Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Widełce
Nawigacja Galeria Szybki kontakt

Parafia rzymskokatolicka
Matki Bożej Królwej Polski

Widełka 175
36-145 Widełka

tel. (17) 2274 311

e-mail

Licznik statystyk
Reklama

Ogłoszenia parafialne

Niedziela, 1 stycznia 2019 roku

2019-01-01

1. W Światowym Dniu Modlitwy o Pokój pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o wszystkich, których codzienność naznaczona jest cierpieniem, przemocą oraz grozą wojen i terroryzmu.

2. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego - "O Stworzycielu, Duchu, przyjdź", można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź święta w codziennie przed Mszą św. dla niebędących w stanie łaski uświęcającej.

4. W najbliższą niedzielę (6 stycznia) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Dziewczęca Służba Maryjna rozprowadzać będzie kadzidło i kredę dla oznakowania drzwi. Ofiary przy tym składane przeznaczone na misje.



Wczoraj Pan Bóg powołał do wieczności ŚP. Julię Drzał, której pogrzeb odbędzie się jutro o godzinie 14.00. Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze nasz...



Niedziela, 30 grudnia 2018 roku

2018-12-30

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalną Mszę św. i nabożeństwo o godz.14.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godz. 7.30, 10.30 i 16.00 Widełka i o 9.00 na Kłapówce. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Z powodu nieodpowiedniej pogody nie udało mi się obejści do końca wyznaczonych rejonów Przepraszamy.

5. W tym tygodniu odwiedzimy:

Ks. Proboszcz:

 • Środa - od godziny 11.30 ciąg dalszy Duża Widełka od Państwa Kuśnierz do Państwa Bielendów a potem w stronę mostu dołem do godziny 21.00
 • Czwartek - ciąg dalszy w stronę mostu, od godziny 8.30 do godziny 21.00
 • Sobota – ciąg dalszy Mała Widełka od Państwa Płoch do Państwa Marków i Podgórze do rodziny Mikołajczyków

  Ks. Katecheta:

 • Środa - Duża Widełka od Kupna od Pani Wojdyło w stronę kościoła od godziny 8.30 do 21.00
 • Czwartek – ciąg dalszy do mostu, od godziny 14.30 do 21.00
 • Sobota - Mała Widełka od rodziny Jamrozów w stronę kościoła od godziny 8.30 do 18.00

  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek o godzinie 7.00.

  7. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godzinie 16.00 a wcześniej spowiedź św. dla niebędących w stanie Łaski uświęcającej.

  8. W piątek odwiedzę chorych.

  9. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnią Msze Święte o godzinie 7.00 i o 16.00.

  10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.



  Zapraszam do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00.

 • Św. Szczepana, 26 grudnia 2018 roku

  2018-12-26

  1. Dzisiejsze święto ukazuje nam nie tylko przykład niezachwianej wiary pierwszego męczennika, św. Szczepana, ale prawdę o chrześcijańskim życiu. Radość płynąca z Bożego narodzenia musi prowadzić nas do jeszcze gorliwszej wierności Zbawicielowi. Msze Święte z w drugi dzień świąt według następującego porządku prymaria 7.30 Suma o 10.30, Kłapówka 9.00 . Nie będzie Mszy św. popołudniowej o 16.00.

  2. Jutro obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 pobłogosławimy wino.

  3. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 7.00.

  4. Od jutra jak zapowiadaliśmy rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie mieszkańców parafii. Przypominamy plan w tym tygodniu:

  Ks. Proboszcz:

 • Czwartek - Mała Widełka od Pana Frącz do Państwa Marków
 • Piątek – Duża Widełka od Państwa Gniewków do Państwa Bielendów
 • Sobota – Kłapówka

  Ks. Katecheta:

 • Czwartek – Mała Widełka od Państwa Bajków w stronę Przewrotnego, powrót Górą do Pani Cudo
 • Piątek ciąg dalszy w stronę kościoła
 • Sobota - Kłapówka – tradycyjnie jeden ksiądz rozpocznie z jednej strony od Widełki drugi od Kolbuszowej Górnej

  Rozpoczęcie kolędy o godzinie 8.30, proszę więc o zorganizowanie pojazdu na przywóz a potem odwoź księdza.

  Czym jest kolęda i jak ją rozumieć?

  Przede wszystkimobejmuje ona wspólne dziękczynienie za otrzymane łaski, prośbę o błogosławieństwo w nowym roku. Modlitewne spotkanie kolędowe stanowi wyznanie wiary rodziny, które powinno zgromadzić wszystkich domowników. Niektórzy sądzą, że najważniejszym elementem wizyty powinna być rozmowa księdza z przyjmującymi go parafianami. Innym wydaje się, że kolęda to jakaś kościelna wizytacja, kontrola. Tymczasem wizyta duszpasterska jest przede wszystkim spotkaniem modlitewnym. Ksiądz przychodzi, by pobłogosławić rodzinie na nowy rok i wspólnie z nią się pomodlić. W Kościele wizyta duszpasterska to nie tylko błogosławieństwo, ale spotkanie kapłana z parafianami. Podczas kolędy najważniejsza jest obustronna serdeczność i oczywiście wrażliwość religijna. Kolęda jest doskonałą okazją ku temu, aby lepiej się poznać, aby przełamać anonimowość, aby wymienić swoje uwagi czy spostrzeżenia dotyczące życia parafialnego, czy też życia konkretnej rodziny. Jest okazją do tego, aby porozmawiać o wątpliwościach, odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących wiary i życia religijnego. Jest też wielu ludzi samotnych, chorych, dla których wizyta księdza jest wielkim wydarzeniem, czekają na nią cały rok. Taka wizyta jest okazją do tego, aby zachęcić do większej gorliwości, do większego zaangażowania się w życie parafii, a może do podjęcia konkretnych decyzji życiowych, do uregulowania sytuacji rodzinnej, małżeńskiej. Jest to więc wydarzenie ważne dla całej rodziny. Jedyne w roku. Nie lekceważmy tego i jeżeli jest to możliwe, niech w czasie kolędy wszyscy domownicy będą obecni w domu. Jak się do tego spotkania przygotować? Myślę, że przygotowanie do kolędy może mieć podwójny charakter. Duchowy - przez udział w modlitwie i zewnętrzny - stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, Pismo święte, przygotowana woda święcona, dzieci i młodzież ćwiczenia z religii i indeksy ( uzupełnione.) Myślę, że każdy kto zrozumie istotę wizyty duszpasterskiej w swoim domu, będzie jej oczekiwał z radością i wykorzysta ten czas dla własnego dobra i dobra swojej rodziny. Oby spotkania kolędowe zacieśniały kontakty ludzi z duszpasterzami, i aby to przyczyniało się do naszego coraz większego zaangażowania w życie parafii.

  5. Najbliższa niedziela – święto Świętej Rodziny z Nazaretu, będzie dla nas okazją do szczególnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin.

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Uczelni Katolickich w Polsce.

 • Niedziela, 23 grudnia 2018 roku

  2018-12-22

  1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

  2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 7.00 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty ci, którzy jeszcze nie byli.

  3. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

  4. Msza Święta Pasterska zostanie odprawiona o godz. 24.00. ale zapraszamy już na godzinę 23.00, na śpiew kolęd.

  5. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według następującego porządku: Prymaria o godzinie 7.30, Suma o godzinie 10.30; na Kłapówce o godzinie 9.00. W oba dni nie będzie Mszy św. popołudniowej o godzinie 16.00.

  6. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino. Ze względu na wizytę duszpasterską tylko o godzinie 7.00.

  7. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Msza Święta o godz. 7.00.

  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dostarczono nam podwójną ilość świątecznego tygodnika Niedziela.

  9. W ubiegłą niedzielę, 3. miesiąca, ostatnia w tym roku składka w kopertach na cele parafialne złożyło 29 rodzin w tym jedna z Kłapówki. Bóg zapłać.

  10. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską - kolędę:

  Ks. Proboszcz:

 • Czwartek - Mała Widełka od Pana Frącz do Państwa Marków
 • Piątek – Duża Widełka od Państwa Gniewków do Państwa Bielendów
 • Sobota – Kłapówka

  Ks. Katecheta:

 • Czwartek – Mała Widełka od Państwa Bajków w stronę Przewrotnego, powrót Górą do Pani Cudo
 • Piątek ciąg dalszy w stronę kościoła
 • Sobota - Kłapówka

  Szczegóły podamy w drugi dzień świąt.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
 • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
 • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.



  Zapraszam do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00.

 • Niedziela, 16 grudnia 2018 roku

  2018-12-15

  1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

  2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

  3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie od jutra ze względu na spowiedzi w dekanacie o godz. 7.00.

  4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta adwentowa w naszym kościele w czwartek od godz. 9.00 do 12.00 (przerwa od godz. 10.30 do 11.00). Po południu od godz. 15.30 do 17.30 z przerwą od godz. 16.30 do 17.00. Na Kłapówce o godz. 15.30 Msza św. a potem spowiedź do godz. 16.30.

  5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenie się w akcję "Podziel się z potrzebującymi". Do południa w piątek wystawione są w naszych sklepach koszyki na ofiarowane dary.

  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia kalendarze z ojcem św. i jednokartkowe kalendarze parafialne w cenie 1 zł. i oraz świece Caritas i opłatki wigilijne.

  7. Już dzisiaj zapraszam do śpiewu kolęd przed pasterką. Generalna próba grup zaraz po Sumie na przyszłą niedzielę.

  8. W dzisiejszą niedzielę 3 miesiąca ostatnia w tym roku składka w kopertach na cele parafialne.



  Zapraszam do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00.

  Niedziela, 9 grudnia 2018 roku

  2018-12-08

  1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

  2. Zbliżają się święta spowiedź adwentowa 20 grudnia (czwartek) zasiądziemy do wigilijnego stołu by podzielić się opłatkiem złożyć życzenia świąteczne. Tradycyjnie przy pustym miejscu niech zapłonie świeca ,,Caritas” a po wigilii na grobie naszych bliskim. Pamiętajmy o osobach samotnych. Tradycyjnie w naszych sklepach wystawione kosze na wszelakie produkty w ramach akcji ,,Podziel się z potrzebującymi” których zrobimy paczki dla potrzebujących. Z góry dziękuję za to wasze dobre serce pamiętające o tym że kiedyś przed Bogiem będzie się liczyć nie to co nagromadziliśmy przy sobie ale głownie to czym umieliśmy się podzielić z drugimi. Bóg zapłać.

  3. Msze Święte roratnie sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 16.00

  4. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone dziś ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

  5. W najbliższy wtorek 2 miesiąca nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła serdecznie zapraszamy do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła. Patrona wolności i zwycięstwa na złym.

  6. Na przyszłą niedzielę 3 miesiąca ostatnia w tym roku składka w kopertach na cele parafialne.

  7. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 16.00.

  8. Młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne i kalendarze z Ojcem św.

  9. W zakrystii można będzie nabyć świece i opłatki na stół wigilijny.

  10. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w środę po Mszy św. i nowennie.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych
 • 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła



  W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności przebywającą ostatnio w USA a naszą parafiankę ŚP. Marię Sitarz. Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze nasz...



  Zapraszam do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00.

 • Niedziela, 2 grudnia 2018 roku

  2018-12-02

  1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

  2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

  3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 16.00. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych przez dzieci lampionów i losowana będzie figurka NIEPOKALANEJ która będzie wędrować po waszych domach.

  4. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

  5. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Królowej. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. 16.00.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta codziennie przed mszą św. W środę podstawówka w czwartek 8 klasa i III Gimnazjum.

  7. W piątek odwiedzę ze szkolnym kołem "Caritas" chorych. Proszę zgłaszac tych którzy nie praktykują pierwszych piątków bo przed świętami nie będzie już odwiedzin.

  8. W czwartek świętego Mikołaja. Zapraszamy grzeczne dzieci na spotkanie z nim po Mszy św. o godzinie 16.00.

  9. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 7.00 i 16.00 na Kłapówce o 9.00.

  10. Podczas Mszy św. o 16.00 uroczyste włączenie dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy rodziców i bliskich.

  11. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  13. Młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne i kalendarze z Ojcem św.

  14. W zakrystii można będzie nabyć świece i opłatki na stół wigilijny.

  15. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej apeluje i uwrażliwia na niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla (czadem) w wyniku zaniedbanych lub niesprawnych instalacji grzewczych.



  Zapraszam do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.30.

  Niedziela, 25 listopada 2018 roku

  2018-11-24

  1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

  2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka i KSM obchodząca swoje święto patronalne. W katedrze Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego o godz. 12.00.

  3. Odnowienie Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana i litanii do Serca Bożego podczas każdej Mszy św. za udział w tym nabożeństwie pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny.

  4. Do końca listopada zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy za zmarłych wspominanych w tegorocznych wypominkach o godz. 16.00

  5. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy o godz. 7.00 i 16.00.

  6. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Tradycyjnie w niedzielę Msza św. o godzinie 7.00. roraty w dni powszednie o 16.00, już dziś serdecznie zapraszamy.

  7. Młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne i kalendarze z Ojcem św.

  8. W zakrystii można będzie nabyć świece i opłatki na stół wigilijny.

  9. W imieniu własnym i sióstr Michalitek dziękuję wszystkim którzy znaleźli czas by Adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kaplicy sióstr Michalitek .Bóg zapłać.

  10. Bóg zapłać 16 rodzinom, (w tym 3 rodzinom z Kłapówki) które złożyły ofiary w kopertach na prace w tym roku.

  11. Bardzo proszę o uporządkowanie grobów z wypalonych zniczy i zamarzniętych kwiatów przez poniedziałek i wtorek aby uporządkować boks na święta.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa.



 • Niedziela, 18 listopada 2018 roku

  2018-11-17

  1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

  2. Dziś W niedzielę 18 listopada br. Kościół powszechny obchodzi Drugi Światowy Dzień Ubogich - ustanowiony przez papieża Franciszka.

  3. Jutro w kaplicy sióstr Michalitek całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 7.30 zakończenie koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Znajdźmy choć chwilę czasu by adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Siostry Michalitki serdecznie zapraszają.

  4. Czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

  5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. W samą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada br., odnowimy Jubileuszowy Akt we wszystkich parafiach. Od 16 listopada br. rozpoczęliśmy nowennę przygotowująca do tego dnia.

  6. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 16.00.

  7. Dziś 3. niedziela miesiąca, składka w kopertach na prace przy kościele.

  8. Spotkanie klas przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godzinie 15.00 – klasa 8, po Mszy św. klasa 3 gim., obie klasy uczestniczą we Mszy.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
 • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
 • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.



 • Niedziela, 11 listopada 2018 roku

  2018-11-11

  1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

  2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

  3. Już za kilka dni przeżywać będziemy drugą rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ogólnopolskie obchody odbędą się 17 i 18 listopada br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Będziemy wtedy dziękować za odzyskaną wolność, ale też prosić o Boże błogosławieństwo dla całego naszego Narodu. W samą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada br., odnowimy Jubileuszowy Akt we wszystkich parafiach. 16 listopada br. niech rozpocznie się nowenna przygotowująca do tego dnia. Biskupi polscy proszą wszystkich wiernych o modlitewne i czynne zaangażowanie się w uroczystości najbliższych dni.

  4. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

  5. Codziennie w listopadzie o godz. 16.00 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

  6. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła serdecznie zapraszamy do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła. Patrona wolności i zwycięstwa na złym. A nie brakuje w naszej wspólnocie parafian zniewolonych przez alkohol i różne nałogi.

  7. W niedzielę 18 listopada br. Kościół powszechny obchodzić będzie Drugi Światowy Dzień Ubogich.

  8. Spotkanie klas przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godzinie 15.00 – klasa 8 po Mszy św. klasa 3 Gimnazjum, obie klasy uczestniczą we Mszy św.

  9. W tym dniu odbędą się też diecezjalne uroczystości ku czci bł. Karoliny, Patronki Diecezji Rzeszowskiej. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby o godz. 12.00 w parafii Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji diecezji i jej pasterzy.



  Niedziela, 4 listopada 2018 roku

  2018-11-04

  1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

  2. W piątek i sobotę będziemy mieli zaszczyt gościć w parafii relikwie św. Stanisława Kostki uroczyste powitanie i Msza św. o godzinie 17.00 po Mszy świętej możliwość modlitwy do godziny 20.00 . W sobotę o godzinie 9.00 Msza św. z ucałowaniem relikwii i przeniesienie ich do szkoły a potem akademia z racji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i prelekcja ks. dra Sławomira ZYCHA z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Po Mszy św. poświęcenie tablicy upamiętniających naszych parafian którzy w tym okresie oddali życie za naszą Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Nie wiem czy zdarzy się kiedyś okazja by mieć możliwość ucałowania i pomodlenia się przy relikwiach tak wielkiego Polaka.

  3. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada módlmy się w intencji Ojczyzny.

  4. Zachęcanie wszystkich do udziału w uroczystościach i imprezach towarzyszących organizowanych z racji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz o udekorowanie mieszkań flagami biało-czerwonymi. Będzie to wyraz naszego patriotyzmu.

  5. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 16.00 od jutra według numerów domu.

  6. W ramach akcji powołaniowej gościmy dzisiaj przez cały dzień ks. Diakona i kleryków naszego seminarium. Po Sumie spotkają się z naszą młodzieżą. Serdecznie ją zapraszamy.

  7. Również dziś jest zbierana składka do puszek na pomoc naszemu seminarium, w zamian za doroczną pomoc seminarium poprzez zbioru płodów rolnych. Jeszcze raz serdecznie dziękuje w imieniu Ks. Biskupa, Rektora naszego seminarium, profesorów i kleryków. Bóg zapłać.

  8. W poniedziałek również w naszym dekanacie będą zbierane elektro śmiecie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pieniądze za rozebrany i zezłomowany sprzęt przeznaczone zostanie na pomoc misjom. Sprzęt składajmy na parkingu przy kościele do godziny 12.00. Jeśli by ktoś nie miał czym przywieść to do godziny 9.00 proszę wystawić do głównej drogi a przedstawiciele Rady Parafialnej, którą bardzo proszę i już im dziękuję, niech zwiozą na parking. Już dziś ministranci będą rozdawać pamiątkowe ulotki.



  Niedziela, 1 listopada 2018 roku

  2018-10-31

  1. Dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych wprowadza nas duchowo w bramy nieba. Świętujemy ze wszystkimi zastępami zbawionych w niebie. Nie tylko z wyniesionymi przez Kościół do chwały ołtarzy, ale z ogromną rzeszą naszych braci i sióstr, którzy przez godne życie zasłużyli sobie na udział w królestwie Bożym. Wsłuchując się w program życia zbawionych, oparty na Jezusowych błogosławieństwach, rozbudzajmy w nas samych pragnienie dołączenia do ich grona.

  2. Od dzisiaj aż do 8 listopada każdy wierny może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i odmówienia dowolnej modlitwy za zmarłych. Należy zachować przy tym warunki konieczne do uzyskania odpustu zupełnego, to jest: stan łaski uświęcającej po spowiedzi sakramentalnej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego (najlepiej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo) oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu. Jeżeli któryś z warunków nie może być spełniony, można uzyskać odpust cząstkowy. 2 listopada, w Dzień Zaduszny, odpust pod zwykłymi warunkami można uzyskać także za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie modlitw: Wierzę w Boga i Ojcze nasz.

  3. Dzisiaj po mszy południowej o godz. 13.00 w procesji będziemy modlić się za zmarłych na cmentarzu. Potem poświęcenie nowych nagrobków.

  4. Jutro w Dzień Zaduszny, czyli we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 7.00 w kościele 8.00 na cmentarzu. Popołudniu o 16.00 na Kłapówce i 17.00 na Widełce ze szkolnymi Zaduszkami .

  5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 7.00 i 17.00

  6. Przez cały listopad będziemy wspólnie modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Które składamy w zakrystii z zaznaczeniem numeru domu.

  7. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta i Caritas naszej diecezji wraca się z prośbą o pomoc bezdomnym i ubogim naszej diecezji. Wolontariusze tego towarzystwa i Szkolne Koło Caritas będą kwestują zbierając dobrowolne ofiary na pomoc potrzebującym.

  8. W najbliższą niedzielę (4 listopada) w ramach akcji powołaniowej gościć będziemy przez cały dzień ks. Diakona i kleryków naszego seminarium. Po sumie spotkają się z naszą młodzieżą. Serdecznie ją zapraszamy. Obowiązkowo w ramach przygotowanie do bierzmowania zapraszam klasę 8 podstawówki i 3 gimnazjum.

  9. Również w niedzielę będzie zbierana składka do puszek na pomoc naszemu seminarium, Wcześniej wspomagaliśmy seminarium zbiórką ziemniaków zboża i owoców.. ale seminarium jest w nowym miejscu i nie mają gdzie wszystko przechowywać dlatego z wracają się z prośbą o dodatkową składkę jesienną do puszek na pomoc seminarium. Już dziś serdecznie dziękuje za nią Ks. Biskup Rektor naszego seminarium, profesorowie i nasi klerycy. Bóg zapłać.

  10. W poniedziałek również w naszym dekanacie będą zbierane elektro śmiecie. Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pieniądze za rozebrany i zezłomowany sprzęt przeznaczone zostaną na pomoc misjom. Sprzęt składajmy na parkingu przy kościele do godziny 12.00.



  Niedziela, 28 października 2018 roku

  2018-10-27

  1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

  2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.00 na Widełce i o godz. 16.00 na Kłapówce.

  3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w następującym porządku prymaria o godz. 7.30, Suma o godz. 10.30 a na Kłapówce o godz. 9.00.

  4. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. O godz. 13.00 zgromadzimy się w Kościele, aby podczas Mszy Świętej a potem w czasie procesji po cmentarzach polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie za naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Potem poświęcenie nowych nagrobków.

  5. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. (warunki na drugiej stronie kartek wypominkowych)

  6. Spowiedź z racji pierwszego piątku codziennie przed Mszą św. (poniedziałek podstawówka (4-6), wtorek 8 i 3 gimnazjum).

  7. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 7.00 w kościele a o 8.00 na cmentarzu. Po południu o godz. 16.00 na Kłapówce i godz. 17.00 na Widełce ze szkolnymi Zaduszkami.

  8. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek. W piątek odwiedzę chorych.

  9. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 7.00 i 17.00 na Kłapówce o 16.00.

  10. Przez cały listopad będziemy wspólnie modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Które składamy w zakrystii z zaznaczeniem numeru domu.

  11. W 3. niedziela miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele na Kłapówce spłatę 3 raty ogrzewania złożyło 16 rodzin w tym 3 z Kłapówki. Bóg zapłać.

  12. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta i Caritas naszej diecezji wraca się z prośbą o pomoc bezdomnym i ubogim naszej diecezji. Wolontariusze tego towarzystwa i szkolne Koło Caritas będą kwestować 1 listopada przy naszym cmentarzu.

  13. Powiatowe obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  14. Na przyszłą niedzielę w ramach akcji powołaniowej gościć będzie w naszej parafii księży diakonów i kleryków naszego seminarium. Po sumie spotkają się z młodzieżą, którą serdecznie zapraszam na spotkanie. Rok rocznie zbieraliśmy płody rolne na rzecz naszego seminarium. Obecnie od 3 lat zamiast tej zbiórki organizujemy składkę do puszek na wspomaganie. Taką zbiórkę zorganizowaliśmy na przyszłą niedzielę.

  News



  Niedziela, 21 października 2018 roku

  2018-10-21

  1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

  3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17.00 i 16.00 na Kłapówce.

  4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

  5. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o uporządkowaniu w tym tygodniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone. Dbanie o miejsce spoczynku naszych zmarłych jest jedynym z uczynków miłosierdzia, gdyż – jak wierzymy – w zmartwychwstaniu będzie uczestniczyć nie tylko nasza dusza, lecz również ciało. Słowa te wypowiadamy za każdym razem, gdy odmawiamy wyznanie wiary. Mówimy wtedy: „wierzę… w ciała zmartwychwstanie”. Niech więc troska o groby naszych bliskich będzie wyrazem właśnie tej wiary. Prosimy to zrobić jak najdalej do soboty najpóźniej by można potem uporządkować cmentarz i wywieść śmieci.

  6. Dziś już ministranci będą rozdawać kartki na wypominki na których wypisujemy drukowanymi literami z numerem domu imiona zmarłych by w wyznaczonym dniu móc uczestniczyć w modlitwie za waszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki można wydrukować na stronie internetowej parafii i złożyć w zakrystii. Dziś już zachęcamy parafian i gości, w tym także osoby odprawiające pierwsze piątki miesiąca, do przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, która jest jednym z warunków zwykłych wymaganych do zyskania odpustu zupełnego. Spowiedź w naszej parafii będzie miała miejsce codziennie przed Mszą św.

  7. W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 spotkanie seniorów w naszym klubie. Zapisy jeszcze w sklepie u państwa Węgrzynów. Z tej racji Msza św. i nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.00.

  8. Dziś niedziela 3. miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele na Kłapówce spłaty 3. raty ogrzewania.

  9. Dziś liczenie wiernych obecnych na wszystkich Mszach św. (dominicantes) oraz przystępujących do Komunii św. (comunicantes).

  10. Dziś wybory zadbajmy o tą naszą małą ojczyznę jakim jest nasza wioska. Każdy głos się liczy nie zostawiajmy naszej wioski na pastwę losu. Zabierzmy z sobą dowody osobiste otrzymując karty do głosowania na każdej zakreślamy krzyżykiem nazwisko tylko jednego kandydata.

  11. W tym tygodniu patronują nam:

 • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.



 • Niedziela, 14 października 2018 roku

  2018-10-14

  1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

  2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

  4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.4

  5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

  6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

  7. Spotkanie klas przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godzinie 16.00 – klasa 8; po Mszy św. klasa 3 gimnazjum; obie klasy uczestniczą we Mszy św.

  8. Można odebrać/nabyć kalendarze rolników oraz kalendarze misyjne.

  9. Przyszła niedziela 3. miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  10. W niedzielę 21 października br. zostanie przeprowadzone liczenie wiernych obecnych na wszystkich Mszach św. (dominicantes) oraz przystępujących do Komunii św. (comunicantes).

  11. Na przyszłą niedzielę wybory, zadbajmy o tą naszą małą ojczyznę jakim nasza wioska. Każdy głos się liczy. Nie zostawiajmy naszej wioski na pastwę losu.

  12. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.00, a na Kłapówce o godz. 16.00.



  Niedziela, 7 października 2018 roku

  2018-10-07

  1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

  2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.00 , Kłapówka 16.00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

  3. Konferencja Episkopatu Polski przypomina apel papieża Franciszka i prosi o modlitwę w intencji Kościoła podczas nabożeństw różańcowych. W tej intencji po cząstce różańca należy odmówić „Pod Twoją obronę” oraz „Modlitwę do świętego Michała Archanioła” papieża Leona XIII. Wyprzedziliśmy już dawno apel papieża Franciszka ,odmawiamy modlitwę do świętego Michała Archanioła i oddajemy się w opiekę naszej Matki patronki królowej Polski. A od święta św. Archaniołów rozpoczęliśmy nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła które będziemy kontynuować w każdy 2 wtorek miesiąca. Zapraszam już dziś na najbliższy wtorek do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła. Patrona wolności i zwycięstwa na złym. A nie brakuje w naszej wspólnocie parafian zniewolonych przez alkohol i różne nałogi.

  4. Przypominamy również o modlitwie w intencji Synodu Biskupów "Młodzież, wiara, rozeznanie powołania" który trwa w Rzymie.

  5. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Zapraszamy delegacje parafialne i szkolne na centralne obchody Dnia Papieskiego w niedzielę 14.10.2018 r. do katedry rzeszowskiej. Msza św. o godz. 15.00, natomiast o godz. 17.30 koncert papieski.

  6. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na rekolekcje dla osób żyjących w tzw. związkach niesakramentalnych. Odbędą się one od 9 do 11 listopada w Domu Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej.

  7. W dniu 13 października przypada święto patronalne biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

  8. Spotkanie klas przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godzinie 16.00 – klasa 8 a po Mszy św. klasa 3 gimnazjum; obie klasy uczestniczą we Mszy św.

  9. Można odebrać zamówione kalendarze rolników.

  10. Przyszła niedziela 3. miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  11. W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.



  Wczoraj, nagle i nieoczeiwanie odszedł po nagrodę do Pana ŚP. Marian CHruściel. Pogrzeb w poniedziałek o godzinie 14.00. Polecjamy go w naszych modlitwach..



 • Niedziela, 30 września 2018 roku

  2018-09-30

  1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

  2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. !7.00 w Widełce i oi 17.45 Kłapówka.

  3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

  4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz:17.00.

  5. Spowiedź na pierwszy piątek miesiąca codziennie o godzinie 16.30.

  6. W piątek odwiedzę chorych.

  7. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 7.00 i o 17.00 Kłapówka o 17.45. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  8. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi - 7.00 i 17.00 Kłapówka o 9.00.

  9. Bóg zapłać 5 rodzinom w tym tygodniu złożyły ofiarę w kopertach na prace w tym roku

  10. Dziś w niedzielę po rannej Mszy św. spotkanie rodziców uczniów naszej szkoły a po Mszy św. o 16.00 rodziców klasy 3 szkoły podstawowej przygotowującej się do I Komunii św.

  11. Zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego składka z niedzieli 30 września br. jest przeznaczona na ośrodek „Caritas” w Myczkowcach, gdzie prowadzone są prace modernizacyjne i adaptacyjne

  12. Od 3 października w Rzymie będzie obradował Synod Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Prosimy o modlitwę w intencji Synodu w najbliższą niedzielę na każdej mszy świętej oraz podczas nabożeństw różańcowych

  13. Spotkanie klas przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godzinie 16.00 – klasa 8 po Mszy św. klasa 3 gimnazjum. Obie klasy uczestniczą we Mszy św.

  14. Można odebrać zamówione kalendarze rolników. Dla chcących są jeszcze dostępne egzemplarze.

  15. Od jutra Msza św. i nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.00. Kłapówka o godzinie 17.45.

  16. W tym tygodniu patronują nam:

 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.



  W tym tygodniu po nagrodę do Pana odszła ŚP. Anna Syniec. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...



 • Niedziela, 23 września 2018 roku

  2018-09-23

  1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

  2. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić. Święto patronalne Sióstr Michalitek. Polecajmy ich w naszych modlitwach . Odpust w Stykowie suma o 10.30.

  3. Zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego składka z ostatniej niedzieli września (następna niedziela)przeznaczona będzie na ośrodek „Caritas” w Myczkowcach. Piękny ośrodek Caritasu wizytówka naszej diecezji na całą Polskę zapewne wielu to widziało nasze dzieci korzystały z tego ośrodka, po 25 latach wymaga remontów. Na część remontów pozyskamy z Unii Europejskiej ale na część musimy mieć własny wkład. Liczymy na ofiarność diecezjan na ten cel a przy tym zaprasza wszystkich do odwiedzania tego ośrodka osobiście będąc w Bieszczadach czy poprzez stronę internetowa.

  4. Można było już nabyć w zakrystii kalendarze książkowe rolników na 2019 rok w cenie 22 zł. Na razie się skończyły ale proszę zapisać się na listę to na pewno sprowadzimy.

  5. Bóg zapłać 37. rodzinom w tym miesiącu (w tym 4 z Kłapówki) z ofiary złożone na prace w tym roku

  6. Na przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. spotkanie rodziców uczniów naszej szkoły za wyjątkiem rodziców klasy 3 Szkoły Podstawowej dla których spotkanie będzie po Mszy św. o 16.00.



  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 15.30 (ponieważ w sobotę święto u sióstr) bardzo proszę: Gaweł Tadeusz, Misek Lucyna, Gaweł Małgorzata, Liszcz Magdalena, Magda Helena, Biesiadecka Teresa, Zając Ewa, Samojedny Urszula

  W tym tygodniu po nagrodę do Pana odszła ŚP. Zofia Przybyło. Polecajmy ją w naszych modlitwach...



  Niedziela, 16 września 2018 roku

  2018-09-15

  1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

  2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Dziś zbiórka do puszek na nasze katolickie radio Via z Rzeszowa.

  3. Dzisiaj także kończymy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

  4. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00. Kłapówka o 17.00.

  5. Jak wspominałem 9 listopada będziemy gościć relikwie św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży patrona kończącego się 2018 roku.

  6. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

  7. Z racji 100. lecia odzyskania Niepodległości pragnęlibyśmy upamiętnić na pamiątkowej tablicy tych, którzy w tym czasie polegli w obronie naszej Ojczyzny. Do tej pory dowiedzieliśmy się o 4 osobach: Ludwiku Golemie, Antonim Smyrskim, Wojciechu Gałas i Adamie Chruścielu. Może ktoś znałby jeszcze inne osoby bardzo prosimy o zgłoszenie.

  8. 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

  9. Spotkanie klas przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godzinie 17.00 – Klasa VIII, po Mszy św. - klasa III Gimnazjum. Obie klasy uczestniczą we Mszy św.. Również we wtorek w święto św. Stanisława Kostki.

  10. Dom Kultury w Kolbuszowej wraz z teatrem Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza do Kolbuszowej na spektakl teatralny, "SERCE BEZ GRANIC" opowiadający o życiu pochodzącego z Huty Komorowskiej – Kardynała, misjonarza Adama Kozłowieckiego. Spektakl odbędzie się w sobotę 22 września o 18.00 w Domu Kultury w Kolbuszowej. Wstęp bezpłatny (10 biletów dostępnych w zakrystii) Szczegóły na plakacie.

  11. Można już nabyć w zakrystii kalendarze książkowe rolników na 2019 rok w cenie 22 zł.



  W tym tygodniu po nagrodę do Pana odszedł ŚP. Leon Kaczor. Polecajmy go w naszych modlitwach...



  Niedziela, 9 września 2018 roku

  2018-09-08

  1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

  2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania w Polsce, „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Z tej racji otrzymaliśmy List Pasterski Biskupów „Wychowawca chrześcijański w procesie rozeznawania powołania”

  3. 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.

  4. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.

  5. W sobotę (16.wrzesien)Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

  6. W niedzielę, 16 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji zbiórki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

  7. Również w najbliższą niedzielę, 3. miesiąca zbiórka w kopertach na spłatę prac przy malowaniu dachów.

  8. W środę po nowennie zbiórka ministrantów i chętnych do należenia do wspólnoty ministrantów chłopców po 3 klasie podstawówki a rodziców proszę również do zachęty swoich pociech.

  9. W sobotę o godz. 10.00 rozpoczęcie cotygodniowych spotkań DSM-ek (Dziewczęcej Służby Maryjnej) - dziewczynek z podstawówki od 4 do 6 klasy. Również cieszylibyśmy nowymi kandydatkami.

  10. W piątek po Mszy św. wznowienie spotkań KSM-u. Również cieszylibyśmy się nowymi kandydatkami i kandydatkami. W tym roku nasz Oddział KSM-u szczególnie został doceniony i jako jeden z 3 oddziałów w dekanacie gościć będzie 9. listopada relikwie św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży.



  Zakończyła się kolejka przy porządkowaniu świątyni. Składam wszystkich serdeczne podziękowanie, że włączyli się w troskę o porządkowanie kościoła i złożyli ofiary na kwiaty do przystrojenia kościoła i na środki czystości. Jeszcze raz Bóg zapłać za zrozumienie tej naszej wspólnej troski o naszą świątynię.

  W tym tygodniu odeszła po nagrodę do Pana ŚP. Maria Gniewek. Polecajmy ją w naszych modlitwach...



  Niedziela, 2 września 2018 roku

  2018-09-01

  1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

  2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 9.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. dzieci i naszą młodzież, dyrekcję, grono pedagogiczne szkoły i przedszkola oraz rodziców.

  3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przypominamy również o kontynuowaniu nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

  5. Msza Św. w godzinach 7.00 i 18.00 w Widełce i o godzinie 17.00 na Kłapówce. Spowiedź dla niebędących w łasce uświęcającej codziennie przed Mszą Św.

  6. W piątek odwiedzę chorych.

  7. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze Św. o godzinie 7.00 i 18. 00 w Widełce a na Kłapówce o godzienie 9.00. Msze z poświęceniem ziarna do siewu.

  8. W dniach od 9 do 15 września br. przeżywać będziemy VIII. Tydzień Wychowania w Polsce, „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Z tej racji otrzymaliśmy List Pasterski Biskupów „Wychowawca chrześcijański w procesie rozeznawania powołania” do odczytania w niedzielę 9 września br. na każdej Mszy św.

  9. W ostatnią niedzielę ofiary w kopertach na spłacenie prac związanych z malowaniem dachów i gazu na Kłapówce złożyło 5 rodzin. Bóg zapłać.





  Niedziela, 26 sierpnia 2018 roku

  2018-08-26

  1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania. Odpust w Kłapówce o godzinie 11.00. o godzinie 9.45 wyrusza tradycyjnie na odpust pielgrzymka z pod kościoła. Zachęcamy do udziału zwłaszcza dzieci i młodzież. Z racji odpustu porządek Mszy św. W Widełce zmieniony. Rano o 7.30. Suma o 9.00 popołudniu o 16.00.

  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00.

  3. Dnia 1. września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

  4. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Już w tym tygodniu rozpoczynamy spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego. W czwartek klasy: 4 i 5, w piątek klasy: 6 i 7 a w sobotę klasy 8 i 3 gimnazjum. Nie wyobrażam sobie by dzieci i nasza młodzież nie rozpoczęli nowego roku szkolnego bez pojednania z Bogiem a do rodziców zwracam się z prośbą by tego dopilnowali. Spowiedź od czwartku już o 17.15!

  5. W niedzielę w III. miesiąca ofiary w kopertach na spłacenie prac związanych z malowaniem dachów i gazu na Kłapówce złożyło 35 rodzin (w tym 3 z Kłapówki). Do tej pory od początku roku 160. Bóg zapłać.

  6. Diecezjalne Dni Młodych odbywać się będą od 30. sierpnia do 1. września w Katedrze i Parku Papieskim w Rzeszowie

  7. W dniach 8 - 9.09.2018 r. w Głogowie Młp organizowana pielgrzymka szlakiem męczeństwa Bł. Karoliny Kózkównej oraz do Sanktuarium w Licheniu. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

  8. W tym tygodniu patronują nam:

 • 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
 • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.
 • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.





 • Niedziela, 19 sierpnia 2018 roku

  2018-08-19

  1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

  2. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

  3. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Odpust w Kłapówce – Suma o godzinie 11.00. o godzinie 9.45 Wyrusza tradycyjnie na odpust pielgrzymka z pod kościoła. Zachęcamy do udziału zwłaszcza dzieci i młodzież.

  4. Z racji odpustu spowiedź i Msza św. przed odpustem w sobotę o 9.00. w Widełce codziennie przed Mszą św., która będzie codziennie o godzinie 18.00.

  5. Z racji odpustu porządek Mszy św. w Widełce zmieniony. Rano o godzienie 7.30, Suma o 9.00, po południu o godzienie 16.00.

  6. W niedzielę, 3. miesiąca, ofiary w kopertach na spłacenie prac związanych z malowaniem dachów. Natomiast składka w Kłapówce, w kopertach na spłatę I raty gazu do ogrzewania. Bóg zapłać.

  7. Na przyszłą niedzielę o godzienie 11.00, Dożynki diecezjalne w Parku Papieskim przy Katedrze.

  8. Diecezjalne Dni Młodych odbywać się będą od 30. sierpnia do 01. września w Katedrze i Parku Papieskim w Rzeszowie początek 11.00.

  9. W tym tygodniu patronują nam:

 • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
 • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
 • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
 • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.





 • Niedziela, 12 sierpnia 2018 roku

  2018-08-12

  1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

  2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym (7.30. 10.30 i 16.00 - Widełka a o 9.00 - Kłapówka). Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Na Sumie uroczyste dziękczynienie za tegoroczne plony z poświęceniem wieńców przyniesionych przez poszczególne rejony parafii. Za co już dziś składam serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.

  3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

  4. W dniach 1-2 września odbędzie się doroczna pielgrzymka rolników na Jasną Górę połączona z Ogólnopolskim Świętem Dziękczynienia Bogu za Plony. Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców pod przewodnictwem JE Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego w niedzielę, 2 września o godz. 11.00. Zachęcamy rolników do udziału.

  5. W najbliższą niedzielę, III. miesiąca, ofiary w kopertach na spłacenie prac związanych z malowaniem dachów. Natomiast składka w Kłapówce w kopertach na spłatę I raty gazu do ogrzewania. Bóg zapłać.

  6. Msze św. codziennie o godzinie 18.00. Jutro również rano o 7.00 w środę świątecznie.

  7. W tym tygodniu patronują nam:

 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.- odpust na Weryni – uroczysta suma o godzinie 11.00. oraz na Rogoźnicy w naszym dekanacie suma o 18.00.
 • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.





 • Niedziela, 5 sierpnia 2018 roku

  2018-08-04

  1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

  2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

  3. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W sobotę, 4 sierpnia 2018 r., wyruszyła 41. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA. Zakończenie pielgrzymki w poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

  4. Księża Bp. i Diecezjalny Duszpasterz Rolników zapraszają Rolników i wszystkich korzystających z pracy rolnika na Dożynki Diecezjalne do Katedry Rzeszowskiej w niedzielę 26 sierpnia 2018 r.

  5. U nas tradycyjnie dziękczynienie za tegoroczne plony 15 sierpnia na sumie, zwracam się z prośbą o wykonanie tegorocznych wieńców poszczególne rejony parafii. Na Kłapówce dziękczynienie będzie na odpuście ku czci Matki Bożej Częstochowskiej suma o 11.00

  6. W tym tygodniu patronują nam:

 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
 • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
 • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
 • 11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

  7. W niedzielę ofiary w kopertach na zakończone prace malowania dachów – złożyło trzy rodziny - Bóg zapłać!

  8. Dziś w Kłapówce składka w kopertach na spłatę pierwszej raty gazu do ogrzewania.

  9. Msze św. codziennie o godzinie 18.00.





 • Niedziela, 29 lipca 2018 roku

  2018-07-28

  1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

  2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

  3. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

  4. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania pół godziny przed Mszami św.. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy.

  5. W pierwszy piątek odwiedzę chorych.

  6. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Wcześniej spowiedź przed pierwszym piątkiem dzieci z podstawówki i młodzież z gimnazjum o 17.15.

  7. W sobotę, 4 sierpnia, wyruszy 41. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 6.30 przed kościołem farnym w Rzeszowie. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA.

  8. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.

  9. W niedzielę Matki Bożej Śnieżnej odpust w Głogowie Małopolskim; Suma o godzinie 11.00.

  10. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, modliliśmy się za kierowców i podróżujących. Dziś pobłogosławienie pojazdów przed sumą w Widełce i przed mszą św. na Kłapówce o 9.00. Ofiary za poświęcenie przeznaczone na zakup samochodu dla misjonarzy.

  11. W niedzielę ofiary w kopertach na kończące się malowanie dachów – złożyło 6. Rodzin - Bóg zapłać.

  12. Msze św. codziennie o godzinie 18.00 w poniedziałek, piątek i sobotę również rano o 7.00. Kłapówka - piątek o 16.30, wcześniej spowiedź.



  W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziiśmy na miejsce wiecznego spoczynku, nagle zmarłego ŚP. Edwarda Węglowskiego. Polecajmy go w modlitwach...





  Niedziela, 22 lipca 2018 roku

  2018-07-21

  1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

  2. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Poświęcenie pojazdów w niedzielę przed sumą w Widełce i przed mszą św. na Kłapówce o 9.00. W dniach 22 – 29 lipca 2018 obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Z tej okazji organizowana jest Akcja św. Krzysztofa – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów. Ofiara za poświęcenie będzie na ten cel przeznaczona.

  3. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie. Zapraszamy na modlitwy zwłaszcza dzieci i młodzież szkolną.

  4. Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Będą się one odbywać w dniach od 2 do 6 sierpnia. Centralna uroczystość odpustowa będzie miała miejsce w niedzielę, 5 sierpnia o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Wątroby. A w sobotę uroczystościom przewodniczył będzie Arcybiskup Adam Szal z Przemyśla. Szczegóły na plakacie.

  5. W niedzielę ofiary w kopertach na malowanie dachów złożyło 27. rodzin. Bóg zapłać.

  6. Diecezjalne Dni Młodych odbywać się będą od 30. sierpnia do 01. września w katedrze i Parku Papieskim w Rzeszowie

  7. Msze św. codziennie o godzinie 18.00; w poniedziałek również rano o godzinie 7.00. Na Kłapówce w czwartek o godzinie 17.00.

  W tym tygodniu patronują:

 • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
 • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
 • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.



  W tym tygodniu licznie pożegnaliśmy i odprowadziiśmy na miejsce wiecznego spoczynku ŚP. Stanisława Pastułę. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...





 • Niedziela, 15 lipca 2018 roku

  2018-07-14

  1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

  2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

  3. Dziś składka w kopertach na malowanie dachów.





  Niedziela, 8 lipca 2018 roku

  2018-07-07

  1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

  2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

  3. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Szczegóły na plakacie.

  4. Ochotnicza Straż Pożarna w Hucisku gm. Głogów Małopolski serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi podczas jubileuszowej XX. ambulansowej zbiórki krwi zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Zbiórka odbędzie się 15 lipca 2018 r. w godz. od 10.00 do 14.00 w Hucisku przy Domu Ludowym. Podczas zbiórki krwi przewidziano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

  5. Przyszła niedziela, 3. miesiąca, składka w kopertach a malowanie dachów, które ma się rozpocząć w tym miesiącu. Bóg zapłać za zrozumienie. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.
 • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.
 • 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.





 • Niedziela, 1 lipca 2018 roku

  2018-07-01

  1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach. Widełka o 18.00 Kłapówka o 17.00 w Piątek . Pół godziny przed Mszą św. codziennie spowiedź.

  3. W piątek i sobotę Msza św. rano o godzinie 7.00. Z racji Pierwszego Piątku odwiedzimy chorych.

  4. W piątek przypada również święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian.

  5. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3. VII – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
 • 6. VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.





 • Niedziela, 24 czerwca 2018 roku

  2018-06-24

  1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

  2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00 suma 10.30 popołudniu o 18.00 na Kłapówce o 17.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  3. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godzinie 18.00.

  4. Bóg zapłać 25. rodzinom (w tym 3. z Kłapówki) za złożone ofiary w kopertach na malowanie dachu.

  5. Jutro, w poniedziałek, o godzinie 19.00, Zebranie Wiejskie w Domu Strażaka.

  6. W dalszym ciągu zachęcamy szczególnie młodzież do udziału w 41. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

  7. Solenizantów szczególnie Ks. Jana i Solenizantów rozpoczynającego się tygodnia polecamy opiece św. Jana Chrzciciela.

  8. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.





  Niedziela, 17 czerwca 2018 roku

  2018-06-15

  1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

  2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 18.00

  3. W piątek o godzinie 8.00 zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich: dyrekcję, nauczycieli, obsługę szkoły i naszego przedszkola a przede wszystkim dzieci i młodzież. Nie wyobrażam sobie by dzieci nie kończyły roku szkolnego z Panem Bogiem zabierając go na wakacyjny wypoczynek. A rodziców odpowiedzialnych za duchowy wzrost swoich dzieci tego dopilnują.

  4. Zapraszam na wtorek klasa III i IV, a na środę – II i III gimnazjum, która otrzyma indeksy. W czwartek – VII i VI podstawówki która otrzyma indeksy.

  5. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w Kupnie - Suma o godzinie 11.00.





  Niedziela, 10 czerwca 2018 roku

  2018-06-10

  1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

  2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 18.00.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła. Odpust w Przewrotnym .Suma o godzinie 11.00
 • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

  3. W niedzielę, 10 czerwca od godziny 13.00 w kościele św. Jadwigi Królowej a później w parku papieskim przeżywać będziemy w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. Z tej racji zachęcamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu oraz o duchową łączność z nim przez odmówienie po każdej Mszy Świętej 10 czerwca dziesiątka różańca - tajemnicy Objawienia Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej - w intencji świętości małżeństw i rodzin.

  4. 1-2 lipca 2018 (niedziela-poniedziałek) odbędzie się 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Punktem centralnym pielgrzymki będzie Msza św. na Szczycie Jasnogórskim 2 lipca (poniedziałek) o godz. 12.00.



  W tym tygodniu odeszli po nagrodę do Pana, życie wieczne, ŚP. Tadeusz Żmuda i ŚP. Anna Wawrzyniec, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14.00. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...





 • Niedziela, 3 czerwca 2018 roku

  2018-06-03

  1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

  2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

  3. Codziennie Oktawa Bożego Ciała w Widełce o godzinie 17.30 a Kłapówce o 18.15. Zakończenie w czwartek z poświęceniem wianków i z błogosławieństwem małych dzieci.

  4. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 17.30.

  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 17.30 Widełka i o 18.15 Kłapówka. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna. Odpust w Budach Głogowskich z Sumą o godzinie 10.30.

  7. Pielgrzymka Czytelników Niedzieli Rzeszowskiej Bośniackie i Chorwacki Sanktuaria Maryjne od 25 czerwca do 1 lipca. Koszt 580 zł i 160 EURO – zachęcamy do pielgrzymowania szczegóły całej pielgrzymki na folderze w zakrystii.

  8. W niedzielę, 10 czerwca od godziny 13.00 w kościele św. Jadwigi Królowej a później w parku papieskim przeżywać będziemy w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. W związku z tym otrzymaliśmy list bp. Jana Wątroby, który teraz odczytam. Z tej racji zachęcamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu oraz o duchową łączność z nim przez odmówienie po każdej Mszy Świętej 10 czerwca dziesiątka różańca - tajemnicy Objawienia Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej - w intencji świętości małżeństw i rodzin.





  Niedziela, 27 maja 2018 roku

  2018-05-27

  1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

  2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7.00. o godz. 9.00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata na Kalwarii. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Pierwsza stacja przy figurze św. Floriana, druga przy Krzyżu obok poczty, trzecia przy krzyżu Państwa Golemów, czwarta na Kalwarii.

  3. Po południu o godzinie 16.00 w Widełce, wcześniej o godzinie 11.30 na Kłapówce Msza święta i nabożeństwo.

  4. Mamy zaproszenie na "Koncert Jednego Serca Jednego Ducha", który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 31 maja 2018 r., od godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie (www.jednegoserca.pl).

  5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 17.30.

  6. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. W pierwszy piątek i sobotę msze również rano o godzinie 7.00.

  7. W środę o 16.00 próba sypania kwiatów. Po Mszy Św. zbiórka ministrantów.

  8. W piątek odwiedzę Chorych.

  9. Spowiedź na pierwszy piątek już od jutra pół godziny przed Mszą św.. Serdecznie zapraszam w poniedziałek dzieci od I Komunii św. i rocznicowe. We wtorek klasy V-VII, w środę gimnazjum.

  10. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godzinie 17.30, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30 na Kłapówce.

  11. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 17.30 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka. Na Kłapówce o 18.30

  12. Pielgrzymka Czytelników Niedzieli Rzeszowskiej Bośniackie i Chorwacki Sanktuaria Maryjne od 25 czerwca do 1 lipca. Koszt 580 zł i 160 EURO – zachęcamy do pielgrzymowania szczegóły całej pielgrzymki na folderze w zakrystii.



  W tym tygodniu odeszli po nagrodę do Pana, życie wieczne, ŚP. Józef Białek i ŚP. Maria Muszak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...





  Niedziela, 20 maja 2018 roku

  2018-05-20

  1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

  2. Dziś prymicje. Uroczysta Msza Św. ks. Szczepana Węglowskiego o godzinie 11.30 - polecajmy go w naszych modlitwach.

  3. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny.

  4. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt – Msza św. jak w święta 7.00, 10.30 i 17.30 połączona z nabożeństwem majowym. Na Kłapówce o 16.30.

  5. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

  6. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Głogowie Małopolskim – Suma o 11.00

  8. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30, a przy kapliczkach wieczorem.

  9. W tym roku z procesją na "Boże Ciało" wyruszymy w stronę Przewrotnego.

 • I stacja przy Remizie Strażackiej,
 • II stacja przy krzyżu, przy poczcie,
 • III stacja przy krzyżu Państwa Golemów
 • IV stacja i zakończenie na Kalwarii.

  10. Dzisiejsza składka przeznaczona na "Katolickie Radio Via".



  W tym tygodniu odeszła po nagrodę do Pana, życie wieczne, ŚP. Joanna Borawiak z Dworzyska. Pogrzeb w poniedziałek o godzinie 13.00. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...





 • Niedziela, 13 maja 2018 roku

  2018-05-12

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

  2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

  3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

  4. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17.30, wieczorem gromadzimy się również przy kapliczkach.

  5. Za tydzień Uroczystość Trójcy św.. O godzinie 11.30 prymicje Ks. dk. Szczepana Węglowskiego, który dziś rozpoczyna rekolekcje przed przyjęciem święceń kapłańskich w sobotę o godzinie 10.00 w naszej katedrze. Polecajmy go przez cały tydzień w naszych modlitwach. Wyjazd na sobotnie święcenia o godzinie 8.30. Jeśli by się ktoś zdecydował może się jeszcze dołączyć. W niedzielę, za tydzień, o godzinie 11.30 Msza św. prymicyjna. Chętni chcący towarzyszyć w drodze do kościoła proszeni są na zbiórkę przy domu o godzinie 10.15. Wyjście o 10.30 przywitanie przy bramie o 11.00 i uroczyste wejście do kościoła i powitanie. Serdecznie zapraszamy.

  6. "Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej serdecznie zaprasza gimnazjalistów wraz z rodzicami w "Dniu Otwartym" - 16 maja br. od godz. 16:00 na spotkanie informacyjne wg planu:

 • 16:15 - zebranie prowadzone przez dyrektora szkoły
 • 16:30 - zwiedzanie szkoły, rozmowy z nauczycielami i uczniami liceum."



  W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadzili na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie nasz parafialny cmentarz ŚP. Jacka Gawła z Widełki. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...





 • Niedziela, 6 maja 2018 roku

  2018-05-06

  1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

  2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W poniedziałek procesja na kalwarię, we wtorek do krzyża misyjnego, w środę do krzyża przy drzwiach kościoła, serdecznie zapraszamy. Na Kłapówce we wtorek o godzienie 18.30 Msza św., procesja do krzyża misyjnego.

  3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Świętą o godzinie 17.30.

  4. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i rocznicę I Komunii Św. dzieci klas 4. Dziś, po Mszy Św. o godzinie 16.00 spotkanie rodziców tych dzieci. A od jutra obowiązkowe próby przy kościele o godzinie 16.30. Porządek Mszy św. w najbliższą niedzielę: Widełka: o godzinie 8.00 - Rocznica; godzina 10.30 - Suma; po południu o godzinie 16.00. Kłapówka: wyjątkowo o godzinie 6.45.

  5. W środę wyjazd dzieci I-komunijnych do Łagiewnik, Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Wyjazd o godzinie 6.30 z pod kościoła; powrót po godzinie 17.00. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc. Można się jeszcze zapisać.

  6. W maju codziennie gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godzinie 17.30, wieczorem spotykamy się rówinież przy kapliczkach.

  7. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu, które odbędą się 12 maja o godz. 10.00 w Boguchwale oraz kandydatów do święceń prezbiteratu, które będą miały miejsce w katedrze, w sobotę 19 maja o godz. 10.00. Wśród nich nasz diakon Szczepan.

  8. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w środę po nowennie, KSM-u w piątek o godzinie 19.00 a DSM w sobotę o godzinie 10.00.



  W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadzili na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie nasz parafialny cmentarz ŚP. Stefanię Samojedny z Widełki oraz Marię Szczepankiewicz z Kłapówki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...





  Niedziela, 29 kwietnia 2018 roku

  2018-04-28

  1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

  2. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii o godzinie 11.00. Osiemnaście dzieci klasy 3, przyjmie po raz pierwszy do swojego serca Jezusa w pełni uczestnicząc we Mszy św. polecajmy ich w naszych modlitwach.

  3. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

  4. Dzisiaj także, przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

  5. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17.30 w niedzielę o 16.00. na Kłapówce o 18.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

  6. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

  7. W czwartek 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 7.00, 9.00 i uroczysta Suma o godzinie 11.00. Po południu o godzinie 14.30 na Kłapówce i o 16.00 w Widełce.

  8. Próba sypania kwiatów przed odpustem we wtorek i środę o godzinie 17.00. Dzieci "komunijne" z jednego koszyka, młodsi ze swoich koszyczków.

  9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwszą sobota miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Marii za grzechy świata. W tych dniach Msze św. rano o godzinie 7.00 i popołudniu o 17.30 na Kłapówce w piątek o 18.30.

  10. Spowiedź na odpust i pierwszy piątek codziennie przed Mszą św., zachęcamy

  11. W piątek starajmy się także umożliwić naszym chorym w domach przyjęcie Komunii św. wynagradzającej – odwiedzę ich po rannej Mszy św.

  12. Dnia 4 maja obchodzimy święto św. Floriana (ok. 250-304). To rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników. Zapraszamy Strażaków i ich rodziny na Mszę św.

  13. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu, które odbędą się 12 maja o godz. 10.00 w Boguchwale oraz kandydatów do święceń prezbiteratu, które będą miały miejsce w katedrze, w sobotę 19 maja, o godz. 10.00.

  14. Spotkanie klas przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godzinie 16.30, klasa 7, po Mszy św. klasa 2 gimnazjum. Obie klasy uczestniczą we Mszy św.

  15. Na przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 obowiązkowe spotkanie rodziców dzieci rocznicowych (4 klasy)





  Niedziela, 22 kwietnia 2018 roku

  2018-04-21

  1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

  2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. Pamiętając również o przygotowujących się do kapłaństwa kleryków naszego seminarium szczególnie za dk. Szczepana, który przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich.

  3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte każdego dnia o godz. 18.00.

  4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje z procesją do krzyża misyjnego.

  5. Trwają spotkania dzieci klasy 3, które przyjmą po raz pierwszy Komunię św.. Spotkanie rodziców dziś po Mszy św. o 16.00.

  6. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii na przyszłą niedzielę o godzinie 11.00. Osiemnaścioro dzieci klasy 3 przyjmie po raz pierwszy do swojego serca Chrystusa w pełni uczestnicząc we Mszy św.. Oolecajmy ich w naszych modlitwach.

  7. Spowiedź dzieci Pierwszokomunijnych, ich rodziców, dziadków i bliskich, a zarazem spowiedź przed odpustem w sobotę o godzinie 16.00.

  8. Składka z niedzieli przeznaczona na spłatę ogrzewania w tym roku wyniosła 3850 zł i 11 kopert na prace przy kościele w tym 4 z Kłapówki. Bóg zapłać.

  9. W środę po Mszy Św. obowiązkowa zbiórka ministrantów a w piątek o 19.00 obowiązkowe spotkanie KSM-u.





  Niedziela, 15 kwietnia 2018 roku

  2018-04-15

  1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

  2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, , które pomoże nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

  3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne, i polecać przygotowujących się do kapłaństwa.

  4. Trwają spotkania dzieci klasy 3, które przyjmą po raz pierwszy Komunię św. (najbliższe spotkanie w środę o godzinie 16.30). Spotkanie Rodziców klasy 3, na przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00.

  5. Składka z niedzieli przeznaczona na spłatę ogrzewania w tym roku. Liczę na zrozumienie i już dziś bardzo dziękuję. Bóg zapłać.

  6. Wczoraj grupa 23 gimnazjalistów przyjęła z rąk ks. Bp. Kazimierza Górnego Sakrament Bierzmowania. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Dziękuje im za dar jaki złożyli, a jest nim patena komunijna i naczynko na oleje.





  Niedziela, 8 kwietnia 2018 roku

  2018-04-07

  1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną .. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary na ,,Caritas „naszej diecezji. Na Sumę dzieci i młodzież szkolna przyniesie skarbonki CARITASU jako dar dla potrzebujących a owoc umartwienia w Wielkim Poście. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu. po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata zachęcamy do odmówienia KORONKI DO Miłosierdzia Bożego w domu w gronie rodzinnym o godzinie 15.00 w godzinie Miłosierdzia.

  3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 18.00 w Widełce i o 17.00 na Kłapówce. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje można zabrać już dzisiaj by przynieść ją na jutro.

  4. W poniedziałek, 9 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

  5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

  6. Trwa nowenna 3 klasy gimnazjalnej przed bierzmowaniem, które odbędzie się w Głogowie Młp. w kościele Farnym w najbliższą sobotę 14. kwietnia o godzinie 10.00.

  7. Trwają spotkania dzieci klasy 3, które przyjmą po raz pierwszy Komunię Św. (najbliższe w środę o godzinie 16.00)



  W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadzili na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie nasz parafialny cmentarz ŚP. Marię Pacyna. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...





  Niedziela Wielkanocna, 1 kwietnia 2018 roku

  2018-04-01

  1. Msze Święte dzisiaj i jutro według porządku świątecznego 7.30 i 10.30 nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00 na Kłapówce o 9.00.

  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny, jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

  3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  4. Jutro przypada 13. rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła.

  5. We wtorek o 16.00 spotkanie dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii Św.

  6. Spotkanie klas przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godzinie 17.00 – klasa 7 Szkoły Podstawowej po Mszy św. klasa 2 Gimnazjum, obie klasy uczestniczą we Mszy św.

  7. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Msza św. w pierwszy piątek i sobotę o godzinie 7 i 18.00 na Kłapówce w pierwszy piątek o 17.00.

  8. W pierwszy piątek odwiedzę chorych.

  9. W następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata zachęcamy do odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego w domu w gronie rodzinnym o godzinie 15.00. Na Sumę dzieci i młodzież szkolna przyniesie skarbonki CARITASU jako dar dla potrzebujących.

  10. Zmiana tajemnic w tym miesiącu na przyszłą niedzielę – niedzielę miłosierdzia po Sumie.





  Niedziela, 25 marca 2018 roku

  2018-03-25

  1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.

  2. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali o godzinie 15.00. W ramach kazania nasza kapela "Widelanie", wprowadzając nasz w Wielki Tydzień będzie śpiewać piękne pieśni Wielkopostne: "Dziękuję im już dzisiaj za tą piękną inicjatywę zanim udadzą się na występ do Kolbuszowej pragną przedstawić ten wiekopostny repertuar również naszej wspólnocie.

  3. Również na Mszy Św., młodzież klasy 3 gimnazjum, która 14 kwietnia przyjmie sakrament bierzmowania, otrzyma krzyże z rąk rodziców.

  4. W Wielki Czwartek w naszej katedrze biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 9.30 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.

  5. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godziny 22.00.

  6. W Wielki Piątek, w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godzinie 17.30 zapraszamy na drogę krzyżową, a potem będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim. Porządek adoracji w czasie Triduum w gablocie. Czuwania do godziny 22.00, przewodniczą mu Róże Różańcowe a dołączą przedstawiciele poszczególnych numerów domów i poszczególne klasy. Nie pozwólmy by Pan Jezus pozostał sam. Młodzieżowa droga krzyżowa o godzinie 21.00

  7. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 10.00 i 12.00 w Widełce a o 10.30 na Kłapówce.

  8. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godzinie 18.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Liturgię zakończy niedzielny poranek o godzinie 6.00, radosną procesją rezurekcyjną. Adoracja w sobotę do godziny 22.00.

  9. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadź dla tych którzy jeszcze się nie wyspowiadali codziennie przed Mszą św.

  10. Msza św. codziennie o godzinie 18.00 za wyjątkiem jutrzejszego dnia bo tylko rano o godzinie 7.00, ze względu na spowiedź w dekanacie.

  11. W Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. południowej o godzinie 16.00.

  12. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.



  W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadzili na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie nasz parafialny cmentarz ŚP. Henryka Selwę. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...





  Niedziela, 18 marca 2018 roku

  2018-03-18

  1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

  2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 17.00. na Kłapówce o 16.00

  3. W środę rozpoczynamy czas ćwiczeń rekolekcyjnych. Porządek w załączniku ze strony głównej.

  4. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne.

  5. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godzinie 10.30 zgromadzimy się pod chórem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

  6. Zapraszam również na przyszłą niedzielę na Gorzkie Żale do Widełki w ramach kazania nasza kapela "Widelanie" wprowadzając nasz w Wielki tydzień będzie śpiewać piękne pieśni Wielkopostne. Dziękuję im już dzisiaj za tą piękną inicjatywę zanim udadzą się na występ do Kolbuszowej pragną przedstawić ten wiekopostny repertuar również naszej wspólnocie.

  7. Również na Mszy wieczornej młodzież klasy 3 Gim., która 14 kwietnia przyjmie Sakrament bierzmowania, przyjmie krzyże z rąk rodziców. Zapraszamy obojga rodziców.

  8. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Uroczystości w naszej Rzeszowskiej Katedrze pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza rozpoczną się o godzinie 11.15.

  9. W zakrystii będzie można nabyć baranki Caritas na stół wielkanocny, złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

  10. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania: klasy 3 i 2 gimnazjum oraz klasa 7 podstawówki, obowiązkowo uczestniczą w czwartek i piątek w nauce dla młodzieży.

  11. W szkole tradycyjnie w Wielki Piątek organizowana jest Droga Krzyżowa w Bieszczady koszt autokaru 40 zł zapisy u Pana Dyrektora, Mirosława Karkuta.





  Niedziela, 11 marca 2018 roku

  2018-03-11

  1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

  2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i 19.00, (Kłapówka czwartek 15.45)a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00 i 13.00 na Kłapówce).

  3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

  4. W związku że zbliżają się rekolekcje i czas spowiedzi wielkanocnych chorych ze szkolnym kołem Caritas odwiedzę w najbliższą sobotę. Proszę zgłosić chorych nie praktykujących pierwszych piątków na spowiedź świąteczną.

  5. Dziś jeszcze młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne a w zakrystii będzie można nabyć baranki Caritas na stół wielkanocny, złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

  6. Spotkanie klas przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godzinie 16.00 – klasa 7 po Mszy św. - klasa 2, obie klasy uczestniczą we Mszy św.

  7. Msze św. o codziennie o godzinie 17.00.

  8. W środę po nowennie obowiązkowa zbiórka ministrantów.

  9. W szkole tradycyjnie w Wielki Piątek organizowana jest Droga Krzyżowa w Bieszczady koszt autokaru 40 zł zapisy u Pana Dyrektora szkoły w Widełce.

  10. Do czwartku (15.03) Pan Sołtys będzie zbierał cmentarne i podatek.

  11. Przepraszam, ale jeszcze w tym tygodniu nie będzie czynna kancelaria sprawy pilne proszę załatwiać w zakrystii po Mszy św.

  12. W piątek o godzinie 15.00 egzamin klasy 3 gim. przeprowadzi Ks. Dziekan z Głogowa Młp.



  W piątek odeszła po nagrodę do Pana ŚP. Helena Dragan oraz ŚP. Władysław Jagodziński. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...





  Niedziela, 4 marca 2018 roku

  2018-03-03

  1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

  2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 16.30 i 19.00 (Kłapówka w czwartek o 15.45. i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00 na Kłapówce o 13.00.

  3. Już w środę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 i do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet (czwartek, 8 marca).

  4. Duszpasterstwo Rodzin zachęca do podejmowania dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w parafiach i wspólnotach naszej Diecezji.

  5. Dziś w niedzielę, 4 marca, przeżywamy imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

  6. Dziś młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne a w zakrystii będzie można nabyć baranki Caritas na stół wielkanocny, złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

  7. Spotkanie klas przygotowujących się do bierzmowania: w sobotę o godzinie 16.00, klasa 7 po Mszy św. klasa 2, obie klasy uczestniczą we Mszy św.

  8. Msze św. o codziennie o godzinie 17.00.

  9. W szkole tradycyjnie w Wielki Piątek organizowana jest Droga Krzyżowa w Bieszczady koszt autokaru 40 zł zapisy u Pana Dyrektora.

  10. Zapisy do Publicznego Przedszkola w Widełce na rok 2018/19 w dniach od 7 marca do 30 marca. Zainteresowanych rodziców prosi się o przybycie i uzupełnienie kart zapisu dziecka.



  W piątek odeszła po nagrodę do Pana ŚP. Maria Bieleń ż. ŚP. Tadeusza. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...





  Niedziela, 25 lutego 2018 roku

  2018-02-26

  1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

  2. W dniu dzisiejszym w II Niedzielę Wielkiego Postu, 25 lutego, przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórki pieniężnej do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

  3. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i o 19.00, a gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00 i o godz. 13.00 na Kłapówce.

  4. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

  5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

  6. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.

  7. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.

  8. W pierwszy piątek i sobotę Msze św. również rano o godz. 7.00.

  9. Spowiedź na pierwszy piątek codziennie przed Mszą Św. Na czwartek zapraszam dzieci i młodzież szkolną.

  10. W piątek odwiedzę chorych.

  11. W niedzielę, 4 marca, przeżywać będziemy imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

  12. Bóg zapłać wszystkim którzy znaleźli czas by wczoraj adorować Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie a Różom różańcowym za przewodnictwo.

  13. Dziś i w następne niedziele młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne a w zakrystii będzie można nabyć baranki Caritas na stół wielkanocny, złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

  14. Spotkanie klas przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godzinie 16.00 klasa 7 Szkoły Podstawowej, po Mszy św. klasa 2 Gimnazjum. Obie klasy uczestniczą we Mszy Św.

  15. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej szczególnie w Wielkim Poście. Otrzymaliśmy podwójną ilość gazety katolickiej "Niedziela" ze sprawozdaniem i zdjęciem ze naszego seminarium naukowego poświęconego 100-leciu Niepodległości, które odbyło się w naszej szkole.

  16. Msze Św. codziennie o godzinie 17.00.





  Niedziela, 18 lutego 2018 roku

  2018-02-18

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

  2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16.30 i 19.00 lub w niedzielę o 9.30, a na gorzkie żale połączone z Mszą św. w niedzielę o godz. 15.00 - Widełka i o godz. 13.00 - Kłapówka.

  3. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 21 - 24 marca, zakończone spowiedzią świętą wielkanocną (sobota).

  4. Odpowiadając na apel Ks. Bp Ordynariusza a szczególnie Ojca Świętego Franciszka, który podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby piątek, 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, pragniemy włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. Zachęćmy wiernych do modlitwy i postu w tym dniu we wskazanych przez Ojca Świętego intencjach.

  5. Tradycyjnie co roku przypada naszej parafii całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. W najbliższą sobotę (24.02) rozpoczniemy ją Mszą św. o godzinie 9.00 zakończymy Mszą św. o godzinie 17.00. Adoracja według numeru domu i poszczególnych klas oraz róż różańcowych, które bardzo proszę o przewodniczenie adoracji. Znajdźmy czas i nie pozwólmy aby Pan Jezus pozostał sam.

  6. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

  7. Od dziś i w następne niedziele młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne a w zakrystii będzie można nabyć baranki Caritas na stół wielkanocny.

  8. Spotkanie klasy 7 Szkoły Podstawowej i 2 Gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godzinie 15.30. Obie klasy przychodzą na adorację i zostają na Mszę Św.

  9. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 14.30

  10. Msze Św. codziennie o godzinie 17.00, za wyjątkiem poniedziałku i wtorku, które odprawione będą rano o godzinie 7.00.



  W związku ze znaczącym wzrostem w styczniu liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych na terenie województwa podkarpackiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prosi Księży o przypomnienie wiernym podstawowych zasad, których przestrzeganie jest niezbędne, aby uchronić siebie i innych przed zdarzeniami drogowymi:
 • Pieszy zobowiązany jest korzystać z chodnika, a jeśli go nie ma, z jezdni pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustąpienia miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Zobowiązany jest iść lewą stroną drogi. To zapewni lepszą widoczność i bezpieczeństwo.
 • Pieszy zobowiązany jest korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej (zielone światło).
 • Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem jest dozwolone, gdy odległość od przejścia wynosi ponad 100 m i nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa. Przed przejściem należy popatrzeć w lewo, prawo, a potem jeszcze raz w lewo i prawo. Jeśli nic nie nadjeżdża można przechodzić.
 • Należy dbać o swoje i innych bezpieczeństwo używając po zmierzchu elementów odblaskowych widocznych dla innych uczestników ruchu.





 • Niedziela, 11 lutego 2018 roku

  2018-02-11

  1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

  2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

  3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Tegoroczne modlitwy w intencji trzeźwości Polaków odbędą się w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwy będą nawiązywać m.in. do słów św. Jana Pawła II, który powiedział: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”.

  4. W środę (14 lutego br.) przypada Popielec i rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, post i jałmużnę do Świat Paschalnych. Zachęćmy wiernych do udziału w nabożeństwach wielkopostnych i rekolekcjach. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00 na Kłapówce o 16.00.Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

  5. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

  6. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i 19.00 dla młodzieży w niedzielę o 9.30 dla prowadzona przez Radę Parafialną i strażaków o 9.30 dla niemogących być na tygodniu. Na Kłapówce w czwartek o 15.45, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00 i Msza św. na Kłapówce tradycyjnie w Wielkim Poście o 13.00. a potem Msza św. Nie będzie MSZY o 9.00.

  7. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

  8. W sobotę o godzinie 13.30 - egzamin 3 klas gimnazjalnych (uczniowie przynoszą indeksy uzupełnione i ze zdjęciem)

  9. Dziś w niedzielę po Mszy Św. o 7.30 spotkanie rodziców klasy 7 szkoły podstawowej i klasy 2 gimnazjum, rozpoczynające przygotowanie do bierzmowania w przyszłym roku. Natomiast po Mszy Św. o godzinie 16.00, spotkanie rodziców dzieci klasy 3 przygotowujących się do I Komunii Św.

  10. Spotkanie klas przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godzinie 16.00 – Klasa 7 szkoły podstawowej po Mszy św. klasa 2 gimnazjum, obie klasy uczestniczą we Mszy św.

  11. Ze względu na remonty na plebani, kancelaria w tym tygodniu nieczynna.

  12. Msze Św. o codziennie o godzinie 17.00.





  Niedziela, 4 lutego 2018 roku

  2018-02-04

  1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

  2. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.

  3. W niedzielę, 11 lutego będziemy przeżywać XXVI Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Transmisja przez Radio Via i Radio Rzeszów. Na uroczystą Mszę Świętą (sumę)zapraszamy również na chorych z naszej parafii gdzie będziemy się za nich modlić błogosławiąc Najświętszym Sakramentem i udzielimy sakramentu chorych. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

  4. Pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności” w dniach 11-17 lutego obchodzony będzie 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

  5. W sobotę o 9.00 egzamin 3 klas gimnazjalnych. (uczniowie przynoszą indeksy uzupełnione ze zdjęciem)

  6. Na przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 7.30 spotkanie rodziców klasy 7 szkoły podstawowej i 2 gimnazjum rozpoczynające przygotowanie do bierzmowania w przyszłym roku. Natomiast po Mszy o 16.00 spotkanie rodziców dzieci klasy 3 szkoły podstaowowej przygotowujących się do I Komunii Św.

  7. Prośba Ks. Biskupa i Dyrektora Caritas w naszej diecezji:

  Wyrażam wielką wdzięczność za wspieranie działalności Caritas. W trosce o dalsze zapewnienie środków finansowych na leczenie chorych, niepełnosprawnych oraz na pomoc w sytuacjach losowych w naszej diecezji, uprzejmie proszę o przekazanie Parafianom informacji, będącej zarazem zachętą do deklaracji 1 % podatku na Caritas Bliźni w Potrzebie: KRS 0000251723.

  8. Msze Św. o codziennie o godzinie 16.30.



  W tym tygodniu pożegnaliśmy ŚP. Marię Orzech. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...





  Niedziela, 28 stycznia 2018 roku

  2018-01-27

  1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

  2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

  3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Msza Święta o godz. 16.30 będziemy modlić się za przygotowujących się do kapłaństwa oraz prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.

  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 16.00. Dzieci i młodzież na feriach zapraszam na czwartek.

  5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 10.30 i 17.00. na Kłapówce o 15.30 wcześniej spowiedź od 15.00 Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

  6. Tego samego dnia z ustanowienia Św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. W modlitwie polecamy szczególnie nasze siostry Michalitki. Składka na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2018 r. w katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Do udziału w uroczystości zapraszeni księża, ojcowie i braca zakonni, siostry zakonne, wdowy i dziewice konsekrowane oraz wierni świeckich. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, a o godz. 11.00 Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych.

  7. Ze względu na święto, chorych w pierwszy piątek, odwiedzę w następującym porządku: od godziny 8.00 - Małą Widełkę i Dworzysko a Dużą Widełkę od godziny 13.00.

  8. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 7.00 i 16.30. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

  9. W ubiegłą niedzielę zbiórka do puszek dla rodziny Oko wyniosła 4200 zł. Pieniądze przekazano rodzinie przez Ks. Proboszcza a rodzina telefonicznie podziękowała i prosiła aby wszystkim ofiarodawcom serdecznie podziękować.

  10. Msze Św. o codziennie o godzinie 16.30.



  W tym tygodniu patronuje nam:
 • 31.I – Św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich


 • W tym tygodniu pożegnaliśmy ŚP. Rozalię Selwa. Polecajmy ją w naszych modlitwach...





  Niedziela, 21 stycznia 2018 roku

  2018-01-22

  1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

  2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

  3. W niedzielę, 28 stycznia przeżywać będziemy 65. Światowy Dzień Trędowatych. Prosimy o modlitwę za misjonarzy pracujących wśród trędowatych.

  4. We wtorek – 23 stycznia o godzinie 17.00 w naszej szkole Inauguracja Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Serdeczne zaproszenie Dyrekcji Grona Nauczycielskiego a przede wszystkim uczniów II klasy gimnazjalnej organizatorów tej uroczystości.

  5. Dziś w czasie sumy i po niej wystąpi z kolędowym koncertem charytatywnym chór szkoły muzycznej z Kolbuszowej . Ofiary do puszek przeznaczone będą na pomoc Rodzinie ,,Oko” która tragicznie straciła OJCA i dom w pożarze domu w Weryni. Kto by teraz chciał spełnić uczynek miłosierdzia i wspomóc tę rodzinę, uczynić gest miłosierdzia może złożyć ofiarę do puszek po mszy św.

  6. W środę po Mszy św. o 17.00 zebranie Rady Parafialnej.

  7. Msze św. codziennie o godzinie 16.30.

  8. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w środę po nowennie.





  Niedziela, 14 stycznia 2018 roku

  2018-01-13

  1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

  2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.

  3. W piątek, 19 stycznia w Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji, w Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. W tym dniu, ze względu na uroczystość nie obowiązuje w naszej diecezji post od pokarmów mięsnych.

  4. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W dniach 18-25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie zostanie odprawiona w sobotę, 23 stycznia o godz. 18.30 uroczysta Msza św. o jedność chrześcijan. Przeżywamy także: 17 stycznia - dzień judaizmu, a 26 stycznia - dzień islamu.

  5. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętych.

  6. 21 stycznia (na przyszłą niedzielę) w czasie Sumy i po niej wystąpi z kolędowym koncertem charytatywnym chór szkoły muzycznej z Kolbuszowej. Ofiary do puszek przeznaczone będą na pomoc Rodzinie "Oko", która tragicznie straciła ojca i dom w pożarze domu w Weryni.

  7. Od jutra Msze Św. o godzinie 16.30.

  8. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską - podsumowanie w najbliższą niedzielę.





  Niedziela, 7 stycznia 2018 roku

  2018-01-07

  1. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

  2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

  3. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

  4. Dziś w niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godzinie 20.00 w TVP2 transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Dochód trafi na konto Caritas Polska.

  5. Porządek kolędy:

  KS. PROBOSZCZ:

 • Poniedziałek od godz. 13.30 - Mała Widełka od Pani Tarnowskiej w stronę kościoła
 • Wtorek od godz. 10.30, ciąg dalszy w stronę kościoła i domu wokół niego
 • Środa - Duża Widełka od godz. 10.30, ciąg dalszy od Pani Dudy w stronę wiaduktu
 • Czwartek - Duża Widełka od godz. 8.30, ciąg dalszy w stronę wiaduktu
 • Piątek - ciąg dalszy w stronę kościoła
 • KS. KATECHETA:

 • Poniedziałek - od godz. 15.00 od głównej drogi w stronę ośrodka zdrowia
 • Wtorek - od godz. 13.00 Podgórze

 • Jeśli nie udało by się nam ukończyć w piątek to zakończymy w sobotę od godz. 9.00



  Ze względu na wizytę duszpasterską Msza Św. tylko rano o godz. 7.00.



  NOWY ROK, 1 stycznia 2018 roku

  2018-01-01

  1. Rozpoczęliśmy pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi nowy rok Pański 2018. Prosimy o Boże błogosławieństwo na każdy dzień i życzymy sobie wzajemnie, abyśmy w nadchodzącym roku w zdrowiu, pokoju i radości wzrastali w Bożej łasce i wzajemnie sobie pomagając, dzielili się darem miłości.

  2. Świadomi okrucieństwa, jakie niesie każda wojna, modlimy się dzisiaj z całym Kościołem pod przewodnictwem Ojca Świętego o dar pokoju na świecie.

  3. Przypominamy, że w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzę chorych.

  4. W sobotę, w święto Trzech Króli, czyli w uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy pobłogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych mieszkań. Niech to oznaczenie drzwi będzie wyznaniem wiary w Jezusa naszego Zbawiciela.

  5. Porządek kolędy:

  KS. PROBOSZCZ:

 • Wtorek - Majdan od godz. 10.30
 • Środa - Mała Widełka od godz. 15.00, ciąg dalszy od Pani Teresy Wacht w stronę kościoła
 • Czwartek - Duża Widełka od godz. 8.30, ciąg dalszy od Pani Wojdyło do godz. 20.00

  KS. KATECHETA:

 • Wtorek - od godz. 13.00 od mostu w stronę kościoła, do Pana Rzepki
 • Środa - Dworzysko i Liszcze od godz. 8.30, do Państwa Borawiaków



  W ubiegłym tygodniu zmarła nagle ŚP. Emilia Płoch, pogrzeb w środę o godzinie 13.00, różaniec we wtorek o godzinie 16.00. Polecajmy ją w naszych modlitwach...



  Na progu Nowego Roku Pańskiego 2018,

  życzymy Wam Drodzy Parafianie i przybyłym Gościom

  pokoju ducha, zdrowia i przyjaźni z Bogiem,

  by Miłosierny Bóg był z Wami w każdej chwili życia,

  by Wam błogosławił i strzegł od wszelkiego złego

  a Matka Najświętsza otaczała opieką

  by sprawy doczesne były podporządkowane sprawom wiecznym.

  Niech nowy, dany nam czas, będzie wypełniony ludzką dobrocią

  i serdecznością przenikniętą obecnością Bożej Opatrzności.

  Wszystkim - Szczęść Boże!



 • Kancelaria
  Kancelaria Parafialna czynna jest codziennie po Mszy Św. wieczornej za wyjątkiem, niedziel, świąt i Pierwszych Piątków miesiąca.
  W sprawach małżeńskich proszę zgłaszać się w środy.  
   
   
  Wezwanie do chorego
  oraz sprawy pogrzebu
  o każdej porze.
  Reklama

   

   

   

   

  www.parafia.widelka.pl