Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Widełce
Nawigacja Galeria Szybki kontakt

Parafia rzymskokatolicka
Matki Bożej Królwej Polski

Widełka 175
36-145 Widełka

tel. (17) 2274 311

e-mail

Licznik statystyk
Reklama

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA, 28 grudnia 2014 roku

2014-12-28

1. Dziś niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece.

2. W środę przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta na zakończenie starego roku o godz. 14.00 Po Mszy Świętej (Nowenna). Odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2014 oraz dziękczynne "Ciebie, Boga, wysławiamy" za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym jak dobrze rozplanujemy czas to zdążymy również na zabawę. Kto umie dziękować dwa razy prosi a trzeba mam błogosławieństwa Bożego opieki M.N. w nowym roku w tych niełatwych czasach. Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszamy szczególnie dzieci, a rodziców prosimy aby tego dopilnowali.

3. W czwartek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2015, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy czwartek miesiąca. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw jak w niedziele w ciągu roku: 7.30, 10.30 i 16.00 w Widełce a o godzinie 9.00 w Kłapówce.

4. W tym tygodniu przypadają również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi dla niebędących w stanie łaski uświęcającej codziennie przed Mszą św. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00 i 16.00 w Widełce i 17.00 na Kłapówce.

5. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek po porannej Mszy św..

6. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 i 16.00.

7. Za tydzień druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. Msza szkolna o godzinie 9.00. Pomiędzy Mszą św. szkolną a sumą o godzinie 9.45 Jasełka przedstawiane przez dzieci naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy szczególnie starszych, którzy przychodzą na sumę by przyjść wcześniej i docenić trud i poświęcenie, zdolności waszych dzieci.

8. Jutro w naszej parafii rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną popularnie kolędą. Celem kolędy jest błogosławieństwo rodzin i domów i w miarę możliwości spotkanie się z rodzinami.

Na kolędę należy przygotować: stół - nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, wodę święconą, Pismo Święte i uzupełnione zeszyty szkolne z religii oraz indeksy – młodzież szkół średnich również.

Porządek kolędy:

 • Poniedziałek - Kłapówka - godzina 8.30 - jeden ksiądz rozpocznie od strony Widełki (Państwa Buczków, drugi od Kupna Pani Turczyk)
 • Wtorek - Mała Widełka - ks. Proboszcz od godz. 8.30 od Państwa Frącz do Państwa Marków. Ks. Wikariusz od godz. 8.30 od Państwa Bajków w stronę Przewrotnego potem górą do Pani Cudo.
 • Sobota ks. Katecheta ciąg dalszy od Pani Grabowskiej do Państwa Bujak.

  9. Niech radość z Narodzenia Pana Jezusa towarzyszy Wam i Waszym rodzinom dziś i w dniach odwiedzin duszpasterskich.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Gil Danuta, Lubas Kazimiera, Plis Stefania, Duda Beata, Misek Anna, Ozga Aneta, Kret Zbigniew, Chudzik Anna • BOŻE NARODZENIE, 25 grudnia 2014 roku

  2014-12-24

  1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego – drugą co do ważności uroczystość w roku kościelnym i mającą swoją oktawę, tzn. obchód obejmujący osiem dni. Pełni podziwu i wdzięczności Bogu, pochylamy się w świątyni nad tajemnicą wcielenia i narodzenia Słowa Bożego. Starajmy się uczcić tę tajemnice również w naszych Domowych Kościołach. . Biorąc udział w pasterce, czyli we Mszy Świętej sprawowanej w noc Narodzenia Pańskiego, i dzisiejszych w Boże Narodzenie przeżyliśmy radość ze spotkania ze Zbawicielem, podobną do tej, której doświadczyli pasterze betlejemscy przed przeszło dwoma tysiącami lat. Tę radość zanieśmy teraz do naszych domów rodzinnych. Następne Msze Święte w naszym kościele dziś o godz. 7.30 i 10.30 na Kłapówce o 9.00. Dziś i jutro nie ma Mszy św. popołudniowej o 16.00.

  2. Jutro – drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Ze względu na uroczysty charakter tego dnia w Polsce nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7,30 i 10.30 Błogosławieństwo owsa – po sumie i Kłapówce o 9.00.

  3. Również jutro będziemy czytać List Rektora Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, składka przeznaczona na pomoc w działalności instytutu teologicznego w Rzeszowie.

  4. W sobotę – kolejny dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, a zarazem wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze Święte w naszym kościele o godz. 16 i błogosławieństwo wina. Dziś imieniny Ks. Bp. Ordynariusza Jana Wątrobę polecajmy go w naszych modlitwach.

  5. W niedzielę – święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

  6. Wizytę duszpasterską w tym roku rozpoczynamy 29 grudnia w Kłapówce a 30 grudnia od Małej Widełki szczegóły w niedzielę.

  7. Bóg zapłać 10 rodzinom z Widełki i 3 z Kłapówki za ofiary złożone w kopertach na tegoroczne prace.

  8. W sklepach i jutro po Mszy św. do nabycia dwustronicowy kalendarz parafialny w cenie 1 zł i 'Echa Widełki' w cenie 3 zł.  NIEDZIELA, 21 grudnia 2014 roku

  2014-12-20

  1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

  2. W środę – ostatnie „roraty” rano o godz. 7.00. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej, natomiast rano okazja do spowiedzi św. dla tych parafian, którzy przyjadą na święta tuż przed wigilią Bożego Narodzenia. Inni parafianie, którzy przed świętami nie skorzystali jeszcze z sakramentu pokuty, niech to uczynią dziś, jutro, ewentualnie pojutrze.

  3. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.

  4. O północy ze środy na czwartek zapraszam na pasterkę. Składka na tacę podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Wcześniej od 11.00 tradycyjnie kolędowanie przez poszczególne grupy w parafii serdecznie wszystkich zapraszamy. Próba poszczególnych grup we wtorek o godzinie 17.00.

  5. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedzielę przed południem ( o 7.30 i 10.30 w pierwszy i drugi dzień świąt nie będzie Mszy św. popołudniowej o 16.00) .

  6. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

  7. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

  8. W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30 i 10.30. Błogosławieństwo owsa – na sumie i w Kłapówce. Ponieważ Święto Świętego Szczepana, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wypada w piątek, Episkopat udziela dla całej Polski dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

  9. W sobotę, 27 grudnia przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Polecajmy w tych dniach w modlitwie naszego Pasterza.

  10. Bóg zapłać 4 rodzinom z Widełki i 7 z Kłapówki za ofiary złożone w kopertach na tegoroczne prace.

  11.W dalszym ciągu można nabyć opłatki na stół wigilijny (ofiara za opłatki to całoroczne wynagrodzenie Pana Organisty) oraz świece dowiezione ,,Caritas” na stół wigilijny która w Boże Narodzenie niech zapłonie na grobie bliskich nam osób jako wyraz pamięci i łączność, tymi którzy od nas odeszli .

  12. W najbliższym czasie może już jutro będzie można nabyć dwustronicowy kalendarz parafialny.

  13. Na święta zamówiliśmy podwójną ilość gazet Niedzieli z obrzędem Wigilii i płytą z kolędami w cenie 10 zł.

  14. We wtorek spotkanie ministrantów po Mszy św. o godzinie 16.00  Do porządkowania świątyni na wtorek na godzinę 13.30 bardzo proszę: Pomykała Krystyna, Suszek Zofia, Pastuła Józef, Gniewek Stanisława, Zając Kazimiera, Dworak Zofia, Piotrowska Elżbieta  NIEDZIELA, 14 grudnia 2014 roku

  2014-12-14

  1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

  2. We wtorek ze względu na spowiedź świąteczną Msza św. tylko rano o godzinie 7.00 a w środę ze względu na nowennę o 17.30, w czwartek i sobotę rano o 7.00.

  3. W środę rozpoczynamy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie nas świąt Bożego Narodzenia.

  4. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w piątek o 8.15 Msza św. od 9.00 do 12.00 spowiedź z przerwą od 10.30 do 11.00, po południu od 15.30 do 17.30 z przerwą od 16.30 do 17.00, o 17.30 - Msza św. Zachęcamy do najliczniejszego skorzystania ze spowiedzi przed południem. Na Kłapówce Msza św.o 15.00 a potem spowiedź do godziny 16.15

  5. Przypominamy, że wraz z Parafialnym Oddziałem Caritas organizujemy coroczną akcję "Podziel się z potrzebującymi". W sklepach wystawione zostawione kozse na produkty, które rozdzielimy dla najbardziej potrzebujących. Akcja potrwa przez cały tydzień do soboty. Liczymy w dalszym ciągu na wasze zrozumienie, gest miłości i miłosierdzia dla potrzebującego. W piątek o godzinie 18.00 wystawione zostaną Jasełka i spotkanie opłatkowe w naszej szkole na które serdecznie zapraszamy wraz dyrekcją, nauczycielami i dziećmi wszystkich rodziców. Znajdzie czas by docenić trud i wysiłek w przygotowaniu waszych dzieci.

  6. Bóg zapłać 5 rodzinom za ofiary złożone w kopertach na prace przy kościele.

  7. Młodzież KSM-u będzie rozprowadzać jeszcze dzisiaj kartki świąteczne na Boże Narodzenie i kalendarze z Ojcem św.

  8. W dalszym ciągu można nabyć opłatki na stół wigilijny (ofiara za opłatki to całoroczne wynagrodzenie Pana Organisty) oraz świece ,,Caritas” na stół wigilijny, która w Boże Narodzenie niech zapłonie na grobie bliskich nam osób jako wyraz pamięci i łączność z tymi którzy od nas odeszli.

  9. W sobotę spotkanie DSM-ek o godzinie 10.30.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Grzanka Monika, Żmuda Marta, Liszcz Katarzyna, Liszcz Helena, Malak Alina, Suszek Joanna  W minionym tygodniu odeszła po nagrodę do Pana ŚP. Anna Bernacka z Widełki pogrzeb dziś o godzinie 13.30, polecajmy ją miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  Ogłoszenie Dyrekcji Szkoły

  "Dyrekcja Zespołu Szkół w Widełce zwraca się z prośbą do rodziców dzieci, które w okresie Ferii Świątecznych będą potrzebowały opieki świetlicy szkolnej o zgłoszenie tego faktu dyrekcji szkoły do czwartku 18 grudnia 2014r. "

  Przerwa świąteczna trwa od 22 grudnia 2014 r. do 2 stycznia 2015 r.  Pozostałe ogłoszenia

  Małżeństwa, które mają trudności z poczęciem dziecka, a chciałyby skorzystać z naturalnej metody leczenia niepłodności, zgodnej z nauką kościoła tj. NAPROTECHNOLOGII - zapraszamy na bezpłatne spotkania. Szczegóły oraz numer kontaktowy znajduje się na plakacie umieszczonym na parafialnej tablicy ogłoszeń, lub pod numerem telefonu: 533 345 817

  NIEDZIELA, 7 grudnia 2014 roku

  2014-12-06

  1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

  2. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – święto patronalne Parafialnego Apostolatu Trzeźwości i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Msze Święte w naszym kościele o godz.7.00 i 18.00 ze względu na dzień pracy. Odnowienie przyrzeczeń Maryjnych i przyjęcie nowych kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz. 18.00. Na którą to uroczystość zapraszamy rodziców DSM-ek.

  3. Na Kłapówce jutro Msza św. o 16.30.

  4. Ponadto codziennie (oprócz jutra) o 16.00 Roraty na które serdecznie zapraszam dzieci z lampionami.

  5. W sobotę przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

  6. Wraz z Parafialnym Oddziałem Caritas organizujemy coroczną akcję "Podziel się z potrzebującymi". W sklepach wystawione zostawione na produkty kosze, rozdzielimy na najbardziej potrzebujących . Liczymy na wasze zrozumienie i hojność.

  7. Bóg zapłać 4 rodzinom za ofiary złożone w kopertach na prace przy kościele.

  8. Od dzisiejszej niedzieli w dalszym ciągu młodzież KSM-u będzie rozprowadzać kartki świąteczne na Boże Narodzenie i kalendarze z Ojcem św.

  9. Można już dziś nabyć opłatki na stół wigilijny (ofiara za opłatki to całoroczne wynagrodzenie Pana Organisty) oraz świece ,,Caritas” na stół wigilijny która w Boże Narodzenie niech zapłonie na grobie bliskich nam osób jako wyraz pamięci i łączność tymi którzy od nas odeszli.

  10. W ubiegła niedzielę odbyła składka do puszek na nasze Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Zebrano kwotę 850 złotych. Składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

  11. W środę obowiązkowa zbiórka ministrantów po Mszy i nowenie a DSM-ek w sobotę o 10.30.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Gaweł Maria, Świątek Irena, Reguła Eugeniusz, Dziubek Maria, Liszcz Czesława, Pomykała Zofia, Pomykała Joanna  Ostrzeżenie POLICJI

  Komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej zwraca się z uprzejma prośbą o odczytanie poniższej informacji na ogłoszeniach duszpasterskich na zakończenie niedzielnej Mszy św.

  "Z uwagi na zbliżający się okres przedświąteczny Policja ostrzega, aby zarówno na zakupach jak i przed świątecznym wyjazdem zadbać o bezpieczeństwo swojego dobytku. W ostatnim czasie na terenie naszego województwa odnotowano kilka przypadków włamań. Pamiętajmy, że okres świąteczny bywa czasem wzmożonej aktywności złodziei, włamywaczy jak również oszustów. Dlatego, pozostawiając domostwo zadbajmy aby było ono pod opieką przyjaznych sąsiadów. Zwracajmy szczególną uwagę na obcych, którzy pojawiają się w sąsiedztwie. Zachowajmy ostrożność w kontaktach z osobami, które oferując różne towary odwiedzają nasze domy."

  NIEDZIELA, 30 listopada 2014 roku

  2014-11-29

  1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu. Spowiedź Adwentowa dla wszystkich piątek 19 grudnia 2014r

  2. W dni powszednie Adwentu o godz. 16.00 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.

  3. W I Niedzielę Adwentu, 30 listopada rozpoczniemy Rok Życia Konsekrowanego. Ks.Biskup zaprasza osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich na uroczystą Mszę św. dziś do Katedry na godz. 15.00.

  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem miesiąca – w środę – podstawówka i czwartek – gimnazjum – pół godziny przed Mszą św. o 15.30 oraz w sam pierwszy piątek zapraszamy starszych.

  5. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca połączony z modlitwami o powołania do służby Bogu w Kościele oraz z okazji wspomnienia św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w intencji górników i bezrobotnych.

  6. W pierwszy piątek – Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 16.00, Kłapówka o godzinie 17.00.

  7. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wraz z dziećmi ,, Caritasu” z życzeniami świątecznymi. Będzie to dla chorych również spowiedź świąteczna proszę więc zgłosić tych którzy nie praktykują pierwszych piątków.

  8. W sobotę pierwszą miesiąca Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. rano o 7.00 i wieczorem o 16.00.

  9. Z okazji wspomnienia św. Mikołaja, biskupa, zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem w sobotę po Mszy św. wieczornej wszystkie grzeczne dzieci.

  10. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

  11. Bóg zapłać 8 rodzinom za ofiary złożone w kopertach na prace przy kościele.

  12. Od dzisiejszej niedzieli młodzież KSM-u będzie rozprowadzać kartki świąteczne na Boże Narodzenie i kalendarze z Ojcem św.

  13. Można już dziś nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świece ,,Caritas” na stół wigilijny która w Boże Narodzenie niech zapłonie na grobie bliskich nam osób jako wyraz pamięci i łączność z tymi którzy od nas odeszli.

  14. Dziś składka do puszek na nasze Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

  15. Na przyszłą niedzielę Msza św. szkolna o godzinie 9.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Borawiak Małgorzata, Grzelak Krystyna, Gniewek Anna, Bielenda Zofia, Żmuda Mieczysław, Płoch=Syhłowyj Urszula, Godek Joanna, Płoch Maria  W minionym tygodniu oszedł po nagrodę do Pana ŚP. Piotr Safin z Widełki polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  NIEDZIELA, 23 listopada 2014 roku

  2014-11-22

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

  2. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również, a może przede wszystkim w życie społeczne. Członkowie Akcji Katolickiej starają się w swoim życiu zawodowym i zaangażowaniu społecznym promować wartości chrześcijańskie, postępując zgodnie z nauką społeczną Kościoła i współpracując z duszpasterzami Kościoła lokalnego. Pragną oni mieć wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu i kraju, kierując się przy tym zasadami wiary. Wszystkich zainteresowanych włączeniem się w działalność tego stowarzyszenia.

  3. W niedzielę, 23 listopada, Uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u. Zapraszamy kapłanów oraz członków Akcji Katolickiej i KSM-u oraz wszystkich wiernych do udziału w centralnej uroczystości w Katedrze. Msza św. o godz. 12.00.

  4. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu. Roraty w Niedzielę o 7.00 a w dzień powszedni o 16.00. Serdecznie zapraszamy na roraty szczególnie dzieci z lampionami.

  5. W I Niedzielę Adwentu, 30 listopada rozpoczniemy Rok Życia Konsekrowanego. Ks. Biskup zaprasza osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich na uroczystą Mszę św. w tym dniu w Katedrze o godz. 15.00.

  6. W dalszym ciągu zapraszamy na modlitwie wypominkowe codziennie o 16.00.

  7. Bóg zapłać 22. rodzinom za ofiary złożone w kopertach na prace przy kościele.

  8. Od następnej niedzieli młodzież KSM-u będzie rozprowadzać kartki świąteczne na Boże Narodzenie. Można będzie nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas na stół wigilijny, która w Boże Narodzenie niech zapłonie na grobie bliskich nam osób jako łączność z tymi którzy od nas odeszli.

  9. Kończy się rok kalendarzowy tradycyjnie jesienią nasze Seminarium w Rzeszowie zwraca się z prośbą o pomoc w zbiorze płodów rolnych. Ponieważ różnie te zbiory ostatnio wyglądały dlatego prosił bym bardzo jak w ubiegłym roku złożyć ofiarę do puszek którą przekażemy na rzecz seminarium. Za co już dziś w imieniu swoim i seminarium składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Dziubek Bożena, Trela Kazimiera, Niezgoda Stanisława, Wolak Elżbieta, Gaweł Bolesława, Gniewek Maria  W ubiegłym tygodniu oszedł po nagrodę do Pana ŚP. Józef Tarnowski z Widełki polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  NIEDZIELA, 16 listopada 2014 roku

  2014-11-15

  1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu. Zachęcamy zatem do nabywania czasopism religijnych również przy wyjściu z kościoła.

  2. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko w dniach, gdy jest ona ofiarowana za naszych zmarłych, lecz również w innych dniach, abyśmy łączyli się w modlitwie jako wspólnota Kościoła pielgrzymującego, która pragnie wspomagać naszych braci należących do wspólnoty Kościoła oczyszczającego się. Wypominki w naszym kościele odprawiane są codzienne godz.16.00.

  3. We wtorek, 18 listopada, przeżywać będziemy 100. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, patronki diecezji. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00 w parafii bł. Karoliny w Rzeszowie. Od 21 listopada będzie można obejrzeć w tych kinie oraz w kinie w Rzeszowie film „Karolina”, w związku z setną rocznicą śmierci bł. Karoliny.

  4. W czwartek, 20 listopada przeżywać będziemy 10. rocznicę zakończenia I Synodu Diecezji Rzeszowskiej. Zachęcamy do modlitwy w intencji diecezji i zapoznawania wiernych, zwłaszcza grupy duszpasterskie, z uchwałami I Synodu.

  5. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspomnienie to ma podstawę w przekonaniu ludzi wierzących, które sięga bardzo daleko wstecz, do początków chrześcijaństwa. Obecnie ma ono nam przede wszystkim ukazywać znaczenia ofiarowania swojego życia Bogu, całkowitego zdania się na Niego. Wspomnienie to jest też okazją do szczególnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

  6. W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, Episkopat Polski wyznaczył składki na cele organizacyjne tych dni: 16 listopada 2014 roku, 17 maja i 15 listopada 2015 roku i 15 maja 2016 roku.

  7. W niedzielę, 23 listopada, Uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u. Zapraszenie członków Akcji Katolickiej i KSM-u oraz wszystkich wiernych do udziału w centralnej uroczystości w Katedrze. W programie: o godz. 11.30 - przygotowanie do liturgii, o godz. 12.00 - Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.

  8. W gablocie plakaty zapraszające na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej jako dziękczynienie za kanonizacja Jana Pała II.

  9. We wtorek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy u sióstr Michalitek. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godzinie 7.00 a zakończenie o 15.30. Siostry serdecznie zapraszają.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Liszcz Henryk, Baran Helena, Śpiewak Maria, Osiniak Genowefa, Skrzypek Mieczysław, Gaweł Genowefa  NIEDZIELA, 9 listopada 2014 roku

  2014-11-09

  1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Bardziej jest ona znana jako bazylika św. Jana na Lateranie, gdyż kościół ten posiada aż trzy tytuły: Chrystusa Odkupiciela, św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Właśnie ta bazylika, a nie bazylika św. Piotra jest katedrą papieża i Rzymu. Do roku 1308 Lateran był rezydencją papieży. Jako katedra papieża, jest parafią dla nas wszystkich, dlatego jako cały Kościół obchodzimy dziś owo święto.

  2. W to święto stajemy wobec tajemnicy Kościoła, którego fundamentem jest Jezus Chrystus, a opoką – Piotr. Przypominamy sobie o mocnej więzi Kościołów lokalnych ze Stolicą Apostolską. Obchodząc to święto, pragniemy wyrazić wdzięczność za wszystkie świątynie, w których gromadzi się lud Boży. Każdy kościół to dom Boży w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie – jak to jest w innych religiach – jedynie dom modlitwy. Wszyscy bowiem jesteśmy żywym domem Bożym. Podobnie jak z poszczególnych kamieni czy cegieł składa się budowla gmachu kościoła, tak i z wiernych składa się Chrystusowy Kościół. Niech to święto zatem stanie się dla nas okazją do refleksji, co to znaczy, że przynależę do Kościoła i w jaki sposób czuję się zjednoczony z innymi wierzącymi, a także z pasterzami Kościoła. Temat ten możemy podjąć również w naszych rodzinnych czy przyjacielskich rozmowach.

  3. Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz.16.00 według numerów domu.

  4. We wtorek, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Jak zapewne pamiętamy, zostało ono ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Przywrócono je w 1989 roku po przemianach ustrojowych naszej ojczyzny. Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu jako osoby wierzące uczestniczyć również we Mszy św., by modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju. Msza św. w tym dniu będzie o godz.16.00 w Widełce a o 9.00 na Kłapówce. Serdecznie zapraszamy.

  5. W niedzielę, 9 listopada przeżywamy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

  6. W tym roku wspierać będziemy Kościół w Syrii. Zbiórka do puszek.

  7. Msze św. codziennie o godziny 16.00 a w sobotę ze względu na spotkanie seniorów o 15.00.  List Episkopatu Polski o przygotowaniach do ŚDM Kraków 2016  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Zygo Władysław, Kuc Joanna, Borawiak Joanna, Borawiak Stefania, Borawiak Bernadeta, Stanisz Danuta, Kozioł Maria, Kobylarz Maria  W piątek oszedł po nagrodę do Pana ŚP. Józef Płoch z Widełki którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14.00, polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  NIEDZIELA, 2 listopada 2014 roku

  2014-11-01

  1. Mimo, że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów. Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę o godzinie 7.30 i 10.30 w Widełce, na Kłapówce o godzinie 9.00. Natomiast jeśli będzie sprzyjająca pogoda o godzinie 14.00 zostanie odprawiona na Kalwarii Msza św. z procesją po cmentarzach. O godzinie 12.30 odbędzie się Msza Św. pogrzebowa.

  2. Dziś każdy kapłan może odprawić trzy Msze św., a każdy z nas za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła może uzyskać odpust zupełny, który następnie może ofiarować za zmarłych. Niekoniecznie trzeba ich wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za zmarłego, który go najbardziej potrzebuje.

  3. Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważne jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

  4. Przez cały listopad będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominków. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, możemy składać w zakrystii. Przez najbliższy tydzień modlić się będziemy za wszystkich zmarłych a w pozostałe dni listopada według numerów domu.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

  6. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz.7.00 i 16.00 na Kłapówce o godzinie 17.00. Natomiast okazja do spowiedzi będzie codziennie od godz.15.30 Na środę zapraszam dzieci z podstawówki a na czwartek młodzież z gimnazjum.

  7. Msze święte od jutra o godzinie 16.00 i modlitwy wspominkowe. Jutro jeszcze po Mszy świętej przy kaplicy na cmentarzu Apel poległych i modlitwy za zmarłych przygotowany przez młodzież naszej szkoły i nasz KSM. Serdecznie zapraszamy w imieniu dyrekcji nauczycieli, uczniów naszej szkoły i naszej młodzież.

  8. W piątek odwiedzę chorych.

  9. Msza szkolna na przyszłą niedzielę o 9.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Przybyło Zofia, Kuśnierz Jolanta, Preneta Bożena, Monika Godek, Dorota Grzanka, Stanisz Agata, Stanisz Irena, Chmielowiec Maria, Bernacka Marzena  ŚW. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 1 listopada 2014 roku

  2014-10-31

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy zatem cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Jednocześnie uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem, że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas opieką. Początki dzisiejszej uroczystości są związane z poświęceniem Matce Bożej i świętym męczennikom pogańskiej rzymskiej świątyni, zwanej Panteonem. Dokonał tego papież Bonifacy IV w 608 roku. W VIII wieku papież Grzegorz III w kościele św. Piotra erygował kaplicę poświęconą Wszystkim Świętym, nie tylko męczennikom. W 935 roku papież Jan XI ustanowił osobne święto ku czci Wszystkich Świętych, wyznaczając je na dzień 1 listopada.

  2. Dzisiaj Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według następującego porządku przed południem jak w niedzielę o 7.30 i 10.30 w Widełce, w Kłapówce o godzinie 9.00; po południu o godzinie 14.00 w kościele Msza św. a potem procesja na nowym i starym cmentarzu. Po procesji poświęcenie nowych pomników.

  3. Jutro dzień zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza za tych, którzy jeszcze oczekują na to, by dołączyć do grona świętych w niebie. Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę o 7.30. 10.30 w Widełce na Kłapówce o 9.00 natomiast jeśli będzie sprzyjająca pogoda o godzinie 14.00 zostanie odprawiona na Kalwarii Msza św. z procesją po cmentarzach. Starajmy się jak najliczniej w niej uczestniczyć, aby modlić się nie tylko za naszych bliskich zmarłych, lecz również za wszystkich innych wierzących, którzy tej modlitwy potrzebują. Ofiarujmy za nich komunię święte, odpusty i wypominki, które można składać w zakrystii z zaznaczeniem numeru domu.

  4. Od dziś do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza, a jutro również kościoła i ofiarować go za naszych zmarłych. Pamiętajmy, że warunki konieczne do uzyskania odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważne jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Nie zaniedbujmy tego uczynku miłosierdzia, gdyż w ten sposób włączamy się w świętych obcowanie i możemy żywić większą nadzieję, że po naszej śmierci i o nas też ktoś będzie pamiętał, a zmarli, którym my pomogliśmy, wyjdą nam naprzeciw i będą się za nami wstawiać przed obliczem naszego Boga i Pana.

  5. Dziś przypada również pierwsza sobota miesiąca. Maryja jest Pierwszą wśród zbawionych, dlatego oddając cześć wszystkim świętym, czynimy to w łączności z Jej Niepokalanym Sercem.

  6. W ubiegłą niedzielę składkę w kopertach złożyło 19 rodzin Bóg zapłać. Bóg Zapłać za większą składkę na ocieplenie siedzisk.

  7. W związku z wejściem w życie przepisu o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym Polskie Radio Rzeszów i Komenda Wojewódzka Policji w Kolbuszowej organizować będą przy okazji Wszystkich Świętych rozdawanie elementów odblaskowych odwiedzającym cmentarze. Zachęcamy do posiadania elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze.  W czwartek, po wielu latach choroby odeszła po nagrodę do Pana ŚP. Joanna Gut z Widełki pogrzeb odbędzie się w sobotę o godz. 12.30. Również w piątek na spotkanie z Panem udał się ŚP. Stanisław Buczek z Widełki, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 11.00. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  NIEDZIELA, 26 października 2014 roku

  2014-10-25

  1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli dnia, w którym ten budynek został przeznaczony wyłącznie do kultu Bożego. To święto naszej wspólnoty, która gromadzi się w tej świątyni. To jej obrazem jest nasz kościół parafialny. W języku polskim mamy jedno słowo na określenie budynku, w którym gromadzi się wspólnota, jak i na określenie samej tej wspólnoty, którą tworzą osoby gromadzące się w tej świątyni. Jest to Kościół. Obrzęd poświęcenia ołtarza i kościoła tak określa tę wspólną zależność: „Jako widzialna budowla, dom ten jest szczególnym znakiem Kościoła pielgrzymującego na ziemi i obrazem Kościoła przebywającego w niebie”. Zechciejmy zatem dziękować Bogu za dar zarówno miejsca, gdzie możemy się gromadzić, jak też przede wszystkim za to, że możemy być częścią Jego rodziny, przynależeć do Mistycznego Ciała Chrystusa.

  2. Przed nami pierwsze dni listopada i związane z nimi uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy przeżywali 1 listopada, w najbliższą sobotę, oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, które w tym roku wypada w niedzielę. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone. Dbanie o miejsce spoczynku naszych zmarłych jest jedynym z uczynków miłosierdzia, gdyż – jak wierzymy – w zmartwychwstaniu będzie uczestniczyć nie tylko nasza dusza, lecz również ciało. Słowa te wypowiadamy za każdym razem, gdy odmawiamy wyznanie wiary. Mówimy wtedy: „wierzę… w ciała zmartwychwstanie”. Niech więc troska o groby naszych bliskich będzie wyrazem właśnie tej wiary. Prosimy to zrobić do środy by można potem uporządkować cmentarz i wywieść śmieci.

  3. W najbliższą sobotę, 1 listopada, Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według następującego porządku przed południem jak w niedzielę o 7.30 i 10.30 na Widełce na Kłapówce o 9.00 . Po południu o godzinie 14.00 w kościele a potem procesja na nowym i starym cmentarzu. Po procesji poświęcenie nowych pomników.

  4. Zaś w niedzielę, 2 listopada, przedpołudniem Msze św. jak w każdą niedzielę o 7.30. 10.30 w Widełce natomiast jeśli będzie sprzyjająca pogoda o godzinie 14.00 zostanie odprawiona na Kalwarii Msza św. z procesją po cmentarzach.. Starajmy się jak najliczniej w niej uczestniczyć, aby modlić się nie tylko za naszych bliskich zmarłych, lecz również za wszystkich innych wierzących, którzy tej modlitwy potrzebują. Ofiarujmy za nich komunię święte , odpusty i wypominki które można składać w zakrystii z zaznaczeniem nr. domu.

  5. W liturgii w tym tygodniu, dokładnie we wtorek, 28 października, będziemy przeżywać jeszcze święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon był określany przez Ewangelistów jako „gorliwy” lub „Kananejczyk”, co może być różnie rozumiane. O jego działalności nie mamy zasadniczo żadnych wiadomości. Natomiast Juda był krewnym Pana Jezusa, a jego przydomek „Tadeusz” oznacza odważny. Od XVIII wieku w Polsce i w Austrii jest on wzywany jako patron od spraw beznadziejnych.

  6. Ostatni tydzień miesiąca października, miesiąca różańcowego. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach codziennie o godz.17.00 na Kłapówce o 18.00. Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie a szczególnie dzieci. Zapraszamy również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego, lecz miejmy odwagę przyjść po choć raz.

  7. W ubiegłą niedzielę, 3. miesiąca, składkę w kopertach złożyło 12 rodzin. Dzisiejsza składka na ocieplenie siedzeń na ławkach.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Maciąg Elżbieta, Sitarz Czesław, Rzepka Genowefa, Zygo Danuta, Rożek Elżbieta, Chruściel Krystyna, Chruściel Teresa  W tym tygodniu pożegnaliśmy ŚP. Stefanię Rzucidło z Widełki oraz ŚP. Stefana Sochę z Kłapówki natomiast w niedzielę o godzinie 14.00 pogrzeb ŚP. Janusza Przybyło z Widełki polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  NIEDZIELA, 19 października 2014 roku

  2014-10-19

  1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października.

  2. Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz.16.00 również będzie poświęcone modlitwie właśnie w tej intencji. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na misje.

  3. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach codziennie o godzinie 17.00 na Kłapówce o 18.00. Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie dzieci za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki. Zapraszamy również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego, lecz miejmy odwagę przyjść po raz pierwszy.

  4. We wtorek, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II (1920-2005) - papież, którego większości z nas nie trzeba przypominać; ale warto wspomnieć, że był on pierwszym Polakiem, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym 8 do Polski To również 66. rocznica śmierci sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej ojczyźnie.

  5. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, ja co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes). Prosimy powoli wychodzić z kościoła by ministranci mogli wszystkich policzyć.

  6. Do nabycia w zakrystii kalendarze misyjne na nowy rok i jeszcze książkowy kalendarz rolników.

  7. Spotkanie III klasy gimnazjalnej w piątek o 16.00

  8. Dzisiejsza niedziela, 3. miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele. Ponieważ została część pieniędzy z malowania ogrodzenia cmentarza to zamówiłem poduszki na ocieplenie siedzeń na ławkach ale jeszcze nie mamy wystarczającej kwoty do spłaty, dlatego proszę o ofiarę tych którzy w tym roku jeszcze nic nie złożyli a pozostałych większą ofiarę na tacę na przyszłą niedzielę. Bóg zapłać.

  9. Również już dziś ministranci będą rozdawać kartki na wypominki, które proszę składać w zakrystii. Proszę wypisywać czytelnie najlepiej drukowanymi literami i wpisać numer domu.W tym roku, tak jak i w ubiegłym, co przyniosło akceptację przez pierwszy tydzień będziemy polecać wszystkich zmarłych wspominanych w wypominkach a w następne tygodnie według numerów domów aby każda rodzina mogła być w Kościele i wspólnie się modlić. Kartki wypominkowe można ściągnąć ze strony internetowej parafii i wypisać komputerowo.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Gaweł Edyta, Gaweł Maria, Jemioło Agnieszka, Kramarz Elżbieta, Grzywacz Maria, Sowa Zofia, Zawisza Janina, Węglowska Stefania,  W tym tygodniu pożegnaliśmy ŚP. Stanisława Zubra z Widełki polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  NIEDZIELA, 12 października 2014 roku

  2014-10-11

  1. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada zawsze w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  2. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

  3. Dzisiejsza niedziela to również 2. niedziela miesiąca października. W naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz.17.00 w Widełce i 18.00 na Kłapówce

  4. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą.

  5. W dniach 5-19 października w Rzymie odbywa się III Nadzwyczajne Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. Zachęcamy do stałej modlitwy w intencji Synodu.

  6. W poniedziałek, 13 października br., przeżywać będziemy imieniny Ks. Biskupa Edwarda. Polecajmy go o modlitwie.

  7. Niedziela, 19 października, jest Niedzielą Misyjną. Składka w całości przeznaczona jest na misje.

  8. A w nadchodzącą sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

  9. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes). Liczenie frekwencji na przyszłą niedzielę 19 października.

  10. Do nabycia w zakrystii Kalendarze misyjne na nowy rok i książkowy kalendarz rolników.

  11. Spotkanie III klasy gimnazjalnej w piątek o godzinie 16.00.

  12. Przyszła niedziela, 3. miesiąca, składka na prace przy kościele w kopertach.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Rzepka Zofia, Bielenda Maria, Brzozowska Teresa, Gniewek Anna, Dworak Halina, Białek Maria, Depa Katarzyna  NIEDZIELA, 5 października 2014 roku

  2014-10-05

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27. niedzielą w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas.

  2. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, szczególnie dzieci młodzież które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz.17.00 na Kłapówce o 18.00.

  3. W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

  4. W dniach 5-19 października w Rzymie odbędzie się III Nadzwyczajne Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. Zachęcamy jeszcze wszystkich do modlitwy w intencji Synodu podczas Eucharystii i innych nabożeństw.

  5. W niedzielę, 12 X br., będziemy obchodzili XIV Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - Świętymi bądźcie!" Swoje słowo i zachętę na tą niedzielę kieruje Episkopat Polski

  6. W ramach ,, Mostu modlitewnego” Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie z naszą parafią w dniu 8 października (środę) zapraszam Mszę św. nowennę różaniec i modlitwy za nasze seminarium, Profesorów, kleryków i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. W tym dniu w sposób szczególny zostaniemy objęci modlitwą jako parafia przez nasze Seminarium Duchowne.

  7. Bóg zapłać 6 rodzinom za ofiary w kopertach na pracę przy kościele.

  8. W tym tygodniu poświęciliśmy figurę św. Michała Archanioła. Patrona kościoła walczącego z szatanem. Dziś największym zwycięstwem szatana jest to że człowiek go nie dostrzega i się go nie uznaje. Dlatego trzeba nam niejednokrotnie opieki św. Michała by nas wspomagał w walce że złem i szatanem. Zachęcam do modlitwy do świętego Michała Archanioła . Modlitwę tę będziemy odmawiać w niedziele i wtorki po Mszy św. ale zachęcam do modlitwy wspólnotowej w domach rodzinnych. Modlitwa ta jest na ambonie ale i na obrazkach ze zdjęciem naszej figury które będą rozdawać ministranci można zabrać dla siebie i rodziny.

  9. Spotkanie młodzieży III klas gimnazjalnych przygotowujących się do bierzmowania w piątek o godzinie 16.00.

  10. Do nabycia w zakrystii "Kalendarze misyjne" na nowy rok i książkowy "Kalendarz rolników".

  11. Zawierzenie Środowiska Akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej (wcześniej inauguracja roku akademickiego wszystkich uczelni Rzeszowa) odbędzie się w środę, 15 października 2014 r. w bazylice OO. Bernardynów o godz. 18.30. Zaprasza się studentów, pracowników nauki i administracji naszych Uczelni oraz duszpasterzy. Przypominam o tym i naszym studentom.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Buczek Helena, Mokrzycka Ewa, Kramarz Agnieszka, Kłeczek Józef, Puk Wanda, Żądło Stanisława, Reguła Danuta, Płoch Teresa  NIEDZIELA, 28 września 2014 roku

  2014-09-28

  1. Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą miesiąca września. Liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania. Warto, byśmy w tym rozpoczynającym się tygodniu poświęcili trochę czasu na refleksję nad tym, jaka wygląda zgodność pomiędzy tym, w co wierzymy, a tym, jak postępujemy. Jest to szczególnie istotne, jeśli uświadomimy sobie, że naszym postępowaniem mamy dawać świadectwo naszej wiary. A zatem: jakie jest to moje świadectwo?

  2. Dzisiejsza Niedziela, 28 września, jest poświęcona modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji Synodu podczas Eucharystii i innych nabożeństw, w niedzielę oraz dniach poprzedzających i w czasie trwania prac synodalnych.

  3. W związku z wypadającym we wrześniu 48. Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu oraz wspomnieniem liturgicznym Świętych Archaniołów dziś zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia Via.

  4. Dziś w niedziela III Memoriał im Ks. Józefa Sokołowskiego. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 13.00 (nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00). Serdecznie zapraszamy wraz Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym i Rodzicami.

  5. Za kilka dni (środa) rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu Różańca Świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak św. papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.17.00, Kłapówka o godz. 18.00 Zachęcamy do udziału w nich każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzające je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma. Zapraszamy na różaniec dzieci i młodzież a rodziców którzy poczuwają się odpowiedzialni za duchowy wzrost swoich dzieci czego zobowiązali się na ich chrzcie niech nie zapominają aby ich na różaniec wysyłać.

  6. Jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu. Święto patronalne Sióstr Michalitek. Uroczysta Msza św. z poświęceniem figury św. Michała Archanioła o godzinie 18.00 na które serdecznie zapraszam. A do zaprosin dołączają się Siostry Michalitki. O godzinie 18.00 spotykamy się przy figurze nastąpi poświęcenie, odmówimy modlitwę do św. Michała Archanioła i uroczyście wejdziemy do kościoła na Mszę św.

  7. Jutro również odpust w Stykowie. Suma o godzinie 10.30.

  8. A w czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Święto ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

  9. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień szczególnie poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołanie do życia konsekrowanego Bogu. Serdecznie zachęcamy do znalezienia czasu na to osobiste spotkanie z żywym Bogiem, który dla nas chciał pozostać obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.

  10. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana będzie o godz. 7.00 i 17.00. Natomiast wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania zapraszamy do kościoła codziennie pół godziny przed Mszą św. W następującym porządku: środa - podstawówka, czwartek - gimnazjum w piątek - młodzież i starsi. W piątek również odwiedzimy chorych.

  11. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 października, wspominamy św. Franciszka z Asyżu. Msze rano o godzinie 7.00 i popołudniu o 17.00.

  12. Bóg zapłać 10 rodzinom za ofiary w kopertach na pracę przy kościele.

  13. W tym tygodniu kontynuowaliśmy prace przy figurze św. Michała Archanioła. Serdecznie dziękuję za pomoc Panom Edwardowi Sudołowi i Łukaszowi, Mateuszowi Turczykowi, Bernackiemu Pawłowi, Bernackiemu Piotrowi, Janowi Tabiszowi i Wiesławowi Wołoszowi.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Gniewek Maria, Stopa Romana, Mokrzycka Ewa, Fryc Zofia, Godek Anna, Dworak Elżbieta, Augustyn Katarzyna, Augustyn Anna  NIEDZIELA, 21 września 2014 roku

  2014-09-20

  1. W związku z wypadającym we wrześniu 48. Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu oraz wspomnieniem liturgicznym Świętych Archaniołów, a w wśród nich św. Gabriela – patrona radia, na przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia Via. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.

  2. W przyszłą niedzielę III memoriał im Ks. Józefa Sokołowskiego. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 13.00, nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy wraz dyrekcją, gronem pedagogicznym i rodzicami. Szczegóły tutaj.

  3. Ogłoszenie powiatowego centrum pomocy rodzinie:

  Oświadczenie Komisji Wychowania Katolickiego KEP

  W związku z materiałami prasowymi, dotyczącymi zapisywania uczniów na zajęcia z religii/etyki w szkołach, Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski przypomina, że:

  1. W publicznych przedszkolach i szkołach organizuje się naukę religii na życzenie rodziców (opiekunów prawnych), a dla uczniów pełnoletnich – na życzenie samych uczniów. Życzenie to jest wyrażane w formie pisemnego oświadczenia, które nie musi być ponawiane w kolejnym roku szkolnym.

  2. Wszyscy katolicy uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych zajęciach. Rodzice dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia, mają obowiązek zapisać swe dzieci na lekcje religii. Zasada ta wynika ze zrozumiałego faktu, iż człowiek wierzący ma nie tylko prawo, ale i obowiązek pogłębiać swoją wiarę, temu pogłębianiu służą szkolne lekcje religii. Warto przypomnieć, że zarówno podczas zawierania sakramentalnego związku małżeńskiego, jak i sakramentu chrztu dziecka, rodzice zobowiązują się do tego, by po katolicku, w wierze wychować potomstwo. Elementem tego wychowania jest zarówno udział dziecka w szkolnym nauczaniu religii, jak i parafialnej katechezie.

  3. Dnia 28 sierpnia 2013 r. Komisja Wychowania przypomniała, że „przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych: Pierwszej Komunii św., sakramentu pokuty i pojednania oraz bierzmowania odbywa się podczas systematycznej katechezy parafialnej oraz w trakcie lekcji religii w szkole.

  Wynika z tego jednoznacznie, że uczestnictwo w zajęciach z etyki nie spełnia w żadnym zakresie wymogu przygotowania do wyżej wymienionych sakramentów św. i nie może być respektowane przy podejmowaniu decyzji o wyrażeniu zgody, co do ich przyjęcia”.

  Ks. dr Marek Korgul

  Sekretarz Komisji Wychowania Katolickiego KEP

  Warszawa, dnia 11 września 2014 r.

  4. Przypominamy, że w dniach 26 i 27 września br. odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.

  5. 23 września 2014 r. wspomnienie Św. Ojca Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, jeden z najbardziej znanych współczesnych świętych; naznaczony stygmatami włączającymi go również fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale; Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny; nie rozstawał się również nigdy z różańcem. W poniedziałek, 22 września, odbędzie się Spotkanie Grup Modlitwy O. Pio i Rodziny Radia Maryja z okazji 15-lecia Sanktuarium o. Pio w Terliczce w Parafii M.B. Fatimskiej – naszej diecezji transmitowane przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.

  6. W piątek przed Mszy św. o 17.00 spotkanie młodzieży III klasy Gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania.

  7. Bog zapłać 6 rodzinom za ofiary w kopertach na pracę przy kościele.

  8. W tym tygodniu kontynuowaliśmy prace przy malowaniu cmentarza i ogrodu plebanii. W poniedziałek byli to: Gniewek Maria, Rumak Elżbieta, Samojedny Zenon, Samojedny Kamil, Dziuba Antoni, Tadeusz Selwa, Białek Jozef, Rzucidło Piotr. We wtorek i piątek: Krystyna Bender i Piotr Rzucidło. Bóg zapłać wszystkim, którzy znaleźli czas i ofiarnie odpowiedzieli na moją prośbę. Ponieważ jest małe zainteresowanie pomocą w wymalowaniu jeszcze ogrodzenia wokół kościoła malowanie to odkładamy na przyszły rok.

  9. Dziękuję natomiast przedstawicielom Rady Parafialnej: Sudołowi Edwardowi, Rumakowi Stanisławowi, Pawłowi Bernackiemu, Władysławowi Chruścielowi, Andrzejowi Bujakowi i Zbigniewowi Godkowi za rozpoczęcie prac przy ustawieniu figury św. Michała Archanioła. Bóg zapłać!

  10. W środę po nowennie zbiórka ministrantów i kandydatów, natomiast w piątek o godzinie 19.30 zbiórka KSM'u a w sobotę o godzinie 11.00 zbiórka DSM'ek .  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Kretowicz Maria, Płoch Maria, Magdalena Reguła, Wąsik Lucyna, Kolis Teresa, Borkowska Helena, Pomykała Julia  NIEDZIELA, 14 września 2014 roku

  2014-09-14

  1. Czerwony kolor szat liturgicznych wskazuje nam, że nie przeżywamy dziś 24. niedzieli w ciągu roku, lecz – jak to już słyszeliśmy w trakcie Mszy św. – została ona zastąpiona obchodem święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to jedno ze świąt, które swoją rangą przewyższają niedziele w ciągu roku i są obchodzone również wtedy, gdy wypadają w niedzielę. Są to święta, podczas których wspominamy szczególnie ważne wydarzenia z naszej historii zbawienia.

  2. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (tj. jutro) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

  3. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach, a także – na ile pozwala nam na to zdrowie – możemy podjąć w tej intencji jakieś choćby małe wyrzeczenie, rezygnując na ten tydzień np. z używek, rozrywki czy też ze spożywania jakiegoś określonego pokarmu czy smakołyku. Te rzeczy same w sobie są dobre, ale chodzi o to, by wesprzeć modlitwę również wyrzeczeniem i ofiarować to w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży, abyśmy mieli społeczeństwo moralnie i duchowo silne i stabilne.

  4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, tj. najbliższy czwartek, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. Zapraszamy do kościoła dzieci i młodzisz by oddać hołd swojemu patronowi a rodziców proszę aby ich wysłali. Msza w Kłapówce o 19.00.

  5. W czwartek przed Mszy św. o godzinie 17.00 spotkanie młodzieży III klasy gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania.

  6. Przyszła niedziela 3. miesiąca - składka w kopertach na pracę przy kościele.

  7. W tym tygodniu kontynuowaliśmy prace przy malowaniu cmentarza w poniedziałek: Bujak Mateusz, we wtorek: Dziuba Antoni, Zygora Jacek, Piotr Rzucidło, w środę: nie było nikogo, w czwartek: również nie było nikogo, w piątek: Selwa Wiesław, Kłeczek Józef, Sowa Andrzej, Zawisza Henryk, Grzywacz Stanisław, Gniewek Antonii i Piotr Rzucidło, w sobotę: Smyrska Maria, Rumak Elżbieta, Połaniecki Adam, Rzepka Józef i Piotr Rzucidło. Bóg zapłać za zrozumienie.

  8. We środę po nowennie zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek o godzinie 19.30 KSM'u a w sobotę o godzinie 9.30 DSM'ek .  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Selwa Aniela, Organiściak Anna, Michałek Anna, Selwa Józefa, Węglowska Kazimiera, Marcinkowska Krystyna, Płoch Stefania, Selwa Janina  NIEDZIELA, 7 września 2014 roku

  2014-09-07

  1. Dziś przeżywamy 23. niedzielę w ciągu roku. Liturgia tego dnia przypomina nam o praktyce braterskiego upomnienia, które jednak ma wypływać z miłości do drugiego człowieka i opierać się na przestrzeganiu podanych przez Pana Jezusa zasad. Warto, byśmy się zastanowili, kiedy ostatni raz, w duchu dobrze rozumianej miłości bliźniego, podjęliśmy się zwrócenia uwagi drugiej osobie. Pomyślmy też o tym, jak my sami reagujemy na zwrócenie nam uwagi. Niech to wezwanie stanie się również okazją do podejmowania w naszych rodzinach dialogu, który będzie prowadził do rozwiązywania trudnych problemów i lepszego wzajemnego rozumienia się.

  2. W najbliższy poniedziałek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Msza św. rano o godz. 7.00 i o 18.00 i Kłapówka natomiast o godzinie 18.00 Na Mszach św. poświęcenie ziarna do siewu.

  3. Także w piątek, 12 września, w liturgii wspominamy Jej Najświętsze Imię. Wspomnienie to możemy określić jako „imieniny” Matki Bożej. Ma ono nam przypomnieć o wszystkich łaskach, jakie otrzymujemy od Boga, wzywając wstawiennictwa Tej najlepszej z matek i posługując się Jej imieniem.

  4. Za nami pierwszy tydzień zajęć szkolnych. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.

  5. W piątek o 17.00 spotkanie młodzieży III klasy gimnazjalnej do bierzmowania.

  6. W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

  7. Przyszła niedziela 3. miesiąca - składka w kopertach na pracę przy kościele.

  8. OO. Bernardyni zapraszają na odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, w dniach od 7 do 12 września. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. połączoną z pielgrzymką rodzin i służb mundurowych w dniu 12 września o godz. 18.00, w ogrodach bernardyńskich.

  9. W tym tygodniu kontynuowaliśmy prace przy malowaniu cmentarza we poniedziałek nie było nikogo, wtorek: Pruchnik Adam i Baran Stanisław, środę: Rumak Stanisław, Jarosz Jan, Jamroz Zbigniew, Krzysztof Kuczek i Robert Rumak; czwartek: Przybyło Józef, Samojedny Adam i Przybyło Stanisław; piątek: Szalony Józef, Muszak Edward, Michałek Teresa i w sobotę: Kretowicz Tadeusz.

  10. Na poniedziałek – proszę więc w dalszym ciągu jeśli będzie sprzyjająca pogoda przedstawicieli numerów: od 501 do 552; wtorek od 553 do 630; środa od 631 do 700; czwartek od 701 do 760; piątek od 761 do 827 a w sobotę od 832 do 872 i tych co nie mogli być na tygodniu. Bóg zapłać za zrozumienie troski o to drugie miejsce święte jakim jest cmentarz i w dalszym ciągu proszę w tym tygodniu o mobilizację. Bóg zapłać.

  11. W środę po nowennie zbiórka ministrantów i kandydatów; w piątek o godzinie 19.30 KSM'u i chętnych którzy pragną dołączyć. W sobotę o godzinie 10.30 DSM'ek i chętnych.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Kłeczek Piotr, Buczek Dorota, Orzech Halina, Orzech Teresa, Selwa Julia, Sitarz Zofia, Fabińska Maria, Kopeć Alina, Gorzelany Barbara  W tym tygodniu pożegnaliśmy ŚP. Mariusza Dziubę z Widełki polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 31 sierpnia 2014 roku

  2014-08-31

  1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu.

  2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników przedszkola, szkoły z dyrekcją na czele oraz rodziców która będzie celebrowana o godz. 9.00 a później spotkanie w szkole. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

  3. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

  4. W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Nie zaniedbujmy tego zwyczaju, aby się kiedyś nie okazało, że brakuje nam kapłanów, którzy sprawowaliby dla nas sakramenty.

  5. A przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi) będziemy oczekiwać w konfesjonałach od godz.17.30 Natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz.18.00 Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi. W pierwszą sobotę i piątek Msza św. również rano o godzinie 7.00.

  6. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.

  7. W niedzielę 7 września Msza szkolna o 9.00.

  8. W tym tygodniu rozpoczęliśmy malowanie ogrodzenie cmentarza przykro że do pracy przyszła jedna osoba. Czwartek - Pan Franciszek Wójcicki i w sobotę : Żmuda Edward, Sudoł Stanisław i Rzucidło Mateusz.

  9. Na poniedziałek – proszę więc dalszym ciągu jeśli będzie sprzyjająca pogoda przedstawicieli numerów: od 201 do 250; wtorek od 251 do 300; środa od 300 do 350; czwartek od 351 do 400; piątek od 401 do 451 a sobotę od 451 do 500 i tych co nie mogli być na tygodniu. Bóg zapłać za zrozumienie troski o to drugie miejsce święte jakim jest cmentarz i proszę w tym tygodniu o mobilizację. Bóg zapłać.

  10. W środę po nowennie zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek o 19.30 KSM'u i chętnych którzy pragną dołączyć. W sobotę o 11.00 DSM'ek.i chętnych.

  11. Po raz pierwszy organizowany jest w Cmolasie koncert muzyki chrześcijańskiej połączony ze świadectwem ludzi którzy napotkali Boga w swoim życiu pod hasłem – PRZEMIENIENI 2014. Rozpocznie się on 7 września o godzinie 18.00 Szczegółowy plan koncertu w gablocie.

  12. Dziś dożynki diecezjalne na przyszłą niedzielę ogólnopolski na Jasnej Górze jest organizowany wyjazd dekanalny, jeśli by byli chętni to można by się było zapisać.

  13. W imieniu własnym i całej wspólnoty parafialnej witam serdecznie Ks. Jana Krausa – nowego wikariusza, który pochodzi z parafii Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej a przyszedł do nas po 3 latach posługi z Parafii Niepokalanego Serca Marii ze Stobiernej. Myślę, że życzliwie go przyjmiecie i będzie się wśród nas dobrze czuł. Życzę mu wiele łas Bożych i opieki Matki Najświętszej Naszej Patronki. Szczęść Boże.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Zygora Renata, Liszcz Dorota, Zygora Kazimiera, Smyrska Magdalena, Plis Bogusława, Branach Bożena, Duda Teresa, Michałek Józefa.  W tym tygodniu pożegnaliśmy ŚP. Stefanię Skrzypek z Widełki oraz zmarł nagle ŚP. Marek Bielenda z Dworzyska polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 24 sierpnia 2014 roku

  2014-08-23

  1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: "A wy za kogo mnie uważacie?" Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.

  2. W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Odpust w Kłapówce - Suma o godzinie 17.00, dlatego w Widełce Msza Św. o godzinie 7.00. Tradycyjnie o godzinie 15.50 wyrusza pielgrzymka na Kłapówkę zachęcam bardzo szczególnie dzieci i młodzież.

  3. W związku z nasilającymi się prześladowaniami chrześcijan w wielu krajach świata, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, Episkopat Polski ogłosił 26 sierpnia br., Uroczystość M.B. Częstochowskiej - Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.

  4. A w piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie. Jan jako poprzednik Chrystusa nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności właśnie przez to stracił swoje życie. Niech to wspomnienie stanie się dla nas okazją do refleksji nad tym, na ile my jesteśmy gotowi unikać wygodnego kompromisu, gdy chodzi o prawdę i życiową wierność chrześcijańskiej hierarchii wartości. Niech rozpoczynający się dziś tydzień będzie dla nas okazją do czynienia dobra, a tym samym do dawania świadectwa o naszej przynależności do Chrystusa.

  5. 27 VIII – św. Monika, matka świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu.

  6. 28 VIII – św. Augustyn, syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

  7. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka w kopertach na pracę przy kościele (6 rodzin) a do puszek dla poszkodowanych w powodziach i kataklizmach, (1200 zł) które przekazałem na Caritas.

  8. W tym tygodniu rozpoczęliśmy pracę przy malowaniu ogrodzenia cmentarza mimo, że do czyszczenia ogrodzenia zgłosiło się 12 osób, za co im bardzo dziękuję. Na poniedziałek na godzinę 9.00 jeszcze zapraszam tych, którzy nie mogli być albo przeszkodziła im pogoda. Natomiast na środę, zapraszam już starszych według kolejki:

  środa - numery domów od 1 do 50

  czwartek - numery domów od 51 do 100

  piątek - numery domów od 101 do 150

  sobota - numery domów od 151 do 200 i tych którzy nie mogli być na tygodniu

  Jeszcze raz proszę o mobilizację, zrozumienie troski o to drugie miejsce święte jakim jest cmentarz. Bóg zapłać!

  9. Zaczynamy ostatni tydzień wakacji. Już w tym tygodniu nastąpi duchowe przygotowanie do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Spowiedź w następującym porządku: Kłapówka w poniedziałek przed odpustem; Widełka: klasy III i IV w środę; klasy V i VI w czwartek; klasy I i II gimnazjum w piątek, a sobotę młodzież III klasy gimnazjum i szkół średnich. Spowiedź zaczyna się od 17.15. Proszę rodziców aby dopilnowali swoje pociechy i wysłali je do kościoła. Po Mszy Św. dzieci dostaną obrazki, które wkleją do zeszytu. Informujemy również, że w tym roku wprowadzony będzie nowy program w klasach: II i V podstawówki oraz II gimnazjum; w tych klasach nie kupujemy katechizmów, sprowadzimy je z hurtownii.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Rzepka Stefan, Rzepka Małgorzata, Danuta Skrzypek, Chruściel Zofia, Fabińska Stanisława, Drzał Ewa, Zygora Maria.  W tym tygodniu pożegnaliśmy ŚP. Bolesława Gajdę, tatę Siostry Michalitki Faustyny Gajdy, posługującej w naszej parafii, polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 17 sierpnia 2014 roku

  2014-08-16

  1. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej – 20. niedzieli w ciągu roku. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.

  2. W sobotę, 23 sierpnia, przeżywać będziemy wspomnienie bł. Władysława Findysza, kapłana męczennika. W tym roku przeżywamy 50-lecie jego męczeńskiej śmierci. Uroczystości diecezjalne będą miały miejsce w sobotę, 23 sierpnia, w Nowym Żmigrodzie o godz. 11.00.. Ks. Biskup Ordynariusz z racji 50-lecia męczeńskiej śmierci bł. ks. Findysza kieruje do nas list na dzisiejszą niedzielę.

  3. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. Pamiętajmy, że mogą to być nie tylko osoby, które spotykamy na ulicy, lecz również nasi domownicy, ojcowie rodzin, którzy podejmują codzienną pracę, ale zarazem nie mogą się obejść bez jednego czy dwóch piw dziennie lub też innej dawki alkoholu, jak np. jeden kieliszek koniaku. Nie przymykajmy oczu na takie sytuacje, lecz próbujmy reagować, a gdy trzeba, szukać specjalistycznej pomocy.

  4. W piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

  5. 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).

  6. W niedzielę zbiórka w kopertach na pracę przy kościele a do puszek za poszkodowanych w powodziach i kataklizmach.

  7. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda rozpoczęlibyśmy prace przy malowaniu ogrodzenia cmentarza. Zapraszam do czyszczenia ogrodzenia naszych gimnazjalistów: w poniedziałek klasę III gimnazjum, we wtorek klasę II gimnazjum a w środę klasę I gimnazjum. Natomiast w czwartek - młodzież ponadgimnazjalną. Kto nie może być w określonym dniu może być w innym. Proszę zabrać ze sobą szczotkę drucianą i rękawiczki. Praca od godziny 9.00 . Myślę, że się na naszej młodzieży nie zawiodę a rodzice pomogą w ich mobilizacji.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Filipowicz Urszula, Filipowicz Dorota, Kretowicz Maria, Tęcza Stanisława, Płoch Emilia, Tarnowska Jadwiga, Rząsa Maria, Zuber Grażyna.  W środę pożegnaliśmy ŚP. Marię Golemę z Widełki, natomiast w piątek odeszła po nagrodę do Pana ŚP. Julia Wilk z Widełki, pogrzeb w poniedziałek o godzinie 15.00, polecajmy ją miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 10 sierpnia 2014 roku

  2014-08-11

  1. Dzisiaj, w 19. niedzielę w ciągu roku, liturgia stawia nas wobec pytania o to, jaki obraz Boga nosimy w naszym sercu: czy jest to Bóg groźny, miotający piorunami, czy raczej jest to Ten, który przychodzi w podmuchu łagodnego powiewu i nieustannie czuwa nad nami. Poświęćmy na tę refleksję trochę czasu w ciągu rozpoczynającego się tygodnia, zwłaszcza jeśli jest to dla nas czas wypoczynku i oderwania od codziennego zabiegania.

  2. Starajmy się również w tym czasie wakacji i urlopów pamiętać o tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na żaden wyjazd. Poświęćmy im przynajmniej trochę troski i uwagi. Być może są to nasi starsi rodzice albo też sąsiedzi, czy też inne osoby potrzebujące pomocy czy zainteresowania. Pozwólmy, aby nasza „wyobraźnia miłosierdzia” została uruchomiona.

  3. W najbliższy piątek, 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. A ponieważ liturgicznie święto to ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Kościół daje nam tą dyspensę właśnie po to, byśmy pełniej mogli doświadczyć miłości Boga do nas. Pamiętajmy jednak, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. W naszym kościele będą one w następujących godzinach: 7.30, 10.30 i 16.00, Kłapówka o godz. 9.00.

  4. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu. Na Sumie poświęcenie wieńców poszczególnych rejonów naszej parafii jako dziękczynienie za tegoroczne plony.

  5. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i Świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

  6. W środę, 13 sierpnia br. zakończy się Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom i do korzystania z relacji Radia „VIA” ze szlaku pielgrzymkowego oraz do codziennej duchowej łączności z pielgrzymami o godz. 20.30 przez modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski. Msza św. na zakończenie pielgrzymki 13 sierpnia na Jasnej Górze o godz. 11.30. Przybycie pierwszych grup o godz. 10.00.

  7. 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie; ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi, szerzył Jej cześć wszelkimi możliwymi środkami, wykorzystując również najnowsze zdobycze techniki;. beatyfikowany jako wyznawca, a kanonizowany jako męczennik. Odpust w Weryni - uroczysta Suma o godzinie 18.00. Z tej racji Msza św. w parafii będzie tylko rano o godzinie 7.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Kus Zofia, Babula Danuta, Joanna Selwa, Jastrzębska Leokadia, Cichowicz Stefania, Branach Danuta, Branach Helena, Filipowicz Weronika.  /Administrator/

  NIEDZIELA, 3 sierpnia 2014 roku

  2014-08-03

  1. Dziś, w 18. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma. Niech ten obraz w rozpoczynającym się dziś tygodniu pobudzi nas do refleksji nad dobrocią Boga i stanie się okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia.

  2. Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.

  3. Sierpień to w naszym kraju tradycyjnie miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą, do skorzystania z tej formy rekolekcji w drodze. Tych, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zachęcamy do szczególnej łączności modlitewnej z pielgrzymującymi. Wspólnie w naszym kościele będziemy się modlić w intencji wszystkich będących w drodze szczególnie ks. Katechetę i pielgrzymów z naszej parafii polecając się również ich modlitwom w drodze i u Tronu Naszej Matki.

  4. Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.

  5. We wtorek, 5 sierpnia Matki Bożej Śnieżnej suma o 11.00 pod przewodnictwem Ks. Bp. Kazimierza Górnego. Ostatni odpust prze koronacją obrazu na przyszły rok 30 maja. Szczegóły odpustu na plakacie.

  6. W najbliższą środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem. Odpust w Cmolesie plan tygodniowych uroczystości w gablocie

  7. Zaś w sobotę, 9 sierpnia, przypada święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942), współpatronki Europy. Edyta Stein odnalazła wiarę w Boga w wieku 30 lat, jednak przyjmując chrześcijaństwo, nie zerwała swoich więzów z narodem żydowskim, z którego pochodziła. Zginęła w Auschwitz, ofiarując swoje życie za naród, z którego pochodziła.

  8. We wtorek, 5 sierpnia Wyścig Kolarski "Tour de Pologne" zawita do Rzeszowa. W związku z tym przewiduje się całkowite zamknięcie lub ograniczenie ruchu na kilku ulicach w centrum Rzeszowa. Organizatorzy i Władze Miasta proszą o ograniczenie poruszania się w tym czasie samochodami osobowymi oraz o ostrożność i wyrozumiałość z powodu utrudnień. Trasa wyścigu przebiegać będzie również przez Widełkę w godzinach 16.45 – 18.00 w tym czasie droga krajowa nr 9 przez Widełkę będzie zamknięta.

  9. Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę odbędzie się w dniach 6-7 września. Rozpoczęcie w sobotę 6 września Mszą św. w Bazylice o godz. 19.00, zakończenie w niedzielę, 7 września Sumą z błogosławieństwem wieńców żniwnych o godz. 11.00. Zachęcamy rolników do udziału. Wcześniej nasze dziękczynienie 15 sierpnia zwracam jak co roku do poszczególnych regionów o przygotowanie wieńców. Gminne dożynki w tym rok 24 sierpnia w Kupnie a diecezjalne 31 sierpnia jak co roku w naszej Rzeszowskiej katedrze myślę że będą one reprezentowane przez naszą parafię.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Początek Dorota, Michałek Janina, Chruściel Emilia, Gaweł Danuta, Serafin Barbara, Babula Zofia, Nabożny Maria, Nabożny Beata.  /Administrator/

  NIEDZIELA, 27 lipca 2014 roku

  2014-07-26

  1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, ku czemu posłużyły nam różne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

  2. W związku z rozpoczynającym się sierpniem – miesiącem abstynencji "Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno - moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa. Jest ona także znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu lub są zagrożeni uzależnieniem. Możemy ją ofiarować drugiemu człowiekowi w trosce o jego godność” . Zachęcamy do abstynencji w tym miesiącu i podejmijmy różne inicjatywy trzeźw ościowe problem ten w naszej wspólnocie istnieje. Czytaliśmy Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień – miesiąc abstynencji.

  3. Są też ludzie, zwłaszcza pracujący na roli, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać przynajmniej naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie, dziękując zarazem Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obite plony ziemi. Nie zapominajmy, że wciąż są na świecie ludzie, którzy umierają z głodu. Robiąc zatem zakupy, czyńmy to tak, by potem nie marnować żywności, lecz by wykorzystać ją najlepiej, jak możemy, i by móc podzielić się z tymi, którzy jej nie mają.

  4. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca Msze św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00 na Kłapówce w pierwszy piątek o 19.00. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.

  5. Spowiedź na pierwszy piątek codziennie od 17.20 w następującym porządku; wtorek - klasy III i IV, środa - klasy V i VI, czwartek - gimnazjum a w piątek - starsi.

  6. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą.

  7. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

  8. Zachęcamy młodzieży, która zdawała w tym roku maturę, do skorzystania z oferty naszego Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie, który, w ramach umowy z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, ogłasza nabór na jednolite studia magisterskie (5 lat, 10 semestrów) na kierunek teologia.

  9. Dziś poświęcenie pojazdów mechanicznych przed Sumą w Widełce i przed Mszą św. w Kłapówce ofiara za poświęcenie na pomoc misjonarzom.- zakup środków transportów.

  10. Dziś składka w kopertach na prace przy kościele.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Buczek Maria, Buczek Maria ż.Kazimierza, Jeż Zofia, Rzucidło Stefania, Selwa Katarzyna, Tęcza Zofia, Monika Sączawa, Sączawa Danuta.  /Administrator/

  NIEDZIELA, 20 lipca 2014 roku

  2014-07-20

  1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

  2. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydało oświadczenie w związku z debatą na temat klauzuli sumienia oraz odmowy aborcji nieuleczalnie chorego dziecka przez prof. Bogdana Chazana.

  3. W dzisiejsza niedzielę, 20 lipca, przeżywamy pierwszą rocznicę Ingresu do Katedry nowego Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza.

  4. W środę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.

  5. W piątek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie nie jest porażką, a raczej świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

  6. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w najbliższą niedzielę przed Sumą w Widełce i przed Mszą św. w Kłapówce. Przy poświęceniu pojazdów o zbiórkę do puszek na środki transportu dla misjonarzy – organizowane przez MIVA Polska Przy poświeceniu zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy – organizowane przez MIVA Polska.

  7. W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Choć nie mamy o nich żadnych danych z Ewangelii, to jednak ich kult rozwijał się w całym Kościele razem z kultem Matki Bożej. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu.

  8. Przyszła niedziela 3 miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  9. Spotkanie organizacyjne pielgrzymkowe 20 lipca godz.19.30 w Wysokiej Głogowskiej.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Buczek Barbara, Jamróz Elżbieta, Żmuda Genowefa, Mikołajczyk Maria, Buczek Zofia, Buczek Eugeniusz, Bieleń Maria, Kukulska Wanda.  /Administrator/

  NIEDZIELA, 13 lipca 2014 roku

  2014-07-12

  1. Liturgia 15. niedzieli w ciągu roku, którą dziś celebrujemy, wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera. Wykorzystajmy ten letni czas również na to, by uważniej przyjrzeć się naszej codzienności, a co za tym idzie, zastanowić się, czy dostrzegamy Boże działanie w naszym życiu.

  2. W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a kto może, to również fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.

  3. W środę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest święty Rafał Kalinowski.

  4. To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel Święto przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański. Matka Boża ofiarowując go, związała z nim obietnicę, że każdego, który będzie go pobożnie nosił, wybawi z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci. Ta obietnica przyczyniła się bardzo do rozpowszechnienia się nabożeństwa do Matki Bożej szkaplerznej. Jej czcicielem był również papież Jan Paweł II, który już od młodości nosił tej znak Jej szczególnej opieki.

  5. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

  6. W poniedziałek, 14 lipca przypada 3. rocznica śmierci ks. Józefa Sokołowskiego, zapraszamy na Mszę Św. w jego intencji w poniedziałek na godzinę 18.00

  7. 20 lipca, w niedzielę, przypada 1. rocznica ingresu ks. bpa Jana Wątroby, polecajmy go Bożej opiece  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Płoch Maria, Marek Stanisława, Plis Zofia, Płoch Agnieszka, Woźniak Małgorzata, Grzywacz Anna, Mytych Anna, Tęcza Czesława.  /Administrator/

  NIEDZIELA, 6 lipca 2014 roku

  2014-07-07

  1. Przeżywamy dziś 14. niedzielę w ciągu roku, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca. Liturgia tej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie. Niech te słowa będą dla nas zachętą, abyśmy nie zniechęcali się w chwilach trudności, niezrozumienia czy niepewności, lecz ufnie udawali się po pomoc do naszego Mistrza i Pana.

  2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech rozpoczynające się lato i czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej. Zachęta Biskupa Rzeszowskiego do udziału w zbliżającej się 37. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

  3. W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

  4. Redakcja "Niedzieli Rzeszowskiej" informuje, że od najbliższej niedzieli wzrasta cena tygodnika „Niedziela” – cena 1/egz. 5 zł.

  5. W piątek, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy

  6. 8 lipca wspominamy św. Jana z Dukli (1414-1484) - prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania; wyróżniał się szczególnym umiłowaniem modlitwy, a ponadto był wspaniałym kaznodzieją i spowiednikiem

  7. Organizowaliśmy zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego na misje Bóg zapłać wszystkim którzy wzięli udział w tej akcji ofiarując tn sprzęt. Szczególne podziękowania kieruję do tych co zwieźli ten sprzęt na plac parkingowy.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Maria Płoch, Bogusława Płoch, Nosal Mieczysław, Gil Zofia, Selwa Maria, Gniewek Zofia, Sudoł Grażyna.  /Administrator/

  NIEDZIELA, 29 czerwca 2014 roku

  2014-06-28

  1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swą rangą liturgiczną 13. niedzielę w ciągu roku, która dziś przypada. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia.

  2. Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską.

  3. Dzisiejsza niedziela jest również ostatnią niedzielą miesiąca czerwca tradycyjnie poświęconego czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W miniony piątek przeżywaliśmy Jego uroczystość, a jeszcze dziś i jutro będziemy przeżywali nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy serdecznie do udziału w nim, tym bardziej jeśli przez cały miesiąc nie znaleźliśmy czasu, lub też nie mieliśmy możliwości w nim uczestniczyć.

  4. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.

  5. W najbliższy czwartek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła, świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi.

  6. W tym tygodniu też pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. A w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe przed Mszą św. Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00 i 18.00 na Kłapówce o 19.00.W pierwszo-sobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny o godzinie 7.00 i 18.00.

  7. Jak dwa lata temu organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego na misje. Taka zbiórka odbędzie się 2 lipca o godzinie 10:00. Przyjedzie samochód, aby zabrać ten sprzęt, dlatego bardzo proszę aby zwieźć go na parking przy kościele do godziny 9:30. Jeśli ktoś nie miałby transportu to można donieść sprzęt do drogi a przedstawiciele Rady Parafialnej zwiozą go na plac kościelny, za co już dziś składam im podziękowanie "Bóg zapłać". Szczegóły akcji na ulotkach rozdawanych przez ministrantów.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Pytlak Janina, Kupczyk Danuta, Płoch Zofia, Syniec Anna, Michałek Zofia, Michałek Jolanta, Stąpor Wiesława i Syniec Krystyna.  /Administrator/

  NIEDZIELA, 22 czerwca 2014 roku

  2014-06-22

  1. Obchodzimy dziś 12. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą roku szkolnego. W najbliższy piątek, 27 czerwca, o godzinie 8.00. będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami, wychowawcami i rodzicami z naszej szkoły za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym.

  2. Abyśmy godnie z Chrystusem w sercu i pod opieką Naszej patronki rozpoczęli zakończyli rok szkolny i rozpoczęli wakacje będzie spowiedź w następujące dni: wtorek - podstawówka klasy: II, III i IV; w środę - całe gimnazjum (III klasa otrzyma indeksy) a w czwartek V i VI (VI klasa otrzyma indeksy). Spowiedź w te dni od godziny 17.15. Rodziców proszę aby tego dopilnowali.

  3. W czwartek jeszcze 26 czerwca w godzinach od 13.00 do 17.00 w naszej szkole odbędzie się – kiermasz podręczników i artykułów szkolnych. Również skup i sprzedaż podręczników używanych.

  4. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

  5. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. ( odpust na Kupnie połączony z jubileuszem parafii w dniu dzisiejszym Suma o godz.11.00.

  6. Piątek to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. (nie ma w piątek postu) Uroczysta Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odprawiona o godz.18.00. na Kłapówce o 19.00.

  7. W sobotę, 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny - odpust na Budach Głogowskich - Suma o godzinie 11.00.

  8. Trwa w dalszym ciągu oktawa Bożego Ciała codziennie o 18.00 z procesją w około kościoła (dziś na sumie) w czwartek jej zakończenie z poświęceniem wianków ziół i kwiatów oraz z błogosławieństwem małych dzieci. Na Kłapówce o godzinie 17.00.

  9. Przed nami ostatni tydzień czerwca, miesiąca, który tradycyjnie poświęcony jest nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dlatego też tym bardziej zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, podczas których jest odmawiana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Są one w naszym kościele codziennie o godz.18.00. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni szczególnie dzieci.

  10. Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła.

  11. Bóg zapłać 12 rodzinom za ofiary złożone na prace przy kościele.

  12. Jak dwa lata temu organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu radiowo telewizyjnego i AGD na misje. Taka zbiórka dobędzie się 2 lipca w naszej parafii szczegóły w najbliższą niedzielę.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Szary Anna, Buczek Katarzyna, Zięba Maria, Liszcz Krystyna, Wołosz Stanisława, Zięba Marek, Gil Czesława, Syniec Koleta  /Administrator/

  NIEDZIELA, 15 czerwca 2014 roku

  2014-06-17

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. I na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób.

  2. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.18.00.

  3. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie przed Mszą św. Zaś w sam dzień uroczystości główna Msza św., po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy będzie o godz.9.00. Pozostałe Msze o godz. 7.00 i 16.00 na Widełce a na Kłapówce dla tych którzy nie mogą być na procesji w Widełce o godzinie 11.30.

  4. W tym roku z procesją udamy się w stronę Małej Widełki.

  I stacja przy figurze św. Floriana (odpowiedzialni za przygotowanie - Strażacy)

  II stacja przy krzyżu obok poczty ( odpowiedzialni opiekujący się krzyżem)

  III stacja przy krzyżu Państwa Drożdżów

  IV stacja i końcowe błogosławieństwo na Kalwarii (odpowiedzialni za przygotowanie Młodzież KSM-u)

  Bardzo proszę również Strażaków z Widełki i Kłapówki o pilnowanie porządku i zabezpieczenie drogi by nie doszło do wypadku. Próba dziewczynek sypiących kwiaty we wtorek i środę o godzinie 17.30.

  5. Od piątku codziennie oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła o godzinie 18.00 na Widełce a na Kłapówce w tym tygodniu o godz. 9.00.

  6. Zapraszamy na XI Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała 19 czerwca, o godz. 19.00, w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka w Rzeszowie.

  7. Dostarczono nam plakaty informujące o 37. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy szczególnie młodzież do udziału w tej formie rekolekcji. Informacje w gablocie.

  8. Dziś 3. niedziela miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Jeż Jadwiga, Frącz Józefa, Organiściak Iwona, Grabowska Ewa, Selwa Genowefa, Dziubek Wanda, Chuchro Regina, Chuchro Dorota, Wawrzyniec Joanna  W piątek odszedł po nagrodę do Pana ŚP. Józef Płoch z Widełki, pogrzeb w niedzielę o godzinie 14.30, polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 8 czerwca 2014 roku

  2014-06-07

  1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.

  2. Wraz ze zstąpieniem Ducha Świętego Apostołowie zostali napełnieni mocą z góry tak, by mogli stać się głosicielami Ewangelii, a wszyscy, którzy dzięki ich nauczaniu przyłączają się do wspólnoty wierzących, stają się częścią nowego ludu wybranego. Dlatego też dzisiejsza uroczystość to także "Dzień Narodzin Kościoła", wspólnoty wierzących, dla których czas, w którym żyją, jest czasem budowania relacji miłości z Bogiem i ludźmi. Pamiętajmy zatem w naszej modlitwie o tych, z którymi tę wspólnotę parafialną, diecezjalną, ale też uniwersalną tworzymy.

  3. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce, przypada Święto Maryi Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. tego dnia, która będzie o godz. 7.00 10.30 i 18.00 na Widełce, na Kłapówce o 17.00.

  4. Również w tym tygodniu, w czwartek, 12 czerwca, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

  5. To również dzień dziękczynienia za przyjęty Sakrament Bierzmowania młodzieży klasy III gimnazjalnej w Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej kościele Farnym w Głogowie . Kto umie dziękować dwa razy prosi pamiętajmy o tym zapraszam więc młodzież z rodzicami do Głogowa na Mszę św. i specjalne nabożeństwo na godzinę 18.00. Dajmy świadectwo naszej wiary i godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

  6. W piątek uroczystość Św. Antoniego z Padwy - odpust w Przewrotnem - suma o godz.11.00.

  7. W piątek o godzinie 17.00 spotkanie II klas gimnazjalnych przygotowujących się do bierzmowania.

  8. Komunikat Bp. Ordynariusza z zaproszeniem na "Festiwal Wiary" do Rzeszowa dostępny na stronie głównej lub czytaj tutaj.

  9. Jeśli będzie pogoda kontynuowane będą prace przy kolejnej części w multimedialnym cmentarzu proszę o uporządkowanie sobie grobów a kto by chciał aby umieścić nowe zdjęcia proszę zgłosić w Zakrystii.

  10. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - odpust w Głogowie Młp. - Fara. - suma o godzinie 11.00.

  11. W odpowiedzi na słowa Papieża Franciszka, w czasie audiencji w dniu 21 maja br., w których wezwał wiernych do pomocy poszkodowanym w powodzi na Bałkanach, podejmiemy, wraz z całą Polską, dzisiaj modlitwę w intencji poszkodowanych oraz zbiórkę do puszek na ten cel.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Kaczor Krystyna, Węglowska Danuta, Ptak Rozalia, Płoch Eugenia, Płoch Maria, Frącz Renata, Liszcz Janina, Borawiak Czesława  /Administrator/

  NIEDZIELA, 1 czerwca 2014 roku

  2014-06-01

  1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.

  2. Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.

  3. Dziś również przypada 1. niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. Zasiadając do wspólnego stołu, zastanówmy się razem, za co szczególnie chcielibyśmy Panu Bogu podziękować i spróbujmy porozmawiać o tym w gronie rodzinnym. Nie zapominajmy również o modlitwie dziękczynnej. Zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

  4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych, zapraszając na nie naszych bliskich i znajomych. Będzie ono odprawiona w naszym kościele codziennie o godz.18.00, w niedzielę o 16.00.

  5. W tym tygodniu również Pierwszy Czwartek miesiąca, dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

  6. Zaś w Pierwszy Piątek miesiąca zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, szczególnie w tym miesiącu Mu poświęconym. Okazja do spowiedzi będzie od godz.17.30. Natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz.18.00, po niej odprawione zostanie nabożeństwo czerwcowe, podczas którego będziemy śpiewali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek spowiedzi: środa - Szkoła Podstawowa; czwartek - Gimnazjum a w piątek starsi.

  7. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  8. W Pierwszy Piątek i Sobotę Msza św. również rano o 7.00.

  9. W piątek odwiedzimy chorych.

  10. W odpowiedzi na słowa Papieża Franciszka, w czasie audiencji w dniu 21 maja br., w których wezwał wiernych do pomocy poszkodowanym w powodzi na Bałkanach, podejmiemy wraz z całą Polską, w niedzielę 8 czerwca br. modlitwę w intencji poszkodowanych oraz zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach.

  11. W sobotę, 7 czerwca o godz. 10.00 święcenia w Katedrze. Polecajmy w modlitwie przyjmujących święcenia oraz prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Chudzik Władysława, Chudzik Maria, Antos Genowefa, Gaweł Halina, Polembas Helena, Ćwik Grażyna, Sałata Maria  /Administrator/

  NIEDZIELA, 25 maja 2014 roku

  2014-05-26

  1. Wciąż trwamy w radości paschalnej, przeżywając dziś VI. Niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary. Przypomniała nam o tym również dzisiejsza liturgia.

  2. W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz.17.30 na Kłapówce o 18.15.

  3. Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki. Msza św. gdzie polecać będziemy nasze mamy jutro o godz.17.30. Do udziału w niej zapraszamy serdecznie całe rodziny.

  4. W środę, 28 maja, przypada 33. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

  5. W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw czerwcowych a w niedzielę zaczynamy nabożeństwa czerwcowe.

  6. W sobotę, 31 maja, o godz. 16.30, w Katedrze odbędą się święcenia diakonatu alumnów roku V WSD w Rzeszowie, natomiast w sobotę 7 czerwca o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu diakonów również w Katedrze. Zachęcamy do modlitwy w intencji przyjmujących święcenia oraz o nowe powołania.

  7. W niedzielę, 1 czerwca, VII Święto Dziękczynienia, w ramach którego będziemy przeżywać dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Będzie czytany list kardynała Nycza.

  8. Msza św. szkolna o godzinie 9.00 na przyszłą niedzielę.

  9. W sobotę o 16.30 spotkanie młodzieży II klas gimnazjalnych do bierzmowania.

  10. W ubiegłą niedziela 3. miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele – złożyło 12 rodzin "Bóg zapłać"  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Chuchro Czesława, Kaczor Bogusława, Orzech Janina, Muszak Maria, Kowalska Helena, Ptak Maria  /Administrator/

  NIEDZIELA, 18 maja 2014 roku

  2014-05-17

  1. Liturgia 5. niedzieli Wielkanocy ukazuje nam ustanowienie pierwszych diakonów. Co z kolei ma nam przypominać, że każdy z nas jest powołany do służby drugiemu człowiekowi. Może warto by było sobie postawić pytanie, jak to konkretnie wygląda w naszym codziennym życiu.

  2. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz.17.30

  3. Dziś przypada również 94. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tego naszego wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu.

  4. Również w tym tygodniu, w sobotę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki Wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Odpust w Kolbuszowej Górnej. Suma o godzinie 10.30 druga Msza św. o 18.00.

  5. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy choćby dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

  6. Diecezjalne dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II, połączone z Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów i 14. rocznicą konsekracji Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby, odbędzie się w sobotę 24 maja o godz. 10.00 w Katedrze. Zapraszamy wszystkich kapłanów (prosimy o zabranie alby i białej stuły) i prosimy o zachęcenie wiernych do licznego udziału, zwłaszcza siostry zakonne, przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw.

  7. Dzisiejsza niedziela to 3. miesiąca, składka w kopertach na prace przy kościele - "Bóg zapłać".

  8. Składka z 3. niedzieli maja (18 maja) przeznaczona jest na działalność Katolickiego Radia "Via" w Rzeszowie. Zachęcamy parafian do ofiarności na rzecz diecezjalnej rozgłośni, która pełni ważną rolę ewangelizacyjną.

  9. Oświadczenie Prezydium konferencji Episkopatu Polski w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014 można przeczytać tutaj.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Zygora Maria, Cudo Zofia, Płoch Wiesława, Więcław Janina, Ptak Stanisława, Samojedna Aniela, Ptak Maria, Płoch Maria, Grabowska Janina, Grabowska Kazimiera  /Administrator/

  NIEDZIELA, 11 maja 2014 roku

  2014-05-11

  1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak mogliśmy to usłyszeć we wstępie do Mszy św. – jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.

  2. W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.17.30 Kłapówka o 18.15. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.

  3. Dziś rocznica I Komunii św.

  4. We wtorek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 33. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

  5. W tym tygodniu jeszcze jedno święto. W środę, 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

  6. Zaś w piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

  7. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek po nabożeństwie majowym.

  8. Podziękowanie za zbiórkę makulatury.

  9. Spotkanie młodzieży II klasy Gimnazjum rozpoczynające przygotowanie do przyjęcia w przyszłym roku Sakramentu Bierzmowania w piątek o 16.30 a rodziców tej młodzieży po majówce w przyszłą niedzielę.

  10. Przyszła niedziela, 3. miesiąca składka na prace przy kościele - "Bóg zapłać"

  11. Dyrekcja Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Młp. informuje, że od 14 maja rozpocznie się rekrutacja uczniów na rok szkolny 2014/2015. W tym roku nabór prowadzony jest elektronicznie za pośrednictwem szkolnej strony internetowej slo.edu.pl

  12. Przypominamy, że 15 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na rok 2014. Wnioski można przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Powiatowym Biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Złożenie wniosku po 15 maja ale – przed 9 czerwca skutkować będzie pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Od poniedziałku do piątku w godz. od 14.00 do 17.00 Pan Sołtys będzie zbierał podatek i cmentarne.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Selwa Katarzyna, Tokarz Joanna, Reguła Bożena, Faryniarz Bożena, Faryniarz Jan, Gniewek Maria, Gniewek Agnieszka, Paśko Danuta  Wczoraj pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie ŚP. Romana Liszcza z Widełki, polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  /Administrator/

  NIEDZIELA, 4 maja 2014 roku

  2014-05-03

  1. Dziś przypada 3. niedziela Wielkanocy. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy zaproszeni również my sami. Starajmy się zatem o tym pamiętać, podejmując nasze obowiązki w tym tygodniu.

  2. Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną, rozpoczynając obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

  3. We wtorek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.

  4. A w czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich Parafian gorąco zapraszam na Eucharystię tej uroczystości o godz.17.30

  5. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz.17.30 w Kłapówce o 18.15. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem.

  6. Na przyszłą niedzielę o godzinie 8.00 rocznica I Komunii Św. dzieci klasy trzeciej.

  7. Ze względu na Rocznicę porządek Mszy św. nieco zmieniony. Na Kłapówce Msza św. o godzinie 7.00. Na Widełce o 8.00 - Rocznica o 10.30 - Suma i o 16.00 - Msza św. połączona z nabożeństwem majowym.

  8. Spotkanie dzieci rocznicowych jutro o godzinie 16.00.  Do porządkowania świątyni na rocznicę I Komunii Św. poproszę rodziców chłopców od I Komunii Św. na piątek na godzinę 9.00  /Administrator/

  SOBOTA, 3 maja 2014 roku

  2014-05-03

  1. Dzisiejsza uroczystość bardzo dobrze wpisuje się w okres wielkanocny, czas, gdy świętujemy triumf Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Również dzisiejsza uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i naszej patronki przypomina nam o zwycięstwie wiary w sytuacjach, które wydawały się beznadziejne. Maryja wielokrotnie dawała nam dowody swej opieki w różnych bardziej i mniej trudnych chwilach historii naszego narodu i naszej wspólnoty parafialnej. Warto, byśmy o tym pamiętali, że modlitwa nie jest ostatnią lecz pierwszą rzeczą, którą możemy podjąć w chwilach, gdy wszystko wokół zdaje się być przeciwko nam. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz.7.00 , 9.00 i Uroczysta Suma 11.00 popołudniu o 14.30 na Kłapówce a u nas o16.00 Msza św. połączona z nabożeństwem majowym.

  2. Dziś obchodzimy również święto narodowe w rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Przypomina nam to o potrzebie modlitwy i ofiary za naszą ojczyznę. Biskupi polscy po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku świadomie chcieli połączyć te dwa święta razem, do czego przychylił się ówczesny papież Benedykt XV, podkreślając w ten sposób nierozerwalność historii narodu polskiego z Jego Matką.

  3. Rozpoczął się miesiąc maj, który tradycyjnie w naszej ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie są Polacy, jest poświęcony Matce Bożej. Pielęgnujmy piękną tradycję śpiewania Litanii loretańskiej w naszych rodzinach, zbierając się z sąsiadami wokół kapliczek poświęconych tej najlepszej z Matek, czy też zbierając się na to nabożeństwo w kościele. Jest ono odprawiane codziennie o godz.17.30 na Kłapówce od poniedziałku o 18.15. Zabierajmy na nie również dzieci, zachęcajmy do uczestnictwa młodzież. Będziemy ich uczyć w ten sposób nie tylko czci do Maryi i Jej Syna, lecz wprowadzać w tajemnice naszej wiary także poprzez uczestnictwo w nabożeństwach.

  4. Jutrzejszą niedzielą kończymy Tydzień Miłosierdzia. Uroczyste zakończenie na Mszy szkolnej o godzinie 9.00. dzieci przynoszą na Mszę św. skarbonki Wielkopostne.

  5. W niedzielę po Mszy św. o 9.00 (około 9.50) zostanie wystawiony program multimedialny i muzyczny jako dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II przygotowany przez Kapelę Widelanie i młodzież KSMu. Serdecznie zapraszam wszystkich, proszę aby pozostali ci, którzy będą na Mszy o 9.00 ale również proszę aby przyszli wcześniej ci którzy wybierają się na Sumę.

  6. Wszystkim, którzy włączyli się w Akcję ,,MAKULATURA NA MISJĘ” pomagając misjonarzom katolickim budować studnie w Sudanie Południowym. Składam podziękowanie "Bóg zapłać".

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 27 kwietnia 2014 roku

  2014-04-26

  1. Obchodzimy dziś II niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas.

  2. To szczególny dzień dla kościoła Powszechnego bo dzień kanonizacji dwóch papieży naszego Rodaka Jana Pawła II i papieża Jana XXIII, oraz da naszej parafii szczególny bo to Dzień I Komunii św. Dwadzieścia siedem dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

  3. Ze względu na te uroczystości Msze św. mają zmieniony porządek, Prymaria na Widełce i Kłapówce o 7.00. Suma o 9.00 i Pierwsza Komunia św. po południu Msza św. połączona z koronką do miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00.

  4. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Uroczyste zakończenie na Mszy szkolnej o godzinie 9.00. dzieci przynoszą na Mszę św. skarbonki Wielkopostne.

  5. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

  6. Na przyszłą niedzielę po mszy św. o 9.00 (około 9.50) będzie program multimedialny i muzyczny jako dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II przygotowany przez Kapelę Widelanie i młodzież KSMu. Serdecznie zapraszam wszystkich i proszę aby pozostali ci którzy będą na Mszy o 9.00 ale również proszę aby przyszli wcześniej ci którzy wybierają się na Sumę.

  7. Jutro w poniedziałek, 28 kwietnia, będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski.

  8. W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz.17.30 a na Kłapówce w tym tygodniu o godzinie 9.00.

  9. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny apel. Dzieci i młodzież zapraszam do kościoła a rodziców bardzo proszę aby tego dopilnowali.

  10. 1 maja będziemy przeżywali też wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem Pierwszy Czwartek miesiąca - dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.

  11. W Pierwszy Piątek miesiąca w liturgii wspominamy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Msza św. rano o 7.00 i po południu o 17.30.

  12. Również w Pierwszy Piątek odwiedzimy chorych.

  13. Natomiast w Pierwszą Sobotę miesiąca przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – naszej patronki – odpust w parafii. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00 i Uroczysta Suma o godzinie 11.00, po południu o 14.30 na Kłapówce a u nas o godzinie 16.00 Msza św. połączona z nabożeństwem majowym.

  14. W tym tygodniu włączymy się w Akcję "MAKULATURA NA MISJĘ" pomagając misjonarzom katolickim budować studnie w Sudanie południowym. Szczegóły na Afiszu w przedsionku i na ulotkach rozdawanych po Mszy św. Duży kontener zostanie przywieziony we wtorek i w środę będzie na parkingu przy kościele. Bardzo proszę aby tam zwozić w te dni makulaturę jeśli by nie miał ktoś transportu to w środę do godziny 9.00 proszę wystawić do drogi a przedstawiciele Rady Parafialnej w środę zwiozą do kontenera.

  15. W środę o godzinie 16.00 próba dzieci klasy III przed Rocznicą I komunii Świętej.  Do porządkowania świątyni przed odpustem, na piątek, na godzinę 9.00 bardzo proszę: Rodziców dzieczynek od I Komunii Św.  W tym tygodniu odeszeł po nagrodę do Pana ŚP. Józef Węglowski z Widełki, polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  /Administrator/

  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 21 kwietnia 2014 roku

  2014-04-20

  1. Przeżywamy drugi dzień paschalnej radości, która – jak już mówiliśmy wczoraj – rozciąga się na cały tydzień następujący po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Ten tydzień jest zatem jakby przedłużonym dniem świętowania tajemnicy naszego odkupienia. Niech będzie on tak właśnie przeżywany w naszych rodzinach i wśród przyjaciół.

  2. Nie zapominajmy jednak o osobach chorych czy samotnych, opuszczonych, dla których te dni mogą być szczególnie trudne do przeżycia. Niech ten wolny dzień stanie się okazją, by również im poświecić czas i uwagę. Możemy złożyć im wizytę np. całą rodziną, wprowadzając w ten sposób dzieci w praktykę miłosierdzia.

  3. Tradycyjnie ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Jana Pawła II i Teologiczny w Rzeszowie. Starajmy się na różne sposoby wspierać dzieło chrześcijańskiego wychowania, aby nigdy w naszym społeczeństwie nie brakowało nie tylko ludzi wykształconych, lecz także głęboko zaangażowanych w życie społeczne, a zarazem wyznających chrześcijański system wartości.

  4. Na przyszłą niedzielę składka na Caritas Diecezji.

  5. Na przyszłą niedzielę w dniu kanonizacji Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII o godzinie 9.00 odbędzie się Pierwsza Komunia Św. dzieci klasy II. Od wtorku bezpośrednie przygotowanie. Spowiedź w sobotę o godzinie 16.30.

  6. Porządek Mszy św. będzie zmieniony: Prymaria w Widełce i na Kłapówce o godzinie 7.00, uroczysta Suma o godzinie 9.00 a po południu o godzinie 15.00. Msza św. poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego z racji Niedzieli Miłosierdzia.

  7. Plan przygotowań do I Komunii Św.:
  • We wtorek dzieci otrzymają książeczki
  • W środę, medaliki (serdecznie zapraszamy rodziców)
  • W czwartek, różańce
  • W piątek, próba generalna
  • W sobotę odbędzie się spowiedź od godziny 16.30

  8. Podziękowanie za ofiarę na kościół w Kamerunie.

  9. Msza św. od jutra i przez cały tydzień o godzinie 18.00, dziś nie będzie Mszy św. popołudniowej o 16.00.

  10. Życzę raz jeszcze pogodnego przeżywania tego czasu. Niech we wszystkich naszych działaniach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże!

  /Administrator/

  NIEDZIELA WIELKANOCNA, 20 kwietnia 2014 roku

  2014-04-20

  1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

  2. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego też liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, już po zakończeniu oktawy Wielkanocy.

  3. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Radość z dokonanego zbawienia ma się przenieść również na ten grunt. W pierwotnym Kościele obowiązywał zakaz poszczenia przez cały okres wielkanocny. Nawet jeśli ktoś miał post nakazany jako pokutę za grzechy, musiał się powstrzymać z jej wypełnieniem aż do zakończenia okresu wielkanocnego. Na Przyszłą niedzielę w dniu kanonizacji Papierzy Jana Pawła II i Jana XXIII o godzinie 9.00 Pierwsza Komunia św. dzieci klasy II. Od wtorku bezpośrednie przygotowanie. Spowiedź w sobotę o 16.30.

  4. Porządek Mszy św. będzie zmieniony prymaria w Widełce i na Kłapówce o 7.00 suma o 9.00 a popołudniu o godzinie 15.00 Msza Św. poprzedzona koronką do miłosierdzia Bożego z racji Niedzieli Miłosierdzia. Od wtorku bezpośrednie przygotowanie dzieci o godzinie 16.00  Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.  Do porządkowania świątyni, na czwartek, na godzinę 9.00 bardzo proszę: Rodzice i dzieci od I rocznicy Komunii Św.

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 13 kwietnia 2014 roku

  2014-04-13

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu będzie jeszcze codziennie przed Mszą św.

  2. W Wielki Czwartek rano ksiądz biskup odprawi w katedrze Mszę Krzyżma o godz.10.00. Podczas tej Mszy św. kapłani odnowią swoje przyrzeczenia oraz zostaną poświęcone oleje, które następnie są wykorzystywane podczas udzielania sakramentów: chrztu, bierzmowania, sakramentu namaszczenia chorych oraz święceń prezbiteratu i biskupstwa.

  3. Wieczorem Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Są to już dni świąteczne, gdyż wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Dlatego też, mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw. Msza św. Wieczerzy Pańskie będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów naszej parafii o godz.18.00. a później po przeniesieniu Pana Jezusa do ciemnicy adoracja do 22.00.

  4. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się tego dnia Droga Krzyżowa o godz.17.30 a droga krzyżowa o 21.00 dla młodzieży i adoracja do 22.00.

  5. Natomiast liturgię Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna już świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczniemy o godz.18.00. a po przeniesieniu Pana Jezusa do grobu adoracja do godziny 22.00. Prosimy przynieść na liturgię świecę.

  6. W niedzielę Rezurekcja w tym roku przechodzimy do starej tradycji gdzie rezurekcja będzie o 6.00 (rano)

  7. W niedzielę rezurekcyjną będzie jeszcze Msza św. o 10.30 a na Kłapówce o 9.00. nie będzie Mszy św. popołudniowej o 16.00.

  8. Program adoracji w czasie tridum (wg przedstawicieli poszczególnych numerów domu oraz dzieci według klas) wywieszony jest w gablocie przy wyjściu z kościoła, można go również znaleźć na stronie internetowej naszej parafii; wychodząc z kościoła możemy również zabrać karteczki, na których wydrukowany jest porządek nabożeństw adoracji i nabożeństw Tri-duum. Zapraszamy do adoracji i nie pozwólmy by Pan Jezus pozostał sam.

  9. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu, podobnie jak to było w Środę Popielcową, gdy rozpoczynaliśmy czas przygotowania do uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcamy również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłku, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu w niedzielny poranek.

  10. Błogosławienie pokarmów rozpoczniemy o godz.10.00 i 12.00 w Widełce oraz 10.30 w Kłapówce. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji.

  11. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

  12. Można jeszcze zakupić baranki Caritas na stół wielkanocny, oraz Paschałki (świece) na stół wielkanocny a potem na wykorzystanie w dniu kanonizacji Jana Pawła II.

  13. Składka z ubiegłej niedzieli na ogrzewanie kościoła wyniosła 2700 zł. Bóg zapłać za te ofiarę.

  14. Dziś jeszcze można złożyć ofiarę do puszek na kościół w Kamerunie.

  15. Dzisiejsza niedziela, III. miesiąca kwietnia, ofiary w kopertach na prace przy kościele.

  16. Próba dzieci od I Komunii Św. we wtorek o godzinie 16.00.

  17. Przypominamy o piątkowej drodze krzyżowej na Tarnicę - zapisy w szkole.  Do porządkowania świątyni, na środę, na godzinę 14.00 bardzo proszę: Gaweł Maria, Barczyńska Zofia, Płoch Elżbieta, Antosz Janina, Gaweł Janina, Nosal Joanna, Szalony Kazimiera, Pomykała Maria, Szalony Maria, Syniec Maria, Izabela Syniec

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 6 kwietnia 2014 roku

  2014-04-05

  1. Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.

  2. W tym tygodniu w środę rozpoczynamy czas świętych, ćwiczeń rekolekcyjnych.

  3. Plan rekolekcji dostępny tutaj

  4. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

  5. Można tradycyjnie zakupić baranki Caritas na stół wielkanocny, oraz Paschałki (świece) na stół wielkanocny a potem na wykorzystanie w dniu kanonizacji Jana Pawła II.

  6. Dzisiejsza składka przeznaczona na spłatę II raty ogrzewania kościoła w tym roku. Bóg zapłać za zrozumienie.

  7. Zgromadzenie Sióstr św.Michała Archanioła zwraca się z prośbą o pomoc w budowie kościoła w Kamerunie gdzie siostry Michalitki pracują. Z tej racji Siostry Michalitki wraz z wychowankami oraz młodzież KSM-U i DSM-ek będą dziś, w niedzielę, rozprowadzać baranki i koszyczki wielkanocne z których dobrowolne ofiary będą przeznaczone na budowę tego kościoła.

  8. Przyszła niedziela III. miesiąca kwietnia, ofiary w kopertach na prace przy kościele.  Informacja Pana sołtysa: w poniedziałek 7 i 14 kwietnia, w godzinach 9.00-14.00, można na sołtysówce skorzystać z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosku o dopłaty rolnicze.

  Dziś po sumie zebranie wiejskie. Serdecznie zapraszam.  Do porządkowania świątyni, na piątek, na godzinę 14.00 bardzo proszę: Muszak Zofia, Samojedny Janina, Selwa Maria, Bujak Stanisława, Bajek Halina, Szalony Maria, Jarochowicz Maria, Pomykała Zofia.

  W tym tygodniu odeszeł po nagrodę do Pana ŚP. Stanisław Selwa, polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 30 marca 2014 roku

  2014-03-29

  1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: "laetare", którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście.

  2. W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o tym najważniejszym – duchowym przygotowaniu. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu racji I Piątku będzie w środę dla dzieci z podstawówki (17.30) w czwartek dla gimnazjum (17.30) a w piątek, starsi i młodzież szkół średnich, od godz.17.00. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni. Do Komunii św. w święta możemy przystępować również dłużej po spowiedzi, bylebyśmy nie popełnili grzechu ciężkiego. Grzechy lekkie, czyli takie, które zostały popełnione nie w pełni świadomie lub też ich materia nie obejmuje rzeczy ważnych, są gładzone podczas aktu pokuty na początku Mszy św., o ile z wiarą i pokorą stajemy w prawdzie wobec Boga.

  3. W tym tygodniu przypada również Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca, tym bardziej zechciejmy skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty. W Pierwszy Piątek i Sobotę msza również rano o 7.00.

  4. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek dla starszych i dzieci o godz.17.30, dla młodzieży o godz. 20.00 w niedzielę o 9.30 dla tych którzy nie mogli być na tygodniu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.15.00 na Kłapówce o13.15. i Msza św.

  5. W tym miesiącu ze względu na Drogę Krzyżową nie ma Mszy szkolnej. Dzieci z rodzicami zapraszamy na Gorzkie Żale i Mszą św.

  6. Zechciejmy również włączyć się w adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek, 3 kwietnia, od godz.18.00 przygotowującą nas do kanonizacji Jana Pawła II.

  7. W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze. Zapraszamy krótki program multimedialny przygotowany przez Caritas szkolne.

  8. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

  9. Można tradycyjnie zakupić baranki Caritas na stół wielkanocny oraz Paschałki (świece) na stół wielkanocny a potem na wykorzystanie w dniu kanonizacji Jana Pawła II.

  10. Zakończyliśmy prace na cmentarzu. Bóg zapłać 70 rodzinom, które złożyły ofiary do dzisiaj. Pozwoliły one w połowie spłacić zadłużenie. Istnieje konieczność zapłacenia II raty za gaz w kościele od połowy stycznia do połowy marca w kwocie 3300 zł. Składka w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel za co już dziś składam podziękowanie. Bóg zapłać.

  11. Pan Dyrektor naszej szkoły zaprasza na coroczną drogę krzyżową w Wielki Piątek na Tarnicę. Zapisy w szkole.

  12. Protest przeciwko zabiegom aborcji w szpitalu "Pro-Familia" w Rzeszowie.

  13. W zakrystii można jeszcze nabyć gazetę Niedzielę wraz z książką błogosławionej wizjonerki Katarzyny Emmerich pt. „Pasja”, opisująca Mękę Pańską.

  14. Dziś w niedzielę po Gorzkich Żalach i Mszy św. spotkanie rodziców dzieci klasy III SP, przygotowujących się do rocznicy I Komunii św.

  15. Dzisiaj jeszcze młodzież KSM-u będzie rozprowadzać kartki świąteczne.

  16. Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła zwraca się z prośbą o pomoc w budowie kościoła w Kamerunie gdzie siostry Michalitki pracują. Z tej racji Siostry Michalitki wraz z wychowankami oraz młodzież KSM-U i DSM-ek będą w następną niedzielę rozprowadzać baranki i koszyczki wielkanocne a dobrowolne ofiary będą przeznaczone na ten budowę tego kościoła. Siostry ze zgromadzenia i obdarowani Kameruńczycy będą Was wspierać modlitwą.

  17. W Pierwszy Piątek odwiedzę z dziewczynkami Caritasu szkolnego chorych i będzie to również spowiedź świąteczna. Proszę zgłosić te osoby, które nie praktykują Pierwszych Piątków.  18.Informacja Pana sołtysa: w poniedziałek i piątek w godzinach 9.00-14.00, można na sołtysówce skorzystać z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosku o dopłaty rolnicze.


  Do porządkowania świątyni, na sobotę, na godzinę 9.00 bardzo proszę: Chruściel Teresa, Lejowska Bernadetta, Grabowska Anna, Bujak Małgorzata, Bujak Ewa, Gniewek Janina, Rumak Teresa.


  /Administrator/

  NIEDZIELA, 23 marca 2014 roku

  2014-03-22

  1.Trzecia niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywamy, wprowadza nas ponownie na drogę katechumenatu. Poprzez słowo Boże, które jest do nas skierowane w liturgii słowa, jesteśmy zaproszeni do pogłębienia naszej refleksji na temat chrztu, który przyjęliśmy. Zastanówmy się zatem, czym jest dla nas przynależność do Kościoła i jak w konkrecie życia wyznajemy naszą wiarę?

  2. Prosimy o modlitwę w parafiach w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia w poniedziałek, 24 marca oraz Dnia Świętości Życia i kolejnej rocznicy powstania Diecezji Rzeszowskiej we wtorek, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy w te dni do podjęcia w tym dniu Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

  3. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, by życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy terminalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione. Prośmy też za tych, którzy nie doświadczają bliskości drogich im osób i ulegają pokusie skracania własnego życia, a także za tych, którzy w imię źle pojętej solidarności ułatwiają innym podjęcie i wykonanie tak dramatycznej decyzji, jaką jest zakończenie własnego życia. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy, i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.

  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będę od środy 9 kwietnia do soboty 12 kwietnia. Spowiedź na zakończenie rekolekcji w sobotę przed Niedzielą palmową.

  5. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

  6. Można tradycyjnie zakupić baranki Caritas oraz Paschałki (świece) na stół wielkanocny a potem na wykorzystanie w dniu kanonizacji Jana Pawła II

  7. W ubiegłą Trzecią Niedzielę Miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele a obecnie na kończące się prace na cmentarzu - złożyło 24 rodziny (w tym 2 z Kłapówki). Bóg zapłać za złożone ofiary.

  8. W zakrystii można nabyć gazetę Niedzielę wraz z książką błogosławionej wizjonerki Katarzyny Emmerich pt. „Pasja”, opisująca Mękę Pańską. Na podstawie tej książki nakręcono głośny film „Pasja”. Publikacja liczy ponad 350 stron. Książka jest dodana do każdego numeru Niedzieli a całość zafoliowana. Koszt całości to 6 zł.

  9. Na przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach i Mszy św. spotkanie rodziców dzieci klasy III SP przygotowujących do Rocznicy I Komunii św.

  10.Od dzisiejszej niedzieli młodzież KSM-u będzie rozprowadzać kartki świąteczne.  11.Informacja Pana sołtysa: w poniedziałek i piątek w godzinach 9.00-14.00, można na sołtysówce skorzystać z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosku o dopłaty rolnicze.


  Do porządkowania świątyni, na sobotę, na godzinę 9.00 bardzo proszę: Kasprzyk Celina, Orzech Zofia, Kłeczek Anna, Bujak Maria, Gniewek Teresa, Przybyło Helena, Jamróz Agnieszka, Jamróz Maria, Dziubek Jan.


  /Administrator/

  NIEDZIELA, 16 marca 2014 roku

  2014-03-15

  1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa Uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.

  2. Obchodzimy dziś, dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. Zbiórka do puszek przeznaczona na MISJE.

  3. Trwa okres Wielkiego Postu. Okazja do spowiedzi świętej jest codziennie przed Mszą św.. Nie zapominajmy również o nabożeństwa wielkopostnych, takich jak Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale. W naszym kościele Drogi Krzyżowa w piątek dla dzieci i starszych: o godzinie 17.00, dla młodzieży o godz. 20.00 i dla dorosłych w niedzielę o godz. 9.30. Droga krzyżowa w Kłapówce we wtorek o 18.00. W niedzielę o godz.15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a na Kłapówce o 13.15 w połączeniu z Mszą św.

  4. Przypominamy również, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  5. W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące jego imię. Msze św. o godz.17.00. Na Niwie w Głogowie Młp. odpust, suma o godzinie 18.00 .

  6. W związku ze 100-leciem męczeńskiej śmierci bł. Karoliny, 18 listopada 2014 r., we wtorek rozpoczynamy nowennę miesięcy ku czci bł. Karoliny (w 18. dzień każdego miesiąca).

  7. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła.

  8. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

  9. Można tradycyjnie zakupić baranki Caritas oraz Paschałki (świece) na stół wielkanocny a potem na wykorzystanie w dniu kanonizacji Jana Pawła II

  10. Dziś Trzecia Niedziela miesiąca, składka w kopertach na prace przy kościele a obecnie na kończące się prace na cmentarzu. Już dziś Bóg Zapłać za złożone ofiary.

  11. Dziś po Gorzkich Żalach i Mszy św. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

  12. Od przyszłej niedzieli młodzież KSM-u będzie rozprowadzać kartki świąteczne. Zachęcam do zakupu.


  Do porządkowania świątyni, na sobotę, na godzinę 9.00 bardzo proszę: Płoch Krystyna, Gniewek Maria, Buczek Czesława, Zabłocka Katarzyna, Pruchnik Grażyna, Bernacka Anna, Pruchnik Dorota, Jaskot Teresa


  W piątek odeszła po nagrodę do Pana ŚP. Stefania Fryzeł, pogrzeb jutro (poniedziałek) o godzinie 14.00. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 9 marca 2014 roku

  2014-03-09

  1. Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Zwłaszcza w pierwszej części tego okresu, tj. do piątej niedzieli Wielkiego Postu, jesteśmy zachęcani do tego, by szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków.

  2. Z apelem o dalszą gorącą modlitwę w intencji Ukrainy zwraca się do wiernych Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Prosimy o podjęcie tej modlitwy dziś w niedzielę i zachęcamy do modlitwy różańcowej w tej intencji.

  3. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek : dla dorosłych i dzieci o godz.17.00, dla młodzieży i tych którzy nie mogli być wcześniej o 20.00 (jeśli będzie sprzyjająca pogoda na kalwarii) a w niedzielę droga krzyżowa o 9.30. dla tych którzy nie mogli być na tygodniu. Na Kłapówce we wtorek o 18.00 .Serdecznie zapraszamy.

  4. Dziś w niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane o godz. 15.00 w Widełce wcześniej Gorzkie żale połączone z Mszą św. na Kłapówce o 13.15. Nie będzie na Kłapówce Mszy o 9.00.

  5. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski, by coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.

  6. W okresie Wielkiego Postu w liturgii skupiamy się na wezwaniu do nawrócenia i medytacji wydarzeń z życia Pana Jezusa, dlatego Kościół nie proponuje w tym czasie żadnych wspomnień świętych z nielicznymi wyjątkami.

  7. W II Niedzielę Wielkiego Postu, 16 marca, przeżywać będziemy Dzień Modlitwy za Kościół Misyjny. Biskup Jerzy Mazur, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zachęca do łączności z misjonarzami przez modlitwy w intencji misji, przez post, ofiary do puszek, czy przez wysłanie SMS-a. Zbiórka do puszek na ten cel na przyszłą niedzielę.

  8. W sobotę rozpoczynamy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla młodzieży szkół średnich. Kurs będzie trwał do 6 kwietnia w każdą sobotę po Mszy św. o 17.00 i w niedzielę po Gorzkich Żalach i Mszy popołudniowej.

  9. Jeszcze w tym tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 17.00, Pan Sołtys będzie wydawał nakazy płatnicze i zbierał podatek, natomiast przedstawiciel Rady Parafialnej zbierał będzie cmentarne na bieżący rok. Z góry składam podziękowanie za troskę o to nasze drugie miejsce święte jakim jest cmentarz. Bóg zapłać.

  10. Przyszła niedziela III miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele a obecnie na cmentarzu. Jedna alejka już ukończona. Już dziś Bóg zapłać za złożone ofiary.

  11. Na przyszłą niedziele po Gorzkich Żalach i Mszy św. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.

  12. Pani Dyrektor z naszego przedszkola przypomina, że zapisy na rok 2014/15 tylko do 15 marca.


  Do porządkowania świątyni, na sobotę, na godzinę 9.00 bardzo proszę: Kłeczek Bogusława, Płoch Magdalena, Krystyna Madej, Rumak Krystyna, Zuber Jadwiga, Wacht Teresa, Ciołek Jerzy


  /Administrator/

  NIEDZIELA, 2 marca 2014 roku

  2014-03-02

  1. Dzisiejsza, ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post. Rozpoczynamy 40 – dniowy okres przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. Abp Wiktor Skworc oraz Dyrektor Sekcji Polskiej „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zachęcają do ofiarowania postu ścisłego w Środę Popielcową w intencji pokoju i ustania prześladowań w Afryce Środkowej i na całym świecie. Również zachęcamy do podjęcia postu w tej intencji.

  2. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku: 7.00 i 17.00 a na Kłapówce o 18.00.

  3. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

  4. Dziś w niedzielę (2.03.) w kościele Trójcy św. w Głogowie Młp. młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

  5. W dniach od 2 do 8 do marca przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o modlitwie za uzależnionych naszych parafian by wyzbyli się tego nałogu i wrócili do Boga.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji przygotowująca do Kanonizacji Jana Pawła II po Mszy o godz. 17.00

  7. W pierwszy piątek miesiąca, 7 marca, o godz.7.00 i 17.30 zostanie odprawiona Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem wynagradzającym. Będzie również okazja do spowiedzi św. od godz.16.30 dla starszych. Natomiast we wtorek proszę klasy III i IV natomiast w środę V i VII a w czwartek gimnazjum.

  8. W piątek odwiedzimy chorych z racji I piątku miesiąca.

  9. Ponieważ będzie to już pierwszy piątek Wielkiego Postu, rozpoczniemy również nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych i dzieci o godz.17.00, dla młodzieży i tych którzy nie mogli być wcześniej o 20.00 (jeśli będzie sprzyjająca pogoda na kalwarii) a w niedzielę droga krzyżowa o 9.30. Serdecznie zapraszamy.

  10. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane o godz. 15.00 w Widełce wcześniej Gorzkie żale połączone z Mszą św. na Kłapówce o 13.15.

  11. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

  12. W liturgii tego tygodnia, we wtorek, 4 marca, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza królewicza, - imieniny Ks.Bp. Kazimierza polecajmy go w naszych modlitwach.

  13. Trwają prace przy alejkach na cmentarzu proszę jeszcze tych co nie byli aby w tym tygodniu się zainteresowali aby nie mieli pretensji że nie obłożono im pomnika.

  14. W tym i następnym tygodniu od poniedziałku do piątku będzie wydawał nakazy płatnicze i zbierał podatek, natomiast przedstawiciel Rady Parafialnej zbierał będzie cmentarne na bieżący rok. Z góry składam podziękowanie za troskę o to nasze drugie miejsce święte jakim jest cmentarz. Bóg zapłać.

  15. W sobotę rozpoczynamy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla młodzieży szkół średnich. Kurs będzie trwał do 6 kwietnia w każdą sobotę po Mszy św. o 17.00 i w niedzielę po Gorzkich Żalach i Mszy popołudniowej


  Do porządkowania świątyni, na sobotę, na godzinę 9.00 bardzo proszę: Sałata Janina, Adamska Małgorzata, Płoch Joanna, Grabowska Grażyna, Rumak Maria, Jamróz Maria, Rumak Małgorzata, Rumak Janina, Zuber Stanisława


  /Administrator/

  NIEDZIELA, 23 lutego 2014 roku

  2014-02-22

  1. Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku a czwartej w miesiącu lutym przygotowującej nas do kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy nie tylko materialnej, lecz może właśnie duchowej: dobrego słowa, poświęconego czasu. Może potrzeba tak niewiele: podzielić się radością, posłuchać tego, co inni mają do powiedzenia, wypić razem herbatę, wyjść wspólnie na spacer, zaopiekować się kimś podczas choroby. Wrażliwe serce na pewno podsunie nam wiele innych pomysłów. A wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej formie.

  2. W najbliższą niedzielę (2 marca) w kościele Trójcy Św. w Głogowie Młp. młodzież naszej parafii w liczbie 27 osób przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby o godzinie 18.00. Od piątku młodzież ta rozpoczęła rekolekcje i nowennę przed bierzmowaniem. We wtorek spotkanie z przedstawicielem Ks. Bp. na Mszy św. o 16.00 zapraszam na to spotkanie również rodziców. Wszystkich proszę o modlitwę o jak najlepsze przygotowanie i przeżycie przyjęcia przez naszą młodzież sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej jakim jest bierzmowanie.

  3. Informuję również, że Ks. Bp. wydał dekret, że od przyszłego 2015 roku Komunia św. będzie pod koniec III klasie szkoły podstawowej (na przyszły rok nie będzie I Komunii Św.).

  4. Na końcu nadchodzącego tygodnia przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Msza św. Rano o 7.00 i popołudniu o 16.00.

  5. W dniach 2- 8 marca przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

  6. Serdecznie zachęcamy wszystkich do korzystania z mediów religijnych, zwłaszcza z Telewizji Trwam, która od 15 lutego jest dostępna na multipleksie.

  7. W ubiegłą niedziele - 3. miesiąca składka w kopertach na prace w bieżącym roku przy kościele. Złożyło ją 17 rodzin w tym dwoje z Kłapówki. Składam serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.

  8. Ponieważ jest sprzyjająca pogoda (zakupiliśmy kostkę) od poniedziałku Pan Sudoł będzie układał alejki na starym cmentarzu. Jest możliwość dopasować kostkę do pomników i grobowców i wokół nich przy robionych alejkach (za odpowiednią dopłatą). Dlatego prosimy rodziny, które są właścicielami grobowców o kontakt w najbliższych dniach z Panem Sudołem z Kłapówki..

  9. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w środę po nowennie.

  10. W przyszłą niedzielę - I Niedziela Miesiąca - o godzinie 9.00 - Msza Św. szkolna.

  11. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwróciło się do kapłanów i wszystkich wiernych, aby włączyli w swą modlitwę intencję pokojowego rozwiązania dramatycznego konfliktu na Ukrainie, prosząc, by piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Treść apelu można ściągnąć w postacji pliku pdf tutaj.


  Do porządkowania świątyni, na piątek, na godzinę 9.00 bardzo proszę: Grabowski Eugeniusz, Pruchnik Teresa, Nosal Paweł, Rumak Elżbieta, Jamróz Zofia, Orzech Maria, Fieluba Alina, Rumak Stanisława


  W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie ŚP. Józefa Barana z Widełki, a jutro o godzinie 14:00, pożegnamy ŚP. Marię Nosal z Widełki, polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 16 lutego 2014 roku

  2014-02-15

  1. W dzisiejszą, szóstą niedzielę w ciągu roku, w cyklu „A” czytamy Ewangelię wg św. Mateusza. Dziś Jezus, kontynuując swoje nauczanie określane jako „Kazanie na górze”, zwraca naszą uwagę na relacje międzyludzkie, rodzinne i przyjacielskie. Warto, byśmy się im przyjrzeli. Może jest coś, co można by w tych relacjach ulepszyć, poprawić. A może jest coś, co należałoby naprawić? Wykorzystujmy w tym celu czas, który jest nam dany, nie tylko w rozpoczynającym się dziś tygodniu.

  2. Zwróćmy też uwagę na pogłębianie naszej wiary. Niedawno zakończony Rok Wiary odkrył przed nami wielkie bogactwo środków, które mogą nam pomóc nie tylko pogłębiać naszą wiarę, abyśmy potrafili o niej świadczyć w naszych środowiskach pracy, wśród przyjaciół, znajomych, a także czasem odpowiedzieć na pytania nieznajomych. Zechciejmy zatem sięgnąć po lekturę Katechizmu Kościoła Katolickiego wraz z komentarzami do niego lub też po inne pozycje książkowe czy też po prasę katolicką.

  3. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. Święto to jest z jednej strony aktem wdzięczności Rzymian za to, że św. Piotr wyróżnił ich miasto tak chlubnie, z drugiej zaś strony jest okazją dla wiernych Kościoła okazania następcom św. Piotra wyrazów szacunku i hołdu. Tron, na którym zasiadał św. Piotr, obecny stale w kościele, gdzie papież odprawia nabożeństwa i sprawuje liturgię dnia, jest nieustannym świadectwem, że biskupi rzymscy mają tę samą władzę nad Kościołem Chrystusa, jaką miał Piotr, że następcami Piotra mogą być tylko biskupi rzymscy. I my w naszych osobistych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele, jakim przyszło mu w tych trudnych czasach kierować.

  4. W sobotę również przypada również całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godzinie 8.00 a zakończymy Mszą św. o godzinie 16.00. Bardzo proszę Róże różańcowe poszczególne klasy i przedstawiciele numeru domów o podjęcie adoracji. A róże różańcowe proszę o przewodniczenie. Nie pozwólcie aby Pan Jezus pozostał sam.

  5. Dzisiejsza niedziela 3. miesiąca składka w kopertach na prace w bieżącym roku przy kościele. Już dziś serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.

  6. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w środę po nowennie.


  Do porządkowania świątyni, na piątek, na godzinę 14.00 bardzo proszę: Pruchnik Maria, Pastuła Anna, Biestek Krystyna, Selwa Joanna, Selwa Stanisław, Orzech Janusz, Orzech Wanda, Stąpor Joanna , Baran Andrzej


  W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie ŚP. Józefę Dziubek z Widełki, polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 9 lutego 2014 roku

  2014-02-09

  1. Przeżywamy kolejną, piątą niedzielę w ciągu roku. Słowo Boże uczy nas dzisiaj, że jako chrześcijanie mamy być solą ziemi i światłem świata, czyli tymi, którzy, choć nieliczni, wyznaczają kierunek, w którym należy iść. Pomyślmy zatem, jak realizujemy to zadanie w naszym życiu codziennym. Może warto, byśmy również w gronie rodzinnym się nad tym zastanowili i podzielili się wzajemną refleksją, jak możemy to powierzone nam przez Chrystusa zadanie wypełniać.

  2. Nasza wiara ma się opierać nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Pogłębieniu tego tematu służyć może również lektura katolickiej prasy czy książek o tematyce religijnej. Chciejmy po nie sięgać systematycznie, by móc roztropnie, ale też pewnie odpowiadać na pytania innych osób dotyczące naszej wiary. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

  3. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami XXII Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Centralna uroczystość w naszej diecezji odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio „VIA” i Radio Rzeszów. Zaprasza się osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.

  4. W naszej parafii zapraszamy wszystkich chorych i opiekujących się chorymi, służbę zdrowia na godzinę 16.00. Serdecznie proszę również o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni! Z okazji Dnia Chorego swoje słowo kieruje do nas Ks. Bp. Ordynariusz.

  5. W piątek, 14 lutego, przypada święto Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym wspomnienie do rangi święta.

  6. Przesyłano nam propozycje wyjazdu pociągiem specjalnym z Rzeszowa na kanonizację bł. Jana Pawła II do Rzymu. Informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

  7. W środę egzamin młodzieży III Klasy Gimnazjalnej przed ks. Dziekanem z Głogowa Młp. o godzinie14.30 a w niedzielę na Mszy św. o 16.00 młodzież ta otrzyma z rąk rodziców krzyże. Mile widziani na tej uroczystości oboje rodzice.

  8. Przyszła niedziela 3. miesiąca, składka w kopertach na prace w bieżącym roku przy kościele.

  9. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w środę po nowennie a DSM w sobotę o 14.00.


  Do porządkowania świątyni, na sobotę, na godzinę 14.00 bardzo proszę: Mieleszko Danuta, Preneta Beata, Frącz Zofia, Palczewska Zofia, Syniec Grażyna, Pruchnik Maria, Michałek Aniela, Gut Józef, Surowiec Marzena


  /Administrator/

  NIEDZIELA, 2 lutego 2014 roku

  2014-02-01

  1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła. Na Mszach św. poświęcenie ,,Gromnic” o 7.30, 9.00 - szkolna, 10.30 suma i popołudniu o 16.00.

  2. Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach a szczególnie ogarnijmy naszą modlitwą Siostry Michalitki posługujące w naszej parafii. Zechciejmy również materialnie wspierać zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Poświęcając się modlitwie, zawierzają one Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności. Zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji: Siostry Wizytki w Jaśle i Siostry Karmelitanki w Rzeszowie.

  3. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W ramach przygotowania do kanonizacji dwóch wielkich Papieży Jana XXIII i papieża Jana Pawła II po Mszy św. wystawienie Najświętszego sakramentu oraz adoracja.(godzina święta). Serdecznie zapraszamy. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze św. rano o 7.00 i popołudniu o 16.00 a Kłapówka o17.00.

  5. W piątek odwiedzimy chorych z racji I piątku i dnia chorego który będzie na przyszły tydzień.

  6. Spowiedź na pierwszy piątek pół godziny przed Mszą św.: we wtorek klasa III i IV; środa V i VI; czwartek gimnazjum a w piątek starsi. Msze św. codziennie o 16.00.

  7. Dziś w niedziele po Mszy św. o 7.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do bierzmowania a po Mszy św. o 16.00 rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  8. W dniach 24-26 lutego w Kinie „Zorza” w Rzeszowie, ul. 3 Maja 28, będzie wyświetlany film dokumentalny „Jak pokonać szatana”. Autorem jest Pan Michał Kondrat, wieloletni asystent warszawskiego egzorcysty Ks. Jana Szymborskiego, absolwent Podyplomowych Studiów Kierownictwa Duchowego w Warszawie. W filmie wypowiadają się między innymi doświadczeni egzorcyści, jak O. Gabriele Amorth i Cipriano de Meo, a także Anna Golędzinowska, autorka książki „Ocalona z piekła”. Film był prezentowany podczas zjazdu egzorcystów w Niepokalanowie. Obecnie jest wyświetlany w wielu kinach w Polsce. Zachęcamy do oglądnięcia tego filmu i rozpropagowania wśród wiernych.


  Do porządkowania świątyni, na sobotę, na godzinę 9.00 bardzo proszę: Sudoł Beata, Branach Elżbieta, Rumak Celina, Stąpor Ewelina, Jarosz Maria, Jarosz Anna


  W tym tygodni pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie ŚP. Józefa Nosala z Widełki, polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 26 stycznia 2014 roku

  2014-01-26

  1. W związku ze zbliżającą się kanonizacją bł. papieży Jana XXIII i Jana Pawła II rozpoczynamy przygotowanie naszej wspólnoty parafialnej do przeżycia tego wydarzenia przez Msze św. w IV niedziele od stycznia do marca (z homiliami na ten temat) oraz adoracje w I czwartki miesiąca (godzina święta)

  2. Dziś przypada 3. niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem jest to ostatnia niedziela stycznia, która jest obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych. Choroba ta jest dziś uleczalna, ale mimo to wciąż zbiera wielkie żniwo w krajach rozwijających się.

  3. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza św. rano o 7.00 i popołudniu o 16.00 w pozostałe dni o 16.00.

  4. W najbliższą niedzielę (2.II) święto Ofiarowania Pańskiego – M.B. Gromnicznej na Mszach św. poświęcenie ,,Gromnic”, które można nabyć w zakrystii. Msze św. o 7.30, 9.00 - szkolna, 10.30 - suma i popołudniu o 16.00. Święto to co roku jest przeżywane jako Dzień Życia Konsekrowanego. Zaproszenie od Ks. Biskupów dla Ojców, Braci i Sióstr zakonnych i innych osób życia konsekrowanego na spotkanie i Mszę św. u OO. Bernardynów w Rzeszowie, o godz. 10.00, a w Jaśle u OO. Franciszkanów o godz. 14.30. Zbiórka do puszek w tym dniu na zakony kontemplacyjne.

  5. W niedzielę odbyła się tradycyjnie w niedziela 3 miesiąca składka w kopertach na tegoroczne prace przy kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary 12 rodzinom jako wyraz troski o dom Boży. Bóg zapłać!

  6. W najbliższą sobotę o godzinie 9.00, egzamin 3 klasy gimnazjum przed bierzmowaniem, a w niedziele po Mszy św. o 7.30, spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do bierzmowania a po Mszy św. o 16.00 rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  Do porządkowania świątyni, na sobotę, na godzinę 9.00 bardzo proszę: Siwińska Bogusława, Michałek Maria, Selwa Stefania, Kretowicz Marzena, Jamróz Małgorzata, Drzał Maria, Bernacka Krystyna.

  W tym tygodni pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie ŚP. Janinę Rzepkę z Widełki, polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 19 stycznia 2014 roku

  2014-01-19

  1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę zwykłą w ciągu roku, a zarazem Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.

  2. Wczoraj, 18 stycznia, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to ważna inicjatywa, gdyż od jedności Chrystusowego Kościoła zależy skuteczność głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają. Pytają oni często, które wyznanie chrześcijańskie jest prawdziwe i wierne Chrystusowej nauce, skoro jest ich tak wiele. Często też głoszenie Ewangelii staje się okazją do współzawodnictwa pomiędzy osobami przynależącymi do różnych wyznań chrześcijańskich. Warto zatem, abyśmy aktywnie włączyli się we wszelkie spotkania ekumeniczne, abyśmy mogli się lepiej poznać i dzięki temu bardziej świadomie i we wzajemnej łączności modlić się o to, by nastała jedna owczarnia pod jednym Pasterzem

  3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież wystosował na ten dzień orędzie, w którym czytamy: „…nie tylko nasi rodacy przebywają poza granicami kraju, lecz wciąż wielu ludzi musi w pośpiechu opuszczać swoje domy z powodu wojen czy regionalnych konfliktów, zostawiając i często tracąc to, co do tej pory zyskali. Niech los tych ludzi nie będzie nam obojętny, zechciejmy włączać się w akcje pomocy, zwłaszcza jeśli możemy się choć trochę materialnie czy duchowo przyczynić do poprawy ich losu. Nikt z nas nie ma stałego miejsca na tej ziemi, wszyscy jesteśmy pielgrzymami w drodze do wiecznej ojczyzny, dlatego też niech nasze serca pozostają wrażliwe i otwarte na drugiego człowieka”.

  4. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć. Zapraszam na mszę św. szczególnie dzieci i młodzież odpoczywających na feriach.

  5. W sobotę, 25 stycznia, przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Św. Paweł, jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. Tego dnia kończy się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W sobotę, 25 stycznia o godz. 17.30 w kościele p.w. Św. Krzyża w Rzeszowie, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, zostanie odprawiona Msza św. w intencji jedności chrześcijan.

  6. Dziś 3 niedziela miesiąca stycznia, tradycyjnie składka w kopertach na tegoroczne prace przy kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary co jest wyrazem troski o dom Boży.

  7. W najbliższą sobotę o godzinie 9.00 egzamin 3 klasy gimnazjum przed bierzmowaniem, które odbędzie się 2 marca w Głogowie Małopolskim – Kościół Farny (w rynku).

  8. W tym tygodniu Msze św. codziennie o godzinie 16.00 za wyjątkiem jutrzejszego dnia kiedy Msza będzie rano o 7.00. Jutro Msza św. na Kłapówce o 16.00.

  Do porządkowania świątyni na sobotę, na godzinę 9.00, bardzo proszę: Marek Anna, Dragan Helena, Dragan Maria, Buczek Halina, Buczek Maria, Czachor Danuta, Selwa Renata, Selwa Maria

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 12 stycznia 2014 roku

  2014-01-12

  1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

  2. W sobotę, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zechciejmy wziąć udział w spotkaniach i wspólnych modlitwach organizowanych z tej okazji razem z naszymi braćmi odłączonymi. Nawet jeśli nie możemy uczestniczyć bezpośrednio w takim spotkaniu, możemy włączyć tę intencję w naszą modlitwę. Niech nie pozostanie nam obojętne pragnienie Pana Jezusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się o jedność swojego Kościoła, świadomy podziałów, jakie mogły nastąpić.

  3. A wcześniej, bo w piątek, 17 stycznia, dzień przed rozpoczęciem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będziemy przeżywać Dzień Judaizmu. Papież Jan Paweł II nazywał wyznawców judaizmu naszymi starszymi braćmi w wierze. Również Sobór Watykański II zwracał uwagę na szczególną rolę tej religii w kształtowaniu się chrześcijaństwa.

  4. W niedzielę, 19 stycznia, w Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji, w kościele św. J. S. Pelczara w Rzeszowie o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza. Zapraszamy kapłanów, kapituły, siostry zakonne i wiernych świeckich do udziału w uroczystości.

  5. Przyszła niedziela, 3 miesiąca stycznia, tradycyjnie składka w kopertach na tegoroczne prace przy kościele.

  Plan wizytacji duszpasterskiej:

  Ks. Proboszcz:
  Poniedziałek: domy do kościoła od szkoły Państwa Pastułów od godziny 8.30 do 13.30. Po południu od 16.30 domy wokół Kościoła
  Wtorek, Środa: od 11.30 - Duża Widełka - od mostu kolejowego w stronę kościoła

  Do porządkowania świątyni na sobotę, na godzinę 9.00, bardzo proszę: Ćwik Krystyna, Węgrzyn Agnieszka, Pastuła Elżbieta, Sudoł Teofila, Selwa Krystyna, Bakaj Teresa, Niezgoda Grażyna, Niezgoda Helena.

  W tym tygodni pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: ŚP. Stanisława Gila z Widełki a dziś o 14.00 pożegnamy ŚP. Józefa Prenetę z Widełki polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

  /Administrator/

  NIEDZIELA, 5 stycznia 2014 roku

  2014-01-04

  1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Przypada ona jedynie wówczas, gdy w danym roku wypadnie niedziela pomiędzy 2 a 5 stycznia. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie, jak mogliśmy usłyszeć w czytaniu z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

  2. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w naszym kościele o godz: 7.30, 10.30 i 16.00 na Kłapówce o 9.00. Błogosławieństwo kredy na wszystkich Mszach.

  3. 6 stycznia - uroczystość Objawienia Pańskiego - jest to zarazem Misyjny Dzień Dziecka. Zechcijmy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu. Zadbajmy o to, by uśmiech i szczęście mogły gościć na twarzach wszystkich dzieci, także tych, którym przyszło żyć często w dużo trudniejszych warunkach niż nasze, z dala od zdobyczy cywilizacji, a często także, z powodu braku środków, bez możliwości edukacji czy podjęcia koniecznego leczenia. Zebrane podczas Mszy św. ofiary zostaną przeznaczone na misje. Również ofiary za poświęcone kadzidełko i kredę rozprowadzane przez Dziewczęcą Służbę Maryjną dla oznakowania drzwij naszych domów zostanie przeznaczone na misje.

  4. W poniedziałek również, rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji.

  5. W przyszłą niedzielę, świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus. Kolędy śpiewamy do 2 lutego.

  Plan wizytacji duszpasterskiej:

  Ks. Katecheta:
  Wtorek: od 14.00 - Mała Widełka - ciąg dalszy podgórza - od Państwa Plis do szosy
  Środa: 8.30 - Duża Widełka, ciąg dalszy w stronę mostu
  Czwartek: od 14.00 - ciąg dalszy domy od mostu
  Piątek: ciąg dalszy do końca

  Ks. Proboszcz:
  Środa: Majdan od godziny 11.30
  Czwartek: od 8.30 - Duża Widełka - od pani Wojtyło
  Piątek: od 8.30 - ciąg dalszy do mostu
  Sobota: od 8.30 - Mała Widełka - od Państwa Jaroszów w stronę kościoła

  Do porządkowania świątyni na piątek, na godzinę 14.00, bardzo proszę: Bieleń Czesława, Tylutka Bożena, Pięta Stanisława, Duda Wiesława, Turtoń Stanisława, Turtoń Agnieszka, Kramarz Piotr, Płoch Maria.

  /Administrator/

  Kancelaria
  Kancelaria Parafialna czynna jest codziennie po Mszy Św. za wyjątkiem, niedziel, świąt i Pierwszych Piątków miesiąca.
  W sprawach małżeńskich proszę zgłaszać się w czwartki.  
   
   
  Wezwanie do chorego
  oraz sprawy pogrzebu
  o każdej porze.
  Reklama

   

   

   

   

  www.parafia.widelka.pl