Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Widełce
Nawigacja Galeria Szybki kontakt

Parafia rzymskokatolicka
Matki Bożej Królwej Polski

Widełka 175
36-145 Widełka

tel. (17) 2274 311

e-mail

Licznik statystyk
Reklama

Ogłoszenia parafialne

SYLWESTER, 31 grudnia 2017 roku

2017-12-31

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa po sumie ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy przed południem chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. 7.30,10.30,16.00 Widełka i 9.00 Kłapówka.

4. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 16.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w piątek o 7.00 i o 16.00.Okazja do spowiedzi dla niebędących w stanie łaski uświęcającej codziennie przed Mszą św. pół godziny.

7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. 7.30,10.30,16.00 Widełka i 9.00 Kłapówka.

8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadzili na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie, nasz parafialny cmentarz: ŚP. Eleonorę Młynarczyk. Polecajmy ją w naszych modlitwach...ŚW. SZCZEPANA, 26 grudnia 2017 roku

2017-12-26

1. „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły...” – śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, parafii, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca jeszcze raz życzymy wszystkim bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.

2. Dziś św. Szczepana. Święty Szczepan jest prawdziwym świadkiem naszego Zbawiciela. Nie można zrozumieć jego heroicznej postawy bez wiary w Syna Bożego, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia.

3. Dziś składka w naszej diecezji przeznaczona na Instytut Teologiczno- Pastoralny w Rzeszowie.

4. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską kolęda. Dlatego Msze św. od środy do soboty tylko rano o 7.00.

5. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dawania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Na kolędę należy przygotować: stół - nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, wodę święconą, Pismo Święte i uzupełnione ćwiczenia i zeszyty szkolne z religii oraz indeksy - młodzież szkół gimnazjalnych i średnich.

6. Porządek kolędy:

KS. PROBOSZCZ:

 • Środa - Mała Widełka od godz. 8.30 od Państwa Bajków w stronę Przewrotnego potem górą do Pani Cudo
 • Czwartek - Mała Widełka ciąg dalszy od Pani Grabowskiej do Państwa Bujaków
 • Piątek - Mała Widełka do Pana Rumaka (Sołtysa)

  KS. KATECHETA:

 • Środa - Mała Widełka od godz. 8.30 od Pana Frącz do Państwa Marków
 • Czwartek - Duża Widełka od godz. 8.30 od Kupna (lewa strona) od Państwa Gniewków do Państwa Bielendów
 • Piątek od godz. 8.30 ciąg dalszy dołem w stronę mostu kolejowego

  Sobota: Kłapówka od godz. 8.30, tradycyjnie jeden ksiądz rozpocznie od strony Widełki od Państwa Buczków, drugi od Kupna od Pani Turczyk

  Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności, ktoś nie będzie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, proszę o zgłoszenie tego w zakrystii aby wspólnie ustalić inny dogodny termin. • WIGILIA, 24 grudnia 2017 roku

  2017-12-24

  1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

  2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. \

  3. Na Mszę Świętą – Pasterkę – zapraszamy o godz. 24.00 a tradycyjnie na 23 na śpiew kolęd. Składka z Pasterki, jak w ubiegłych latach, jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej sytuacji.

  4. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

  5. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych – o 7.30 i 10.30. Kłapówka godzina 9.00. Nie będzie mszy popołudniowej o 16.00.

  6. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny a zarazem zakończenie roku kalendarzowego, podczas Mszy św. Przedpołudniem godz. 7.30, 10.30 (przy wystawionym sakramentem odśpiewamy uroczyste tedeuum za które możemy zyskać odpust zupełny.) na Kłapówce o 9.00. będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. Nie będzie w niedzielę (sylwestra) Mszy św. o 16.00.

  7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
 • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie. Imieniny Ks. Bp Ordynariusza Jana Wątroby polecajmy go w tym tygodniu w naszych modlitwach.
 • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

  8. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską kolędę. Szczegóły podamy we wtorek. Dlatego Msze św. od środy do soboty tylko rano o 7.00.

  9. W ubiegłą, 3. niedzielę miesiąca, składkę w kopertach na pracę przy w kościele złożyło 41 rodzin z Widełki i jedna z Kłapówki. BÓG ZAPŁAĆ!

  10. Zachęcamy w czasie świąt do czytelnictwa prasy katolicką. Otrzymaliśmy podwójną ilość "Niedzieli" z płytą kolędową, w cenie 10 zł, "Echa Widełki" w cenie 3 złotych oraz darmową gazetkę seminaryjną "Znak łaski".  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Bujak Małgorzata, Bujak Ewa, Gniewek Janina, Rumak Teresa, Muszak Zofia, Samojedny Janina.  W tym tygodniu po nagrodę do Pana odszedł: ŚP. Jan Muszak. Polecajmy go w naszych modlitwach... • NIEDZIELA, 17 grudnia 2017 roku

  2017-12-16

  1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

  2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

  3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. W czwartek o godzinie 8.15.

  4. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane przed południem o godz. 7.00, 10.30 suma w Widełce na Kłapówce o 9.00 nie będzie Mszy św. o 16.00. Już dziś ogłaszamy że nie będzie Mszy św. popołudniowej w święta.

  5. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi adwentowa w naszej parafii w czwartek od godziny 9.00 do 12.00 (z przerwą o 10.30) popołudniu od 15.30 do 17.30 (z przerwą o 16.30) Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, czy na przyszłą niedzielę. Niech Chrystus narodzi się w każdym sercu. W Kłapówce Msza o 15.30 a potem spowiedź .

  6. W sobotę od 8.00 ze szkolnym kołem ,,Caritas” odwiedzimy chorych. Proszę zgłosić chorych nie praktykujących I piątków.

  7. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

  8. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24.00 a tradycyjnie na 23 na śpiew kolęd. Składka z Pasterki, jak w ubiegłych latach, jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej sytuacji.

  9. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny i świece Caritas. Jak również ministranci będą rozprowadzać jednokartkowe kalendarze parafialnych ze zdjęciami z najważniejszych wydarzeń kończącego się roku i zaznaczonymi ważnymi wydarzeniami najbliższego roku 2018.

  10. W dzisiejszą niedzielę, 3. miesiąca, składka w kopertach na pracę w kościele.

  11. Do środy jeszcze tradycyjnie w naszych sklepach trwa akcja "Podziel się z potrzebującymi". Do wystawionych w sklepach koszy składamy zakupione produkty które rozdzielimy dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim dobrego serca.

  12. Telewizja Polska przesyła plakat z informacją o świątecznych programach religijnych w TVP 1. Plakat zawieszony w gablocie i zachęcenie do oglądania programów religijnych w okresie świątecznym.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Bujak Maria, Gniewek Teresa, Przybyło Helena, Jamróz Agnieszka, Jamróz Katarzyna, Dziubek Jan, Chruściel Teresa, Lejowska Bernadetta, Grabowska Anna  Wczoraj po nagrodę do Pan odeszła: ŚP. Maria Szalony, pogrzeb jutro o godzinie 14.00. Polecajmy ją w naszych modlitwach...  NIEDZIELA, 10 grudnia 2017 roku

  2017-12-10

  1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

  2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 16.00. Jeszcze raz zachęcamy, i zapraszamy aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

  3. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

  4. W tym tygodniu patronują nam::

 • 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
 • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

  5. W dalszym ciągu młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne.

  6. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny i świece Caritas

  7. Chciałem ogłosić że Ks. Mariusz proboszcz Parafii św. Jana Pawła II i budowniczego kościoła poinformował nas, że zebrał kwotę 3750 złotych i jeszcze raz serdecznie dziękuje. Bóg zapłać.

  8. W następną niedzielę, 3. miesiąca składka w kopertach na pracę w kościele.

  9. Czuwajmy módlcie się, prostujcie swoje ścieżki do Pana. Pozwólcie Chrystusowi narodzić się nie tylko w historii tradycji czy tutaj w kościele ale przede wszystkim w twoim sercu i twojej rodzinie. Spowiedź adwentowa w czwartek 21 grudnia. Tak zaplanujcie czas aby nikogo nie zabrakło.

  10. Od jutra tradycyjnie w naszych sklepach rozpoczynamy akcję "Podziel się z potrzebującymi". Do wystawionych w sklepach koszy składamy zakupione produkty, które rozdzielimy dla najbardziej potrzebujących. Pamiętajmy przed Bogiem liczą się te dobra, które żeśmy Nagromadzili ale te którymi podzieliliśmy się z potrzebującymi.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Zabłocka Katarzyna, Pruchnik Grażyna, Bernacka Lucyna, Bernacka Maria, Pruchnik Maria, Pruchnik Dorota, Ewa Kret, Kasprzyk Celina, Orzech Zofia • NIEDZIELA, 3 grudnia 2017 roku

  2017-12-03

  1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział. Pamiętajmy w tym okresie o trzeźwości. Księża biskupi zapraszają na I Diecezjalny kongres trzeźwości w sobotę 9 .XII.w seminarium.

  2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

  3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 16.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Dzieci niech przynoszą lampiony i niech uczestniczą w procesji na wejście.

  4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16.00

  5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu. Mikołaj do nas przybędzie już we wtorek po Mszy św. o 16.00 zapraszamy wszystkie grzeczne dzieci. W tym dniu będzie nocował na plebani a w środę pójdzie rano do szkoły .Proszę gimnazjalistów o przygotowanie na kalwarii lądowiska.

  6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 7.00, 10.30 i 17.00 Widełka a o godzinie 16.00 Kłapówka. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. Na Mszy św. 17.00 przyjęcie nowych kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej na którą to uroczystość zapraszamy rodziców.

  7. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  8. Tradycyjnie od dzisiejszej niedzieli młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne i kalendarze.

  9. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny (za które ofiara to posług naszym organistom) jak również można nabyć świecę Caritasu na wigilijny stuł która potem po wigilii niech zapłonie na grobie naszych bliskich. ( też zachęcał bym wcześniej nabyć bo gdy potem zabraknie to łatwiej będzie dowieść nie na ostatnią chwilę)

  10. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie Ks. Mariusz - proboszcz Parafii św. Jana Pawła II i budowniczego kościoła który przez cały dzień będzie głosił kazania i opowiadał o powstającym kościele . Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ten kościół.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Płoch Magdalena, Krystyna Madej, Rumak Krystyna, Zuber Jadwiga, Wacht Teresa, Ciołek Jerzy, Płoch Krystyna, Gniewek Maria, Buczek Czesława  W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie, nasz parafialny cmentarz: ŚP. Marię Chruściel. Polecajmy ją w naszych modlitwach...  NIEDZIELA, 26 listopada 2017 roku

  2017-11-25

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

  2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W związku ze dziś przypada I rocznicą Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, by przypomnieć sobie na nowo powagę, wielkość i treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających z niego zobowiązań, dziś również odmówienie Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla.

  3. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona podczas świątecznej Mszy Świętej o godz. 16.00, na którą serdecznie zapraszam.

  4. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, w naszym kościele będzie możliwość codziennie pół godziny przed Mszą św. W pierwszy piątek i sobotę Msza św. o 7.00 i 16.00. W czwartek piątek na Kłapówce o 16.45.

  5. W piątek odwiedzę chorych praktykujących pierwsze piątki. W sobotę przed Wigilią będzie jeszcze spowiedź świąteczna.

  6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Od najbliższej niedzieli Msza św. w niedzielę rano o 7.00 a roraty na tygodniu o godziny 16.00. zapraszam dzieci z lampionami.

  7. Tradycyjnie od najbliższej niedzieli młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne i kalendarze.

  8. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny (za które ofiara to ofiara za posług naszym organistom) jak również można nabyć świecę Caritasu na wigilijny stuł a potem po wigilii na groby naszych bliskich. ( też zachęcał bym wcześniej nabyć bo gdy potem zabraknie to łatwiej będzie dowieść nie na ostatnią chwilę)

  9. Zgodnie z dekretem (rozporządzeniem) ks. biskupa który prosi aby nasz dekanat głogowski wspomagał w budowie na nowym osiedlu w Rzeszowie kościoła w parafii św. Jana Pawła II. Na przyszłą niedzielę przybędzie mianowany proboszcz Ks. Mariusz Nowak który przez cały dzień będzie głosił kazania i opowiadał o powstającym kościele . Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ten kościół. Mamy piękną świątynię i otoczenie wokół niej wielu przybyszów nam zazdrości umiejmy się dzielić z innymi tym co posiadamy pomagając innym biednym czy dopiero powstającym parafiom. Jadąc nieraz do Dębowca przejeżdżam obok pięknego Kościoła parafii Jasło Miłosierdzia Bożego którego budowie przed kilkunastu laty żeśmy się przysłużyli.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Płoch Joanna, Grabowska Grażyna, Rumak Maria, Jamróz Maria, Rumak Małgorzata, Rumak Janina, Zuber Stanisława, Kłeczek Bogusława, Kłeczek Anna  NIEDZIELA, 19 listopada 2017 roku

  2017-11-18

  1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać. Dziś w niedzielę, 19 listopada przeżywamy I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Czytamy Orędzie Ojca Świętego Franciszka na ten dzień.

  2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

  3. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie o godz. 16.00 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków. Tym bardziej zachęcam do licznego udziału w tej modlitwie naszej wspólnoty parafialnej, która jednocześnie włącza nas w modlitwę całej wspólnoty Kościoła pielgrzymującego, pragnącej wspomóc naszych braci należących już do Kościoła oczyszczającego się. Oni sami sobie nie mogą już pomóc, za to za naszą modlitewną pamięć mogą odwdzięczyć się swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym.

  4. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. Organizacja ta, powołana przez papieża Piusa XI w roku 1928, zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Zadaniem członków stowarzyszenia jest oddziaływanie na bliskie im środowiska, zwłaszcza związane z miejscem pracy, dokąd nie zawsze mogą dotrzeć kapłani. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona tak wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu.

  5. W związku ze zbliżającą się 1. rocznicą Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, by przypomnieć sobie na nowo powagę, wielkość i treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających z niego zobowiązań, Episkopat Polski zachęca do odmawiania w Uroczystość Chrystusa Króla odmówienie Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i na zakończenie wszystkich Mszy św. co uczynimy to na przyszłą niedzielę.

  6. Dzisiejsza niedziela 3 miesiąca ofiary w kopertach na prace przy kościele.

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.
 • 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.


 • Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Nosal Paweł, Rumak Elżbieta, Jamróz Zofia, Orzech Maria, Fieluba Alina, Rumak Stanisława, Sałata Janina, Adamska Małgorzata  NIEDZIELA, 12 listopada 2017 roku

  2017-11-11

  1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Z tej racji prosimy o zbiórkę ofiary do puszek. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

  2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy przynajmniej w dniu kiedy ogarniemy modlitwą waszych bliskich zmarłych.

  3. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

  4. W sobotę, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki naszej diecezji.

  5. W tym dniu przypada całodniowa adoracji w kaplicy domowej naszych sióstr Michalitek rozpoczniemy ją msza św. a od 9.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i Adoracja na którą tradycyjnie siostry serdecznie zapraszają wszystkich parafian. Zakończenie adoracji o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

  6. Przyszła niedziela 3 miesiąca ofiary w kopertach na prace przy kościele.

  7. W niedzielę, 19 listopada przeżywać będziemy I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Czytać będziemy Orędzie Ojca Świętego Franciszka na ten dzień.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 13.30 bardzo proszę: Pruchnik Maria, Pastuła Anna, Biestek Krystyna, Selwa Joanna, Orzech Wanda, Stąpor Joanna, Baran Andrzej, Grabowski Eugeniusz, Pruchnik Teresa.  NIEDZIELA, 5 listopada 2017 roku

  2017-11-04

  1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych” – communio sanctorum, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie. Communio sanctorum zobowiązuje do wzajemnej miłości żywych i umarłych. Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Pana Boga przed Jego tronem jako Kościół świętych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy Aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

  2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 16.00 modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.

  3. W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

  4. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. W naszym kościele tego dnia Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie będziemy sprawowali o godz. 16.00.

  5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek jako pomoc temu kościołowi.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Mieleszko Danuta, Preneta Beata, Frącz Zofia, Palczewska Zofia, Syniec Grażyna, Pruchnik Maria, Michałek Aniela, Gut Józef, Surowiec Marzena.  NIEDZIELA, 29 października 2017 roku

  2017-10-28

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.

  2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku 7.30, 10.30 i 13.00 z procesją po cmentarzu. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Po procesji poświęcenie nowych nagrobków którę proszę zgłaszać w zakrystii.

  3. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, wypominek, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga.

  4. W czwartek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w godz. 7.00, 8.00 w kaplicy cmentarnej i o 17.00 na Kłapówce o 16.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

  5. Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym ministranci jeszcze dziś będą rozdawać kartki na wypominki na których wypisujemy drukowanymi literami z numerem domu imiona drogich bliskich wam zmarłych które składamy w zakrystii by w wyznaczonym dniu móc uczestniczyć w modlitwie za swoich bliskich zmarłych. Kartki na wypominki można wydrukować na stronie internetowej parafii.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką miłosierdzia, Pośredniczką. W piątek i sobotę Msze św. o 7.00 i o 17.00 na Kłapówce w piątek o 17.45.

  7. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty w tych dniach już od jutra od godz. 16.15., zwłaszcza że z daru odpustu zupełnego możemy skorzystać tylko z czystym sercem, wolnym od grzechów i wszelkich przywiązań.

  8. Przypominam, że w pierwszy piątek miesiąca z sakramentami świętymi udajemy się do chorych.

  9. Zbiórka obowiązkowa ministrantów we wtorek o po Mszy św.

  10. Zapraszam na spotkanie przygotowujące do bierzmowania, III klasę gimnazjalną w sobotę o godzinie 16.00 (obecność obowiązkowa).  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Bernacka Krystyna, Sudoł Beata, Jamróz Małgorzata, Branach Elżbieta, Rumak Celina, Stąpor Ewelina, Jarosz Maria, Jarosz Anna, Tarnowska Janina  W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie, nasz parafialny cmentarz: ŚP. Annę Mytych. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...  NIEDZIELA, 22 października 2017 roku

  2017-10-21

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

  2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się do tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść rysuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii dobrą nowiną. Pamiętamy, że naszym celem jest budowanie przyjaźni z Panem Bogiem i naszymi braćmi. Jako chrześcijanie nie możemy być niekonsekwentni, rozdwojeni. Może właśnie te trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić je na różańcu. Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele codziennie o godz17.00. Poniedziałek- 4 i 5 klasa podstawówki, Wtorek – Caritas Szkolne, środa- 6 klasa, czwartek- 7 podstawówki, Piątek – II gimnazjum sobota – Klasa III gimnazjum. Na przyszłą niedziele na 16.00 Klasa III podstawówkaprzygotowująca się do pierwszej komunii św.

  3. W dzisiejszą niedzielę przypada też 69. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo tego Sługi Bożego prośmy Pana Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

  4. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Panem Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu kościołach w Polsce raz w tygodniu odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia.

  5. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

  6. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym, ministranci będą rozdawać kartki na wypominki na których wypisujemy drukowanymi literami z numerem domu składamy w zakrystii by w wyznaczonym dniu móc uczestniczyć w modlitwie za waszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki można wydrukować na stronie internetowej parafii. Pamiętajmy o uporządkowaniu w tum tygodniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone. Dbanie o miejsce spoczynku naszych zmarłych jest jedynym z uczynków miłosierdzia, gdyż – jak wierzymy – w zmartwychwstaniu będzie uczestniczyć nie tylko nasza dusza, lecz również ciało. Słowa te wypowiadamy za każdym razem, gdy odmawiamy wyznanie wiary. Mówimy wtedy: „wierzę… w ciała zmartwychwstanie”. Niech więc troska o groby naszych bliskich będzie wyrazem właśnie tej wiary.

  7. W sobotę o 16.00 przygotowanie III klasy gimnazjalnej do bierzmowania.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Czachor Danuta, Selwa Renata, Selwa Maria, Siwińska Bogusława, Michałek Maria, Selwa Stefania, Kretowicz Marzena, Drzał Maria  NIEDZIELA, 15 października 2017 roku

  2017-10-15

  1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Dziś po różańcu akademia związana ze św. Janem II naszym wielkim polaku przygotowana przez naszą młodzież szkolną serdecznie zapraszamy.

  2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi i Kościoła.

  3. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.

  4. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

  5. W sobotę, 21 października w katedrze rzeszowskiej odbędzie się dziękczynienie za 25 lat działalności misyjnej diecezji rzeszowskiej. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Górnego o godz. 12.00. W tym dniu przeżywać będziemy także Kongres Misyjny Dzieci. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

  6. Rozpoczynają się zapisy na VII Diecezjalną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach od 03.02.do 10.02.2018 r. Informacje w gablocie. Koszt 900 zł + 580 $.

  7. Przypominamy że w dniu 21 października (sobota ) ,,Dzień SENIORA” zapisy w sklepie Państwa Węgrzynów. Zaprasza Koło Gospodyń z Widełki, dlatego Msza św. w sobotę o godz. 16.00.

  8. W dzisiejszą niedzielę, 15 października odbywa się liczenie wiernych: dominicantes i communicantes. Prosimy powoli wychodzić ze świątyni by ministranci mogli wszystkich policzyć. Bóg zapłać.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Sudoł Teofila, Selwa Krystyna, Maria Selwa, Niezgoda Jan, Niezgoda Helena, Marek Anna, Dragan Helena, Dragan Maria, Buczek Halina, Buczek Maria.  NIEDZIELA, 8 października 2017 roku

  2017-10-08

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.00. Na Kłapówce w określone dni o 17.45.Wszystkich parafian szczególnie dzieci serdecznie zapraszam!

  2. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

  3. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd już dzisiejsza niedziela, 15 października, będzie dorocznym Dniem Papieskim. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości parafian tę specjalną zbiórkę w dzisiejsza niedzielę.

  4. Natomiast na przyszłą niedzielę po różańcu Akademia związana ze św. Janem II naszym wielkim polaku przygotowaną przez naszą młodzież szkolną serdecznie zapraszamy.

  5. Dyrekcja naszej szkoły zaprasza na uroczystość poświęconej patronce naszej szkoły św. Królowej Jadwigi w czwartek o godzinie 17.00. W programie wykład profesora Uniwersytetu Rzeszowskiego, Kazimierza Ożoga oraz koncert Orkiestry Dętej z Domu Kultury w Kolbuszowej.

  6. Natomiast 13 października Memoriał Ks. Józefa Sokołowskiego. Uroczyste rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 8.00 w naszym kościele, serdecznie zapraszamy na tę Mszą św. nie tylko dzieci, młodzież i nauczycieli ale również rodziców babcie i dziadków.

  7. Informuję, że w dniu 21 października (sobota ), "Dzień Seniora" - zapisy w sklepie Państwa Węgrzynów. Zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich z Widełki.

  8. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza 11 października o godz. 19.00 na przedpremierową projekcję filmu „Dwie korony”, opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbe.

  9. W piątek, 13 października br., przeżywać będziemy imieniny Ks. Biskupa Edwarda. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.

  10. Na przyszłą niedzielę liczenie frekwencji wiernych na Mszach św.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Duda Wiesława, Turtoń Stanisława, Turtoń Agnieszka, Kramarz Piotr, Płoch Maria, Ćwik Krystyna, Węgrzyn Agnieszka, Palczewska Elżbieta.  NIEDZIELA, 1 października 2017 roku

  2017-10-01

  1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.00 w niedzielę o 16.00 na Kłapówce w określone dni o 17.45. październikowym nabożeństwie.

  2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

  3. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16.20 w następującym porządku: środa podstawówka w czwartek gimnazjum a piątek starsi , a Msza Święta o godz. 7.00 i 17.00, zaraz po niej pierwszopiątkowe nabożeństwo jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata. Kłapówka w piątek 17.45. wcześniej spowiedź.

  5. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Mszy Świętej o godz. 13.30 połączone z akcja modlitewna: „Różaniec do granic”. Zachęcamy do udziału szczególnie młodzież i róże różańcowe – jest 4 wolne miejsca w 39 osobowym autobusie .Zapisy w tym tygodniu w zakrystii. Wszyscy zapisani proszeni są do środy podać pesel do ubezpieczenia i opłata na autobus 30 zł. Wyjazd w sobotę o 7.00.

  6. Natomiast wszystkich parafian zapraszam do łączności i modlitwy w parafialnym kościele. Jak wspomniałem o 13.30 gromadzimy się na Mszę św. a potem proszę roże różańcowe o odmówienie 3 części różańca . w łączności z pielgrzymami w drodze wokół granic naszego kraju.. Pierwszą część odmówimy o 9.00 na Kłapówce. Serdecznie zapraszam i proszę o prowadzenie różańca przedstawicieli poszczególnych róż różańcowych. Nie ma Mszy o 7.00 i o 17.00.

  7. W pierwszy piątek odwiedzę chorych.

  8. W tym miesiącu na pracę przy kościele złożyło 15 rodzin. Bóg zapłać.

  9. W środę po nowennie spotkanie Rady Parafialnej (18.00)

  10. Dziś jeszcze po Mszach św. zbiórka podpisów aby wesprzeć inicjatywę ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”. Przypominamy, że do ważnego poparcia inicjatywy konieczne jest podanie numeru PESEL a jeśli by się zapomniało można będzie to uczynić na tygodniu. Jeszcze raz zachęcamy dajcie świadectwo waszej wiary i troski o nienarodzone bezbronne życie ludzkie.

  11. W środę po nowennie obowiązkowa zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00 DSM-ki w piątek o godz.19.00 Młodzież KSM-u.

  12. W sobotę o godzinie 13.30 przygotowania do bierzmowania III klasy gimnazjalnej. Połączone z nabożeństwem "Różaniec do granic". (obecność obowiązkowa)

  13. Na przyszłą niedzielę jak słyszeliśmy z listu Dzień Papieski, który będziemy obchodzić w niedzielę, 8 października. Zbiórka do puszek na pomoc w wykształceniu młodzieży z biednych rodzin.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Węglowska Agnieszka, Różańska Stanisława, Mytych Mieczysław, Jaskot Joanna, Krawiec Agnieszka, Bieleń Czesława, Tylutka Bożena, Pięta Stanisława  NIEDZIELA, 24 września 2017 roku

  2017-09-23

  1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze.

  2. Niedziela dzisiejsza jest również dniem modlitw o trzeźwość narodu.

  3. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Tym bardziej zapraszam na świąteczną Mszę Świętą o godz. 18.00. W piątek Odpust w Stykowie św. Michała Archanioła Suma o godzinie 10.30. To święto patronalne sióstr Michalitek.

  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.00 w dni powszednia a o 16,00 w niedzielę połączone z Mszą św. na Kłapówce w określone dni o 17.45. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach szczególnie w gronie rodzinnym. W tym roku, w związku ze stuleciem objawień fatimskich, zachęcamy do tworzenia nowych róż różańcowych.

  5. W sobotę, 7 października 2017 w święto Matki Bożej Różańcowej odbędzie się ogólnopolska akcja modlitewna: „Różaniec do granic”. Zachęcamy do udziału szczególnie młodzież i róże różańcowe .zapisy w tym tygodniu w zakrystii. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl

  6. Dziś po Mszach św. zbiórka podpisów aby wesprzeć inicjatywę ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”. Przypominamy, że do ważnego poparcia inicjatywy konieczne jest podanie numeru PESEL a jeśli by się zapomniało można będzie to uczynić na tygodniu. Jeszcze raz zachęcamy dajcie świadectwo waszej wiary i troski o nienarodzone bezbronne życie ludzkie.

  7. W środę po nowennie obowiązkowa zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00 DSM-ki w piątek o 19.00 Młodzież KSM-u.

  8. W sobotę o godzinie 17.00 przygotowania do bierzmowania III klasy gimnazjalnej (obecność obowiązkowa).  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Zuber Maria, Ozimek Stanisława, Piątek Józef, Foryś Edyta, Fryzeł Anna, Sudoł Stanisława, Jabłońska Stanisława, Duda Edward, Drożdż Małgorzata  W tym tygodniu oszedł po nagrodę do Pana: ŚP. Stanislaw Dziak. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...  NIEDZIELA, 17 września 2017 roku

  2017-09-16

  1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie. Z tej okazji organizowana jest zbiórki do puszek na potrzeby naszego diecezjalnego Katolickiego Radia „VIA”. Wspierajmy to nasze katolickie radio.

  2. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii w poniedziałek W Widełce o 18.00 i o 17.00 na Kłapówce, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

  3. Dziś z racji rozpoczętego roku szkolnego na przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami klas: od 5 podstawówki do 3 gimnazjum po Mszy św. o 7.30, natomiast od zerówki do 4 podstawówki po Mszy św. o 16.00. Serdecznie zapraszamy.

  4. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialne: Caritas, Schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, DSM, i KSM… Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej o godz18.00 będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

  5. W najbliższym czasie do każdej parafii naszej Diecezji dotrą materiały związane ze zbiórką podpisów w ramach inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”. Ks. Bp. gorąco prosi diecezjan o poparcie tej inicjatywy. Zbiórka podpisów w najbliższą niedzielę. Przypominamy, że do ważnego poparcia inicjatywy konieczne jest podanie numeru PESEL a więc zabierzmy z sobą dowody osobiste. A teraz słowo Biskupa Rzeszowskiego popierające tę inicjatywę, które należy odczytać podczas każdej Mszy św.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 15.30 bardzo proszę: Zuber Krystyna, Zuber Wiesława, Gniewek Małgorzata, Węgrzyn Aneta, Węgrzyn Genowefa, Smyrska Maria, Dworak Teresa, Buczek Stanisława.  NIEDZIELA, 10 września 2017 roku

  2017-09-11

  1. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w Mszy Świętej o godz. 18.00 w Widełce i 17.00 na Kłapówce.

  2. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła. Będziemy Ją o to prosić szczególnie podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

  3. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

  4. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.- pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Z racji rozpoczętego roku szkolnego na przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami: Klas od 5 podstawówki do III gimnazjum po Mszy św. o 7.30. natomiast od Zerówka do 4 podstawówki po Mszy św. o 16.00. Serdecznie zapraszamy.

  5. W środę po nowennie obowiązkowa zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00 DSM - ki i kandydatki z IV, V klasy w piątek o 20.00 Młodzież KSM- u. zapraszamy.

  6. W związku z wichurami i nawałnicami, które dotknęły wiele rejonów północnej Polski, powodując ogromne zniszczenia i szkody –w niedzielę (3 września br.) po każdej Mszy św. dokonaliśmy zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym wskutek tej klęski żywiołowej która wyniosła 2050 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary które przesłane zostały na Caritas naszej diecezji a później dla najbardziej poszkodowanym,.

  7. W niedzielę, 17 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu Z tej okazji organizowana jest zbiórki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”. Wspierajmy to nasze katolickie radio.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 15.30 bardzo proszę: Dworak Małgorzata, Wójcik Genowefa, Wójcik Jan, Wójcik Barbara, Wąsik Zofia, Woś Marzena, Zięba Agnieszka, Sitarz Wioletta, Rzucidło Renata  NIEDZIELA, 3 września 2017 roku

  2017-09-02

  1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

  2. Jutro na 9.00 zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

  3. W dniach 10-16 września przeżywać będziemy VII Tydzień Wychowania w Polsce, „Maryja wychowawczynią pokoleń”

  4. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej na sumie o godz. 10.30 i na Kłapówce poświęcimy ziarno do siewu. Pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

  5. W piątek, 8 września, we wszystkich parafiach diecezji dokonamy Aktu Poświęcenia Parafii i Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi, w nawiązaniu do aktu poświęcenia dokonanego przez biskupów polskich 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz do aktu z 8 września 1946 r., na Jasnej Górze, gdy biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Aktu Poświęcenia dokonanie się w każdej parafii i w rodzinach w Uroczystość Narodzenia Matki Bożej, 8 września, na zakończenie każdej Mszy św. (przed obrazem Matki Bożej). Prosimy także by rodziny, dokonały tego aktu o godz. 21.00 w czasie Apelu Jasnogórskiego w domach w duchowej łączności z kapłanami. Akt powierzenia każdej rodziny rozdawać będą ministranci po mszy św.

  6. W środę po nowennie obowiązkowa zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00 DSM - ki i kandydatki z IV, V klasy w piątek o 20.00 Młodzież KSM- u. zapraszamy.

  7. W związku z wichurami i nawałnicami, które dotknęły wiele rejonów północnej Polski, powodując ogromne zniszczenia i szkody – dziś w niedzielę (3 września br.) po każdej Mszy św. zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym wskutek tej klęski żywiołowej.

  8. W poniedziałek, 11 września br., Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zaprasza na spotkanie Rodziny Radia Maryja oraz transmisje: Mszy Świętej w TV Trwam i Radio Maryja oraz Rozmów Niedokończonych.

  9. Chciałem poinformować, że z powodu pracy w szkole muzycznej i innych obowiązków Pan Michał Tęcza zrezygnował z posługi organisty w naszej parafii. Za 5,5 roku ofiarnej posługi chciałem mu serdecznie podziękować Bóg zapłać i myślę, że w razie konieczności z jego posługi i życzliwości będziemy jeszcze korzystać.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 15.00 bardzo proszę: Żmuda Danuta, Wójcik Stanisława, Zuber Maria, Reguła Maria, Zuber Helena, Przybyło Danuta, Przybyło Zofia, Przybyło Bernadeta, Przybyło Beata.  NIEDZIELA, 27 sierpnia 2017 roku

  2017-08-27

  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

  2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali. Rozpoczęcie roku szkolnego w następny poniedziałek o godzinie 9.00 . (4. września)

  3. Nie wyobrażam sobie by odpowiedzialni rodzice nie dopilnowali by dzieci i młodzież rozpoczęli rok szkolny z pojednani z Bogiem. W tym tygodniu spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego i pierwszo piątkowa w następującym porządku codziennie o 17.15 Wtorek klasy IV i V środę VI i VII czwartek Gimnazjum II i III w Piątek Starsi. Po spowiedzi i mszy św. dzieci zgłoszą się po obrazki które wkleją do ćwiczeń .

  4. Katechizmy dzieci i młodzież mogą okupić sobie od starszych klas natomiast ćwiczenia kupimy dla wszystkich i będzie można kupić (Klasa VII może odkupić sobie katechizm od I gimnazjum)

  5. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.

  6. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek i sobotę Msze św. również o 7.00. Na Kłapówce w Pierwszy piątek o 16.30.

  7. W pierwszy piątek odwiedzę chorych.

  8. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej pierwszo piątkowych będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

  9. W niedzielę ubiegłą III miesiąca składka w kopertach na pracę przy kościele złożyło 10 rodzin. Bóg zapłać.

  10. W środę po nowennie obowiązkowa zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy.

  11. W związku z wichurami i nawałnicami, które dotknęły wiele rejonów północnej Polski, powodując ogromne zniszczenia i szkody – w najbliższą niedzielę (3 września br.) po każdej Mszy św. zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym wskutek tej klęski żywiołowej.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Fryc Marzena, Gaweł Agata, Rząsa Mirosława, Pokrywka Joanna, Golema Kazimiera, Golema Bogusława, Budziszewska Stanisława, Brudnicka Elżbieta, Dziak Józefa.  NIEDZIELA, 20 sierpnia 2017 roku

  2017-08-20

  1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

  2. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

  3. W środę, 23 sierpnia, wspomnienie bł. Władysława Findysza, KM. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. w Nowym Żmigrodzie, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Zapraszamy do udziału.

  4. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Tym bardziej że patronuje nam na Kłapówce. Uroczysta suma odpustowa na Kłapówce w sobotę (26.08) o godzinie 10.00. Tradycyjnie na odpust udajemy się w pielgrzymce. Wyjście spot kościoła w Widełce o godzinie 8.45. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież szkolną a naszych strażaków do pilnowania porządku. W Widełce, Msza św. o godz.18.00.

  5. Kłapówka - spowiedź na Kłapówce i potem Msza sw w piątek od 16.30. Proszę o zrobienie porządków w kościele i na zewnątrz i zrobienie wieńca dożynkowego. Odnośnie dekoracji w kościele kwiatami proszę skonsultować się z siostrą Wiktorią – Zakrystianką.

  6. Zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia w Rzeszowie przy katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00, myślę, że weźmiemy udział.

  7. Dziś, 3. niedziela miesiąca składka w kopertach na pracę przy kościele.

  8. W środę po nowennie obowiązkowa zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 15.00 bardzo proszę: Sakowska Stefania, Krztoń Joanna, Przyboś Zofia, Pacyna Małgorzata, Faryniarz Katarzyna, Ożóg Teresa, Jagodzińska Eleonora, Rumak Genowefa  W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: ŚP. Romana Zielińskiego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...  NIEDZIELA, 13 sierpnia 2017 roku

  2017-08-12

  1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.

  2. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych o godz. 7.30,10.30, 16.00 i o 9.00 na Kłapówce. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu. Na Sumie uroczyste dziękczynienie za tegoroczne plony. Poszczególne rejony proszę by z wieńcami przybyli do bramy kościoła byśmy uroczyście mogli wprowadzić do świątyni. Wszystkim, którzy trudzili się przy wykonaniu tych wieńcy już dziś składam podziękowanie Bóg zapłać. Kłapówka ma swoje podziękowanie za plony na odpuście 26 sierpnia.

  3. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. Odpusty w Weryni (suma o godzinie 11.00) i w Rogoźnicy (suma o godzinie 18.00) Z tego względu Msza św. wieczorna u nas o 17.00.

  4. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

  5. Przypominamy i zachęcamy szczególnie młodych w „Dniach Młodych Diecezji Rzeszowskiej”. Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 17 sierpnia o godz. 18.00 przy katedrze rzeszowskiej (Park Papieski). Zakończenie 19 sierpnia Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Chruściel Maria, Żądło Teresa, Przybyło Zdzisława, Dworak Elżbieta, Białek Zofia, Bakaj Teresa, Kretowicz Renata, Mytych Stanisława  W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: ŚP. Marię Kozioł . Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  NIEDZIELA, 6 sierpnia 2017 roku

  2017-08-06

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

  2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta. Już w najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.

  3. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład, rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię.

  4. Przemienieni ich przykładem idźmy i głośmy w świecie Chrystusowe orędzie zbawienia. Siły do tego łatwo czerpać z codziennej Mszy Świętej, sprawowanej w naszym kościele o godz. 18.00.

  5. Już dziś ks. Biskup zaprasza do udziału w „Dniach Młodych Diecezji Rzeszowskiej”. Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 17 sierpnia o godz. 18.00 przy katedrze rzeszowskiej (Park Papieski). Zakończenie 19 sierpnia Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Zaproszeni są wszyscy młodzi biorący udział w rekolekcjach wakacyjnych, Światowych Dniach Młodzieży, Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę oraz wszyscy chętni.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 15.00 bardzo proszę: Kretowicz Alicja, Czupich Halina, Kretowicz Halina, Kretowicz Agnieszka, Kretowicz Danuta, Orzech Janina, Michałek Kazimiera, Starzec Aniela  NIEDZIELA, 30 lipca 2017 roku

  2017-07-30

  1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. W piątek, 4 sierpnia, wyruszy 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.30 przed kościołem farnym. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki

  2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

  3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszoczwartkowej lub pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, akurat w pierwszy piątek miesiąca, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa o godz.7.00 i 18.00 (Kłapówka 16.30) będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele codziennie od godz. 17.30.(na czwartek dzieci szkolne) Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich. W pierwszy piątek i sobotę msze o 7.00 i 18.00.

  5. W pierwszy piątek odwiedzę chorych z racji I piątku.

  6. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Panu Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Pan Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

  7. Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na odpust ku czci Pana Jezusa Przemienionego w dniach 3-6 sierpnia 2017 r. Centralna uroczystość w niedzielę, 6 sierpnia. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczy abp Józef Michalik z Przemyśla. Szczegóły na plakacie.

  8. W sobotę 5 sierpnia odpust Matki Bożej Śnieżnej w Głogowie suma o 11.00.

  9. Dziś przed Sumą i Mszą na Kłapówce, błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów z racji św. Krzysztofa, tradycyjnie składane ofiary do puszek to dar na środki transportu dla misjonarzy.

  10. Przypominamy, że 15 sierpnia dziękczynienie w parafii za tegoroczne plony bardzo proszę tradycyjnie poszczególne rejony o zrobienie wieńców.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Pastuła Grażyna, Bigdoń Maria, Fabińska Elżbieta, Baran Helena, Gotkowska Teresa, Wachnicka Barbara, Sitarz Zofia, Węglowska Helena  NIEDZIELA, 23 lipca 2017 roku

  2017-07-23

  1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

  2. Dzisiejsza niedziela przykrywa przypadające 23 lipca święto św. Brygidy - patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Panem Bogiem.

  3. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

  4. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii na przyszłą niedzielę przed sumą w Widełce i przed Mszą św. o 9.00 na Kłapówce. , tradycyjnie składane ofiary do puszek to dar na środki transportu dla misjonarzy.

  5. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Uczynimy to we wspólnocie parafialnej podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 i w czasie nowenny. Serdecznie wszystkich zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.

  6. W związku ze zbliżającym się sierpniem, miesiącem abstynencji, Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa. Zachęćmy do abstynencji w tym miesiącu i podejmijmy różne inicjatywy trzeźwościowe. Tego problemu w naszej parafii nie brakuje.

  7. W dniu 29 VII – św. Marty, siostry Łazarza i Marii.

  8. W ubiegłą niedzielę, 3. miesiąca, składkę w kopertach na pracę przy kościele złożyło 11 rodzin z Widełki i 1 z Kłapowki. Bóg zapłać.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Tabisz Krystyna, Dziuba Maria, Kukulska Joanna, Syniec Janina, Dziubek Anna, Mytych Zofia, Słowik Maria, Kuśnierz Stanisława  NIEDZIELA, 16 lipca 2017 roku

  2017-07-15

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

  2. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Skorzystajmy choćby z tego, co dostępne jest w naszej parafii. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła. Rodziców proszę by interesowali się z czego korzystają i co oglądają wasze pociechy.

  3. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej o godz.18.00.

  4. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W niektórych diecezjach trwają stosowne przygotowania do podjęcia drogi przez pątników. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi – szczególnej Bożej obecności. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego zachęcamy szczególnie młodzież do udziału. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie.

  5. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duszy szczęśliwie powrócą do domu.

  6. Dzisiejsza niedziela to 3 miesiąca składka w kopertach na pracę przy kościele. Bóg zapłać.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Pastuła Maria, Pleban Stanisława, Selwa Helena, Duda Jadwiga, Kutacha Dorota, Bender Krystyna, Sidor Emilia, Draus Grażyna, Selwa Zofia  W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: ŚP. Bronisława Niezgodę . Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  NIEDZIELA, 9 lipca 2017 roku

  2017-07-15

  1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

  2. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy.

  3. 14 lipca przypada 6 rocznica śmierci ks. Józefa zapraszamy na Mszę św.

  4. Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się św. Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest św. Rafał Kalinowski.

  5. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych

  6. Przyszła niedziela to 3. miesiąca składka w kopertach na pracę przy kościele.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Gniewek Józefa, Guzior Małgorzata, Lis Halina, Rumak Halina, Przybyło Sylwia, Przybyło Ewa, Chruściel Maria  NIEDZIELA, 2 lipca 2017 roku

  2017-07-02

  1. W najbliższy poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki skonstatował Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

  2. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.

  3. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu , ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej dla niebędących w stanie łaski uświęcającej codziennie od godz. 17.30, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 7.00 i 18.00 na Kłapówce o 16.30.

  4. W piątek odwiedzę chorych.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Liszcz Magdalena, Skiba Janina, Magda Helena. Zając Ewa, Chruściel Bernadeta, Samojedny Urszula, Jemioło Agnieszka, Niezgoda Krzysztofa  W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: ŚP. Jana Jantosza . Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  NIEDZIELA, 25 czerwca 2017 roku

  2017-06-24

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

  2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

  3. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 18.00 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

  4. W czwartkową uroczystość, św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane według świątecznego porządku 7.00, suma o 10.30, popołudniu o18.00 - ze względu na dzień pracy. Składka na świętopietrze.

  5. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba zachęca do promocji tego kierunku w ramach ogłoszeń parafialnych i wywieszenie plakatu w gablotce przy kościele.

  6. Zachęcamy jeszcze raz do udziału szczególnie młodych w pielgrzymce rzeszowskiej. W zakrystii można się zapisać na listę do grupy św. Jadwigi lub św. Urszuli Ledóchowskiej.

  7. Bóg zapłać za ofiary w kopertach na prace przy kościele 8 rodzinom z Widełki i 20 z Kłapówki. Bóg zapłać.

  8. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Gil Danuta, Lubas Kazimiera, Plis Stefania, Duda Beata, Misek Anna, Ozga Aneta, Kret Zbigniew, Chudzik Anna, Gaweł Tadeusz, Misek Lucyna, Gaweł Małgorzata  W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: ŚP. Jana Jantosza . Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  NIEDZIELA, 18 czerwca 2017 roku

  2017-06-17

  1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła podążamy codziennie o godz. 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego. Zakończenie oktawy bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci w czwartek o godzinie 17.30 (pół godziny wcześniej), na Kłapówce o 16.30. Zapraszamy.

  2. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem, ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

  3. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

  4. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

  5. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość, Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do Wszystkich Świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga. Msze Święte o godz. 18.00. Odpust w Kupnie przeniesiony na niedzielę, suma o 11.00.

  6. W sobotę czcimy również Niepokalane Serce Maryi - odpust w Budach Głogowskich połączony z Jubileuszem 60-lecia kapłaństwa ks. Kanonika Antoniego Bukały. Suma o godz. 11.00.

  7. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. W piątek uroczysta Msza św. o godzinie 8.00 a potem spotkanie w szkole. Serdecznie zapraszamy dyrekcję naszej szkoły, przedszkola, nauczycieli, rodziców i uczniów szkoły oraz przedszkola. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Obowiązkowa spowiedź dla niebędących w stanie łaski uświęcającej we wtorek od godziny 17.00 - podstawówka, w środę od 17.00 - gimnazjum. We wtorek po Mszy św. otrzymają indeksy uczniowie klasy VI a we wtorek otrzymają uzupełnione indeksy klasa III gimnazjum.

  8. Dziś, III niedziela miesiąca, składka w kopertach na prace przy kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

  9. Otrzymaliśmy zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego skierowane do diecezjan do udziału w 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Wojdyło Maria, Niezgoda Stanisława, Augustyn Barbara, Wójcicka Zofia, Wójcicka Justyna, Potańska Bożena, Potańska Maria, Dworak Zofia  NIEDZIELA, 11 czerwca 2017 roku

  2017-06-11

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

  2. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, drogę, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

  3. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7.00 i 16.00 Kłapówka o 11.30. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 9.00.

  4. W tym roku z procesją Bożego Ciała wyruszymy w stronę elektrowni:

  I - stacja w kapliczce państwa Selwów

  II - przy nowym krzyżu który poświęcimy państwa Węglowskich

  III - przy bramie państwa Żmudów

  IV - z błogosławieństwem w ogrodzie Sióstr Michalitek.

  5. Próba dzieci do sypania kwiatków w środę o 17.00. Z jednego koszyka sypać będą dziewczynki od pierwszej komunii św. rocznicowe o raz z I i II klasy będące na próbie. Mniejsze ze swoich koszyczków.

  6. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

  7. 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach – odpust w Przewrotnym – suma o godzinie 11.00 połączona z jubileuszem 60 lecia kapłaństwa ks. Pralata Tadeusza Bukały poprzedniego proboszcza.

  8. 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”

  9. Przyszła niedziela III miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

  10. W dzień powszedni Msze św. o godzinie 18.00.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Gaweł Maria, Świątek Irena, Reguła Eugeniusz, Dziubek Teresa, Łach Jolanta, Liszcz Czesława, Pomykała Magdalena, Pomykała Monika, Grzanka Monika, Żmuda Marta  NIEDZIELA, 4 czerwca 2017 roku

  2017-06-04

  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Dziś również zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

  3. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież bł. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. Msze św. o 7.00 , 10.30 i 18.00 ze względu że niektórzy pracują. Na Kłapówce o 16.00.

  4. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

  5. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

  6. W czerwcu codziennie o godz. 18.00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z Mszą św.. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

  7. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.- odpust w Głogowie suma o 11.00.

  8. W sobotę, 10 czerwca przeżywać będziemy w rzeszowskiej katedrze Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów, połączony z dziękczynieniem za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991 r. oraz za 25 lat istnienia diecezji. Na godz. 10.00 gromadzą się kapani. W programie: konferencja, którą wygłosi ks. prof. Krzysztof Pawlina z Warszawy i adoracja Najśw. Sakramentu. Na godz. 12.00, na Mszę św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, zapraszamy także osoby życia konsekrowanego, przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstwa oraz wiernych świeckich ze wszystkich parafii diecezji.

  9. W Kolbuszowej powstaje przedszkole dla niepełnosprawnych dzieci – szczegóły na plakacie.

  10. Pielgrzymka z Głogowa

  11. W sobotę o 17.00 spotkanie II klasy gimnazjum przed bierzmowaniem.

  12. W tym roku z procesją Bożego Ciała wyruszymy w stronę elektrowni:

  I - stacja w kapliczce państwa Selwów

  II - przy nowym krzyżu który poświęcimy państwa Węglowskich

  III - przy bramie państwa Żmudów

  IV - z błogosławieństwem w ogrodzie Sióstr Michalitek.

  Proszę z pomocą sąsiedzką o przygotowanie tych ołtarzy i przybranie drogi, udekorowanie domów tych koło, których procesja będzie przechodzić.

  13. W dzień powszedni Msze św. o godzinie 18.00.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Gaweł Maria, Świątek Irena, Reguła Eugeniusz, Dziubek Teresa, Łach Jolanta, Liszcz Czesława, Pomykała Magdalena, Pomykała Monika, Grzanka Monika, Żmuda Marta  NIEDZIELA, 28 maja 2017 roku

  2017-05-28

  1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

  2. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

  3. Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

  4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej. Zakończenie nabożeństw majowych.

  5. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

  6. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

  7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele o godz. 17.00.(szczegolnie na środę dzieci z podstawówki w czwartek gimnazjum) Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę. W pierwszy piątek i sobotę msza św. rano o 7.00 i popołudniu o 17.30.

  8. W piątek odwiedzę chorych.

  9. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego.

  10. W sobotę o 16.30 spotkanie II klasy gimnazjum przed bierzmowaniem.

  11. W niedzielę, 4 czerwca, w Święto Dziękczynienia, w Roku św. Brata Alberta, będziemy dziękować za chleb. W tym dniu odbędzie się także zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebrane pieniądze prosimy przekazać do Kurii.

  12. W sobotę, 10 czerwca przeżywać będziemy w rzeszowskiej katedrze Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów, połączony z dziękczynieniem za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991 r. oraz za 25 lat istnienia diecezji. Na godz. 10.00 zapraszamy kapłanów. W programie: konferencja, którą wygłosi ks. prof. Krzysztof Pawlina z Warszawy i adoracja Najśw. Sakramentu. Na godz. 12.00, na Mszę św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, zapraszamy także osoby życia konsekrowanego, przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstwa oraz wiernych świeckich ze wszystkich parafii diecezji.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Borawiak Małgorzata, Bieleń Dorota, Grzelak Krystyna, Gniewek Anna, Bielenda Zofia, Żmuda Mieczysław, Płoch Urszula, Godek Joanna, Płoch Maria  W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: ŚP. Joannę Selwę . Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  NIEDZIELA, 21 maja 2017 roku

  2017-05-20

  1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

  2. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Procesja do krzyży i na kalwarię.

  3. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

  4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

  5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 17.30, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

  6. Trwa kurs przedmałżeński . Dziś nauki po sumie a w sobotę po Mszy św. o 17.30.

  7. Składka z dzisiejszej niedzieli (21 maja) jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Radia VIA.

  8. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do diakonatu oraz diakonów – kandydatów do prezbiteratu . Święcenia diakonatu - w sobotę, 27 maja, o godz. 10.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach, ( wśród święconych nasz alumn Szczepan Węglowski) natomiast święcenia prezbiteratu - 3 czerwca, o godz. 10.00 w rzeszowskiej katedrze.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Gaweł Genowefa, Dziubek Bożena, Trela Kazimiera, Niezgoda Stanisława, Kretowicz Sylwia, Wolak Elżbieta, Gaweł Bolesława, Gniewek Maria  NIEDZIELA, 14 maja 2017 roku

  2017-05-13

  1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

  2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożyciela wiernych.

  3. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.

  4. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

  5. Dziś w niedzielę niedziela 14 maja po Mszy św. o 16.00 rozpocznie się Kurs przedmałżeński . Zachęcam szczególnie uczniów szkół średnich, nie odkładajcie na później .

  6. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i Episkopatu Polski, zgodnie z decyzją Biskupa Ordynariusza, w parafiach naszej diecezji odbywa się zbiórkę do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo.

  7. Składka z przyszłej niedzieli (21 maja) jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Radia VIA.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Borawiak Bernadeta, Stanisz Danuta, Kozioł Maria,Kobylarz Dariusz, Liszcz Henryk, Baran Irena, Osiniak Marzena, Osiniak Genowefa, Śpiewak Teresa, Skrzypek Mieczysław.  NIEDZIELA, 7 maja 2017 roku

  2017-05-07

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

  2. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Módlmy się szczególnie za naszego kleryka Szczepana który za niedługo rozpocznie rekolekcje przed przyjęciem diakonatu który otrzyma 27 maja w Gorlicach parafii św. Andrzeja Boboli.

  3. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię o godz. 17.30.

  4. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

  5. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich i 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Błoniach Jasnogórskich w sobotę, 13 maja, o godz. 14.00 odbędzie się uroczyste wielbienie Boga wraz z Maryją Królową Polski.

  6. W niedzielę, 14 maja, po Mszy św. o 16.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zachęcam szczególnie uczniów szkół średnich, nie odkładajcie na później. Najpierw będą spotkania w niedzielę a potem w piątki, soboty i w niedzielę aby do wakacji się zakończył.

  7. We wtorek, 9 maja, wyjazd dzieci i rodziców na pielgrzymkę dziękczynną do Krakowa, Łagiewnik i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Wyjazd o 6.30 powrót około 18.00. dzieci zabierają z sobą stroje komunijne.

  8. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i Episkopatu Polski, zgodnie z decyzją Biskupa Ordynariusza, w V Niedzielę Wielkanocną, 14 maja, w parafiach naszej diecezji odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo.

  9. Na przyszła niedzielę o godzinie 8.00, Rocznica I Komunii Św. dlatego wyjątkowo zmiana porządku Mszy św.: w Widełce o 8.00, 10.30 i o 16.00, natomiast na Kłapówce o 6.45.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 13.00 bardzo proszę rodziców klas II i III.  NIEDZIELA, 30 kwietnia 2017 roku

  2017-04-29

  1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.

  2. Nie zapominajmy, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powracania, jest Boże miłosierdzie. Zmartwychwstały Pan Jezus nie rozlicza Piotra z trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. I nasze grzechy, raz powierzone Bożemu miłosierdziu, stają się „błogosławioną winą”. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną.

  3. Dzisiejsza niedziela to dzień I Komunii Świętej. 34 dzieci po raz pierwszy przyjmie go do swego serca. Polecajmy ich i ich rodziców w modlitwie.

  4. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.

  5. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 17.30, po której będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski. Na nabożeństwa zapraszamy wszystkich do kościoła zwłaszcza dzieci a rodziców proszę aby tego dopilnowali.

  6. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

  7. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

  8. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny i naszej Parafii.. Porządek nabożeństw w naszym kościele w dniu odpustu parafialnego w następującym porządku: 7.00, 9.00 11.00 uroczysta Suma. Po południu o 16.00 nabożeństwo majowe i Msza, będzie na Kłapówce dla tych, którzy nie mogą być w Widełce o 14.00. Na odpust zapraszamy strażaków z pocztem sztandarowym i poczty sztandarowe szkolne.

  9. Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca pierwszy piątek i sobota Msze św. również rano o 7.00 i odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku. Spowiedź na pierwszy piątek codziennie przed Mszą św.

  10. 4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków. Zapraszamy na Mszę św. strażaków i ich rodziny.

  11. W niedzielę 14 maja po Mszy św. o 16.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zachęcam szczególnie uczniów szkół średnich, nie odkładajcie na później. Najpierw będą spotkania w niedzielę a potem w piątki soboty i w niedzielę aby do wakacji się zakończył.

  12. Spotkanie dzieci rocznicowych (klasa IV) w czwartek o godzinie 17.00 natomiast rodziców dzieci rocznicowych w niedzielę po mszy św. o 16.00.

  13. We wtorek 9 maja wyjazd dzieci i rodziców na pielgrzymkę dziękczynną do Krakowa Łagiewnik i Sanktuarium św. Jana Pawła II są jeszcze wolne 3 miejsca drugim autokarze. Chętni mogą zapisać się w zakrystii wyjazd o 6.30 powrót około 18.00. Koszt od osoby 35 zł. Proszę w tym tygodniu dokonywać wpłaty i podawać pesele.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę:Stanisz Agata, Stanisz Irena, Chmielowiec Maria, Bernacka Marzena, Gaweł Edyta, Zygo Władysław, Kuc Joanna, Borawiak Joanna, Borowiak Stefania  Dzisiaj, w niedzielę o godz. 14.00, odprowadzimy na miejsce wiecznego spoczynku: ŚP. Józefa Mytycha. Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  NIEDZIELA, 23 kwietnia 2017 roku

  2017-04-23

  1. II Niedziela Wielkanocna, 23 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. Składka dzisiejsza na Caritas naszej diecezji. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

  2. Dzieci przynoszą skarbonki wielkopostne przed sumą odmówimy koronkę do miłosierdzia a o godzinie 15.00 w godzinie miłosierdzia odmówmy koronkę w domach.

  3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii.

  4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje, o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba Eucharystię o godz. 18.00 połączymy z nabożeństwem błagalnym i procesją do krzyża.

  5. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

  6. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

  7. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

  8. Dzisiejsza niedziela 3 miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  9. W najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 na Sumie Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii. 34 dzieci po raz pierwszy przyjmie Jezusa do swojego serca .polecajmy ich w naszych modlitwach przez cały tydzień by godnie przygotowały się i przyjęły Jezusa do swojego serca. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych rodziców dziadków rodzeństwa i bliskich a zarazem spowiedź przed odpustem i pierwszym piątkiem w sobotę od 16.00.

  10. Spotkanie natomiast rodziców, dziś, w niedzielę po mszy św. o 16.00. We wtorek 9 maja wyjazd dzieci i rodziców na pielgrzymkę dziękczynną do Krakowa Łagiewnik i Sanktuarium św. Jana Pawła II są jeszcze wolne miejsca drugim autokarze. Chętni mogą zapisać się w zakrystii wyjazd o 6.30 powrót koło 18.00.  Do porządkowania świątyni na czwartek na godzinę 13.00 bardzo proszę, zgodnie z ustaleniami rodziców dzieci klas II i IV.  NIEDZIELA - Wielkanoc, 16 kwietnia 2017 roku

  2017-04-16

  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

  2. Dziś Msze Święte o godz. 6.00, 10.30 i o 9.00 na Kłapówce. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować o godz. 7.30 i 10.30, Kłapówka o 9.00. Dziś i jutro nie ma Mszy św. popołudniowej o 16.00.Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.

  3. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych złożymy ofiary na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce.

  4. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu. Msze św.o godzinie 18.00.

  5. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Na sumie dzieci szkolne przyniosą skarbonki wielkopostne.

  6. Przyszła niedziela 3 miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  7. We wtorek rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie dzieci klas III do pierwszej Komunii św. Zbiórka obowiązkowa przy kościele o godzinie 16.00. Spotkanie natomiast rodziców na przyszłą niedzielę po mszy św. o 16.00.  W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: ŚP. Stanisława Fabińskiego . Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Zygo Danuta, Rożek Elżbieta, Chruściel Krystyna, Chruściel Teresa, Przybyło Zofia, Kuśnierz Jolanta, Preneta Bożena, Godek Monika, Dorota Grzanka  NIEDZIELA, 9 kwietnia 2017 roku

  2017-04-09

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

  2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Wspominając ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem. Obchody Niedzieli Palmowej w katedrze rzeszowskiej początek godz. 11.00 .

  3. Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia, kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 7 lat. W tym dniu przypada bowiem 7. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, prośmy Pana Boga o to, abyśmy wreszcie nauczyli się wyciągać właściwe wnioski z każdej dotykającej nas lekcji historii.

  4. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii. Zapoznajmy się z adoracją przy ciemnicy i grobie w czasie trywium Paschalnego według nr domów i klas , róż różańcowych a przełożone róż proszę o przewodnictwo adoracji.

  5. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. W czwartek po mszy św. można będzie nabyć chlebki Caritas na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary przeznaczone na Caritas. Bóg zapłać za ofiarowanie tych chlebków piekarni Państwa Węgrzynów

  6. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00, wcześniej droga krzyżowa o godz. 17.30. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.

  7. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 10.00 i 12.00 w Widełce i o 10.30 na Kłapówce.

  8. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz.19.00

  9. W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz. 6.00 Rezurekcja. Druga Msza św. o 10.30. na Kłapówce o 9.00. W niedzielę wielkanocną i drugi dzień świąt nie ma Mszy św. popołudniowej o 16.00.

  10. Bardzo prosimy aby obrazy do procesji rezurekcyjnej przygotować w poniedziałek lub we wtorek.

  11. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w środę po Mszy św.

  12. Składka na ogrzewanie wyniosła 3170 złotych Bóg zapłać.

  13. Można jeszcze nabyć baranki cukrowe na stół wielkanocny Caritas i złożyć w zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Bóg zapłać.

  14. Pan Dyrektor naszej szkoły zaprasza w Wielki Piątek na drogę Krzyżową w Bieszczady w tym roku na Smerek cena 35 zł. zapisy u pana Dyrektora wyjazd o godz.5.00.

  15. Dziś przed Gorzkimi Żalami o 15.00 występ z prezentacja pieśni Wielkopostnych z udziałem kapeli ,,Widelanie” Serdecznie zapraszamy.

  16. Ze względu na spowiedzi w dekanacie w poniedziałek i wtorek Msza św. tylko rano o 7.00 nie ma Mszy św. wieczorem.  W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: ŚP. Joannę Kretowicz oraz ŚP. Marię Mytych . Polecajmy je w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  Do porządkowania świątyni na środę na godzinę 14.00 bardzo proszę: Grzywacz Maria, Grzywacz Ewelina, Sowa Lucyna, Zawisza Janina, Węglowska Stefania, Maciąg Elżbieta, Sitarz Czesław, Rzepka Genowefa  NIEDZIELA, 2 kwietnia 2017 roku

  2017-04-01

  1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

  2. W tym tygodniu rozpoczynamy czas szczególnej łaski - świętych ćwiczeń rekolekcyjnych. Plan rekolekcji. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności.

  3. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski. Z Tej okazji w dziś w niedzielę o godzinie 13.05 TVP 1 wyświetli film z serii :Wyzwolenie kontynentu: pt. ,,Jan Paweł II i upadek komunizmu” zachęcamy do oglądnięcia. Również w gablocie wywieszony jest plan audycji katolickich w czasie świąt godnych do obejrzenia.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia w czasie rekolekcji dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą.

  5. W pierwszy piątek od godziny 7.30 odwiedzę z Caritasem szkolnym chorych nie tylko tych którzy praktykują I piątki. Proszę zgłosić również tych którzy nie praktykują pierwszych piątków. Nie będzie już nawiedzin przed świętami chorych.

  6. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

  7. W niedzielę Palmową przed Gorzkimi żalami nasza Ludowa Kapela Widelanie zaprasza na krótką prezentację utworów wielkopostnych w wykonaniu kapeli. Za co im dzięiękuję a wszystkich zapraszam by docenili tród przygotowania.

  8. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na obchody Niedzieli Palmowej do katedry rzeszowskiej (początek godz. 11.00 – muszla koncertowa w Parku Papieskim).

  9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na spłatę ogrzewania kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

  10. Można rownież nabyć baranki cukrowe na stół wielkanocny Caritas i złożyć w zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Bóg zapłać.

  11. Pan dyrektor naszej szkoły zaprasza w Wielki Piątek na Drogę Krzyżową w Bieszczady. W tym roku na Smerek, cena 35 zł. Zapisy w szkole u pana dyrektora.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 18.00 bardzo proszę: Rzepka Zofia, Bielenda Maria, Brzozowska Teresa, Dworak Halina, Białek Maria, Depa Katarzyna, Gaweł Maria, Jemioło Agnieszka, Kramarz Elżbieta  NIEDZIELA, 26 marca 2017 roku

  2017-03-25

  1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

  2. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za więźniów.

  3. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek. Msza św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.

  5. W tym tygodniu Msze św. już o godzinie 18.00 za wyjątkiem wtorku kiedy będzie tylko o 7.00 rano ze względu na spowiedź w dekanacie. Droga krzyżowa w piątek o 17.30 i 20.00 na Kłapówce w czwartek 16.30.

  6. W ubiegłą 3 niedziela miesiąca składkę w kopertach na prace przy kościele złożyło 19 rodzin w tym 2 z Kłapówki. Bóg zapłać.

  7. W tym tygodniu przyszedł drugi rachunek za ogrzewanie kościoła. Pierwszy opłaciliśmy z ofiar kolędowych drugi w kwocie 3400 złotych (19.I-15.III) mamy zapłacić do końca marca. Aby nie opłacać ze składek na cele kościelne w kopertach bardzo proszę o większą składkę na ogrzewanie w przyszłą niedzielę .Za co już dziś składam podziękowanie Bóg zapłać za zrozumienie tej naszej wspólnej sprawy.

  8. Można jeszcze nabyć baranki cukrowe na stół wielkanocny Caritas, kartki świąteczne rozprowadzane przez KSM i złożyć w zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Bóg zapłać.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Buczek Helena, Mokrzycka Ewa, Kramarz Agnieszka, Kłeczek Józef, Puk Wanda, Żądło Stanisława, Reguła Danuta, Płoch Teresa  NIEDZIELA, 19 marca 2017 roku

  2017-03-18

  1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.30 i 20.00 w niedzielę o 9.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi. Na Kłapówce droga krzyżowa w piątek o 15.30 Gorzkie żale o 13.00 w niedziele. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

  2. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym tygodniu trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

  3. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 17.00. Widełka Kłapówka o 16.00.Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

  4. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Prosimy o modlitwę w intencji ochrony życia każdego człowieka oraz za wszystkich troszczących się o życie. Duszpasterstwo Rodzin zachęca do podejmowania dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w parafiach. Deklaracje dostępne są w zakrystii.

  5. Dziś 3 niedziela miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  6. Dziś po gorzkich żalach i mszy św. spotkanie rodziców klas III przygotowujących się do I Komunii św.

  7. Można już nabyć baranki cukrowe na stół wielkanocny Caritas, kartki świąteczne rozprowadzane przez KSM i składać w zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Bóg zapłać.

  8. Z okazji zbliżającego się jubileuszu diecezji został przygotowany film dokumentalny „25-lecie Diecezji Rzeszowskiej”, który zostanie wyświetlony w piątek, 24 marca godz. 18.00 w TVP3 Rzeszów. Zachęcamy do oglądania tego filmu.

  9. W najbliższą sobotę zmiana czasu. Msze św. według nowego czasu.  Ogłoszenia o święceniach diakonatu:

  SZCZEPAN BARTŁOMIEJ WĘGLOWSKI

  s. Jerzego i Kazimiery zd. Kretowicz

  ur. Rzeszow zam. Widełka, parafia M.B. Królowej Polski w Widełce

  Kto by wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu święceń niech zgłosi w kancelarii parafialnej lub rektorowi seminarium  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Mokrzycka Ewa, Fryc Zofia, Godek Anna, Wojda Katarzyna, Dworak Elżbieta, Augustyn Katarzyna, Augustyn Anna  NIEDZIELA, 12 marca 2017 roku

  2017-03-11

  1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.30 i 20. Niedziela o 9.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi. Na Kłapówce droga krzyżowa w piątek o 15.30 Gorzkie żale o 13.00.

  2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

  3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

  4. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

  5. Przyszła niedziela 3 miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  6. Na przyszłą niedzielę po gorzkich żalach i mszy św. spotkanie rodziców klas III przygotowujących się do I Komunii św.

  7. Można już nabyć baranki cukrowe na stół wielkanocny Caritas, kartki świąteczne rozprowadzane przez KSM i składać w zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Bóg zapłać.  Ogłoszenia o święceniach diakonatu:

  SZCZEPAN BARTŁOMIEJ WĘGLOWSKI

  s. Jerzego i Kazimiery zd. Kretowicz

  ur. Rzeszow zam. Widełka, parafia M.B. Królowej Polski w Widełce

  Kto by wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu święceń niech zgłosi w kancelarii parafialnej lub rektorowi seminarium  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Magdalena Reguła, Wąsik Lucyna, Kolis Teresa, Wawrzyniec Kazimiera, Borkowska Helena, Pomykała Julia, Gniewek Maria, Stopa Romana  NIEDZIELA, 5 marca 2017 roku

  2017-03-04

  1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

  2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16.30 i 20.00 w niedzielę przed sumą celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 15.00 gorzkie żale, na Kłapówce o 13.00 MSZA ŚW. I Gorzkie Żale . Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

  3. Przypominam, że każdy piątek Wielkiego Postu za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji które odbędą się od 5 do 8 kwietnia zakończone spowiedzią wielkanocną można uzyskać odpust zupełny.

  4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. W środę w ich intencji zostanie odprawiona Msza św. z intencji Koła Gospodyń.

  5. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

  6. Od dziś można nabyć baranki cukrowe na stół wielkanocny Caritas, kartki świąteczne rozprowadzane przez KSM i składać w zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Bóg zapłać.  W tym tygodniu odeszła po nagrodę do Pana ŚP. Maria Selwa . Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  Wczoraj w Miejscu Piastowym zmarła Siostra Paula Michalitka – dawna nasza katechetka. Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Węglowska Kazimiera, Marcinkowska Krystyna, Płoch Stefania, Selwa Paweł, Selwa Janina, Kretowicz Maria, Płoch Maria  NIEDZIELA, 26 lutego 2017 roku

  2017-02-25

  1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

  2. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

  3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00. Kłapówka o 16.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

  6. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. codziennie od godz. 16.30. Na poniedziałek zapraszam dzieci z podstawówki a wtorek gimnazjum by również Wielki Post rozpocząć z Bogiem w Sercu. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami.

  8. W piątek o godzinie 16.30 Droga Krzyżowa a dla młodzieży o 20.00. Kto nie może być na tygodniu to dołączmy w niedzielę do drogi krzyżowej prowadzonej przez Radę Parafialną Strażaków i o 9.30

  9. W niedzielę o 15.00 Gorzkie Zale z kazaniem pasyjnym na Kłapówce o 13.00 połączonej z Mszą św.

  10. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Imieniny Ks. Bp. Kazimierza Seniora polecajmy go w naszej modlitwie.

  11. Od przyszłej niedzieli można nabyć baranki cukrowe na stół wielkanocny Caritas, kartki świąteczne rozprowadzane przez KSM i składać w zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Bóg zapłać.

  12. Dziś 3. niedziela miesiąca, składka w kopertach; na pracę przy kościele złożyło 12 rodzin. Bóg zapłać..

  13. Od jutra Msza św. o 17.00 a w piątek i sobotę również rano o 7.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Fabińska Maria, Kopeć Alina, Gorzelany Barbara, Selwa Aniela, Organiściak Anna, Michałek Anna, Selwa Józefa  NIEDZIELA, 19 lutego 2017 roku

  2017-02-20

  1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

  2. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

  3. Dziś, 3 niedziela miesiąca składka w kopertach na pracę przy kościele.

  4. W sobotę o godzinie 15.00 rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania w przyszłym roku II klasy gimnazjalnej.(obecność obowiązkowa)

  5. Składam podziękowanie tym wszystkim którzy dali świadectwo swojej wiary przynależności do kościoła naszej wspólnoty parafialnej uczestnicząc w wizytacji kanonicznej księdza biskupa Edwarda w naszej wspólnocie parafialnej. Bóg zapłać  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Branach Bożena, Duda Teresa, Michałek Józefa, Kłeczek Piotr, Buczek Dorota, Orzech Halina, Fryzeł Joanna, Selwa Julia, Sitarz Zofia  NIEDZIELA, 12 lutego 2017 roku

  2017-02-12

  1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

  2. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto świętych: Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

  3. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

  4. W roku 25-lecia powstania Diecezji Rzeszowskiej oraz w Roku Maryjnym zostaną zorganizowane dwie pielgrzymki diecezjalne: do Rzymu i do Fatimy. Pielgrzymka do Rzymu odbędzie się w daniach 19 - 25 kwietnia. Cena: 450 zł i 145 euro. Pielgrzymka do Fatimy i sanktuariów Europy Zachodniej odbędzie się w dniach 2 – 14 sierpnia. Cena: 860 zł i 370 euro. Szczegóły na stronie parafialnej.

  5. We wtorek odbyła się całodniowa Adoracja Najświętszego sakramentu. Bóg zapłać wszystkim którzy znaleźli czas aby adorować Chrystusa w Najświętszym sakramencie i nie pozwolili aby pozostał sam.

  6. Zbliża się bierzmowanie naszej młodzieży. Dziś młodzież otrzyma krzyże z rąk rodziców jutro ostatni dzień nowenny a we wtorek bierzmowanie i wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Zygora Maria, Zygora Renata, Liszcz Dorota, Liszcz Małgorzata, Zygora Kazimiera, Smyrska Magdalena, Plis Bogusława  W tym tygodniu odszedł po nagrodę do Pana ŚP. Stefan Kuśnierz. Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  NIEDZIELA, 5 lutego 2017 roku

  2017-02-04

  1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

  2. W środę, 8 lutego br., w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhita, obchodzimy w Kościele Międzynarodowy Dzień Modlitwy i refleksji na temat walki z Handlem ludźmi. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy papieża Franciszka w 2015 roku. Zostanie on poprzedzony ogólnopolskim czuwaniem w intencji ofiar handlu ludźmi: „Noc zamieniona w MOC miłosierdzia” z 3 na 4 lutego w bazylice św. Krzyża w Warszawie. Nabożeństwu będzie przewodniczyć bp Grzegorz Ryś. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.

  3. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

  4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W sobotę, 11 lutego będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość diecezjalna odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej (OO. Bernardyni) o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczyć Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio VIA i Radio Rzeszów. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia. Zachęcamy do modlitwy we wszystkich parafiach w intencji chorych i opiekujących się nimi. Zapraszamy na modlitwę w intencji chorych na mszę św. o godzinie 16.00 do naszej świątyni..

  5. Stowarzyszenie NIL z Kolbuszowej zaprasza osoby szukające pracy, bezrobotne do udziału w projektach. Oferujemy szkolenia, staże zawodowe oraz pośrednictwo pracy. Spotkanie informacyjne odbędzie się w dniu 06.02.2017r.(poniedziałek) godz. 17:00 w Remizie OSP w Widełce.

  6. We wtorek całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 9.00 do 16.00 i Msza Św.. Wywieszony jest już plan adoracji według numeru domów i róż różańcowych a przewodniczące Róż proszę o przewodniczenie tym adoracjom za co składam już dziś podziękowanie Bóg zapłać. Myślę że nie pozwolicie by Pan Jezus pozostał sam.

  7. Zbliża się czas wizytacji Kanonicznej (14.02) i bierzmowanie naszej młodzieży. Na Mszy wieczornej o 16.00 rozpoczęcie Nowenny do Ducha św. przed bierzmowaniem i rozdanie książeczek (obecność młodzieży bierzmowanej przez całą nowennę obowiązkowa)

  8. W środę po nowennie spotkanie Rady Parafialnej.

  9. W środę, również po nowennie, obowiązkowa zbiórka ministrantów a w sobotę DSM o godzinie 10.00  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Tęcza Stanisława, Płoch Emilia, Rząsa Maria, Zuber Grażyna, Rzepka Stefan, Rzepka Małgorzata, Danuta Skrzypek, Chruściel Zofia, Fabińska Stanisława, Drzał Ewa  W tym tygodniu odeszła po nagrodę do Pana ŚP. Halina Gaweł . Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  NIEDZIELA, 29 stycznia 2017 roku

  2017-01-28

  1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

  2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 7.00, 10.30 suma i o 17.00 popołudniu dla pracujących i dzieci szkolnych. Kłapówka o 16.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Już dzisiaj bardzo proszę by na świecę mieć osłonkę (tgz. okapniki) by nie zaplamić woskiem posadzki i siedzisk. Takie osłonki i nowe gromnice można nabyć w zakrystii.

  3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory kontemplacyjne. W Dniu Życia Konsekrowanego w naszej diecezji odbędą się 2 lutego 2017 r. w katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Do udziału w uroczystości ks. Biskup zaprasza księży, ojców i braci zakonnych, siostry zakonne, wdowy i dziewice konsekrowane oraz wiernych świeckich. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, a o godz. 11.00 Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej pierszo-piątkowej codziennie przed Mszą św. a dzieci z podstawówki zapraszamy już na wtorek a gimnazjalistów na środę w czwartek i piątek pozostawmy dla starszych. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. W piątek i sobotę msza św. również rano o 7.00.

  5. W piątek odwiedzę chorych z racji pierwszego piątku i zbliżającego się Dnia Chorego (11 lutego)

  6. Zbliża się czas wizytacji Kanonicznej i bierzmowanie naszej młodzieży. Na Przyszłą niedzielę na mszy wieczornej o 16.00 rozpoczęcie Nowenny do Ducha św. przed bierzmowaniem i rozdanie książeczek. (obecność młodzieży bierzmowanej przez całą nowennę obowiązkowa)

  7. W środę po nowennie, spotkanie Caritas parafialnego, Akcji Katolickiej.

  8. W środę po nowennie, obowiązkowa zbiórka ministrantów a w sobotę o godzinie 10.00, DSM.

  9. Za tydzień Msza szkolna o godzinie 9.00

  10. W tym tygodniu patronują nam:

 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.
 • 3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła (wspomnienie dowolne); tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji.


  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Filipowicz Weronika, Filipowicz Urszula, Filipowicz Dorota, Kretowicz Maria, Rzeszutek Iwona, Tarnowska Jadwiga, Kretowicz Kazimiera  W tym tygodniu odeszła po nagrodę do Pana ŚP. Janina Pomykała . Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze Nasz... • NIEDZIELA, 22 stycznia 2017 roku

  2017-01-21

  1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień. W tej intencji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie w sobotę, 21 stycznia o godz. 18.30, pod przewodnictwem biskupa zostanie odprawiona Msza św. W czwartek, 26 stycznia przeżywać będziemy Dzień Islamu.

  2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo pragnie jej sam Pan Jezus, a często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

  3. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

  4. W środę od 14.30 powtórny egzamin 3 klas gimnazjalnych przed bierzmowaniem.

  5. Ofiary na prace w tym roku złożyło 12 rodzin. Bóg zapłać.

  6. Msze św. w tym tygodniu codziennie o 16.00

  7. W tym tygodniu patronują nam:

 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej .
 • 26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę .
 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania .


  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Nabożny Maria, Nabożny Beata, Kus Zofia, Babula Danuta, Jastrzębska Renata, Cichowicz Stefania, Branach Danuta, Branach Helena • NIEDZIELA, 15 stycznia 2017 roku

  2017-01-15

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

  2. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

  3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

  4. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

  5. W czwartek (19 I) – Uroczystość św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek głównego patrona naszej rzeszowskiej diecezji.

  6. Dziś, w niedzielę, po Mszy św. o 16.00 spotkanie rodziców klas III (pierwszokomunijnych).

  7. W sobotę od 9.00 egzamin 3 klas gimnazjalnych przed bierzmowaniem.

  8. W tym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską kolędę podsumowanie na przyszły tydzień od jutra Msza Św. już o 16.00.


  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Tęcza Zofia, Sączawa Monika, Sączawa Ewelina, Sączawa Marta, Michałek Jerzy, Reguła Katarzyna, Gaweł Danuta, Serafin Barbara  NIEDZIELA, 8 stycznia 2017 roku

  2017-01-07

  1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

  3. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

  4. Msze św. w poniedziałek i wtorek o 7.00 od środy o 16.00.

  5. Na przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00, spotkanie rodziców klas III (pierwszokomunijnych)


  Porządek kolędy: WIDEŁKA - KS. PROBOSZCZ:

 • Sobota - Dworzysko i Liszcze od godz. 9.00


  Porządek kolędy: WIDEŁKA - KS. KATECHETA:

 • Poniedziałek - Czwartek od 14.00 - Mała Widełka od Pani Tarnowskiej w stronę kościoła
 • Piątek od godziny 14.00 ciąg dalszy Dużej Widełki od Państwa Wójcików w stronę kościoła


  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Buczek Zofia, Buczek Eugieniusz, Bieleń Maria, Kukulska Wanda, Buczek Maria, Buczek Maria ż.Kazimierza, Jeż Zofia, Rzucidło Barbara, Plis Agnieszka  W czwartek, nagle i nieoczekiwanie, odeszła po nagrodę do Pana ŚP. Janina Liszcz z Dużej Widełki. Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze Nasz... • NIEDZIELA, 1 stycznia 2017 roku - Nowy Rok

  2016-12-31

  1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem źródło i początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się nie dzieje. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od zwiastowania, przez betlejemską noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

  2. W Betlejem Aniołowie głosili chwałę Pana Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona z inicjatywy papieża bł. Pawła VI (list z 1967 r.), jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.

  3. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.

  4. We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus. U św. Łukasza czytamy: „Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki]” (Łk 2,21). Już w pierwszej połowie XVI wieku papież Klemens XII pozwolił na sprawowanie Mszy Świętej o Imieniu Jezus, a Innocenty XIII na początku XVIII wieku rozciągnął to święto na cały Kościół. Pamiętajmy o zapewnieniu samego Pana Jezusa, który powiedział: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje” (J 16,23). Choć jest to dowolne liturgiczne wspomnienie, tego dnia do codziennej modlitwy dołączmy choćby kilka wezwań z Litanii do Imienia Jezus.

  5. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte o godz. 7.30, 10.30 . i 16.00 na Kłapówce o 9.00.

  6. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Dziewczynki z DSM rozprowadzać kredę i kadzidło a dobrowolna ofiara przeznaczona na misje w Afryce.

  7. Msze św. do czwartku włącznie o 7.00 ze względu na Wizytę Duszpasterską w sobotę ze względu na I piątek miesiąca o 7.00 i o 16.00.


  Porządek kolędy: WIDEŁKA - KS. PROBOSZCZ:

 • Poniedziałek - Mała Widełka od godz. 8.30 ciąg dalszy Dużej Widełki od Państwa Płoch w stronę mostu i domy poza mostem z przerwą od 13.00 do 15.00 na pogrzeb, potem ciąg dalszy.
 • Wtorek, Środa - Duża Widełka - od godziny 11.00, od Pani Bieleń na Podgórze i domy w stronę mostu


  Porządek kolędy: WIDEŁKA - KS. KATECHETA:

 • Poniedziałek - Mała Widełka - od godz. 15.00 ciąg dalszy Dużej Widełki od Państwa Sidor w stronę mostu
 • Wtorek - Mała Widełka - od godziny 14.00 do mostu i domy poza mostem w stronę kościoła
 • Środa - Mała Widełka od godziny 9.00 od Panów Dziubek do Państwa Rumak (Sołtysa)
 • Czwartek - Majdan od godziny 14.00
  Do porządkowania świątyni na czwartek na godzinę 13.30 bardzo proszę: Plis Zofia, Płoch Agnieszka, Woźniak Małgorzata, Grzywacz Anna, Mytych Anna, Tęcza Czesława, Buczek Barbara, Jamróz Elżbieta, Żmuda Genowefa, Mikołajczyk Maria  Wczoraj po nagrodę do Pana odeszła ŚP. Stefania Gaweł z Dworzyska. Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze Nasz... • Kancelaria
  Kancelaria Parafialna czynna jest codziennie po Mszy Św. wieczornej za wyjątkiem, niedziel, świąt i Pierwszych Piątków miesiąca.
  W sprawach małżeńskich proszę zgłaszać się w środy.  
   
   
  Wezwanie do chorego
  oraz sprawy pogrzebu
  o każdej porze.
  Reklama

   

   

   

   

  www.parafia.widelka.pl