Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Widełce
Nawigacja Galeria Szybki kontakt

Parafia rzymskokatolicka
Matki Bożej Królwej Polski

Widełka 175
36-145 Widełka

tel. (17) 2274 311

e-mail

Licznik statystyk
Reklama

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA, 26 grudnia 2016 roku - Św. Szczepana

2016-12-26

1. Dziś drugi dzień świąt Bożego Narodzenia liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce.

2. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.

 • We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.
 • W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
 • W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. ). Święta Rodzina Nazaretańska dla nas i naszych rodzin jest wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin.
 • 3. Msze Święte w dniu dzisiejszym o 7.30 i 10.30 nie będzie mszy św. popołudniu o 16.00. W pozostałe dni tygodnia ze względu na Wizytę duszpasterską do piątku włącznie rano o 7.00

  4. W tym tygodniu w sobotę pożegnamy 2016 rok i powitamy rok 2017. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 14.00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). Serdecznie zapraszamy.

  5. Przypominam, że wizyta duszpasterska, zwana kolędą, rozpocznie się w naszej parafii od dnia jutrzejszego. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Na kolędę należy przygotować: stół - nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, wodę święconą, Pismo Święte i uzupełnione zeszyty szkolne z religii oraz indeksy – młodzież szkół gimnazjalnych I średnich.


  Porządek kolędy: KŁAPÓWKA

 • Wtorek - godzina 8.30 - jeden ksiądz rozpocznie od strony Widełki (Państwa Buczków, drugi od Kupna Pani Turczyk)

 • Porządek kolędy: WIDEŁKA - KS. PROBOSZCZ:

 • Środa - Mała Widełka od godz. 8.30 od Państwa Selwów do Państwa Marków
 • Czwartek - Duża Widełka - 8.30 - od Kupna (lewa strona) - od Państwa Gniewków do Państwa Bielendów
 • Piątek - 8.30 cd. dołem w stronę mostu


  Porządek kolędy: WIDEŁKA - KS. KATECHETA:

 • Środa - Mała Widełka - od godz. 8.30 od Państwa Bajków w stronę Przewrotnego potem górą do Pani Cudo
 • Czwartek - Mała Widełka - od godz. 8.30 cd. Mała Widełka - od Pani Grabowskiej do Państwa Bujaków
 • Piątek godz.8.30 - Duża Widełka - od Pani Wojdyło w stronę mostu


  6. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, proszę o zgłoszenie tego w zakrystii lub, tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas.

  7. Raz jeszcze pragnę życzyć wszystkim naszym Parafianom i ich Gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia. • NIEDZIELA, 25 grudnia 2016 roku - Boże Narodzenie

  2016-12-24

  1. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość.

  2. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.

  3. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce.

  4. Msze Święte w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w drugi dzień świąt św. Szczepana o 7.30 i 10.30 nie będzie mszy św. popołudniu o 16.00.

  5. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła powszechnego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa – Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 14.00.

  6. Jutro ministranci rozprowadzać będą kalendarze parafialne ze zdjęciami najważniejszych wydarzeń z ubiegłego roku i z zaznaczonymi wydarzeniami zbliżającego się roku.(cena 1 zł) Można będzie jutro nabyć nowy Bożonarodzeniowy numer Echa Widełki w cenie 3 zł. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickie jest zwiększony nakład ,,Niedzieli z filmem – My wszyscy z Niego „ – gdzie mówią świadkowie życia św. Jana Pawła II. W cenie 10 zł. i wiele innych gazet opisujących zwyczaje świąteczne i noworoczne.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 13.30 bardzo proszę: Płoch Maria, Płoch Bogusława, Nosal Mieczysław, Gil Zofia, Selwa Maria, Gniewek Zofia, Sudoł Grażyna, Płoch Maria, Marek Stanisława  NIEDZIELA, 18 grudnia 2016 roku

  2016-12-17

  1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

  2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

  3. Składka z Pasterki, jak w ubiegłych latach, jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej sytuacji.

  4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Niech na wigilijnym stole nie zabraknie świecy ,,Caritas” która w święta niech zapłonie na grobach naszych bliskich jako wyraz łączności z tymi którzy odeszli. Miejmy wrażliwe i otwarte serca.- pamiętajmy o trwającej akcji "Dar serca - podziel się z potrzebującymi" w naszych sklepach - do środy. Już dziś składam serdeczne podziękowanie "Bóg zapłać".

  5. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

  6. A wcześniej tradycyjnie od kilku lat na godzinę 23.00 na wspólne śpiewanie kolęd. Próba wszystkich grup w piątek o godzinie 17.00.

  7. Wcześniej, w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszej świątyni okazja do przedświątecznej spowiedzi św. dla tych którzy nie skorzystali wczoraj codziennie pół godziny przed Mszą św. a od jutra do soboty Msza o godzinie 7.00 ze względu na spowiedź w dekanacie.

  8. W piątek od godziny 8.00 z młodzieżą ,,Caritas odwiedzę chorych proszę zgłosić tych, którzy nie praktykują pierwszych piątków.

  9. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego i w drugi dzień świąt św. Szczepana o 7.30 i 10.30 nie będzie mszy św. popołudniu o 16.00.

  10. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy we wtorek w Kłapówce środa Mała Widełka czwartek i piątek duża Widełka. Szczegóły w święta.

  11. Ministranci rozprowadzać będą kalendarze parafialne ze zdjęciami najważniejszych wydarzeń z ubiegłego roku i z zaznaczonymi wydarzeniami zbliżającego się roku.(cena 1 zł)  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 13.30 bardzo proszę: Zięba Marek, Gil Czesława, Syniec Koleta, Pytlak Janina, Kupczyk Danuta, Syniec Anna, Michałek Jolanta, Stąpor Wiesława, Syniec Krystyna  NIEDZIELA, 11 grudnia 2016 roku

  2016-12-11

  1. Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem – Sędzią Sprawiedliwym. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszą wspólnotą parafialną, gdzie umacniamy naszą przyjaźń z Panem Bogiem, aby dalej ukazywać ją innym.

  2. W sobotę spowiedź ADWENTOWA. Po Mszy św. od 8.15 spowiedź od 9.00 do 12.00 z przerwą od 10.30 – do 11.00. Popołudniu o d 15.00 do 17.00. Na Kłapówce Msza o 15.00 i spowiedź do 16.00. tak zagospodarujmy czasem by już w sobotę otworzyć swoje serce dla Chrystusa.

  3. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

  4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka (ofiara za opłatki to wynagrodzenie Pana organisty) i płonącej świecy Caritasu. Niech świeca Caritas zapłonie po wigilii na grobie naszych bliskich jako wyraz łączności i pamięci z tymi co odpas odeszli. Miejmy wrażliwe i otwarte serca.- pamiętajmy o trwającej akcji ,, Dar serca- podziel się z potrzebującymi w naszych sklepach.. Wielu chciałoby usunąć z swoich serc Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. Idźcie i głoście.

  5. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

  6. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele jeszcze w tym tygodniu do soboty codziennie o godz. 16.00.

  7. Dziś jeszcze młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne i kalendarze z Ojcem św.  Jutro (w poniedziałek) Pan Sołtys, Rada Sołecka i Strażacy z Widełki zapraszają wszystkich parafian po darmowe jabłka. Będą wydawane od godziny 12.00 do 15.00 na placu przy budynku OSP w Widełce.  W tym tygodniu po nagrodę do Pana odszedł ŚP. Jan Gaweł z Widełki. Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 13.30 bardzo proszę: Chuchro Regina, Chuchro Dorota, Wawrzyniec Joanna, Szary Anna, Buczek Katarzyna, Zięba Maria, Liszcz Krystyna, Wołosz Stanisława  NIEDZIELA, 4 grudnia 2016 roku

  2016-12-03

  1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

  2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

  3. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

  4. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

  5. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 16.00.

  6. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Juro po mszy roratniej o godz.16.00. św, Mikołaj przybędzie do kościoła. Zapraszamy wszystkie grzeczne dzieci.

  7. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00 . (ze względu na dzień pracy) i przyjęcie do Dziewczęcej Służby Maryjnej, Kłapówka o 16.00.

  8. Dziś w dalszym ciągu młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne i kalendarze z Ojcem św.

  9. Tradycyjnie od jutra rozpoczynamy akcję świąteczną "Podziel się z potrzebującymi – Dar Serca" w sklepach będą wyłożone kosze gdzie będzie można składać artykuły żywnościowe które rozdamy na święta najbardziej potrzebującym rodzinom. Bóg zapłać za zrozumienie.

  10. W zakrystii będzie można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny i opłatki. Ofiara za opłatki to wynagrodzenie Pana organisty.  Wczoraj po długich cierpieniach odeszła po nagrodę do Pana:ŚP. Maria Ptak z Małej Widełki. Pogrzeb we wtorek o godzinie 13.00. Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Frącz Renata, Liszcz Janina, Borawiak Czesława, Jeż Jadwiga, Frącz Józefa, Organiściak Iwona, Grabowska Ewa, Selwa Genowefa, Dziubek Wanda  NIEDZIELA, 27 listopada 2016 roku

  2016-11-26

  1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

  2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

  3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 16.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw, i pamiętajmy o abstynencji.

  4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Tym bardziej że w pierwszą sobotę, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej codziennie pół godziny przed Mszą św.( na środę zapraszam podstawówkę w czwartek gimnazjum a w piątek starszych.) . W pierwszą sobotę w modlitwach Matce Najświętszej polecajmy dzieła Papieskiej Unii Misyjnej. Już w ten sposób – poprzez to modlitewne wsparcie – stajemy się świadkami Chrystusa, przyczyniamy się do szerzenia królestwa Bożego w świecie.

  5. W pierwszy piątek wyjątkowo Msza w. o 15.00 w pozostałe dni o 16.00. W pierwszy piątek i sobotę Msza św. również rano o 7.00.

  6. W pierwszy piątek również odwiedzę chorych. Z życzeniami odwiedzimy jeszcze chorych przed świętami a nie będzie odwiedzin w styczniu gdyż pierwszy piątek wypada 1 stycznia w Nowy Rok.

  7. 30. XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto);

  8. Dziś młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne i kalendarze z Ojcem św.

  9. W zakrystii będzie można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny i opłatki. Ofiara za opłatki to wynagrodzenie Pana organisty.

  10. W ubiegłą niedzielę niedziela składka w kopertach na spłatę prac wykonywanych w kończącym się roku złożyło 16. Rodzin w ty 2 z Kłapówki . Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

  11. Wizytacja Ks. Bp. i Bierzmowanie wyjątkowo wcześnie bo już 14 lutego. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w sobotę o 15.00.  W tym tygodniu po nagrodę do Pana odszedł:ŚP. Jan Pytlak. Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Gaweł Halina, Polembas Helena, Ćwik Grażyna, Sałata Maria, Beata Woźniak, Kaczor Krystyna, Węglowska Danuta, Ptak Rozalia, Płoch Beata, Płoch Eugenia  NIEDZIELA, 20 listopada 2016 roku

  2016-11-19

  1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty encykliką papieża Piusa XI Quas primas, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.

  2. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Uroczyście po każdej Mszy św. przed ołtarzem Serca Bożego do którego przeniesiemy Najświętszy Sakrament by tam odśpiewać litanię do Najświętszego Serca Jezusowego i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego: O Jezu najsłodszy…, (za co można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.) a na koniec dokonamy Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W imieniu Diecezji dokona ten Akt przyjęcia Ksiądz Bp. Ordynariusz w Katedrze Rzeszowskiej. Rok Święty Miłosierdzia zakończy oficjalnie Ojciec Święty Franciszek, zamknięciem Drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas. Dziękujmy Bogu za owoce tego roku.

  3. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian.

  4. We wtorek natomiast przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej.

  5. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie za naszych bliskich i drogich nam zmarłych. W dalszym ciągu po Mszą Świętą wieczorną o godz. 16.00 w różańcowej modlitwie polecamy Bożemu miłosierdziu zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach wypominkowych.

  6. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży. Od przyszłej niedzieli I Adwentu Msza św. w niedzielę rano o 7.00 a na tygodniu roraty o 16.00. Już dziś serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci.

  7. Dzisiaj III niedziela składka w kopertach na spłatę prac wykonywanych w kończącym się roku. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

  8. Na przyszłą niedzielę młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne i kalendarze z Ojcem św.

  9. W zakrystii będzie można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny i opłatki. Ofiara za opłatki to wynagrodzenie Pana organisty.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Orzech Janina, Muszak Maria, Kowalska Helena, Ptak Maria, Płoch Maria, Chudzik Władysława, Chudzik Maria, Antos Genowefa.  NIEDZIELA, 13 listopada 2016 roku

  2016-11-14

  1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.

  2. Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna (por. 2 Mch 12,45b). Dlatego zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tej intencji. Co wieczór po Mszy św. o godz. 16.00 odmawiamy różaniec i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych.

  3. W niedzielę, 13 listopada zostanie zamknięty Jubileusz Miłosierdzia w kościołach stacyjnych. Ksiądz dziekan zaprasza do Głogowa na godzinę 18.00.Zachęcamy wiernych do udziału we Mszy św. zamykającej Jubileusz.

  4. W sobotę, 19 listopada odbędzie się w Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu i władz państwowych, uroczystość zakończenia obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia połączona z Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W programie: godz. 10.00, nabożeństwo, konferencja bpa Romana Pindla, o godz. 12.00 Msza św., a po niej przed Najśw. Sakramentem Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Zapraszamy do udziału osobistego lub przez media w tej uroczystości.

  5. Zgodnie z zaproszeniem Ks. Biskupa, zachęcamy do dobrego przeżycia trwającej nowenny przed Uroczystością Chrystusa Króla i Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

  6. W piątek, 18 listopada – dzień pokuty i postu, – a przy tym możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy sióstr Michalitek. O godzinie 8.00 Msza św. a potem wystawienie Najświętszego sakramentu które zakończymy koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00.

  7. W niedzielę, 20 listopada– we wszystkich parafiach na wszystkich Mszach św. i w Katedrze o godz. 12.00, z udziałem Akcji Katolickiej i KSM-u, Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

  8. Rok Święty Miłosierdzia zakończy oficjalnie Ojciec Święty Franciszek 20 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zamknięciem Drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Dziękujmy Bogu za owoce tego roku.

  9. 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności – Jest patronką naszej diecezji rzeszowskiej.;

  10. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Pokój dla Iraku”. Składka do puszek na pomoc chrześcijanom w Iraku.

  11. Przyszła niedziela III miesiąca na z płacenie prac wykonywanych w kończącym się roku. Bóg zapłać za zrozumienie.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Samojedna Aniela, Ptak Maria, Płoch Maria, Grabowska Janina, Grabowska Kazimiera, Bróż Celina, Chuchro Izabela, Chuchro Magdalena, Kaczor Bogusława  NIEDZIELA, 6 listopada 2016 roku

  2016-11-06

  1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie: od jutra modlitwy wspominkowe według numeru domu. Przypominamy również o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

  2. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę. Msze Święte odprawimy o godz. 16.00

  3. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 16.00 Kłapówka o 9.00, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.

  4. W związku ze Świętem Niepodległości, 11 listopada, które wypada w piątek, Biskupi Diecezjalni obecni na Konferencji Episkopatu Polski podjęli decyzję o udzieleniu wiernym na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

  5. W niedzielę, 13 listopada będziemy przeżywać VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Pokój dla Iraku”.

  6. W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku duszpasterskiego Kościół w Polsce podejmie Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Przygotujemy się do tego aktu poprzez nowennę. Zaproszenie Księdza Biskupa do diecezjan do udziału w tej nowennie i samym Akcie przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Nowennę tę rozpoczniemy w piątek o 16.00 w Widełce wcześniej o 9.00 na Kłapówce. Zapraszamy również.

  7. Otrzymaliśmy również zaproszenie Ks. Dziekana Adama Samela który bardzo serdecznie zapraszam w imieniu własnym i kapłanów pracujących przy kościele stacyjnym w Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej: Drogich kapłanów i Wiernych dekanatu serdecznie zapraszam do naszej świątyni w niedzielę 13 listopada 2016 roku na uroczystą Mszę świętą zamykającą Rok Miłosierdzia sprawowaną o godzinie 18.00. Dla wielu będzie to okazja, do nawiedzenia naszego Sanktuarium i zyskania odpustu zupełnego w kończącym się Roku Miłosierdzia. Zachęcamy do wzięcia udziału.

  8. Msze św. i wypominki za zmarłych codziennie o 16.00 jedynie w sobotę o 15.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Faryniarz Jan, Gniewek Maria, Gniewek Agnieszka, Paśko Danuta, Zygora Maria, Cudo Zofia, Płoch Wiesława, Więcław Janina, Ptak Stanisława  NIEDZIELA, 30 października 2016 roku

  2016-10-30

  1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela w ciągu roku - uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę października.

  2. Dziś i jutro jeszcze o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Od czwartku natomiast, o tej samej godzinie, będziemy spotykać się na wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wspominkowych. Towarzyszyć jej będzie rozważanie tajemnic różańcowych. Wypominki składamy w zakrystii z zaznaczonym nr. domu później wyznaczonym dniu dla poszczególnych numerów domu by rodzina mogła uczestniczyć w modlitwach.

  3. Sługa Boży kard. August Hlond powiedział przed laty: „Nie tylko w miesiącu październiku odmawiajmy różaniec, ale ten pobożny zwyczaj przeniesie się na miesiąc następny i wszystkie miesiące roku. Niech ta modlitwa stanie się naszym ulubionym zajęciem, niech rozbrzmiewa w kościołach, kaplicach, i owszem, niech jej szept słyszany będzie w domach rodzinnych i warsztatach pracy”. Niech te słowa staną się zachętą, aby modlitwa różańcowa była stałym punktem naszego dnia.

  4. We wtorek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30, 10.30. i o godzinie 9.00 na Kłapówce.

  5. Po Mszach św. Młodzież ,,Caritas Szkolnego” będzie zbierać wolne datki na potrzebujących”

  6. Po Mszy św. o godz. 13.00 z kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz kalwaryjski, podczas której będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić groby. Wspólne nabożeństwo żałobne zakończymy błogosławieństwem przy Kaplicy cmentarnej.

  7. Po nabożeństwie poświęcenie krzyży i nagrobków które proszę zgłosić w zakrystii.

  8. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Na mocy specjalnego papieskiego przywileju każdy kapłan może sprawować trzy Msze Święte pod specjalnymi warunkami, dlatego też w naszym kościele będzie następujący porządek Mszy Świętych 7.00 i 17.00 Kościół, 8.00 Kaplica cmentarna z procesją po cmentarzu i o 16.00 Kłapówka.

  9. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

  10. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek i sobotę msza św. również rano o godzinie 7.00.

  11. Spowiedz dla tych którzy nie byli na pierwszy piątek codziennie przed Mszą św.

  12. W piątek odwiedzę chorych.

  13. Dziś na prośbę Wyższe Seminarium Duchowne zbiórka jesiennej do puszek zamiast płodów rolnych.  W tym tygodniu po nagrodę do Pana odeszli:ŚP. Janina Przybyło, ŚP. Jan Chmielowiec oraz ŚP. Ludwik Kretowicz. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Nosal Joanna, Szalony Kazimiera, Szalony Maria, Syniec Maria, Izabela Syniec, Selwa Katarzyna, Tokarz Joanna, Reguła Bożena, Faryniarz Bożena  NIEDZIELA, 23 października 2016 roku

  2016-10-23

  1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.00.

  2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

  3. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominam pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone. Dbanie o miejsce spoczynku naszych zmarłych jest jedynym z uczynków miłosierdzia, gdyż – jak wierzymy – w zmartwychwstaniu będzie uczestniczyć nie tylko nasza dusza, lecz również ciało. Słowa te wypowiadamy za każdym razem, gdy odmawiamy wyznanie wiary. Mówimy wtedy: „wierzę… w ciała zmartwychwstanie”. Niech więc troska o groby naszych bliskich będzie wyrazem właśnie tej wiary. Prosimy to zrobić jak najszybciej do soboty najpóźniej by można potem uporządkować cmentarz i wywieść śmieci.

  4. Dziś już ministranci będą rozdawać kartki na wypominki na których wypisujemy drukowanymi literami z numerem domu imiona zmarłych by w wyznaczonym dniu móc uczestniczyć w modlitwie za waszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki można wydrukować na stronie internetowej parafii i złożyć w zakrystii. Dziś już zachęcamy parafian i gości, w tym także osoby odprawiające pierwsze piątki miesiąca, do przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, która jest jednym z warunków zwykłych wymaganych do zyskania odpustu zupełnego. Spowiedź w naszej parafii będzie miała miejsce codziennie przed Mszą św.

  5. Zawierzenie Panu Bogu środowiska akademickiego całej naszej diecezji na Nowy Rok Akademicki 2016/2017 odbędzie się w środę, 26 października w Bazylice OO. Bernardynów, o godz. 18.30.

  6. Wyższe Seminarium Duchowne zwraca się z uprzejmą prośbą o zorganizowanie zbiórki jesiennej do puszek zamiast płodów rolnych. Takiej zbiórki dokonalibyśmy na przyszłą niedzielę.

  7. W zakrystii można odebrać i nabyć kalendarze książkowe rolników, i kalendarze misyjne.

  8. W ubiegłą III niedzielę miesiąca składkę w kopertach na trwające prace przy elewacji kościoła złożyło 35 rodzin w tym 3 rodziny z Kłapówki. Bóg zapłać.

  9. Za tydzień trzydziesta pierwsza niedziela w ciągu roku - uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę października. Również zmiana czasu na zimowy.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Bujak Stanisława, Bajek Halina, Szalony Maria, Jarochowicz Maria, Pomykała Zofia, Gaweł Maria, Barczyńska Zofia, Płoch Elżbieta, Antosz Janina, Gaweł Janina  NIEDZIELA, 16 października 2016 roku

  2016-10-16

  1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami, bo „modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz. 17.00 na wspólne różańcowe nabożeństwa, natomiast dziś na godzinę 16.00.

  2. Dzisiaj, 16 października, czytany we wszystkich kościołach List Episkopatu Polski w sprawie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Otrzymaliśmy także tekst Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana oraz tekst modlitwy codziennej odmawianej przez wiernych w domach. Ministranci będą ją rozdawać po Mszy św. Zachęcamy do modlitwy.

  3. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka. W sposób szczególny uczynimy to w czasie dzisiejszego nabożeństwa różańcowego, którego rozważania będą osnute wokół myśli Świętego Jana Pawła II. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. Wystawa prac o św. Janie Pawle II wykonanych przez uczniów naszej szkoły w przedsionku kościoła.

  4. We wtorek, 18 października, liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty. W związku z tym, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza już dziś wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 16 października, na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia.

  5. Przypominamy, że w dniach 18-25 października odbędzie się Narodowa Pielgrzymka do Rzymu, której centralnym punktem będzie spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Zachęcamy do modlitewnej łączności z pielgrzymami oraz korzystanie z transmisji telewizyjnej tych wydarzeń.

  6. Zawierzenie Panu Bogu środowiska akademickiego całej naszej diecezji na Nowy Rok Akademicki 2016/2017 odbędzie się 26 października 2016 r. w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 18.30. W programie: Msza św., pod przewodnictwem biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Ks.Bp. serdecznie zaprasza wszystkich pracowników nauki, studentów oraz duszpasterzy. Myślę, że naszej młodzieży studiującej tam nie zabraknie.

  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

  8. 19 października – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, którego biografia i działalność duszpasterska jest wielu z nas dobrze znana, a której charakterystycznym rysem było przypominanie i realizowanie myśli z Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”;

  9. Przypominamy, że tegoroczne spotkanie "Seniorów" odbędzie w sobotę 22 października o godziny 17.00. Zapisy w sklepie u Państwa Węgrzynów. Serdecznie zapraszamy. Z tej racji Msza św. i różaniec w sobotę o godzinie 16.00.

  10. W zakrystii można odebrać i nabyć kalendarze książkowe rolników na 2017 rok w cenie 22 zł. i kalendarze misyjne w cenie 10 zł (ofiara za kalendarz na misje).

  11. W ubiegłą niedzielę składkę w kopertach na trwające prace przy elewacji kościoła złożyło 6 rodzin. Bóg zapłać. Dziś III niedziela miesiąca, składka na ten cel i jeszcze na ukończeniu elewacja na kaplicy cmentarnej i może uda się zrobić odbojówkę wokół kościoła.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Bujak Małgorzata, Bujak Ewa, Gniewek Janina, Rumak Teresa, Muszak Zofia, Samojedny Janina, Selwa Maria  NIEDZIELA, 9 października 2016 roku

  2016-10-08

  1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie. O Bożą pomoc w procesie kształtowania w sobie wiary, ufności i wdzięczności pomodlimy się wieczorem w czasie nabożeństwa różańcowego, na które serdecznie zapraszamy na godz. 17.00

  2. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. niedzielę, pod hasłem: "„Bądźcie świadkami miłosierdzia”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

  3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz.17.00.

  4. W czwartek, 13 października br., przeżywać będziemy imieniny Ks. Biskupa Edwarda. Prosimy o modlitwę w Jego intencji w czasie Mszy św. w niedzielę i w czwartek.

  5. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszej parafii. W ich intencji będziemy modlić się podczas nabożeństwa różańcowego a szczególnie w czwartek na Mszy św. o godzinie 12.00 w intencji Dyrekcji nauczycieli i wychowawców obsługi szkoły. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i katechetów z naszej wspólnoty parafialnej, pracujących w szkole i przedszkolu.

  6. Tegoroczne spotkanie ,,Seniorów” odbędzie 22 października. Zapisy w sklepie u Państwa Węgrzynów. Serdecznie zapraszamy.

  7. W zakrystii można nabyć kalendarze książkowe rolników na 2017 rok w cenie 22 zł.

  8. W ubiegłą niedzielę składkę w kopertach na trwające prace przy elewacji kościoła złożyło 5 rodzin. Bóg zapłać.

  9. Dziś liczenie frekwencji wiernych w kościele.  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;

  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;

  • 15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.  W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz ŚP. Czesławę Trelę. Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Przybyło Helena, Jamróz Agnieszka, Jamróz Katarzyna, Dziubek Jan, Chruściel Teresa, Lejowska Bernadetta, Grabowska Anna  NIEDZIELA, 2 października 2016 roku

  2016-10-02

  1. W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.00, kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian.

  2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz. 17.30. Na Kłapówce o 18.15.

  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.00 – środa dzieci z podstawówki czwartek gimnazjum. Piątek starsi.

  4. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej. W dzień Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele Msze Święte o 7.00 i 17.30.

  5. W piątek po rannej Mszy św. odwiedzę chorych z komunią św.

  6. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

  7. W zakrystii można nabyć kalendarze książkowe rolników na 2017 rok w cenie 22 zł.

  8. W ubiegłą składka w kopertach na trwające prace przy elewacji kościoła złożyło 10 rodzin. Bóg zapłać.

  9. Na przyszłą niedzielę tradycyjnie liczenie frekwencji wiernych w kościele.  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;

  • 5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Pruchnik Maria, Pruchnik Dorota, Ewa Kret, Kasprzyk Celina, Orzech Zofia, Bujak Maria, Gniewek Teresa  NIEDZIELA, 25 września 2016 roku

  2016-09-24

  1. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 18.00 przypominamy że w tym dniu odpust w Stykowie Suma o 10.30. To również święto patronalne naszych sióstr Michalitek.

  2. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się po wieczornej Eucharystii na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00 a potem Msza św. Na Kłapówce nabożeństwo różańcowe o 18.15 a w sobotę o 9.00.

  3. Zapraszam na nie wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież szkolną. A rodziców proszę by poczuli się odpowiedzialni za duchowy wzrost swoich pociech i je na te nabożeństwa wysyłali. Pamiętajmy również o modlitwie różańcowej wspólnie w rodzinach.

  4. W sobotę o 16.30 3potkanie 3 klas gimnazjalnych przygotowujących się do bierzmowania.

  5. 1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.- Odpust w Rudnej Wielkiej, suma o godzinie 11.00.

  6. To również I sobota miesiąca pażdziernika dlatego również Msza św. rano o godzinie 7.00.

  7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej szkolna w pierwszą niedzielę miesiąca o godz.9.00

  8. Przypominamy o dzisiejszej zbiórce do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „Via”.

  9. W ubiegłą niedzielę trzecią miesiąca składka w kopertach na trwające prace przy elewacji kościoła złożyło 44 rodziny w tym jedna z Kłapówki. Bóg zapłać. Proszę w dalszym o modlitwę w tej intencji by szybko bez jakikolwiek wypadków się zakończyła. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda w tym tygodniu zostaną zmienione i założone nowe aluminiowe drzwi do kaplicy cmentarnej i zrobiona nowa elewacja kaplicy i dzwonnicy.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 19.00 bardzo proszę: Płoch Krystyna, Gniewek Maria, Buczek Czesława, Zabłocka Katarzyna, Pruchnik Grażyna, Bernacka Lucyna, Bernacka Maria  NIEDZIELA, 18 września 2016 roku

  2016-09-18

  1. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

  2. Przypominamy, że dziś w niedzielę 18 września odbędzie się ogólnopolska zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

  3. W niedzielę, 18 września 2016 r., Kościół w Polsce obchodzi 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji zbiórki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „Via” w niedzielę 25 września. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

  4. Kończymy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie. W tym tygodniu, przed wieczorną Eucharystią, zapraszamy do wspólnej modlitwy za dzieci i młodzież, za ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Z tej racji i rozpoczęcia roku szkolnego po porannej Mszy spotkanie z rodzicami młodzieży gimnazjalnej a po sumie dzieci z przedszkola i podstawówki.

  5. W dzisiejszą niedzielę trzecią miesiąca składka w kopertach na trwające prace przy elewacji kościoła. Proszę również o modlitwę w tej intencji by szybko bez jakikolwiek wypadków się zakończyła.

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 18 IX – św. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców; patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;

  • 21 IX – św. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem;

  • 23 IX – św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia; z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 19.00 bardzo proszę: Zuber Stanisława, Kłeczek Bogusława, Kłeczek Anna, Płoch Magdalena, Krystyna Madej, Rumak Krystyna, Zuber Jadwiga, Wacht Teresa, Ciołek Jerzy  NIEDZIELA, 11 września 2016 roku

  2016-09-11

  1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie przed Mszy Świętej kapłani służą posługą w konfesjonale.

  2. Przyszła niedziela będzie naznaczona wieloma intencjami modlitewnymi. Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Rozpoczniemy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz szósty już Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

  3. Z racji tygodnia wychowania i rozpoczęcia roku szkolnego zapraszam w najbliższą niedzielę na spotkanie rodziców. Po rannej Mszy św. rodziców dzieci z gimnazjum a po sumie rodziców dzieci z przedszkola i podstawówki. W piątek po Mszy spotkanie młodzieży III klasy gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania

  4. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.

  5. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.

  6. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

  7. Informujemy, że w niedzielę 18 września odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

  8. Na przyszłą niedziele trzecią miesiąca składka w kopertach na rozpoczynające się jutro prace przy elewacji kościoła. Proszę również o modlitwę w tej intencji by szybko bez jakikolwiek wypadków się zakończyła.

  9. W dniu dzisiejszym gościmy przybyłe z Rzymu. Relikwie św. Jana Pawła II. Skorzystajmy z tej okazji by modlić się i ucałować relikwie naszego świętego Wielkiego Rodaka i przez jego wstawiennictwo wypraszać dla siebie i swoich najbliższych wiele łask.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Sałata Janina, Adamska Małgorzata, Płoch Joanna, Grabowska Grażyna, Rumak Maria, Jamróz Maria, Rumak Małgorzata, Rumak Janina  NIEDZIELA, 4 września 2016 roku

  2016-09-03

  1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

  2. Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy.

  3. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do bierzmowania klasy III gimnazjum a po półroczu II gimnazjum odbywa się przy parafii i jest obowiązkowa.. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy), DSM, KSM, które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup. Spotkania odbywają się ministranci w środę po nowennie, KSM piątek o 19.30 a DSM w sobotę o 10.00.

  4. W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz.7.00 i 18.00 Widełce i o 17.00 na Kłapówce. na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

  5. W niedzielę, 11 września odbędzie się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia (od Krzyża przy Zamku do Ojców Bernardynów). Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie Mszą św. o 16.30. Zapraszamy do udziału. Zaproszenie Ks. Biskupa Ordynariusza na Marsz Miłosierdzia.

  6. Od 4 września rozpoczęła się po domach sióstr Michalitek peregrynacja przybyłych z Rzymu relikwii św. Jana Pawła II. Dwudziestoczterogodzinny pobyt relikwii w domu zakonnym w Widełce rozpocznie się w najbliższą sobotę wieczorem a zakończy w niedzielę . Dzięki zgodzie Matki Generalnej i życzliwości naszych sióstr Michalitek na przyszłą niedziele będziemy mieli okazję pomodlić się przy relikwiach a po każdej Mszy św. w niedzielę ucałować te relikwie. Uroczyście relikwie przeniesiemy w niedzielę przed Mszą św. o 7.15 kiedy udamy się po nie z procesją do kaplicy sióstr a pożegnamy po Mszy o 16.00. Skorzystajmy z tej okazji by modlić się i ucałować relikwie naszego Świętego Wielkiego Rodaka i przez jego wstawiennictwo wypraszać dla siebie i swoich najbliższych wiele łask.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 19.00 bardzo proszę: Grabowski Eugeniusz, Pruchnik Teresa, Rumak Elżbieta, Jamróz Zofia, Orzech Maria, Fieluba Alina, Rumak Stanisława  NIEDZIELA, 28 sierpnia 2016 roku

  2016-08-30

  1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Już dziś wieczorem podziękujmy za piękne, szczęśliwe wakacje i poprosimy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy.

  2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00.

  3. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian z przedszkola i szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną, ich rodziców, Dyrekcję Szkoły nauczycieli i obsługę szkoły i przedszkola na Eucharystię o godz.9.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. Nie wyobrażam sobie żeby dzieci i młodzież nie rozpoczęły z Panem Bogiem dlatego we wtorek prosimy na spowiedź na rozpoczęcie roku a zarazem pierwszo piątkową dzieci z podstawówki a w środę młodzież gimnazjalna i szkól średnich.

  4. To także pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo eucharystyczne. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

  5. W pierwszy piątek po Mszy św. o 7.00 przed południem, odwiedzę chorych z Komunią Świętą, a po południu zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające i Mszę Świętą wotywną ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. o godzinie 18.00 w Widełce, a na Kłapówce o 18.15.

  6. W pierwszą sobotę ku czci Niepokalanego Serca Maryi Msze św. rano o 7.00 i po południu o 18.00.

  7. Na przyszłą niedzielę Msza św. Szkolna w Widełce o godzinie 9.00.

  8. W środę po Mszy obowiązkowe spotkanie ministrantów piątek o 19.00 spotkanie KSM-u i w sobotę o 10. Spotkanie DSM-ek i chętnych chcących dołączyć do tych grup.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Pruchnik Maria, Pastuła Anna, Biestek Krystyna, Selwa Joanna, Orzech Janusz, Orzech Wanda, Stąpor Joanna, Baran Andrzej  NIEDZIELA, 21 sierpnia 2016 roku

  2016-08-20

  1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

  2. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu szczególnie dzieci. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim.

  3. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej.

  4. W piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej – odpust na Kłapówce. Uroczysta suma o godzinie 18.00. Tradycyjnie z parafii wyruszamy z pielgrzymka z pod kościoła o godzinie 17.00. Zachęcam do udziału szczególnie dzieci. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, przeżywać będziemy w całej Polsce odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu w parafiach uczynimy to na zakończenie Mszy św.

  5. Na Kłapówce w czwartek o godzinie 16.30 spowiedzi przed odpustem i Msza św. o 17.00.

  6. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

  7. W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła, a w sobotę 27 VIII – św. Moniki, matki św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.

  8. Msze św. na tygodniu codziennie o 18.00 za wyjątkiem piątku gdzie Msza św. rano o 7.00 a na Kłapówce odpust o godzinie 18.00.

  9. W czwartek po Mszy św. obowiązkowa zbiórka ministrantów.

  10. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny.  W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszego rodaka ŚP. ks. Stanisława Sałatę - Misjonarza Św. Rodziny. Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze Nasz...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Mieleszko Danuta, Preneta Beata, Frącz Zofia, Palczewska Zofia, Syniec Grażyna, Pruchnik Maria, Michałek Aniela, Gut Józef, Surowiec Marzyna.  NIEDZIELA, 14 sierpnia 2016 roku

  2016-08-13

  1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

  2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę (7.30,10.30, 9.00 Kłapówka i 16.00). Na zakończenie każdej Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Na Sumie dziękczynienie parafialne za plony tegoroczne i poświęcenie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.

  3. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

  4. Przyszła niedziela, 3. miesiąca - składka w kopertach na prace przy elewacji kościoła.

  5. Msze Św. dziś popołudniu ze względu na śluby o godzinie 13.00 i 14.00 nie będzie wyjątkowo Mszy Św. o godz. 16.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Selwa Maria, Siwińska Bogusława, Michałek Maria, Selwa Stefania, Kretowicz Marzena, Drzał Maria, Krystyna Bernacka  NIEDZIELA, 7 sierpnia 2016 roku

  2016-08-07

  1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

  2. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przybywali na wspólne oglądanie telewizyjnych transmisji z tych wydarzeń, którzy w ten sposób w nich uczestniczyli i wspólnie się modlili.

  3. We wtorek, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w środę, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.

  4. Natomiast w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. A na sumie Dziękczynienie za tegoroczne plony. Proszę poszczególne rejony parafii o zrobienie wieńców dożynkowych ja dziękczynienie za tegoroczne plony. Kłapówka będziekować na odpuście ku czci Matki Bożej częstochowskiej 26 sierpnia piątek o godzinie 17.00

  5. W czwartek, 4 sierpnia br. wyruszyła 39. Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do łączności z pielgrzymką przez relacje Radia Via oraz modlitwę różańcową i Apel w kościele św. Krzyża w Rzeszowie o godz. 20.30 (transmituje Radio Via). Zakończenie Pielgrzymki w sobotę 13 sierpnia Mszą św. o godz. 11.30.

  6. Na przyszłą niedzielę św. Maksymiliana odpust w Weryni - Suma o godz.: 11.00.

  7. Msze św. codziennie o 18 na przyszła niedzielę ze względu na śluby o godzinie 13.00 i 14.00 nie będzie wyjątkowo Mszy Św. o godzinie 16.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Sudoł Beata, Jamróz Małgorzata, Branach Elżbieta, Rumak Celina, Stąpor Ewelina, Jarosz Maria, Jarosz Anna  NIEDZIELA, 31 lipca 2016 roku

  2016-07-31

  1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża.

  2. Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie. W miesiącu sierpniu w szczególny sposób chcemy modlić się i angażować w różne dzieła służące trosce o trzeźwość. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę.

  3. W czwartek, 4 sierpnia br. wyruszy Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki będzie miała miejsce przy Rzeszowskiej Farze o godz. 6.30. Zapraszamy do udziału i duchowego towarzyszenia pielgrzymom, także za pośrednictwem Radia Via i modlitwy w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, codziennie o godz. 20.30.

  4. Dziekani kustosz Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej zaprasza na odpust w Głogowie – Matki Bożej Śnieżnej uroczysta suma o godzinie 11.00 pod przewodnictwem ks.Bp.Kazimierza Górnego.

  5. Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie zaprasza na odpust w dniach 4-7 sierpnia. W niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 11.00 suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby.

  6. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Opieką otoczył kaplicę pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia.

  7. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można zyskać od południa dnia 1 sierpnia do północy 2 sierpnia i ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

  8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars. Naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.

  9. W pierwszy piątek miesiąca oddamy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa wynagradzając Bogu za nasze i grzech całego świata.

  10. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią świętą - Małą Widełkę i Dworzysko i Liszcze, a po południu od 14.00 ze względu na odpust w Głogowie - Dużą Widełkę.

  11. Będzie też możliwość skorzystania codziennie z sakramentu pokuty i pojednania. Czwartek od 17.00 szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież gimnazjalna w piątek starsi.

  12. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00 Warto uświadomić sobie, że każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.

  13. W tym tygodniu Msze św. codziennie o 18.00. a w pierwszy piątek i sobotę również rano o 7.00 .Kłapówka Piątek o 18.30  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Marek Anna, Dragan Helena, Dragan Maria, Buczek Halina, Buczek Maria, Czachor Danuta, Selwa Renata  NIEDZIELA, 24 lipca 2016 roku

  2016-07-23

  1. Przeżywamy Światowe Dni Młodzieży w Diecezji (od 20.07.2016 r. do 25.07.2016 r.). W poniedziałek, 25 lipca, o godz. 9.00 odbędzie się Msza św. w Parku Papieskim w Rzeszowie z oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa. Młodzież z 19 krajów świata przez 6 dni mieszka u rodzin w diecezji, poznaje nasz region i dzieli się swoim doświadczeniem wiary.

  2. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). rozpoczną się we wtorek, 26 lipca, Mszą św. otwarcia na Błoniach Krakowskich o godz. 17.30. Od środy będą się odbywać katechezy w różnych językach, w sobotę - czuwanie z Ojcem św., a w niedzielę - Msza św. posłania. Od środy do niedzieli (27-31 lipca) będzie w Polsce Ojciec Święty Franciszek (Kraków, Jasna Góra, Auschwitz – Birkenau). Zachęcamy do udziału w spotkaniach oraz do towarzyszenia Ojcu Świętemu i młodym modlitwą oraz poprzez media. TVP, Telewizja Trwam, Radio Maryja, Radio Via i inne rozgłośnie będą transmitować większość uroczystości.

  3. Dzisiaj przed Sumą i przed Mszą św. o 9.00 na Kłapówce pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego jutro, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Tradycyjnie ofiary za poświęcenie przeznaczone zostaną na zakup środków transportu dla misjonarzy.

  4. Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 18.00 W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem.

  5. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima. Na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków. Myślę, że nie zabraknie na modlitwie wnuków.

  6. W związku ze zbliżającym się sierpniem – miesiącem abstynencji „Kościół prosi wszystkich Polaków,o świadectwo abstynencji z motywów religijno - moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa” (Bp T. Bronakowski). Zachęćmy wiernych do abstynencji w tym miesiącu i podejmijmy różne inicjatywy trzeźwościowe. Przesyłamy Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości - który odczytamy w przyszłą niedzielę..

  7. Czwartek, 4 sierpnia br. wyruszy Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki będzie miała miejsce przy Rzeszowskiej Farze o godz. 6.30. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce.

  8. Informujemy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę 28 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i delegacji z parafii. Prosimy w tym czasie nie organizować innych dożynek czy uroczystości. Dożynki Parafialne, jak co roku, 15 sierpnia na Sumie, na Kłapówce na odpuście.

  9. Składkę w kopertach na elewację kościoła złożyło 20 rodzin w tym jedna z Kłapówki. Bóg zapłać.

  10. W tym tygodniu Msze św. codziennie o 18.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Węgrzyn Agnieszka, Pastuła Elżbieta, Sudoł Teofila, Selwa Krystyna, Bakaj Teresa, Niezgoda Grażyna, Niezgoda Helena  NIEDZIELA, 17 lipca 2016 roku

  2016-07-17

  1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

  2. Na początku minionego tygodnia modliliśmy się w intencji Europy. Pod koniec tego tygodnia ponownie wzbudzimy tę intencję, obchodząc święto kolejnego patrona Starego Kontynentu, Świętej Brygidy Szwedzkiej. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 18.00

  3. W przyszłą niedzielę przed Sumą i przed Mszą św. o 9.00 na Kłapówce pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Tradycyjnie ofiary za poświęcenie przeznaczone zostaną na samochód dla misjonarzy.

  4. Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Rzeszowskiej rozpoczną się 20.07.2016 r. (środa) i zakończą się 25.07.2016 r. (poniedziałek) Mszą Św. w Parku Papieskim w Rzeszowie o godz. 9.00 z oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa. Młodzież z 19 krajów świata przez 6 dni będzie u nas mieszkać, poznawać nasz region i dzielić się swoim doświadczeniem wiary. Pamiętajmy o tych światowych rekolekcjach młodzieży w naszej Ojczyźnie. Niech przyniosą jak największe duchowe owoce nie tylko u nas ale i na całym świecie.

  5. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Pięta Stanisława, Duda Wiesława, Turtoń Stanisława, Turtoń Agnieszka, Kramarz Piotr, Płoch Maria, Ćwik Krystyna  NIEDZIELA, 10 lipca 2016 roku

  2016-07-10

  1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.

  2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 18.00 i do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

  3. W tym tygodniu w czwartek przypada 5 rocznica śmierci ks.Józefa Sokołowskiego – msza św. w jego intencji o godzinie 18.00. a później jeszcze jak będzie modlitwa przy grobie serdecznie zapraszamy na tą wspólną modlitwę jako wyraz pamięci i wdzięczności za wszelkie dobro jakie pozostawił dla parafii.

  4. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza.

  5. Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Rzeszowskiej rozpoczną się 20.07.2016 r. (środa) i zakończą się 25.07.2016 r. (poniedziałek) Mszą Św. w Parku Papieskim w Rzeszowie o godz. 9.00 z oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa. Młodzież z 19 krajów świata przez 6 dni będzie u nas mieszkać, poznawać nasz region i dzielić się swoim doświadczeniem wiary. Z tej okazji List Biskupa Rzeszowskiego.

  6. Spotkanie organizacyjne i zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę grupy św. Urszuli do której należy nasz dekanat odbędzie się w Wysokiej Głogowskiej 17 lipca o godzinie 19.30 zachęcamy.

  7. Przyszła niedziela 3 miesiąca składka w kopertach na elewację kościoła.

  8. W tym tygodniu Msze św. codziennie o 18.00 za wyjątkiem jutra w poniedziałek kiedy będzie tylko rano o 7.00. Na Kłapówce Msza jeszcze we wtorek o godzinie 17.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Jabłońska Stanisława, Duda Edward, Drożdż Małgorzata, Węglowska Agnieszka, Różańska Stanisława, Mytych Mieczysław, Jaskot Joanna, Bieleń Czesława, Tylutko Bożena  NIEDZIELA, 3 lipca 2016 roku

  2016-07-02

  1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

  2. W środę zapraszamy o godz. 18.00 na nowennę do Matki Bożej. Z okazji patronalnego święta Apostolstwa Chorych, w dniu liturgicznego wspomnienia bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w nowennowej modlitwie powierzymy tych wszystkich, którzy duchowo solidaryzują się z chorymi i którzy w różny sposób spieszą im z pomocą.

  3. W ubiegłą niedzielę gościmy w parafii. Panią Barbarę Rajczyk świecką misjonarkę która przedstawiła nam świadectwo pracy w umieralni w Kalkucie oraz opowiedziała o potrzebach koloni trędowatych w Ram Gor w Indiach. Zebrane ofiary do puszek przeznaczy na pomoc dzieciom trędowatym w Indiach wyniosły 2500 złotych. Za co siostra w imieniu własnym i chorych na trąd i potrzebujących pomocy serdecznie dziękuje ,,Bóg zapłać”.

  4. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony a na teraz tak potrzebnego deszczu.

  W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 VII − św. Tomasz Apostoł, należał do grona Apostołów; Pan Jezus nakazał mu włożyć ręce w swój bok i w miejsce gwoździ; wyznał wiarę w Zmartwychwstałego słowami; „Pan mój i Bóg mój”;

  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce; swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce;

  • 8 VII – św. Jan z Dukli, pustelnik, a później franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Dworak Teresa, Buczek Stanisława, Zuber Maria, Ozimek Stanisława, Piątek Józef, Foryś Edyta, Fryzeł Anna, Sudoł Stanisława  NIEDZIELA, 26 czerwca 2016 roku

  2016-06-25

  1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

  2. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Każdego czerwcowego wieczoru o godz.18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

  3. Tradycyjnie nowenną nieustanną modlimy się w każdą środę. W tym tygodniu uczynimy to także w poniedziałek, 27 czerwca z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  4. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.00, 10.30 - Suma i 18.00. W Kłapówce o godz. 17.00 w intencji całego Kościoła, papież, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

  5. W ostatni dzień czerwca przypadnie czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek przed po Mszy św. o 7.00 odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, a po południu zapraszamy na modlitwę adoracyjną. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania (dla niebędących w stanie łaski uświęcającej). Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą wotywną o Sercu Bożym. W sobotę Niepokalanym Sercu Matki Bożej.

  6. W pierwszy piątek i sobotę Msze Św. rano o 7.00 i popołudniu o 18.00. W Kłapówce w piątek o godzinie 18.15.

  7. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Pomódlmy się także za zmarłych w ostatnim czasie parafian.

  8. W ubiegłą niedziela 3. miesiąca i wcześniej składkę w kopertach na elewację kościoła złożyło 20 rodzin z Widełki i jedna z Kłapówki. Serdecznie dziękuję Bóg zapłać. Pracę rozpoczniemy pod koniec sierpnia.

  9. Dziś gościmy w parafii panią Barbarę Rajczyk świecką misjonarkę, która przedstawi po Mszach Św. świadectwo pracy w umieralni w Kalkucie oraz opowie o potrzebach koloni trędowatych w Ram Gor w Indiach. Witamy ją serdecznie. Zebrane ofiary do puszek przeznaczy na pomoc dzieciom trędowatym w Indiach.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Sitarz Wioletta, Rzucidło Renata, Zuber Krystyna, Zuber Wiesława, Gniewek Małgorzata, Węgrzyn Aneta, Węgrzyn Genowefa, Niezgoda Bronisław, Smyrska Maria  NIEDZIELA, 19 czerwca 2016 roku

  2016-06-18

  1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

  2. Każdego czerwcowego wieczoru o godz.18.00 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

  3. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.

  4. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Nie wyobrażam sobie aby dzieci i młodzież nie zakończyła roku szkolnego bez pojednania się z Bogiem i zabrania go w sercu na wakacyjny wypoczynek. A rodziców proszę by tego dopilnowali. Spowiedź młodzieży gimnazjalnej w środę o godzinie 17.15, po Mszy Św. rozdanie indeksów III klasy gimnazjalnej. Spowiedź dzieci z podstawówki w czwartek od 17.15, po Mszy Św. wręczenie indeksów klasie VI.

  5. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz.18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To również dzień imienin ks. Jana, polecajmy go w naszych modlitwach. Odpust w Kupnie na przyszłą niedzielę, suma o godzinie 11.00.

  6. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.

  7. Dzisiejsza niedziela 3 miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  8. W najbliższą niedzielę również gościć będziemy Panią Barbarę Rajczyk świecką misjonarkę, która przedstawi po Mszach św. świadectwo pracy w umieralni w Kalkucie oraz opowie o potrzebach koloni trędowatych w Ram Gor w Indiach. Zebrane ofiary do puszek przeznaczy na pomoc dzieciom trędowatym w Indiach.  W tym tygodniu pożegnaliśmy ŚP. Henryka Dziubka. Polecajmy go w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Dworak Małgorzata, Wójcik Genowefa, Wójcik Jan, Wójcik Barbara, Wąsik Zofia, Woś Marzena, Zięba Agnieszka  NIEDZIELA, 12 czerwca 2016 roku

  2016-06-11

  1. Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed i w czasie każdej Mszy Świętej.

  2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.

  3. 13.VI – św. Antoni z Padwy, choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych. Odpust w Przewrotnym. Suma o godzinie 11.00.

  4. 17 VI – św. Brat Albert Chmielowski, który w krakowskim nędzarzu zobaczył przede wszystkim potrzebującego człowieka.

  5. Przyszła niedziela 3 miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Wójcik Stanisława, Zuber Maria, Reguła Maria, Zuber Helena, Przybyło Danuta, Przybyło Zofia, Przybyło Bernadeta, Przybyło Beata  NIEDZIELA, 5 czerwca 2016 roku

  2016-06-07

  1. „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej. Dlatego zachęcamy do udziału we Mszach Świętych również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz. 18.00,

  2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.

  3. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru o godz.18.00 wspólnie odmówimy litanię do Bożego Serca. Po Mszy Św. nabożeństwo. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

  4. Kanonizacja założyciela Marianów bł. Stanisława Papczyńskiego odbędzie się dziś w Rzymie o godz. 10.30 na Mszy św. kanonizacyjnej pod przewodnictwem papieża Franciszka. Ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, 10 września br. o godz. 12.00. Dziękczynienie w naszej diecezji odbędzie się niedzielę, 12 czerwca, o godz. 9.30 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Kazimierz Górny.

  5. W dniach od 21 do 23 października b.r. odbędzie się Narodowa Pielgrzymka Polaków do Rzymu. Jest ona związana z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia oraz z 1050 rocznicą Chrztu Polski. W ramach wspólnego programu audiencja z papieżem Franciszkiem oraz celebry w Wielkich Bazylikach Wiecznego Miasta. Duszpasterstwo Pielgrzymkowe naszej Diecezji oraz Redakcja „Niedzieli Rzeszowskiej” są koordynatorami diecezjalnego wyjazdu na te uroczystości. Pielgrzymka Diecezjalna rozpocznie się 18.10 i będzie trwała do 25.10.2016 r. W programie wiele miejsc kultu na Węgrzech, we Włoszech, Austrii i w Czechach. Zachęcam do udziału.

  6. Medyczna Szkoła Policealna rozpoczyna nabór na wiele kierunków medycznych (bezpłatnych) szczegóły w gablocie.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Rząsa Mirosława, Pokrywka Joanna, Golema Kazimiera, Golema Bogusława, Budziszewska Stanisława, Brudnicka Elżbieta, Dziak Jozefa, Żmuda Danuta  NIEDZIELA, 29 maja 2016 roku

  2016-05-28

  1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

  2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz. 17.30 odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz.17.30.

  3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła, poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo małych dzieci.

  4. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii o godz. 17.30 Widełka 18.15 Kłapówka.

  5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

  7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz.17.30 Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  8. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Odpust na Dudach Głogowskich o godzinie 11.00.

  9. W pierwszy piątek i sobotę Msza św. rano o 7.00 i popołudniu o 17.30.

  10. W piątek odwiedzę chorych.

  11. Spowiedź na pierwszy piątek codziennie przed Mszą św. a szczególnie proszę na wtorek klasy IVi V, VI ( obowiązkowo wyjeżdżający do Miejsca Piastowego na dzień dziecka) środa III klasa podstawówki, Czwartek Gimnazjum a piątek starsi.

  12. W sobotę o 16.30 spotkanie II klasy gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.

  13. Jutro w poniedziałek 30 maja w Głogowie Młp. obchodzić będziemy pierwszą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Głogowskiej - ,,Uzdrowienie chorych”. Uroczysta Msza święta - Dziękczynna pod przewodnictwem księży Biskupów o godzinie 17.00. Ksiądz Dziekan serdecznie zaprasza parafian z Widełki.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Przyboś Zofia, Pacyna Małgorzata, Faryniarz Katarzyna, OżógTeresa, Jagodzińska Eleonora, Rumak Genowefa, Fryc Marzena, Gaweł Agata  BOŻE CIAŁO, 26 maja 2016 roku

  2016-05-26

  1. W dzisiejszą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa chcemy publicznie wyrazić naszą wiarę i radość z tego, że Pan Jezus pozostał z nami na zawsze w sakramentalnym znaku Eucharystii. Chcemy za tę obecność dziękować i tą obecnością się karmić i umacniać. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, by prosić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w naszym życiu, w naszej pracy, w naszej nauce i w naszym odpoczynku.

  2. Już teraz pragniemy serdecznie podziękować za udział w świętej liturgii, za jej przygotowanie, za wspólny śpiew oraz za przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, chorągwi i feretronów, udekorowanie domów i trasy procesji, dziewczynkom za sypanie kwiatów. Strażakom i Policji za uczy manie porządku i bezpieczeństwa na drodze. Dziękujemy wszystkim za tę wspólną wielką manifestację naszej wiary, naszej przynależności do Chrystusa Pana.

  3. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 16.00 Kłapówka o 11.30.

  4. W tym roku dzisiejsza uroczystość zbiegła się ze świętem naszych mam. Zapewniamy wszystkie mamy o naszej wdzięczności i modlitwie, by żyjącym dobry Bóg wynagradzał wszelkie dobro swoim błogosławieństwem, a zmarłe przyjął do swojej chwały.

  5. Zapraszamy od jutra przez kolejne 8 dni na eucharystyczną procesję wokół naszej parafialnej świątyni na zakończenie wieczornej Eucharystii. Dziewczynki za sypanie kwiatów.

  6. Zachęcamy w sobotę, 28 maja do wspólnej modlitwy w intencji rychłego wyniesienia do chwały ołtarzy Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego w dniu 35. rocznicy jego śmierci.

  7. Postarajmy się, by Boża obecność i działanie oddziaływały również na nasze codzienne wybory, a nasz Pan i Bóg niech wspiera nas swoją mocą i błogosławieństwem, (o które prośmy idąc za Nim w eucharystycznej procesji).

  8. W sobotę o 16.30 spotkanie II klasy gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.

  9. W najbliższy poniedziałek 30 maja w Głogowie Młp. obchodzić będziemy pierwszą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Głogowskiej - ,,Uzdrowienie chorych”. Uroczysta Msza święta - Dziękczynna pod przewodnictwem księży Biskupów o godzinie 17.00. Ksiądz Dziekan serdecznie zaprasza parafian z Widełki.

  10. Składka w kopertach na pracę elewacyjne kościoła w tym miesiącu złożyło 41 rodzin w tym 2 z Kłapówki a do puszek na pomoc dla parafii Ekwadoru, w których pracują nasi misjonarze, a które przeżyły trzęsienie ziemi.- zebraliśmy 950 złotych. Bóg zapłać  W tym tygodniu zmarła ŚP. Helena Zygo, jutro, tj. w piątek o godzinie 14.00 odprowadzimy ją na miejsce wiecznego spoczynku. Polecajmy go w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  NIEDZIELA, 22 maja 2016 roku

  2016-05-21

  1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

  2. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele o godz. 17.30 dziś o 16.00. wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do udziału w niej szczególnie dzieci.

  3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

  4. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz.7.00 , o 9.00 popołudniu o 16.00 na Kłapówce o 11.30 .Po Eucharystii o godz. 9.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii w stronę Małej Widełki. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne , ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba w wtorek i środę o 16.45. na Kłapówce środę po mszy św.) Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

  5. Od piątku codziennie Oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną.

  6. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

  7. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

  8. W sobotę o 16.30 spotkanie II klasy gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.

  9. Dziś w składka w kopertach na pracę elewacyjne kościoła a do puszek na pomoc dla parafii Ekwadoru, w których pracują nasi misjonarze, a które przeżyły trzęsienie ziemi.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Żądło Teresa, Przybyło Zdzisława, Dworak Elżbieta, Białek Zofia, Bakaj Teresa, Kretowicz Renata, Mytych Stanisława, Krztoń Joanna  NIEDZIELA, 15 maja 2016 roku

  2016-05-15

  1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Przypominamy, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej.

  2. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 17.30 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym. W niedzielę o 16.00.

  3. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 7.00, 10.30 suma i 17.30 dla pracujących. Kłapówka o 16.30

  4. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Msza Święta o godz.17.30 Widełka i 18.15 Kłapówka.

  5. Jutro, 16 V – św. Andrzej Bobola, jezuicki kapłan, wspaniały duszpasterz, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla której złożył swoje życie w ofierze; patron naszej Ojczyzny. Odpust w Rudnej Wielkiej.

  6. W piątek 20 maja wypada 16 rocznica święceń biskupich ks. Bp.Ordynariusza Jana Wątroby polecajmy go w naszych modlitwach.

  7. W sobotę o 16.30 spotkanie II klasy gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.

  8. Na przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy św. Odpust w Głogowie - Suma o 11.00.

  9. Na Przyszłą niedzielę składka w kopertach na pracę elewacyjne kościoła.

  10. Biskup Rzeszowski postanawia, by we wszystkich parafiach zorganizować zbiórkę do puszek niedzielę, 22 maja, na pomoc dla parafii Ekwadoru, w których pracują nasi misjonarze, a które przeżyły trzęsienie ziemi. Ofiary należy przekazać w Kurii lub na konto Diecezji. Ks. Dariusz Miąsik w liście pisze: „Pokrótce postaram się opisać sytuację w mojej parafii Calceta. Trzęsienie ziemi spowodowało śmierć 9 osób a ponad 50 jest poważnie rannych i przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. W samym centrum zburzonych całkowicie jest co najmniej 50 domów. Ponadto wiele domów ucierpiało wewnątrz – poburzone ściany, zapadnięte podłogi. Szacuje się, że takich domów poważnie uszkodzonych jest co najmniej 300. Do parafii należą ponadto 22 okoliczne wioski. Bardzo trudno jest oszacować straty w tych wioskach. Wielu ludzi nie może mieszkać w swoich domach”.  W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie, nasz parafialny cmentarz, ŚP. Władysława Filipowicza, polecajmy go w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Czupich Halina, Kretowicz Halina, Kretowicz Agnieszka, Kratowicz Danuta,Orzech Janina, Michałek Kazimiera, Starzec Aniela  NIEDZIELA, 8 maja 2016 roku

  2016-05-07

  1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

  2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru o godz.17.30 w niedzielę o 16.00

  3. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy o godz. 17.30

  4. Jutro także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.

  5. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej.

  6. Na przyszłą niedzielę Uroczystości Zesłania Ducha Świętego Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

  7. We wtorek o godzinie 6.30 spod kościoła wyruszamy z pielgrzymką do Łagiewnik i sanktuarium Jana Pawła II.

  8. Święcenia diakonatu odbędą się w sobotę, 7 maja, o godz. 10.00 w Katedrze, a świecenia prezbiteratu w sobotę przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego, 14 maja, o godz. 10.00. Polecamy modlitwie wiernych kandydatów do święceń.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Bigdoń Maria, Fabińska Elżbieta, Baran Helena, Gotkowska Teresa, Wachnicka Barbara, Sitarz Zofia, Węglowska Helena, Kretowicz Alicja  ODPUST PARAFIALNY, 3 maja 2016 roku

  2016-05-03

  1. „Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo! […] Miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały, niech rozwija się wspaniały, Maryjo!” – śpiewamy w jednej z maryjnych pieśni. Dzisiaj, w Jej uroczystość jako naszej Królowej i głównej patronki Polski, i naszej parafii oraz w święto rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, słowa tej pieśni brzmią szczególnie. Wzywając orędownictwa Maryi, naszej Matki i Królowej, chcemy Bogu polecać naszą Ojczyznę oraz wszystkich jej mieszkańców i prosić o potrzebne łaski i dary w budowaniu jej materialnego i duchowego ładu. Przewodniczył naszej Sumie odpustowej i głosił kazania na Mszach św. Ks. Antoni Czerak proboszcz z parafii Świlcza, któremu serdecznie dziękujemy.

  2. Nasze wołanie w intencji Ojczyzny w dniach szczególnej modlitwy o dobre urodzaje każe nam zwrócić się także z prośbą do Boga o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.

  3. Tę maryjną modlitwę odprawiamy każdego majowego wieczoru o godz. 17.30 w Widełce i o 18.15 w Kłapówce.

  4. Jutro razem z majowym nabożeństwem cotygodniowa nowenna. Z racji przypadającego wspomnienia Świętego Floriana podczas wieczornej Eucharystii modlimy się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą ofiarom pożarów, huraganów, powodzi czy innych klęsk.

  5. Przypominamy o pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca i wspólnej wieczornej modlitwie w te szczególne dni. Spowiedź przed pierwszym piątkiem dla tych którzy nie są wstanie łaski uświęcającej codziennie pół godziny przed mszą św. (szczególnie prosimy w środę dzieci z podstawówki w czwartek gimnazjum).

  6. W pierwszy piątek i sobotę Msze św. również rano o godzinie 7.00.

  7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuarium w Łagiewnikach Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II.

  8. „Od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie…” – usłyszeliśmy w Ewangelii. Weźmy i my Maryję do siebie i uczmy się od Niej pełnienia woli Boga w naszej codzienności, a On niech nas umacnia swoim błogosławieństwem tego wam wszystkim życzę..  NIEDZIELA, 1 maja 2016 roku

  2016-04-30

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 16.00

  2. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz.17.30 po wieczornej Eucharystii. Na Kłapówce o 18.15.

  3. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W tym roku przypada ono dzisiaj, czyli w niedzielę, która rangą jest ważniejsza niż to wspomnienie. W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

  4. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny – odpust parafialny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 popołudniu Msza św. połączona z nabożeństwem majowym o 16.00. Na Kłapówce Msza św. i nabożeństwo majowe o godzinie 14.00. dla tych którzy nie mają możliwości uczestniczenia na odpuście w Widełce. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.

  5. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

  6. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. W poniedziałek z procesją udamy się do krzyża na kalwarii w środę do krzyża misyjnego.

  7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

  8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  9. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.

  10. Piątek o 7.00 i 17.30 wynagradzać będziemy Sercu Bożemu za grzechy całego świata ale i nasze grzechy słabości i zaniedbania. W sobotę o 7.00 i 17.30 wynagradzać będziemy niepokalanemu Sercu Marii.

  11. W piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą

  12. Spowiedź na odpust i pierwszy piątek pół godziny przed Mszą św.

  13. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

  14. W tym roku dzieci pierwszo komunijne wraz rodzicami wyjeżdżają 10 maja do Łagiewnik Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Jeśli byli by chętni to można się zapisać jest wolnych 18 miejsc . Cena 40 złoty od osoby proszę przynieść ze sobą Pesel z dowodu osobistego.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Tabisz Krystyna, Dziuba Maria, Kukulska Joanna, Syniec Janina, Dziubek Anna, Mytych Zofia, Słowik Maria, Kuśnierz Stanisława, Pastuła Grażyna  NIEDZIELA, 24 kwietnia 2016 roku

  2016-04-25

  1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa. Módlmy się o siłę w wyrazistym dawaniu świadectwa.

  2. Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.

  3. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

  4. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Msze Święte o godz. 18.00 Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz.17.30, Mszą Świętą, a po niej będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. W każdą niedzielę o godzinie 16.00 nabożeństwo majowe i Msza św. Na Kłapówce o godzinie 18.15. Msza i nabożeństwo Majowe.

  6. W ubiegłą niedzielę ofiara składka w kopertach na elewację kościoła złożyło złożyło 44 rodziny w tym 2 z Kłapówki ,,Bóg zapłać”..

  7. Dziś w niedzielę 24 kwietnia odbędzie się na prośbę Ojca Świętego Franciszka zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty liczy, że wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę. Zbiórka zostanie przekazana za pośrednictwem Nuncjatury do Sekretariatu Stanu.

  8. Na przyszłą niedzielę na Sumie o godzinie 11.00 czternaście dzieci klasy trzeciej przyjmie Komunię św. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Od wtorku wkraczamy w bezpośrednie przygotowanie duchowe. We wtorek otrzymają książeczki w środę medaliki (zapraszamy rodziców) a w czwartek różańce. W piątek o 17.00 próba generalna. Codziennie od wtorku próby o godzinie 17.00.

  9. Spowiedź dla dzieci I komunijnych ich rodziców i bliskich jak również spowiedź przed zbliżającym się odpustem w przyszłym tygodniu w sobotę o godzinie 16.00.

  10. W tym roku dzieci pierwszo komunijne wraz rodzicami wyjeżdżają 10 maja do Łagiewnik Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Jeśli byli by chętni to można się zapisać jest wolnych 18 miejsc . Cena 40 złoty od osoby proszę przynieść ze sobą Pesel z dowodu osobistego.

  11. Do porządkowania placu kościelnego i kościoła proszę zgodnie z ustaleniami rodziców klas II na czwartek na godzinę 14.00. Na przyszły rok rodzice klasy komunijnej odrobią.

  12. W środę obowiązkowa zbiórka ministrantów.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Rodziców klas II (zgodnie z ustaleniami).  NIEDZIELA, 17 kwietnia 2016 roku

  2016-04-20

  1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.

  2. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. Zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej codziennie na mszy św.

  3. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

  4. W ubiegłą niedzielę ofiara na tacą na ogrzewanie kościoła wyniosła 3280 zł. dziś składka w kopertach na elewację kościoła..

  5. W niedzielę 24 kwietnia odbędzie się na prośbę Ojca Świętego Franciszka zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty liczy, że wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę. Zbiórka zostanie przekazana za pośrednictwem Nuncjatury do Sekretariatu Stanu.  W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ŚP. Wacława Zająca. Dobry Jezu a nasz Panie...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Pastuła Maria, Pastuła Julia, Pleban Stanisława, Selwa Helena, Duda Jadwiga, Kutacha Dorota, Bender Krystyna, Sidor Emilia, Draus Grażyna, Selwa Zofia  NIEDZIELA, 10 kwietnia 2016 roku

  2016-04-09

  1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.

  2. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. Zachęcamy do modlitwy w tych dniach w intencji Ojczyzny oraz zapraszamy do udziału w Mszach św. oraz do udziału w tych wydarzeniach przez media. Szczególnie módlmy się o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta.

  3. Dziś ofiara na tacą na ogrzewanie kościoła. Na przyszła niedzielę III miesiąca w kopertach na prace elewacyjne naszego kościoła.

  4. W sobotę o 17.00 spotkanie II klasy gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.

  5. W IV Niedzielę Wielkanocną, 17 kwietnia, przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza – patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła i rozpocznie się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

  6. „Chodźcie, posilcie się!” – te słowa Pana Jezusa są zaproszeniem dla nas, abyśmy karmili się Jego słowem. Jeszcze raz zachęcamy i zapraszamy, byśmy w Tygodniu Biblijnym znaleźli czas choćby na krótką lekturę Świętych Ksiąg. Pan niech umacnia nas swoim błogosławieństwem na podjęcie tego zobowiązania i na codzienne prace i obowiązki.

  7. Pan Sołtys informuje że jutro na sołtysówce w godzinach od 9.00 do 14.00 możliwość korzystania z bezpłatnej pomocy wypełniania wniosków na dopłaty rolnicze. Inne terminy zostaną podane później.  W ubiegłym tygodniu odeszła po nagrodę do Pana ŚP. Stanisława Nizgoda, a dziś o godzinie 13.30 pożegnamy ŚP. Czesława Borawiak. Wieczne odpoczywanie...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Niezgoda Krzysztofa, Gniewek Józefa, Guzior Małgorzata, Lis Halina, Rumak Halina, Przybyło Sylwia, Przybyło Ewa, Chruściel Maria  NIEDZIELA, 3 kwietnia 2016 roku

  2016-04-03

  1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Przed każdą Mszą odmawiamy koronkę do miłosierdzia Bożego i zachęcamy by o godzinie 15.00 w godzinie miłosierdzia odmówić ją w gronie rodzinnym. Dzisiejsza składka na Caritas Diecezjalne.

  2. Dziś natomiast o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. szkolna, gdzie dzieci i młodzież złożą na ołtarzu skarbonki wielkopostne Caritas.

  3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 18.00 Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Deklaracje można nabyć przy gazetach. Po wypełnieniu można jutro złożyć w kościele.

  4. Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pełnej ochrony życia człowieka.

  5. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

  6. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

  7. W sobotę o 17.00 spotkanie II klasy gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.

  8. W środę po nowennie spotkanie ministrantów.

  9. W środę o 16.00 spotkanie w kościele dzieci III klas przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

  10. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Liszcz Janina, Liszcz Magdalena, Skiba Janina, Magda Helena, Zając Ewa, Samojedny Urszula, Jemioło Agnieszka, Rzepka Danuta  WIELKANOC, NIEDZIELA, 27 marca 2016 roku

  2016-03-27

  1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

  2. Dziś Msze Święte o godz. 6.00 i 10.30 Widełka i O 9.00 Kłapówka. Dziś i jutro nie będzie mszy św. w Widełce popołudniu o 16.00.

  3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte przed południem jak w każdą niedzielę 7.30, 10.30 na Kłapówce o 9.00. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w naszym kraju. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii.

  4. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę Niepokalanemu Sercu Marii.

  6. W pierwszy piątek odwiedzę chorych.

  7. W pierwszy piątek i sobotę Msza św. rano o 7.00 i popołudniu o 18.00 na Kłapówce w pierwszy piątek o 18.30

  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia w naszych domach i Mszą Świętą. O godzinie 9.00 będzie Msza św. szkolna na które dzieci szkolne przyniosą skarbonki wielkopostne Caritas które uroczyście złożą przy ołtarzu.

  9. W sobotę o 17.00 spotkanie II klasy gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.

  10. Na koniec pragnę podziękować i przekazać Wam wszystkim życzenia, które otrzymaliśmy od Księży Biskupów, Kleryków i Przełożonych naszego Seminarium na czele z Ks. Rektorem. Z Caritas naszej diecezji. Prezesa i oddziału Akcji Katolickiej, Radia Via. Matki Generalnej i Wspólnoty Sióstr z Miejsca Piastowego. Posła RP Pana Chmielowca. Władz Powiatu i Gminy Kolbuszowa na czele ze starostą Panem Kardysiem i Burmistrzem Panem Zubą. Od Powiatowej Policji na czele z Komendantem Panem Babulą i jego zastępcą, Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli, obsługi i młodzieży i dzieci. Dyrektorki i Nauczycieli, Obsługi i najmłodszych naszych dzieci z przedszkola w Widelce, Paniom z Koła Gospodyń z Widełki, naszym strażakom.

  Teraz pragnę podziękować za pomoc w jak najlepszym przeżyciu i uświetnieniu uroczystości Wielkiego Tygodnia i dzisiejszego święta Zmartwychwstania Pańskiego. Księdzu Katechecie, Siostrze zakrystiance. Panu Organiście i wszystkim śpiewakom oraz liturgicznej służbie ołtarza za przygotowanie oprawy liturgii. Młodzieży KSM-u za prowadzenie adoracji dla młodzieży dróg krzyżowych przez cały Wielki Post,. Dziękuję również mężczyznom za prowadzenie drogi krzyżowej w niedzielę a strażakom za chodzenie z krzyżem. Młodzieży i opiekunom Caritas szkolnego za przygotowanie stroików dla chorych osób. Caritas Parafialnemu za przygotowanie chlebków na stół wielkanocnych ufundowanych przez piekarnię Państwa Węgrzynów za co szczególnie jesteśmy im bardzo wdzięczni. Strażakom druhnom z Widełki, Kłapówki za wartę przy grobie. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, dzisiejsze ofiary. Wszystkim, którzy znaleźli czas by trwać przy Jezusie w ciemnicy i w grobie i nie pozwolili by pozostał sam a różom różańcowym za przewodniczenie adoracji. Niech zmartwychwstały wszystkim wynagrodzi.

  Witamy i cieszymy się obecnością wielu gości. Dziękuję im, że zechcieli cieszyć ze zmartwychwstania Pana Jezusa w naszej wspólnocie parafialnej. Na koniec wszystkim naszym parafianom i przybyłym gościom pragnę w imieniu własnym, Ks. Katechety i Sióstr Michalitek posługujących w parafii złożyć życzenia świąteczne, które zanieście również do waszych domów dla dziś nieobecnych szczególnie chorych i cierpiących. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel, opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Lubas Kazimiera, Plis Stefania, Duda Beata, Ozga Aneta, Kret Zbigniew, Chudzik Anna, Gaweł Tadeusz, Misek Lucyna, Gaweł Małgorzata  NIEDZIELA, 20 marca 2016 roku

  2016-03-19

  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy, odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na Jego cześć. W sposób szczególny i bardzo uroczysty wyrazimy to na Sumie.

  2. Dziś o godz. 15.00 nabożeństwo gorzkich żali z ostatnią nauką pasyjną. Na Kłapówce o 13.00. Serdecznie zapraszamy.

  3. 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy kalendarza liturgicznego wskazują na znaczenie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, więc uroczystość tę obchodzić będziemy dopiero w poniedziałek po niedzieli Miłosierdzia Bożego, 4 kwietnia.

  4. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Aby rzeczywiście je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał, czynił lepszymi. Pan Jezus, jak słyszeliśmy o tym w odczytanym opisie Męki Pańskiej, na krzyżu modlił się za swoich oprawców i obiecał raj skruszonemu łotrowi. On także i nas przyjmuje i ogarnia swoim miłosierdziem, zatem otwórzmy się na to uzdrawiające działanie Jego łaski w szczególnym roku Roku miłosierdzia. Okazja do spowiedzi świętej dla tych którzy nie byli wczoraj codziennie przed Mszą św. Msze św. w poniedziałek i wtorek o godzinie 7.00 a od środy o 18.00.

  5. Chorych z życzeniami świątecznymi ze szkolnym kołem Caritas odwiedzimy we wtorek od godziny 8.00. Proszę zgłaszać niepraktykujących I piątków.

  6. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (dawniej nazywanego „ciemnicą”). Adoracja potrwa do godz. 22.00 Podczas procesji będziemy śpiewać hymn Pange lingua (Sław języku tajemnicę), za którego odmówienie tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny. Adorację wznowimy w Wielki Piątek o godz. 7.00, a następnie adoracja będzie prowadzona przez przedstawicieli poszczególnych numerów domów , klas a pod przewodnictwem róż różańcowych według porządku wywieszonego w gablocie i umieszczonej na stronie internetowej parafii.

  7. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00, wcześniej, bo o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich parafian na drogę krzyżową. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 22.00. wcześniej o 21.00 droga krzyżowa dla młodzieży. Podczas zakończeniu liturgii piątkowej odśpiewamy trzy części gorzkich żali.

  8. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

  9. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Postarajmy się znaleźć czas w przedświątecznym zabieganiu, zarówno w Wielki Piątek, jak i Wielką Sobotę na indywidualną modlitwę przed naszym Panem i Zbawicielem.

  10. W sobotę o godz. 10.00 i 12.00 w Widełce a o godz. 10.30 w Kłapówce będzie błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.

  11. Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz.19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczynia na wodę święconą.

  12. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 (według nowego czasu) uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię]. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte przed południem jak w niedzielę o 7.30, 10.30 w Widełce i o 9.00 na Kłapówce , dziś i jutro nie będzie Mszy o 16.00 w Widełce.

  13. W czwartek po nabożeństwie rozprowadzać będziemy chlebki na stół wielkanocny „chlebki miłości” – ofiara dobrowolna przeznaczona na Caritas.

  14. W zakrystii można dziś jeszcze nabyć wielkanocne cukrowe baranki Caritasu i można jeszcze złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

  15. Organizowana jest tradycyjnie Droga Krzyżowa na Tarnicę wyjazd w WIELKI PIĄTEK o godzinie 5.00 z parkingu pod szkołą, zapisy jeszcze w szkole u Pani Dyrektor do wtorku rano (konieczny pesel, cena za autokar - 40 zł)

  16. W środę po nowennie spotkanie obowiązkowe ministrantów.

  17. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 13.00 bardzo proszę: Wojdyło Maria, Niezgoda Stanisława, Augustyn Barbara, Wójcicka Zofia, Wójcicka Justyna, Potańska Bożena, Potańska Maria, Dworak Zofia, Gil Danuta.

  Publiczne przedszkole w Widełce ogłasza zapis dzieci na rok szkolnym 2016/17 od 7 marca do 31 marca. Szczegóły w gablocie.  W ubiegłym tygodniu odeszła po nagrodę do Pana ŚP. Lucyna Karkut - Małżonka Pana Dyrektora naszej szkoły wielu parafian uczestniczyło w pogrzebie, wielu nie mogło, pragnę poinformować, że w środę o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w 7. dzień po pogrzebie, połączona z drogą Krzyżową na rozpoczęcie przerwy świątecznej w szkole zapraszamy chętnych do uczestnictwa szczególnie rodziców.  W minionym tygodniu również pożeganliśmy: ŚP. Stefanię Dworak. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  NIEDZIELA, 13 marca 2016 roku

  2016-03-12

  1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

  2. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

  3. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!

  4. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwa drogi krzyżowej.

  5. W zakrystii można nabyć wielkanocne cukrowe baranki Caritasu i można jeszcze złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

  6. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Odpust w Głogowie na Niwie suma o 18.00.

  7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej uroczyste na Sumie.

  8. Tradycyjnie w Wielki Piątek organizowany jest wyjazd na ,,Drogę krzyżową” na ,,Tarnicę”. Zapisy w Zakrystii oraz w szkole.

  9. W środę po nowennie spotkanie obowiązkowe ministrantów.

  10. Msza św. codziennie o 18.00 za wyjątkiem wtorku o godzinie 7.00.

  11. W czwartek rozpoczynamy rekolekcje.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 13.00 bardzo proszę: Malak Alina, Suszek Joanna, Pomykała Krystyna, Suszek Zofia, Pastuła Józef, Gniewek Stanisława, Zając Kazimiera, Dworak Zofia, Piotrowska Elżbieta.

  Do 15 marca w godzinach od 14.00 do 17.00 Pan Sołtys będzie wydawał nakazy płatnicze i zbierał podatek a przedstawiciel Rady Parafialnej - Cmentarne. Już dziś składam serdeczne podziękowanie Bóg zapłać za złożone ofiary i troskę o drugie nasze miejsce święte jakim jest cmentarz.  Publiczne przedszkole w Widełce ogłasza zapis dzieci na rok szkolnyn2016/17 od 7 marca do 31 marca. Szczegóły w gablocie.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: ŚP. Stefan Niezgoda oraz ŚP. Alicja Igielska z domu Ptak . Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  NIEDZIELA, 6 marca 2016 roku

  2016-03-05

  1. Świeckie francuskie kalendarze wspominają dzień określany Mi-Carême, który wyznacza połowę czasu pomiędzy Popielcem a Wielkim Czwartkiem. Chrześcijanom ten czas wyznacza dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

  2. Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 15.00 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej w każdy piątek dla dzieci i starszych o godz. 16.30 dla młodzieży o godz. 20.00

  4. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach ale o wszystkich kobietach w parafii. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie. Wieczorną Eucharystię w środę odprawimy właśnie w ich intencji z intencji Koła Gospodyń.

  5. Trwa nowenna przed bierzmowaniem 3 klasy gimnazjalnej, które odbędzie się w sobotę 12 marca o godzinie 10.00 w kościele Farnym w Głogowie (sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej – Uzdrowienia Chorych.) Zbiórka kandydatów już o godzinie 9.10. Bierzmowania udzieli Ks.Biskup Kazimierz Górny.

  6. Dziś na Mszy św. po Gorzkich Żalach młodzież ta z rąk swoich rodziców przyjmą krzyże i otrzymają pamiątkowe książeczki.

  7. W środę po nowennie spotkanie obowiązkowe ministrantów a w sobotę o 10.00 DSM.

  8. Msza św. codziennie o 17.00 za wyjątkiem wtorku o godzinie 7.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Liszcz Czesława, Pomykała Zofia, Pomykała Joanna, Grzanka Monika, Żmuda Marta, Liszcz Katarzyna, Liszcz Helena  Do 15 marca w godzinach od 14.00 do 17.00 Pan Sołtys będzie wydawał nakazy płatnicze i zbierał podatek a przedstawiciel Rady Parafialnej - Cmentarne. Już dziś składam serdeczne podziękowanie Bóg zapłać za złożone ofiary i troskę o drugie nasze miejsce święte jakim jest cmentarz.  Publiczne przedszkole w Widełce ogłasza zapis dzieci na rok szkolnyn2016/17 od 7 marca do 31 marca. Szczegóły w gablocie.  W dniu 9 marca w godzinach 12.00 – 14.00 w remizie OSP możliwość komputerowego badania wzroku. Zapisy w sklepie Państwa Węgrzynów. Szczegóły w gablocie.

  NIEDZIELA, 28 lutego 2016 roku

  2016-02-27

  1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 15.00 na gorzkie żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na drogę krzyżową.

  2. Za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach, w nabożeństwach drogi krzyżowej, gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  3. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania (w sobotę 19 marca spowiedź rekolekcyjna).

  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  5. W piątek odwiedzę chorych z racji pierwszego piątku. Jeszcze będzie świąteczna spowiedź w Wielkim Tygodniu.

  6. W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W piątek przed południem odwiedziny chorych natomiast po południu odbędzie Droga Krzyżowa (16.30 i 20.00) Msza święta się adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  7. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Oddamy cześć niepokalanemu sercu Maryi.

  8. Spowiedź na pierwszy piątek codziennie pół godziny przed Mszą św. (w piątek od 16.00 na środę zapraszam szczególnie dzieci z podstawówki w czwartek gimnazjum.

  9. W pierwszy piątek i sobotę Msza św. rano o 7.00 i po południu o godzinie 17.00.

  10. Nie będzie Mszy szkolnej w pierwszą niedzielę ze względu na drogę krzyżową. Bardzo zapraszam dzieci i rodziców na Gorzkie Żale.

  11. W piątek 4.III – święto św. Kazimierza królewicza, to gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka. Imieniny Ks. Bp. Kazimierza Górnego. Polecajmy go w naszych modlitwach.

  12. Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas adorując w poniedziałek w czasie całodniowej adoracji Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie dając świadectwo miłości do Niego i nie pozwolili by pozostał sam.

  13. W ubiegłą niedzielę składkę na tegoroczne prace przy kościele, złożyło 9 rodzin. Serdeczne Bóg zapłać.

  14. W zakrystii można zakupić baranki na stół wielkanocny Caritas (4zł) i złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu – Bóg zapłać.

  15. W czwartek o godzinie 15.00 egzamin III klas gimnazjalnych przed Ks.Dziekanem a potem o 17.00 rozpoczęcie nowenny do Ducha św. przed bierzmowaniem obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa. W niedzielę na Mszy św. po Gorzkich Żalach młodzież ta z rąk swoich rodziców przyjmą krzyże i otrzymają pamiątkowe książeczki. Bierzmowanie młodzieży naszej parafii odbędzie się w sobotę 12 marca o godzinie 10.00 w kościele Farnym w Głogowie (sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej – Uzdrowienia Chorych).

  16. W środę po nowennie spotkanie obowiązkowe ministrantów a w sobotę o godzinie 10.00 DSM.

  17. W sobotę o 16.00 spotkanie II klasy gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Borawiak Małgorzata, Bieleń Dorota, Grzelak Krystyna, Gniewek Anna, Bielenda Zofia, Płoch Urszula, Godek Joanna, Płoch Maria, Gaweł Maria, Świątek Irena, Reguła Eugeniusz, Dziubek Maria  NIEDZIELA, 21 lutego 2016 roku

  2016-02-20

  1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

  2. Zapraszamy dziś o godz.15.00 na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Kłapówka o 13.00. Natomiast w piątek natomiast nabożeństwo drogi krzyżowej:

 • Starsi i dzieci na godz. 16.30
 • Młodzież na godz. 20.00
 • Kłapówka na godz. 17.15
 • Kto nie mógłbym być w piątek to zapraszamy na drogę krzyżową przed sumą o 9.30 prowadzoną przez radę parafialną i strażaków. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

  3. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed i podczas każdej Mszy Świętej.

  4. Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy 17 marca pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  5. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy.

  6. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

  7. Jutro również poniedziałek (22 luty) coroczna całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Zapraszam przedstawicieli poszczególnych numerów domów, dzieci i młodzież będące na feriach. O przewodnictwo modlitwom proszę Róże różańcowa. Niech pierwsze pół godziny będzie wspólna modlitwa druga część niech będzie indywidualną w ciszy. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godzinie 8.30 a potem adoracja od 9.00 do godziny 17.00 i zakończenie Mszą św. Znajdźmy czas dajmy świadectwo że o Jezusie w tym Wielkim Poście pamiętamy i nie pozwólmy by pozostał sam.

  8. W ubiegłą niedzielę 3. miesiąca składka w kopertach na tegoroczne prace przy kościele złożyło 7 rodzin . Serdeczne Bóg zapłać..

  9. W zakrystii można zakupić baranki na stół wielkanocny Caritas (4zł) i złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu – Bóg zapłać.

  10. W środę po nowennie zebranie ,,Rady Parafialnej”.

  11. Na przyszłą sobotę o godzinie 16.00 rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia w na drugi rok Sakramentu Bierzmowania. Uczniowie i uczennice przyniosą na pierwsze spotkanie swoje indeksy.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Gaweł Genowefa, Dziubek Bożena, Trela Kazimiera, Niezgoda Stanisława, Kretowicz Sylwia, Wolak Elżbieta, Gaweł Bolesława, Gniewek Maria • NIEDZIELA, 14 lutego 2016 roku

  2016-02-15

  1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.

  2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Choć kwartalne dni modlitw w tej intencji dobiegają dziś końca, to ducha umartwienia, pokuty trzeba nieustannie w sobie rozwijać.

  3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz.15.00 na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Kłapówka o 13.00. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową:

 • Starsi i dzieci na godz. 16.30
 • Młodzież na godz. 20.00
 • Kłapówka na godz. 17.15
 • Kto nie mógłbym być w piątek to zapraszamy na drogę krzyżową przed sumą o 9.30 prowadzoną przez radę parafialną i strażaków.

  4. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 17 marca a spowiedź wielkopostna w sobotę 19 marca.

  5. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy.

  6. Dzisiejsza niedziela 3 miesiąca składka w kopertach na tegoroczne prace przy kościele.

  7. Już dziś informuję na przyszły poniedziałek (22 luty) coroczna całodniowa adoracja Najświętszego sakramentu w naszej parafii. Zapraszam przedstawicieli poszczególnych numerów domów , dzieci i młodzież będące na feriach pod przewodnictwem róż różańcowych – szczegóły na przyszłą niedzielę.

  8. Wielki post pamiętajmy o uczynkach miłosierdzia. Takim gestem miłosierdzia jest odpis od podatku 1% na Caritas naszej diecezji ( ministranci będą rozdawać ulotki) czy zakup w zakrysti baranka Caritas w cenie 4 zł a ofiary będą przeznaczone na biedne wielodzietne rodziny.

  9. Nabór uczniów do szkoły muzycznej w Kolbuszowej od 1 marca do 13 maja – szczegóły na afiszu w gablocie lub sekretariacie szkoły.

  10. Komunikat Burmistrza Kolbuszowej.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Borawiak Bernadeta, Stanisz Danuta, Kozioł Maria, Kobylarz Dariusz, Liszcz Henryk, Baran Irena, Osiniak Marzena, Osiniak Genowefa, Śpiewak Teresa, Skrzypek Mieczysław • NIEDZIELA, 7 lutego 2016 roku

  2016-02-06

  1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.

  2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 7.00 i 17.00 Widełka a o 16.00 Kłapówka. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.

  3. W tym dniu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.

  4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

  5. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

  7. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i XXIV Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 17.00 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują. Centralna uroczystość w diecezji odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Uroczystość będą transmitować: Radio „VIA” i Radio Rzeszów. Zapraszamy do udziału, zwłaszcza osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.

  8. W piątek natomiast rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Dzieci i starszych zapraszamy na godz. 16.30, Kłapówka 17.15 młodzież na godz. 20.00, a dla tych nie mogących u uczestniczyć na tygodniu proszę o kontynuowanie tradycji drogi krzyżowej prowadzonych pod przewodnictwem Rady Parafialnej i strażaków w niedzielę przed sumą o godzinie 9.30.

  9. W poniedziałek, 8 lutego, we wspomnienie św. Józefiny Bakhity, obchodzimy II Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi ustanowiony przez Papieża Franciszka. Podejmując konkretne uczynki miłosierdzia, włączmy się w naszych parafiach po Mszy św. i indywidualnie modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji współczesnych niewolników, ludzi dręczonych, żyjących w ciemnościach i pozbawionych nadziei. Kto może niech włączy się w modlitwę Koronką 8 lutego (z niedzieli na poniedziałek) o godz. 3.00 w nocy (jest to ogólnopolska inicjatywa).

  10. Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, popołudniu Widełce o godz. 15.00 będziemy śpiewać gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych.

  11. Na Kłapówce o 13.00 Msza św. z kazaniem pasyjnym i gorzkie żale nie będzie Mszy św. o 9.00.

  12. W sobotę od 14.00 egzamin 3 klasy gimnazjalnej przed bierzmowaniem.

  13. Przyszła niedziela 3 miesiąca składka w kopertach na tegoroczne prace przy kościele.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Stanisz Agata, Stanisz Irena, Chmielowiec Maria, Bernacka Marzena, Gaweł Edyta, Zygo Władysław, Kuc Joanna, Borawiak Joanna, Borawiak Stefania  NIEDZIELA, 31 stycznia 2016 roku

  2016-01-30

  1. W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby résumé Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go zatem, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo.

  2. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

  3. Od jutra Msze św. codziennie o godzinie 17.00.

  4. W dniu jutrzejszym 1 lutego w ramach ,,Mostu modlitewnego” pomiędzy naszym Seminarium w Rzeszowie a naszą parafią. Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.00.

  5. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 10.30 Suma i o 17.00. na Kłapówce o 16.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i opatrzności sobie nieustannie przypominać. Kto by nie miał może zakupić sobie gromnice w zakrystii oraz osłonki na świece aby nie zaplamić posadzki i siedzisk woskiem których potem bardzo trudno odczyścić. Składka w tym dniu na zakony kontemplacyjne w diecezji.

  6. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne szczególnie nasze siostry Michalitki posługujące w naszej parafii. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Msza św. o godz. 11.00, w naszej katedrze rzeszowskiej i spotkanie osób konsekrowanych .

  7. W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, wieczorną Mszę Świętą o godz. 17.00 odprawimy o tym Świętym. Na zakończenie pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

  8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  9. W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać. Msze Święte o godz. 17.00

  10. W piątek po Mszy św. o 7.00 odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian. Po południu od godz. 17.00 Msza św. o Sercu Bożym i adoracja Najświętszego Sakramentu. Za grzechy całego świata odmówimy litanię ku czci Bożego Serca. Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętej Agaty na Mszach Świętych o godz. 17.00 pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

  11. Z racji pierwszego piątku spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. spowiedź w następującym porządku dzieci z podstawówki wtorek i środa, czwartek gimnazjum a piątek starsi.

  12. W sobotę pierwsza miesiąca na Mszę św. rano i o godzinie 17.00.

  13. W przyszłą niedzielę, pierwsza niedziela miesiąca Msza Św. dla dzieci i mlodzieży szkolnej o godzinie 9.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Chruściel Krystyna, Chruściel Teresa, Przybyło Zofia, Kuśnierz Jolanta, Preneta Bożena, Godek Monika, Dorota Grzanka  NIEDZIELA, 24 stycznia 2016 roku

  2016-01-23

  1. Niedzielna liturgia Słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do współpracy z Duchem Świętym w głoszeniu Dobrej Nowiny, przede wszystkim świadectwem naszego życia.

  2. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.

  3. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

  4. Na przyszłą niedzielę obowiązkowe spotkanie rodziców dzieci klasy III przygotowującej się do I komunii św. po mszy św. o godzinie 16.00.

  5. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii.

  Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy pragniemy Wam wszystkim podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła (I rata)  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Sowa Lucyna, Zawisza Janina, Węglowska Stefania, Maciąg Elżbieta, Sitarz Czesław, Rzepka Genowefa, Zygo Danuta, Rożek Elżbieta  NIEDZIELA, 17 stycznia 2016 roku

  2016-01-17

  1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, ukazuje nam Jezusa objawiającego swoją chwałę i moc. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku, uwierzyli w Niego. A my? Czy jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc i chwałę objawia w swoim Kościele, zwłaszcza w sakramentach świętych? Podejmijmy refleksję nad tymi pytaniami w ciągu tego tygodnia.

  2. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy również pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by każdy z migrantów znajdował dobrych ludzi gotowych przyjść mu z pomocą.

  3. Dzisiaj obchodzimy również Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.

  4. We wtorek, 19 stycznia, w Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji, w Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji; jest założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sióstr sercanek);

  5. Dobiegły końca kolędowe odwiedziny w naszej parafii. Podsumowanie na przyszłą niedzielę. Prosimy o zgłoszenie się osób, których nie zastaliśmy w domach, a którzy życzą sobie odwiedzin kapłana.  Do porządkowania świątyni na wtorek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Dworak Halina, Białek Maria, Depa Katarzyna, Gaweł Maria, Jemioło Agnieszka, Kramarz Elżbieta, Grzywacz Maria  NIEDZIELA, 10 stycznia 2016 roku

  2016-01-11

  1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie.

  2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

  3. W środę po wieczornej Eucharystią o 16.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej.

  4. Trwają zapisy na V Diecezjalną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach od 27.02.do 05.03.2016 r. Są jeszcze wolne miejsca.

  5. Wizyta Duszpasterska w tym tygodniu w następującym porządku:

  Ks. Proboszcz:

 • Poniedziałek od 8.30 - od mostu kolejowego w stronę kościoła, od Pani Bakaj
 • Wtorek od 10.00 - ciąg dalszy do kościoła
 • Środa od 10.00 - od państwa Sudoł – do kościoła

  6. Msze św. w poniedziałek i wtorek o 7.00 w pozostałe dni już o 16.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Puk Wanda, Żądło Stanisława, Reguła Danuta, Płoch Teresa, Rzepka Zofia, Bielenda Maria, Brzozowska Teresa • NIEDZIELA, 3 stycznia 2016 roku

  2016-01-02

  1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga. Niech wyrazem tego stanie się rodzinne, wspólne śpiewanie kolęd.

  2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte o godz. 7.30, 10.30 i 16.00 w Widełce na Kłapówce o 9.00. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Dziewczynki z DSM będą rozprowadzać będą kredę i kadzidło dla oznakowanie naszych domów a ofiary za nie przeznaczone na misje.

  3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych.

  4. W środę, 6 stycznia 2016 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego, rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy ich w modlitwie.

  5. Wizyta Duszpasterska w tym tygodniu w następującym porządku:

  Ks. Proboszcz:

 • Poniedziałek od 8.30 - ciąg dalszy Małej Widełki od Państwa Grabowskich do Pana Rumaka (Sołtysa)
 • Wtorek od 8.30 - Majdan
 • Czwartek oraz Piątek od 8.30 - Duża Widełka: od Kupna od Pani Wojdyło (nr domu 2) w stronę mostu kolejowego
 • Sobota od 8.30 - Mała Widełka: od nowego domu Pani Tarnowskiej w stronę kościoła

  Ks. Wikariusz:

 • Poniedziałek od 8.30 - Duża Widełka od Państwa Gniewków do Państwa Bielendów
 • Czwartek oraz Piątek od 15.00 - ciąg dalszy od Panstwa Gawłów w stronę kościoła
 • Sobota od 8.30 - ciąg dalszy Małej Widełki od Państwa Serafin w stronę szosy

  6. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy? Mimo że kończymy Okres Bożego Narodzenia to kolędy śpiewać będziemy do 2 lutego.

  7. Można jeszcze nabyć kalendarz parafialny 2016 rok i świąteczny numer ,,Echa Widełki”.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Fryc Zofia, Godek Anna, Branach Józefa, Dworak Elżbieta, Augustyn Katarzyna Augustyn Anna, Buczek Helena, Mokrzycka Ewa, Kramarz Agnieszka, Kłeczek Józef • Kancelaria
  Kancelaria Parafialna czynna jest codziennie po Mszy Św. za wyjątkiem, niedziel, świąt i Pierwszych Piątków miesiąca.
  W sprawach małżeńskich proszę zgłaszać się w środy.  
   
   
  Wezwanie do chorego
  oraz sprawy pogrzebu
  o każdej porze.
  Reklama

   

   

   

   

  www.parafia.widelka.pl