej diecezji pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Otoczmy nowego biskupa serdeczną modlitwą wypraszając u Boga dla niego potrzebne łaski w posłudze pasterskiej w dalekim Ekwadorze.

  11. Dzisiejsza niedziela 3 miesiąca składka w kopertach na spłatę remontu organów i nowej chrzcielnicy.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 36, 37, 38, 40, 42, 43A, 44, 47, 48.

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

  2. W poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych; Odpust w Przewrotnym, główna Suma o godzinie 18.00.

  3. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę na nowennę do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  4. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: 7.00, 9.00: procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach:

 • 1. Przy kapliczce za mostem,
 • 2. Przy krzyżu Państwa Węglowskich,
 • 3. Przy Państwa Żmudów
 • 4. Przy ogrodzie sióstr Michalitek.

  Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, ustrojenie trasy niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, strażaków do pilnowania porządku na trasie, dziewczynki do sypania kwiatów (próba we wtorek i środę o godzinie 17.30).

  Po południu Msze św.: Kłapówka o godzinie 12.30 a Widełka o 16.00 z nabożeństwem czerwcowym.

  5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

  6. W tym tygodniu patronują nam jeszcze :

 • - środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
 • - piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

  7. Dziś zbiórka do puszek na remont domu rekolekcyjnego bł. Karoliny w Rzeszowie.

  8. Przyszła niedziela, 3 miesiąca składka w kopertach na spłatę remontu organów i nowej chrzcielnicy.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 25, 26, 28, 29, 31, 32, 33, 33A.

 • 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

  2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

  3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Drugi dzień zielonych świątek. Msza św. jak w niedzielę: 7.00, 10.30 - Suma oraz 18.00 po południu ze względu na dzień pracy. Na Kłapówce o godzinie 16.30.

  4. W środę, 8 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Naszej patronki Niech Matka Boża będzie naszą orędowniczką, szczególnie w trudnych sprawach naszego życia.

  5. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

  6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

  7. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Odpust w Głogowie Małopolskim (Fara).

  8. W środę, 8 czerwca czcimy Świętą Jadwigę (1374-1399), królową, orędowniczkę pokoju, patronkę życia małżeńskiego i rodzinnego, patronkę naszej szkoły.

  9. Troska o młodzież i dzieci to nasz wspólny obowiązek i inwestycja w przyszłość Kościoła, szczególnie w obliczu powszechnej laicyzacji i skutków pandemicznej izolacji. W związku z powyższym, ks. Biskup prosi o zorganizowanie w każdej parafii, w niedzielę 12 czerwca 2022 r. zbiórki pieniężnej do puszek przeznaczonej na służący młodzieży już od 25 lat Dom Rekolekcyjny bł. Karoliny, który wymaga gruntownego remontu. Taka zbiórka do puszek na przyszłą niedzielę.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 17, 18, 19, 20, 20A, 21, 22, 23.

  1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”

  2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

  3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

  4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

  5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie już o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

 • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania,
 • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00, spowiedź święta od godz. 17.30, odwiedzimy rownież chorych,
 • w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

  7. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

  8. W piątek na Mszy świętej i potem rozpoczęcie spotkań przygotowujących do bierzmowania uczniów klasy 7 (spotkanie obowiązkowe).

  9. Jutro po Mszy św. obowiązkowa zbiórka ministrantów i kandydatów z klasy 3.

  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł: ŚP. Paweł Płoch . Niech dobry Bóg wejrzy na dobro, które uczynił na ziemi, okaże swoją łaskawość i przyjmie go do grona zbawionych. Pamiętajmy o nim oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 16A, 16B. .

 • 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

  2. Jutro, w poniedziałek, początek dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. W poniedziałek udamy się do krzyża misyjnego, we wtorek do krzyża papieskiego a w środę na kalwarię. Na Kłapówce w poniedziałek do krzyża misyjnego.

  3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

  4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.30. Będziemy modlić się za wszystkie Mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

  5. W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

  6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznicę śmierci błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

  7. W sobotę, 28 maja 2022 r. pięciu alumnów WSD w Rzeszowie przyjmie święcenia diakonatu. Uroczystość odbędzie się w kościele parafialnym w Niebylcu o godz. 10.00, polecajmy kandydatów w naszych modlitwach.

  8. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci. W Kłapówce w poniedziałek i czwartek o 16.30.

  9. We wtorek o godz. 6.00 wyjazd dzieci klasy trzeciej z rodzicami do Łagiewnik.

  10. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł: ŚP. Franciszek Chruściel . Pogrzeb jutro o godzinie 14.00. Pamiętajmy o nim oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Przeżywamy dziś Wizytację Kanoniczną Ks. Biskupa Jana Wątroby.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 2, 3, 4, 5, 5A, 5B, 6, 6A.

  1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

  2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

  3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej naszej Królowej.

  4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

  5. Zbliżamy się do głównej uroczystości w tym roku - Wizytacji Kanonicznej Ks. Biskupa Jana Wątroby w najbliższą niedzielę. Wizytacja kanoniczna jest czasem szczególnej łaski, jest czasem modlitwy i wdzięczności wiernym i kapłanom, którzy tworzą tę wspólnotę. Wizytacji kanonicznej podlegają wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno-gospodarczego. Podczas wizytacji, ksiądz biskup poznaje charakterystykę parafii, życie religijne parafii, interesuje go przebieg katechizacji oraz zapoznaje się z innymi formami duszpasterstwa występującymi w parafii.

  Plan następujący:

 • 9.00 Msza św. spotkanie na Kłapówce;
 • 10.30 Uroczysta Suma z konsekracją nowego Ołtarza;
 • Potem spotkanie z grupami w parafii: Rady Parafialnej, Caritas, Akcji Katolickiej, Ministranci, DSM'ki, Róże Różańcowe i Strażacy;
 • 16.00 Msza św. i udzielenie sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży klas 8;

  Zapraszam również młodzież ze sztandarem szkolnym.

  Od piątku młodzież ta trwa na modlitwie nowenowej przed bierzmowaniem. Jak apostołowie trwają przez 9 dni na modlitwie. Natomiast dziś, w niedzielę na popołudniowej Mszy św. o 16.00, młodzież ta otrzyma krzyże z rąk swoich rodziców. Serdecznie zapraszamy obojga rodziców. Już dziś proszę o modlitwę i owocnie przeżycie tego spotkania z ks. Biskupem. Na przyszłą niedzielę majówka będzie o godzinie 15.30. Serdecznie zapraszam, nawet tych, którzy byli na spotkaniu z ks. Biskupem przed południem. Spowiedź na uroczystość codziennie przed Mszą św.

  6. We wtorek spotkanie Rady Parafialnej a w środę Pań z Caritasu i Akcji Katolickiej po Mszy św.

  7. Składka z niedzieli dzisiejszej jest przeznaczona w całości na działalność Katolickiego Radia VIA.

  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: ŚP. Maria Selwa i ŚP. Jan Bujak. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonych w smutku rodzinach w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w piątek na godzinę 14.30, przedstawicieli z domów o numerach: 868, 868A, 868B, 868C, 867, 870, 870A, 872.

  W dniach 16 - 20 maja 2022 r. czyszczenie przewodów kominowych w Widełce i Kłapówce

  Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Kolbuszowskiego "NIL" zaprasza osoby bezrobotne i poszukujące pracy do udziału w kursach i stażach zawodowych. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Stowarzyszenia przy ul. Jana Pawła II 8 lub pod nr telefonu 172270258

 • 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna "Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele".

  3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.30.

  4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

  5. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

  6. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

  7. Dziś na Sumie Rocznica Pierwszej Komunii św. Polecajmy dzieci i rodziców w modlitwach.

  8. Zbliżamy się do głównej uroczystości w tym roku: Wizytacji Kanonicznej Ks. Biskupa Jana Wątroby, która przypada na 22 maja 2022 r. . Plan następujący:

 • godz. 9.00 - Msza św. i Spotkanie na Kłapówce
 • godz. 10.30 - Uroczysta Suma z konsekracją nowego Ołtarza
 • godz. 16.00 - Msza św. i udzielenie sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży klas 8.

  Dlatego już od piątku młodzież ta rozpoczyna nowennę przed bierzmowaniem. Jak apostołowie, będą przez 9 dni trwać na modlitwie (obecność obowiązkowa). Natomiast w niedzielę na popołudniowej Mszy św. o godz. 16.00, młodzież ta otrzyma krzyże z rąk swoich rodziców. Serdecznie zapraszamy obojga rodziców. Już dziś prosimy o modlitwę i owocne przeżycie tego spotkania z ks. Biskupem. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 861, 861A, 862, 864, 864A, 865, 865A, 868D.

  W czwartek i piątek w godzinach od 14.00 do 17.00, Pan Sołtys, będzie zbierał podatek i cmentarne.

  Burmistrz Kolbuszowej w dniach 14 i 15 maja zaprasza na stadion w Kolbuszowej mieszkańców, zwłaszcza rodziny do udziału w pucharze świata Nordic Walking. Szczegóły na stronie internetowej Gminy.

  Dyrektor szkoły w Weryni zaprasza ośmioklasistów do zapisów do nowej szkoły. Szczegóły w gablocie.

 • 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

  2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

  3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych. W oknach niech nie zabraknie wystawionych obrazów Maryjnych.

  4. Dziś, także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

  5. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

  6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku ale przede wszystkim odpust parafialny. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, Suma o 11.00, po południu o godzinie 16.00, połączona z nabożeństwem majowym. Na Kłapówce o godz. 14.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski naszej Patronki wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku oraz pokój na świecie. Na Sumę zapraszamy strażaków.

  7. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

  8. W najbliższą niedzielę na Sumie Rocznica Pierwszej Komunii św. Spotkanie dzieci w środę i w czwartek o godzinie 16.00 a rodziców dziś po Mszy św. popołudniowej.

  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

 • w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30;
 • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.30; spowiedź święta codziennie pół godziny przed Mszą św. W piątek nawiedzimy chorych.
 • w sobotę, nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00 i 17.30.

  10. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

  11. Wyjazd dzieci pierwszokomunijnych do Łagiewnik w dniu 24 maja 2022 roku.

  12. W tym tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;
 • w środę, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;
 • w piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.

  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła: ŚP. Stefania Sakowska . Pamiętajmy o niej oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w piątek na godzinę 14.00, rodziców dzieci rocznicowych.

 • 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

  2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. W tę niedzielę z inicjatywy Caritas Polska w całej Polsce jest obchodzony Dzień Dobra. Towarzyszy mu hasło „Miejsca, które są domem” – w nawiązaniu do prowadzonych przez Caritas placówek dla chorych, niepełnosprawnych, dzieci i seniorów, a także ośrodków, w których przebywają uchodźcy z Ukrainy. Dzień Dobra – jest okazją do wspólnego świętowania oraz wyrażenia wdzięczności wolontariuszom zaangażowanym w dzieła Caritas. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

  3. To również Dzień Pierwszej Komunii św. dzieci klasy 3. 22 dzieci o godzinie 12.00 przyjmie po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca. Polecajmy ich i ich rodziny w naszych modlitwach.

  4. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Na Kłapówce o godzinie 17.00.

  5. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia. Msze Święte tego dnia w naszej świątyni o godz. 18.00.

  6. W środę, 27 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej naszej Królowej o godz. 18.00. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.

  7. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

  8. W piątek o godzinie 16.30, spotkanie w kościele dzieci klasy 4 przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii św. W niedzielę natomiast po Mszy o 16.00 spotkanie rodziców dzieci rocznicowych.

  9. Na przyszłą niedzielę 1 maja rozpoczynamy nabożeństwo majowe. O godzinie 16.00 w niedzielę a o 17.30 w dni powszednie. Już dziś serdecznie zapraszam szczególnie dzieci i młodzież a rodziców proszę by tego dopilnowali.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 837, 839, 840, 842, 843A, 847, 849.

  1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

  2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według następującego porządku 7.00, 10.30 i o 12.00 w Widełce i o 9.00 na Kłapówce.. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

  3. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  4. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

  5. To również dzień I Komunii św. dzieci klasy trzeciej w liczbie 22 o godzinie 12.00 przyjmie po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca. Spowiedź dzieci, rodziców chrzestnych i bliskich w sobotę o godzinie 16.00. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

  6. We wtorek o godzinie 16.00 spotkanie w kościele dzieci klasy 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w czwartek na godzinę 14.00, rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

  Na składce do puszek na pomoc w rehabilitacji małej Nikolki Rożek udało się zebrać 3400 zł. W imieniu własnym rodziców i bliskich składam wszystkim podziękowanie. Bóg zapłać.

  1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

  2. Dziś, także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.

  3. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

  4. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22.00.

  5. W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.

  6. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie po drodze krzyżowej o godz. 17.30. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 22.00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

  7. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  8. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od godziny 7.00 według numeru domów a przewodnictwo adoracji przejmują róże różańcowe. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 10.00 i 12.00 w Widełce i o 10.30 na Kłapówce.

  9. W sobotę, 15 kwietnia, przypada 95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.

  10. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Zabierzmy na liturgię świecę. Można będzie w specjalnych buteleczkach nabyć wodę święconą za dobrowolną ofiarą. W niedzielę o godz. 6.00 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Pozostałe Msze Święte w godz. 10.30 i 12.00. Na Kłapówce o godz. 9.00. W poniedziałek Wielkanocny w godz. 7.00, 10.30 i 12.00 w Widełce i godz. o 9.00 w Kłapówce.

  11. Spotkanie służby liturgicznej obowiązkowo (ministrantów, lektorów) i wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego w czwartek o godz. 17.00.

  12. We wtorek o godzinie 16.00 spotkanie w kościele dzieci klasy 3, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. a rodziców klasy 3, dzisiaj po Mszy o godz. 16.00.

  13. Spowiedź dla tych, którzy nie otworzyli serca dla Chrystusa, codziennie pół godziny przed Mszą św. Na Kłapówce Msza św. z drogą krzyżową w środę o godz. 16.30 - to okazja do spowiedzi.

  14. W najbliższy wtorek, 2. miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła a w środę na nowenna do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w środę na godzinę 15.00, przedstawicieli z domów o numerach: 813, 814, 821, 823, 824, 827, 852, 855, 856, 857.

  Dziś składka do puszek na pomoc w rehabilitacji małej Nikolki Rożek

  1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata.. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

  2. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą. Zgodnie z zaleceniem ks. bp. jeszcze w Wielkim Poście spowiedź mamy zorganizować we własnym zakresie. Ale na sobotę zaprosiliśmy kapłanów z sąsiedztwa i była by spowiedź po Mszy św. o 8.30 do 12.00 a po południu od 15.00 do 17.30. Zapraszamy szczególnie przed południem.

  3. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00, a na Kłapówce o godz. 13.30 Msza św. i Gorzkie żale. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy szczególnie tych, którzy z dziećmi nie byli na nabożeństwie.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. i modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele.

  5. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 i o 20.00. Jeśli będą chętni po Mszy św. (o godz. 18.00) wyruszy ekstremalna droga krzyżowa trasą: Widełka–Kupno-Wojków-Kłapówka – zakończenie na naszej Kalwarii. Zapraszamy. Zapisy w zakrystii.

  6. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Sumy. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

  7. W naszych sklepach jeszcze w tym tygodniu wystawione będą „kosze dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy gest miłosierdzia. W zakrystii można nabyć baranki na stół wielkanocny Caritasu i złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

  8. W czwartek o godzinie 16.00; pierwsze spotkanie w kościele dzieci klasy 3, przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 7.30, przedstawicieli z domów o numerach: 800A, 801, 805, 806, 807 808, 812.

  W dniu 9 kwietnia (sobota) w Bukowcu odbędzie się piknik charytatywny by wspomóc w rehabilitacji dawnej naszej parafianki Nikolki Rożek (wnuczki Elżbiety i Zenona Rożek). Szczegóły na plakacie. Zachęcam do udziału – wiele atrakcji, a ponadto po Mszach w niedzielę dziewczynki z Caritas szkolnego będą zbierać do puszek od wszystkich o wrażliwych sercach na pomoc dla chorej Nikolki od urodzenia walczącej o swoje życie.

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00 w Widełce a na Kłapówce o godz. 13.30 Msza św. i Gorzkie żale. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy.

  3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 17.30 i 20.00. Spowiedź codziennie o 17.30 w piątek od 17.00. Msze w tym tygodniu według czasu letniego, czyli o godzinie 18.00.

  4. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

  5. W naszych sklepach wystawione są „kosze dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. W zakrystii można nabyć baranki na stół wielkanocny oraz paschałki Caritasu i złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

  6. W pierwszy piątek wraz ze szkolnym Caritas odwiedzimy chorych. Proszę o zgłoszenie chorych nie praktykujących pierwszych piątków by na święta Pan Jezus również zmartwychwstał w ich sercu.

  7. We wtorek i czwartek kurs przedmałżeński o godzinie 18.30.

  8. W ubiegłą 3. niedzielę miesiąca składkę w kopertach na trwający remont organów złożyło 43 rodziny w tym 3 rodziny z Kłapówki. Bóg zapłać.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 797, 797A, 797B, 798, 798A, 798B, 799A, 800.

  1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

  2. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 w Widełce a w Kłapówce o 13.30. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień. Zapraszamy szczególnie dzieci.

  3. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą. W tym dniu o godz. 17 na rzeszowskim cmentarzu Wilkowyje będą mieć miejsce modlitwy i obrzęd pogrzebu dzieci utraconych a nie pogrzebanych.

  4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.

  5. W odpowiedzi na Apel abpa Gądeckiego należy w każdej parafii w dniu 25 marca br o godz. 17 w łączności z Ojcem św. Franciszkiem modlić się będziemy o pokój odmawiając Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Również serdecznie zapraszamy.

  6. 25 marca br. minie 30 lat od utworzenia diecezji rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych pasterzach i całej wspólnocie Ludu Bożego.

  7. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszych sklepach wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym i myślę, że w tym roku przekażemy uchodźcom przebywającym w ośrodku Caritas w Budach Głogowskich. Dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy, gest miłosierdzia. W zakrystii można nabyć baranki na stół wielkanocny i paschałki caritasu.

  8. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00 oraz 19.00 w Widełce a w Kłapówce w piątek o godz. 15.30. Jeśli była by sprzyjająca pogoda w piątek o 19.00 udalibyśmy się na kalwarię.

  9. Kontynuacja przygotowania do bierzmowania. W sobotę o godzinie 16.00 klasa 8A a po Mszy św. spotkanie z klasą 8B.

  10. W poniedziałek o godzinie 18.00 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego.

  11. Dzisiejsza niedziela to 3 miesiąca składka w kopertach na trwający remont organów. Bóg zapłać.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 790, 791, 792, 792A, 793, 793A, 793B, 795.

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.

  2. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 17.00 i 19.00 w Kłapówce w tym tygodniu w sobotę o godz. 9.00 i Msza św. z racji imienin ks. Józefa. Dla tych, którzy nie mogli być na tygodniu, to w niedzielę o godz. 9.30 droga krzyżowa prowadzona przez mężczyzn.

  3. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msza Święta tego dnia o godz. 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających i pokój na świecie.

  4. Z okazji 30. rocznicy powstania diecezji rzeszowskiej, w dniu 25 marca 2022 roku w parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle rozpoczniemy peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej. Harmonogram peregrynacji będzie w ścisłym połączeniu z harmonogramem adoracji Najświętszego Sakramentu wyznaczonego dla każdej parafii w naszym Kalendarzu Liturgicznym. Figura przebywa w parafii w dniu adoracji, zaś wieczorem po zakończeniu modlitw, parafie (po wspólnym ustaleniu) transportują figurę do następnej wspólnoty parafialnej. Jeśli peregrynacja przypada na sobotę, to figura Matki Bożej pozostaje w parafii jeszcze na niedzielę.

  5. W zakrystii można nabyć baranki na stół wielkanocny, paschałki i złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego grobu.

  6. Kontynuacja przygotowania do bierzmowania. W sobotę o godzinie 16.00 klasa 8 a wcześniej o 15.30 pierwszy egzamin. Klasa 8B egzamin po Mszy św. o 17.00 a potem spotkanie.

  7. Przyszła niedziela to 3 miesiąca, składka w kopertach na prace w tym roku a szczególnie na remont organów, który jutro się rozpocznie.

  8. W poniedziałek i wtorek w godzinach od 14.00 do 17.00 Pan Sołtys będzie zbierał podatek a przedstawiciel rady parafialnej cmentarne.

  9. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła a w środę nowenna do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 783A, 784, 785, 785A, 786, 787A, 788, 789.

  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

  2. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 17.00 i 19.00 w Kłapówce w czwartek o 15.30. Dla tych, którzy nie mogli by na tygodniu to w niedzielę o godzinie 9.30 droga krzyżowa prowadzona przez mężczyzn. Nabożeństwo Gorzkich Żali od dziś z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 w Widełce a zaraz po nabożeństwie Msza św. w Kłapówce o godz. 13.30. Msza św. połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali – nie będzie Mszy św. o 9.00. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci na Gorzkie Żale.

  3. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

  4. W środę, 9 marca, Nowenna do Matki Bożej.

  5. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.

  6. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

  7. Odpowiadając na apel Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wzywający do modlitwy o pokój na Ukrainie i pomoc Ukrainie zebraliśmy kwotę 5 200 zł oraz pełnego busa żywności. Bóg zapłać organizatorom akcji i darczyńcom.,

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 772, 772A, 773, 774, 775A, 781, 782.

  1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi. Posileni na Świętej Wieczerzy wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Boga.

  2. Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

  3. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

  4. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: "Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz" (por. Rdz 3,19) lub "Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii" (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00 w Widełce a o 15.30 w Kłapówce.

  5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

  6. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.

  7. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 17.00 i 19.00 a w Kłapówce o 15.30. Dla tych, którzy nie mogli by uczestniczyć w tygodniu, to w niedzielę o 9.30 prowadzoną mężczyźni. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym odbędzie się w każdą niedzielę o godz. 15.00 w Widełce a zaraz po tym Msza św. W Kłapówce o godzinie 13.30 połączone z Mszą św. – nie będzie Mszy św. o 9.00.

  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

 • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17.00;
 • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.00; spowiedź święta pół godziny przed Mszą św. o 16.30. W piątek nawiedzimy chorych.
 • w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00 i o 17.00.

  9. W tym tygodniu patronuje nam:

 • sobota, 4 marca – Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi.

  10. Dzisiejsza trzecia niedziela miesiąca składka w kopertach na pracę przy kościele a szczególnie w tym roku na remont organów ofiarowało 64 rodziny w tym 4 rodziny z Kłapówki.

  11. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wzywa do modlitwy o pokój na Ukrainie dziś i w Środę Popielcową. Zbiórka do puszek na rzecz potrzebujących na Ukrainie, które to ofiary przekażemy na Caritas naszej diecezji.

  12. Również w poniedziałek od godziny 16.00 do 19.00 w remizie organizowana jest zbiórka darów i żywności dla Ukrainy. Dziękujemy wszystkim dobrego serca za włączenie się w tę akcję. Bóg zapłać.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 759, 761, 763, 766, 767, 768, 769, 771.

 • 1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

  2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

  3. W przyszłą niedzielę, 27 lutego, w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

  4. Dzisiejsza, trzecia niedziela miesiąca składka w kopertach na pracę przy kościele a szczególnie w tym roku na remont organów.

  5. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wzywa do modlitwy o pokój na Ukrainie.

  6. W poniedziałek po Mszy św. o godzinie 17.00 spotkanie Rady Parafialnej.

  7. W sobotę przeżywaliśmy dzień adoracyjny. Bóg zapłać wszystkim, który znaleźli czas aby adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i nie pozwolili aby Pan Jezus pozostał sam. Różą różańcowym dziękuję za przewodnictwo w modlitwie.

  8. W parafii św. Brata Alberta w Kolbuszowej, 26 lutego (sobota) w godzinach od 21.00 do 24.00, zakończenie Mszą św., organizowana jest "Noc walki o błogosławieństwo dla Polski". Szczegóły na afiszu. Organizatorzy serdecznie zapraszają szczególnie młodzież.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 751, 751A, 751B, 752, 753, 753A, 754, 756.

  1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

  2. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

  3. W środę, 15 lutego, Nowenna do Matki Bożej o godzinie 16.00.

  4. Sobota będzie w tym roku dniem całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

  Rozpoczniemy ten dzień Mszą św. o godzinie 8.30 by adorować Pana Jezusa do godziny 16.00 i zakończyć ją Mszą św. Adoracja według numeru domów a przewodnictwo podejmą Róże różańcowe. Pierwsze pół godziny modlitwy prowadzi przewodnicząca Róży a druga część adoracja indywidualna w ciszy. Dzieci i młodzież dołącza się do adoracji z rodziną. Nie będzie w tym tygodniu Mszy w Kłapówce ale zapraszam Kłapówkę na adorację sobotnią do Widełki w godzinach od 10.00 do 11.00. Nie pozwólmy by Pan Jezus pozostał sam. Jest wiele spraw do omodlenia w Rodzinach, Parafii, Ojczyźnie oraz w Świecie.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w piątek na godzinę 14.30, przedstawicieli z domów o numerach: 739, 740, 741, 742, 749, 750, 750A.

  1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

  2. W piątek 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

  3. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 16.00. Centralne obchody Światowego Dnia Chorego w naszej diecezji odbędą się 11 lutego o godzinie 9.00 w Sanktuarium Pani Rzeszowskiej (bazylice OO. Bernardynów), gdzie Mszę św. w intencji chorych i cierpiących oraz pracowników służby zdrowia odprawi Biskup Jan Wątroba. Ta Msza św. będzie transmitowana przez Radio Via oraz Radio Rzeszów.

  4. W czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.

  5. Zakończyliśmy spotkania kolędowe. Bóg zapłać za obecność większość rodzin i złożone ofiary, które po części zostaną przeznaczone na opłaty gazu oraz prądu.

  6. Dziś, również składka przeznaczona na spłatę rachunku za gaz. Bóg zapłać za zrozumienie.

  7. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę nowenna do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 726, 728, 729, 734, 734A, 735, 736, 738, 738A.

  1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

  2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni w godzinach: 7.00, 10.30 i 17.00 a w Kłapówce o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy mimo dnia pracy.

  3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Polecając w modlitwie siostry nasze siostry Michalitki. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych. Obchody tego dnia w diecezji rzeszowskiej będą miały miejsce w katedrze rzeszowskiej o godzinie 16.00. Mszy św. z odnowieniem ślubów zakonnych będzie przewodniczył pasterz diecezji Biskup Jan Wątroba. Zapraszamy do udziału kapłanów, ojców i braci zakonnych, siostry zakonne oraz osoby innych form życia konsekrowanego. O godz. 15.00 w dolnym kościele: koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu, obrzęd poświęcenia gromnic.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

 • w czwartek modlimy się o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 16.00;
 • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w godzinach: 7.00 i 16.00 w Widełce a w Kłapówce o godzinie 15.00. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. Dzieci i młodzież z podstawowej szkoły w środę (kl. 4, 5, 6; a w czwartek 7, 8A i 8B).
 • w sobotę, 1. sobota miesiąca ku czci Serca Matki Bożej. Msze św. w godzinach: 7.00 i 16.00.

  5. W piątek odwiedzimy chorych: Ks. Proboszcz od godziny 8.00; Ks. Katecheta w Kłapówce po godzinie 14.00.

  6. W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;
 • sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

  7. Dziś zakończenie wizyty duszpasterską w trudnym epidemicznym czasie. Zapraszamy na godzinę 14.00 na Mszę św. i spotkanie rodziny z numerów od 672 do 880 i tych którzy nie mogli być w wyznaczonej niedzieli. Każda rodzina otrzyma pamiątkową książeczkę, obrazek kolędowy oraz wodę święconą w przygotowanych buteleczkach a złożone ofiary po części będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni we wtorek na godzinę 14.30, przedstawicieli z domów o numerach: 712, 714, 715A, 716, 719, 720, 722, 726.

  Chciałem jeszcze poinformować, że jesteśmy tak dochodową instytucją a unia nas kocha, że za gaz z kościoła i punktu katechetyczny przyszedł nam rachunek na ponad 16 000 zł; natomiast nie przyszedł jeszcze rachunek na prąd. W lutym mieliśmy rozpocząć prace remontowe organów. Część rachunku pokryjemy z ofiar kolędowych ale to nie wystarczy nawet na połowę. Dlatego zwracam się z prośbą o większą składkę przeznaczoną na spłatę gazu a potem podejmiemy decyzję. Wiemy, że i wy macie problemy, ale liczę na zrozumienie pomoc z Waszej strony. Za co już dziś składam podziękowanie "Bóg zapłać"!
 • 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

  2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  3. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

  4. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

  5. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

  6. W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;
 • środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;
 • piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

  7. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w trudnym epidemicznym czasie.

  8. Na przyszłą niedzielę zapraszamy rodziny od numeru 672 do 880 na godzinę 14.00 oraz zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli być w określonym terminie. Każda rodzina otrzyma pamiątkową książeczkę, obrazek kolędowy oraz wodę święconą w przygotowanych buteleczkach a złożone ofiary po części będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Serdecznie zapraszamy.

  W ubiegłą niedzielę w akcji dobroczynnej w celu pomocy Emilce z Kupna zebrano kwotę 12 000 zł i 10 euro. W imieniu własnym i rodziców Emilki wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 697, 698, 703, 704, 706, 707, 708, 710.

 • 1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).

  2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. To także kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Głównym zadaniem tej wspólnoty jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

  3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

  4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie.
 • środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego; Patron naszej rzeszowskiej diecezji.
 • piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.
 • 5. Kontynuujemy nietypową wizytę duszpasterską w trudnym epidemicznym czasie. Zapraszamy na godzinę 14.00, na Mszę św. i spotkanie rodziny z numerów od 201 do 500. Każda rodzina otrzyma pamiątkową książeczkę, obrazek kolędowy oraz wodę święconą w przygotowanych buteleczkach. Złożone ofiary po części będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Na przyszłą niedzielę zapraszamy rodziny z domów o numerach od 501 do 671 na godzinę 14.00. Serdecznie zapraszamy.

  6. Jeszcze w tym tygodniu będziemy odwiedzać rodziny na indywidualne zaproszenie w celu poświęcenia nowych domów. Proszę o zgłoszenie i ustalenie godziny.

  Ratujmy Serce Emilki z Kupna, która urodziła się z ciężką wadą serca i umrze bez kosztownej operacji w USA. Zbiórka do puszek na pomoc tej rodzinie a szczególnie małej Emilce.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 686, 686A, 690, 691A, 692, 695, 696.

  1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

  2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

  3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.

  4. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. A w środę na nowennę do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

  5. Rozpoczynamy nietypowa wizytę duszpasterską w trudnym epidemicznym czasie. Zapraszamy na godzinę 14.00 na Mszę św i spotkanie rodziny z numerów od 1 do 200. Każda rodzina o trzyma pamiątkową książeczkę, obrazek kolędowy oraz wodę święconą w przygotowanych buteleczkach. A złożone ofiary po części będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

  6. Na przyszłą niedzielę zapraszamy rodziny z domów od numeru 201 do 500 na godzinę 14.00 i rodziny z Kłapówki na godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

  7. Jeszcze w tym tygodniu będziemy odwiedzać rodziny na indywidualne zaproszenie w celu poświęcenia nowych domów. Proszę o zgłoszenie i ustalenie godziny.

  Ratujmy Serce Emilki z Kupna, która urodziła się z ciężką wadą serca i umrze bez kosztownej operacji w USA. Zbiórka do puszek na przyszłą niedzielę na pomoc tej rodzinie a szczególnie małej Emilce.

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 677, 678, 679, 680, 680A, 681, 683, 686.

  W Kolbuszowej obok kościoła p.w. "Wszystkich Świętych", powstaje Dzienny Dom pobytu Seniora (po 60 roku życia). Szczegóły na plakacie i ulotkach pod chórem. Zachęcamy do zapisów chętnych z Widełki i Kłapówki.

  1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).

  2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego: 7.00, 10.30 i 16.00 w Widełce a w Kłapówce o 9.00.

  3. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne, równie ofiary składane za kadzidełka, które można będzie nabyć po Mszy św.

  4. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

  5. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 7.00 i 16.00. Nie będzie w tym miesiącu nawiedzin chorych.

  6. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

  7. Rozpoczynamy nietypowa wizytę duszpasterską w trudnym epidemicznym czasie. Zapraszamy na spotkanie rodziny w niedzielę do kościoła na Mszę św. o godzinie 14.00 w intencji: "O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej w nowym roku". Każda rodzina otrzyma pamiątkową książeczkę, obrazek kolędowy oraz wodę święconą w przygotowanych buteleczkach a złożone ofiary po części będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

  Porządek kolędy:

 • 9 stycznia 2022 r., numery od 1 do 200
 • 16 stycznia 2022 r., numery od 201 do 500 oraz w Kłapówce o godzinie 9.00
 • 23 stycznia 2022 r., numery od 501 do 671
 • 30 stycznia 2022 r., numery od 672 do 880

  Serdecznie zapraszamy.

  W najbliższą sobotę, na indywidualne zaproszenie, odwiedzimy rodziny w celu poświęcenia nowych domów. Proszę o zgłoszenie i ustalenie godziny.  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 665, 668, 669, 670, 671, 672, 673.  W Kolbuszowej obok kościoła p.w. "Wszystkich Świętych", powstaje Dzienny Dom pobytu Seniora (po 60 roku życia). Szczegóły na plakacie i ulotkach pod chórem. Zachęcamy do zapisów chętnych z Widełki i Kłapówki. • 1. Dziś Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Msze Święte według porządku niedzielnego. Przypominamy, że dzisiaj obowiązuje uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane).

  2. Od 1967 roku u progu Nowego Roku obchodzony jest także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie. Msze św. w godzinach: 7.00, 10.30 i 16.00 a w Kłapówce o 9.00.

  3. Dziś za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu "O Stworzycielu, Duchu, przyjdź" można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego).

  4. Dziś także przypada pierwsza sobota miesiąca. Naszą modlitwą wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie zniewagi i grzechy popełniane przez ludzkość.

  Ogłoszenia stałe

  Sprzątanie kościoła

  Zapraszamy do porządkowania świątyni w sobotę na godzinę 8.00, przedstawicieli z domów o numerach: 239, 241, 241A, 242A, 243, 243A, 245.

  Kancelaria

  Kancelaria Parafialna czynna jest codziennie po Mszy Św. wieczornej za wyjątkiem, niedziel, świąt i Pierwszych Piątków miesiąca. W sprawach małżeńskich proszę zgłaszać się w środy. Wezwanie do chorego oraz sprawy pogrzebu o każdej porze.

  Nekrologi

  W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: ŚP. Lucyna Sowa a wczoraj ŚP. Julia Selwa , której pogrzeb w poniedziałek o godzinie 14.00. Niech dobry Bóg przyjmie je do grona zbawionych. Pamiętajmy o nich oraz o pogrążonej w smutku rodzinie w naszych modlitwach. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu...

  Do użytku wewnętrznego parafii.