Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Widełce
Nawigacja Galeria Szybki kontakt

Parafia rzymskokatolicka
Matki Bożej Królwej Polski

Widełka 175
36-145 Widełka

tel. (17) 2274 311

e-mail

Licznik statystyk
Reklama

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA, 27 grudnia 2015 roku

2015-12-28

1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin. Po każdej Mszy Świętej zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo małym dzieciom i ich rodzicom. Wszystkie rodziny zapraszamy na godz. … na wspólne, parafialne kolędowanie.

2. Jutro, święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda, obawiającego się o swoją władzę i przywileje; dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych;

3. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 14.00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). Z racji tego, że ten czwartek poprzedza pierwszy piątek miesiąca w modlitwę adoracyjną włączymy również prośbę o święte powołania z naszej parafii.

4. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.30, 10.30 i 16.00 w Widełce na Kłapówce o 9.00.

5. Pierwszy dzień nowego roku to także pierwszy piątek miesiąca. Nie będzie jednak comiesięcznych odwiedzin naszych starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Uczynię to czwartek 31.grudnia – Duża Widełka i chorzy na ulicy Pańskie. oraz 2 stycznia Mała Widełka, Dworzysko i Liszcze.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia msza św. rano o godzinie 7.00 i popołudniu o 16.00. zapraszamy.

7. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską kolędę:

 • Poniedziałek, godz. 8.30 - Kłapówka
 • Wtorek, godz. 8.30 - Mała Widełka:

  Ks. Proboszcz: od Państwa Bajków w stronę Przewrotnego powrót górą do Pani Cudo

  Ks. Wikariusz: od Państwa Selwów do Państwa Marków

 • Środa, godz. 8.30 - Dworzysko i Liszcze:

  Ks. Proboszcz: ciąg dalszy od Państwa Grabowskich w stronę kościoła

  Ks. Wikariusz: Dworzysko, Liszcze i domy pod Budami  Do porządkowania świątyni na środę na godzinę 14.00 bardzo proszę: Magdalena Reguła, Wąsik Lucyna, Kolis Teresa, Wawrzyniec Kazimiera, Borkowska Helena, Pomykała Julia, Gniewek Maria, Stopa Romana, Mokrzycka Ewa • NIEDZIELA, 20 grudnia 2015 roku

  2015-12-19

  1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Weźmy udział w roratach, które w naszym kościele są odprawiane rano o godzinie 7.00 poniedziałek, wtorek i środę i czwartek.

  2. Skorzystajmy jeszcze z sakramentu Bożego Miłosierdzia jeśli nie skorzystaliśmy wczoraj codziennie pół godziny przed Mszą. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę. Chorych którzy jeszcze nie otwarli swojego serca dla Chrystusa odwiedzę w środę po mszy o 7.00 ale proszę zgłosić ich w zakrystii.

  3. Maryja biegła z pośpiechem, by nieść pomoc swojej krewnej Elżbiecie. Niech ten przykład obudzi w nas solidarność z potrzebującymi. Niech na pustym miejscu przy wigilijnym stole nie zabraknie świecy Caritas symbolizującą łączność nas z tymi którzy żyją w samotności może nawet w sąsiedztwie, którzy nie dojechali na święta lub odeszli od nas do Pana. A później pięknym symbolem łączności z tymi co odeszli jest tak licznie płonące świece w święta na grobach. Caritas przygotowuje świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących jeszcze jutro dopołudnia będzie można składać produkty spożywcze w naszych sklepach.

  4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach, może w sąsiedztwach. Od gestu pojednania, składania sobie życzeń wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

  5. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Na śpiew kolęd przed Pasterką przyjdźmy do naszej świątyni na godzinę 23.00. pasterkę rozpoczniemy o 24.00. Składka z Pasterki na dom samotnej matki w Rzeszowie.

  6. Próba grup śpiewających kolędy w środę o 17.00.

  7. W piątek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego przed południem o godzinie 7.30 i suma o godzinie 10.30 na Kłapówce o 9.00. Podobnie w drugi dzień świąt, w sobotę 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. popołudniowej o 16.00.

  8. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, która wypada w piątek, nie obowiązuje oczywiście wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  9. Zaraz po świętach 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską kolędę:

 • Poniedziałek: Kłapówka
 • Wtorek - Mała Widełka
 • Środa - Dworzysko i Liszcze.

  Szczegóły w święto św. Szczepana.

  10. Dzisiejsza niedziela 3. miesiąca, ostatnia w tym roku składka w kopertach na prace przy kościele i wyraz troski o nasz Dom Boży.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: ŚP. Stanisław Haracz Polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  Do porządkowania świątyni na wtorek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Selwa Aniela, Organiściak Anna, Michałek Anna, Selwa Józefa, Węglowska Kazimiera, Marcinkowska Krystyna, Płoch Stefania, Selwa Janina, Kretowicz Maria, Płoch Maria • NIEDZIELA, 13 grudnia 2015 roku

  2015-12-13

  1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. I nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc. Niech nam w tym pomoże oczyszczenie naszych serc w sakramencie pokuty. Spowiedź adwentowa w parafii która będzie w najbliższą sobotę następującym porządku:

  Widełka

 • od 9.00 – 12.00 (przerwa od 10.30 do 11.00).
 • od 15.00 do 17.30 przerwa o 16.30 do 17.00)

  Kłapówka

 • Msza św. i spowiedź od 15.00 do 16.00

  2. W III niedzielę Adwentu, 13 grudnia rozpoczniemy Rok Miłosierdzia w diecezji. Uroczystości w Katedrze rozpoczną się o godz. 16.30 - wprowadzenie w uroczystość, o godz. 17.00 - otwarcie Drzwi Miłosierdzia i Msza św. Kościołem stacjonarnym w naszym dekanacie gdzie można zyskać odpusty to Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej uzdrowienia Chorych gdzie można zyskiwać odpusty z racji roku miłosierdzia. Otwarcie drwij sanktuarium również dziś o godzinie 17.30.

  3. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzinie były poświęcone ubiegłoroczne i tegoroczne obrady synodu biskupów. Widzimy więc, że troska o rodzinę to bardzo ważny aspekt życia i działalności Kościoła. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszamy na roraty, do środy włącznie o godzinie 16.00 czwartek i piątek ze względu na spowiedź w dekanacie o 7.00. w sobotę o 8.00. ze względu na spowiedź w naszej parafii.

  4. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

  5. Do świąt Bożego Narodzenia jest coraz bliżej. Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód. W naszej polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w Wigilię, które można nabyć w zakrystii. Ofiara to całoroczne wynagrodzenie za posługę Pana organisty. Niech napsutym miejscu nie zabraknie świecy Caritas symbolizującą łączność nas z tymi którzy nie dojechali na święta lub wezwani do Pana. A później pięknym symbolem łączności z tymi co odeszli jest tak liczne płonące świece w święta na grobach.

  6. Trwa w naszych sklepach w naszych sklepach akcję świąteczną ,,Podziel się z potrzebującymi” wystawione będą w naszych kosze do których będzie można składać artykuły żywnościowe który na święta rozdzielimy dla najbardziej potrzebujących. Liczymy na ten choć drobny gest dobrego serca.

  7. Młodzież KSM-u jeszcze dziś rozprowadza jeszcze dziś kartki świąteczne i kalendarze z Ojcem świętym.

  8. Przyszła niedziela 3. miesiąca, składka w kopertach na prace przy kościele.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Buczek Dorota, Orzech Halina, Orzech Teresa, Selwa Julia, Sitarz Zofia, Fabińska Maria, Kopeć Alina, Gorzelany Barbara • NIEDZIELA, 6 grudnia 2015 roku

  2015-12-05

  1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.

  2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

  3. Podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci naszych najmłodszych parafian o godzinie 9.00 odwiedzi Święty Mikołaj z okazji przypadającego dzisiaj jego wspomnienia. Niech ten dzień w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim. Włączmy się również w akcje pomocowe Caritas: trwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która tradycyjnie niech zapłonie na wigilijnym stole a w święta na grobie naszych bliskich jako wyraz łączności z tymi co od nasz odeszli.

  4. Od jutra również tradycyjnie rozpoczynamy w naszych sklepach akcję świąteczną ,,Podziel się z potrzebującymi” wystawione będą w naszych kosze do których będzie można składać artykuły żywnościowe który na święta rozdzielimy dla najbardziej potrzebujących. Liczymy na ten choć drobny gest dobrego serca.

  5. Młodzież KSM- rozprowadza dziś kartki świąteczne i kalendarze z Ojcem świętym.

  6. Można będzie również nabyć opłatki na stół wigilijny ofiara to całoroczne wynagrodzenie za posługę Pana organisty. Dziękuję za zrozumienie.

  7. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 10.30. i dla pracujących i dzieci szkolne o 17.00, na Kłapówce o 16.00. podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu.

  8. W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. W tym dniu, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Ojciec Święty Franciszek rozpocznie w Bazylice Świętego Piotra Rok Święty Miłosierdzia.

  9. W III niedzielę Adwentu, 13 grudnia rozpoczniemy Rok Miłosierdzia w Katedrze. O godz. 16.30 - wprowadzenie w uroczystość, o godz. 17.00 - otwarcie Drzwi Miłosierdzia i Msza św. Do udziału zapraszamy kapłanów oraz przedstawicieli parafii całej diecezji, zwłaszcza młodzież i wolontariuszy ŚDM, a także przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstwa działające w diecezji, wiernych i księży z parafii Rzeszowa oraz kapituły w strojach chórowych.

  10. W niedzielę, 13 grudnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny.

  11. Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy codziennie o godzinie 16.00 a w niedzielę o godz.7.00.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: ŚP. Józef Samojedny Polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Liszcz Dorota, Liszcz Małgorzata, Zygora Kazimiera, Smyrska Magdalena, Plis Bogusława, Branach Bożena, Duda Teresa, Michałek Józefa  NIEDZIELA, 29 listopada 2015 roku

  2015-11-28

  1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie Ks. Mateusza ze stowarzyszenia Pomoc kościołowi w potrzebie, który przez cały dzień głosi nam Słowo Boże i przekazuje informacje o prześladowaniach kościoła w dzisiejszym świecie. Zbiórkę do puszek, będzie na pomoc kościołowi w Syrii.

  2. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas. Na ołtarzu zapłonęła już dziś świeca Jubileuszowa odpalona wczoraj od świecy która została opalona od świecy przywiezionej z Częstochowy przez ks.Biskupa Ordynariusza na rozpoczęcie roku miłosierdzia.

  3. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

  4. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy codziennie o godzinie 16.00: w niedzielę o godz.7.00. Jutro tradycyjnie poświęcenie i losowanie Matki Bożej Niepokalanej która wędrować będzie po naszych domach w czasie adwentowego oczekiwania .Bardzo proszę rodziców o wysyłanie dzieci z lampionami na roraty.

  5. Jeszcze dziś i jutro zapraszamy na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych.

  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy Mszę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania o godz. 16.00, w sposób szczególny, z racji wspomnienia Świętego Franciszka Ksawerego, w intencji misji i misjonarzy. W pierwszy piątek zapraszamy godz. 7.00 na roraty, i Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 16.00 W pierwszą sobotę zwrócimy się w ufnej modlitwie za wstawiennictwem Maryi o godzinie. 7.00 Roraty a o 16.00 o Najświętszym Sercu Matki Bożej.

  7. Spowiedź na pierwszy piątek codziennie przed Mszą św. Na środę zapraszamy od 15.30 dzieci z podstawówki na czwartek gimnazjum.

  8. W pierwszy piątek od 8.00 nawiedziny chorych z dziewczynkami z Caritas szkolnego które złożą życzenia świąteczne. Proszę również zgłosić chorych nie praktykujących pierwsze piątki aby i oni na święta byli pojednani z Bogiem. Spowiedź adwentowa w parafii w sobotę 19 grudnia.

  9. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej szkolnej z udziałem dzieci o godz: 9.00 najmłodszych odwiedzi Święty Mikołaj. Zapraszamy wszystkie grzeczne dzieci.

  10. Przyszła II Niedziela Adwentu (6 grudnia) jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie, zbierane są wtedy ofiary do puszek na ten cel.

  11. Młodzież KSM-u rozprowadza dziś kartki świąteczne i kalendarze z Ojcem świętym

  12. Można będzie również nabyć opłatki na stół wigilijny ofiara to całoroczne wynagrodzenie za posługę Pana Organisty. Dziękuję za zrozumienie.

  13. Również tradycyjnie można nabyć świece Caritas na stół wigilijny a potem tradycyjnie niech zapłonie w święta na grobie naszych bliskich jako wyraz łaczności i pamięći z tymi którzy od nas odeszli. Cena dużej świecy 12 zł. małej 5 zł.

  14. 30 XI – św. Andrzej Apostoł, Apostoł, który po spotkaniu Mistrza z Nazaretu podzielił się tą radosną nowiną z bratem, Szymonem Piotrem i przyprowadził go do Jezusa;

  15. 3 XII – św. Franciszek Ksawery, prezbiter i jezuita, który zasłynął jako jeden z największych ewangelizatorów Dalekiego Wschodu; w tym dniu przypada Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej;

  16. 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia. Jej wspomnienie to dzień modlitw w intencji bezrobotnych – naszych parafian borykających się z tym problemem zawierzymy w czasie Mszy Świętej.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: ŚP. Jan Grzywacz Polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Rzepka Stefan, Rzepka Małgorzata, Danuta Skrzypek, Chruściel Zofia, Fabińska Stanisława, Drzał Ewa, Zygora Maria, Zygora Renata  NIEDZIELA, 22 listopada 2015 roku

  2015-11-21

  1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

  2. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczysta Msza w Katedrze o godzinie 12.00.

  3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: Chrzest „Nowe życie w Chrystusie”. W związku z rozpoczęciem nowego roku duszpasterskiego w sobotę, 28 listopada odbędzie się dzień skupienia dla wszystkich kapłanów diecezji w Katedrze o godz. 13.30, a po nim o godz. 15.00 uroczyste nieszpory otwierające Jubileuszowy Rok 1050. rocznicy Chrztu Polski, w czasie których zostaną wręczone świecie jubileuszowe wszystkim parafiom. Ks.Biskup zaprasza na nieszpory na godz. 15.00 także osoby życia konsekrowanego. Z tej racji na przyszłą sobotę msza św. tylko rano o godzinie 7.00.

  4. W dniu 8 grudnia Ojciec Święty Franciszek rozpocznie w Bazylice Świętego Piotra Rok Święty Miłosierdzia, zaś w III niedzielę Adwentu, 13 grudnia rozpoczniemy Rok Miłosierdzia w naszej rzeszowskiej katedrze.

  5. W przyszłą niedziele rozpoczynamy Adwent. Msze św. roratnie o godzinie 7.00.

  6. W niedzielę, 8 listopada przeżywaliśmy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieraliśmy modlitwą i ofiarami prześladowany Kościół w Syrii. Jak zapowiadałem u nas takiej zbiórki nie było ponieważ na przyszłą niedzielę gościć będziemy kapłana z Lublina posłuujacy w tej organizacji ,,pomoc kościołowi prześladowanemu, który będzie przez cały dzień głosił do nas Słowo Boże. Zbiórkę do puszek, będzie na ten cel.

  7. W ubiegłą niedzielę w zbiórce do puszek na nasze Seminarium Duchowne w Rzeszowie, w zamian za płody rolne zebrano 900 zł. Seminarium jeszcze raz składa serdeczne podziękowanie za złożone ofiary i za dotychczasowe ofiary i pomoc dla WSD. Bóg zapłać.

  8. Bóg zapłać również za ofiary w kopertach na prace przy kościele które złożyło 15 rodzin z Widełki i 1 z Kłapówki . Bóg zapłać.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Filipowicz Weronika, Filipowicz Urszula, Filipowicz Dorota, Kretowicz Maria, Tęcza Stanisława, Płoch Emilia, Tarnowska Jadwiga, Rząsa Maria, Zuber Grażyna  NIEDZIELA, 15 listopada 2015 roku

  2015-11-14

  1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz triumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.

  2. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 września 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety. Patronki naszej Diecezji.

  3. W sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas sobotnich Mszy Świętych będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.

  4. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Centralne uroczystości w Katedrze. o godz. 12.00 - Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby

  5. Dziś zbiórki do puszek na nasze Seminarium Duchowne w Rzeszowie, w zamian za płody rolne. Seminarium już dziś składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary i za dotychczasowe ofiary i pomoc dla WSD. Bóg zapłać.

  6. Dziś również 3. niedziela miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele. Bóg zapłać.

  7. W środę całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy u Sióstr Michalitek. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 7.00. zakończenie Koronką do miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Siostry zapraszają drzwi domu zakonnego będą otwarte dla wszystkich a ja zachęcam.

  8. W piątek o godzinie 15.00 kolejne spotkanie III klasy gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Kus Zofia, Babula Danuta, Joanna Selwa, Jastrzębska Renata, Cichowicz Stefania, Branach Danuta, Branach Helena  NIEDZIELA, 8 listopada 2015 roku

  2015-11-08

  1. Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada od 2009 roku. Słowo Boże tej niedzieli każe nam patrzeć na bliźnich i ich czyny oczyma Chrystusa, który bezbłędnie ocenia intencje i motywy działania każdego człowieka oraz jego możliwości. Swoimi modlitwami i ofiarami finansowymi pospieszmy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę w Syrii.

  2. Kontynuujemy w tym tygodniu modlitwy za zmarłych wspominanych w wypominkach według numeru domów byście również mogli uczestniczyć w modlitwach za swoich zmarłych ofiarować za nich odpusty. Duże bowiem znaczenie dla zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej. Należy też docenić ofiarowanie za zmarłych zyskanych przez nas odpustów i uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.

  3. Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.

  4. W środę – 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. U nas o godz. 17.00 – Msza Święta połączona z przybyciem do naszej parafii nawiedzinami Obrazu Świętej Rodziny z Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną. Uroczyste powitanie obrazu o godzinie 17.00 potem Msza św. z kazaniem i nowenna. Potem możliwość nawiedzin obrazu do godziny 21.00 zakończenie Apelem. W tym czasie zapraszam na nawiedziny rodziny gdzie rodzice pracują i nie mogą w czwartek adorować. O 18.00 przewodniczyć będzie Caritas Parafialne i akcja Katolicka natomiast na ostatnią godzinę adoracji na 20.00 zapraszam młodzież naszej parafii a przewodniczy Młodzież KSM-u. W czwartek natomiast bardzo proszę o podjęcie adoracji przedstawicieli poszczególnych numerów domów a przewodniczą róże różańcowe za co im już dziś bardzo dziękuję. Rozpoczęcie adoracji Mszą św. rano o 9.00 a zakończenie Mszą św. o 16.00 i pożegnanie obrazu. Serdecznie zapraszam wszystkich jest to jedyna chyba niepowtarzalna okazja by polecić opiece św. Rodziny swoją rodzinę.

  5. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie prosi o zorganizowanie zbiórki do puszek w listopadzie, w zamian za płody rolne. Równocześnie składamy serdeczne podziękowanie za dotychczasowe ofiary i pomoc dla WSD. Taką zbiórkę do puszek w zamian za płody rolne zorganizujemy na przyszłą niedzielę.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Sączawa Danuta, Początek Dorota, Michałek Janina, Reguła Katarzyna, Gaweł Danuta, Serafin Barbara, Nabożny Maria, Nabożny Beata  NIEDZIELA, 1 listopada 2015 roku

  2015-11-01

  1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw dopołudnia – jak w każdą niedziele 7.30, 10.30. i o 9.00 Kłapówka , popołudniu o godzinie 13.00 zostanie odprawiona Msza Święta popołudniowa , a następnie odbędzie się procesja na cmentarzu połączona z modlitwą za zmarłych. Po zakończeniu nabożeństwa poświęcenie nowych krzyży i nagrobków, które prosimy zgłosić w zakrystii.

  2. Przypominamy też, że w dalszym ciągu można składać kartki na wypominki w zakrystii z zaznaczeniem numeru domu. Przez cały tydzień będziemy polecać wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach a od przyszłego tygodnia według numerów domu.

  3. Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Uroczyste Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 w kaplicy o 8.00 z procesją po cmentarzu popołudniu Msza św. i wypominki za zmarłych o godz. 16.00. Msza św. na Kłapówce o 16.45 i modlitwy wypominkowe. O 13.30 na kalwarii program słowno muzyczny młodzieży naszej szkoły zatytułowany "Nie bądź pewny, że masz czas", związany ze świętem zmarłych. – zapraszamy.

  4. Odpusty za zmarłych:

  • wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku – cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami; odpust zupełny można zyskać (dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień;

  • wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę (tę z której prawnie korzystają) w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez papieża. Odpust ten można zyskać od południa dnia poprzedniego aż do północy z drugiego na trzeciego listopada. W intencjach papieża można odmówić na przykład jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego. Jeżeli brak jest wspomnianej dyspozycji lub wymaganych warunków, wówczas odpust ten będzie cząstkowy.

  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – codziennie 30 minut przed Mszą Świętą

  6. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 8.00

  7. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz.7.00 i 16.00, zaś wotywa o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę również o godz.7.00 i 16.00.

  8. Za tydzień – 32. niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony w bieżącym roku .

  9. W niedzielę, 8 listopada przeżywać będziemy VII. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspierać będziemy Kościół w Syrii. Prosimy o modlitwę w tej intencji oraz o zbiórkę do puszek. W ostatnią niedzielę listopada będziemy gościć Kapłana który będzie głosił kazania i opowie nam o sytuacji prześladowanego kościoła.

  10. Informuje również że 12 listopada nawiedzi nas Obraz Świętej Rodziny z Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Rzymie, który z racji roku rodziny wędruje po parafiach naszej Ojczyzny. Przybędzie z Bud Głogowskich o 16.00 a odejdzie w piątek do Głogowa na Niwę.

  11. W zakrystii do odebrania Gazeta Niedziela – w cenie 5 zł. Można nabyć u ministrantów nowy numer Echa Widełki w cenie 2,50 zł.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: ŚP. Czesław Bieleń dawny Dyrektor naszej Szkoły, którego w środę o godzinie 11.00 pożegnamy i odprowadzimy na miejsce oczekiwania na Zmartwychwstanie. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Kukulska Wanda, Buczek Maria, Buczek Maria ż.Kazimierza, Jeż Zofia, Rzucidło Barbara, Plis Agnieszka, Tęcza Zofia, Monika Sączawa  NIEDZIELA, 25 października 2015 roku

  2015-10-26

  1. Dziś – trzydziesta niedziela w ciągu roku. W naszym kościele uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła.

  2. W środę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, którzy głosili Ewangelię w różnych krajach świata i przypłacili to śmiercią męczeńską. Św. Juda Tadeusz pozostawił po sobie list zaliczany do ksiąg Nowego Testamentu. Wierni szukają u niego pomocy w sprawach bardzo trudnych. U nas o godz. 16.00 – Msza Święta wieczorna. Nowenna do Matki Bożej Naszej Królowej.

  3. W sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale liczymy na to, że w rodzinach naszej parafii będzie praktykowany zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca.

  4. Za tydzień – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętej i Nabożeństw u nas jak w inne niedziele o godzinie 7.30, 10.30 i o godzinie 9.00 Kłapówka z jedną zmianą, a mianowicie: o godzinie 13.00 zostanie odprawiona Msza Święta popołudniowa a następnie odbędzie się procesja na cmentarzu połączona z modlitwą za zmarłych. Po zakończeniu nabożeństwa poświęcenie nowych krzyży i nagrobków które prosimy zgłosić w zakrystii.

  5. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanym inaczej Dniem Zadusznym, przypominamy o obowiązku uporządkowania i przyozdobienia grobów naszych bliskich do czwartku. Prosimy też o zainteresowanie się grobami opuszczonymi.

  6. Przypominamy też, że w dalszym ciągu można składać kartki na wypominki w zakrystii z zaznaczeniem numeru domu. Kartki na wypominki można wydrukować na stronie internetowej parafii.

  7. Pragniemy podkreślić, że jeszcze lepszą pomocą dla dusz w czyśćcu cierpiących jest ofiarowanie w ich intencji zyskanych przez nas odpustów. Więcej na ten temat powiemy w przyszłą niedzielę, a dziś zachęcamy parafian i gości, w tym także osoby odprawiające pierwsze piątki miesiąca, do przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, która jest jednym z warunków zwykłych wymaganych do zyskania odpustu zupełnego. Spowiedź w naszej parafii będzie miała miejsce codziennie przed Mszą św. która od jutra ze względu na zmianę czasu o godzinie 16.00. Na Kłapówce o godzinie 16.45 w poniedziałek, środa i piątek

  8. Dzisiejsza niedziela 3. miesiąca ofiary w kopertach na pracy przy kościele złożyło 15 rodzin.

  9. Dziś liczenie frekwencji na mszach św. Prosimy powoli wychodzić by ministranci mogli policzyć wszystkich.

  10. Dziś w niedzielę, 25 października br. odbywają się wybory parlamentarne. Od nich bardzo wiele zależy – kształt przyszłości Polski, nie tylko w wymiarze materialnym i gospodarczym, ale także duchowym i ideowym. Podejmujmy modlitwę w intencji Ojczyzny. Pamiętajmy o obowiązku wzięcia udziału w wyborach. Pamiętajmy o zabraniu dowodów osobistych lub innego dokumentu ze zdjęciem.

  11. Jak wspomniałem na przyszłą niedzielę (1.11) w gazecie ,,Niedziela” ukaze się artykuł ks.dr. Andrzeja Motyki zatytułowany Ks. Antoni Grębski budowniczy kościoła w Widełce – kto by chciał zakupić chociażby na pamiątkę może zapisać się dzisiaj w zakrystii . Zamówimy wtedy większą ilość Niedzieli.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 17.00 bardzo proszę: Grzywacz Anna, Mytych Anna, Tęcza Czesława, Buczek Barbara, Jamróz Elżbieta, Żmuda Genowefa, Mikołajczyk Maria, Buczek Zofia, Buczek Eugeniusz, Bieleń Maria  NIEDZIELA, 18 października 2015 roku

  2015-10-17

  1. Dziś – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Przeżywamy go pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach. Msza św. i różaniec codziennie o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.

  2. Dziś swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, wyznaczonego w kalendarzu liturgicznym na dzień 18 października. Módlmy się za wszystkich lekarzy pielęgniarki i służbę zdrowia z której posługi korzystamy.

  3. W czwartek przypada 67. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski i opiekuna polskiej emigracji, założyciela Towarzystwa Chrystusowego (chrystusowcy) – zgromadzenia zakonnego powołanego właśnie do duszpasterstwa wśród Polonii na całym świecie. Módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

  4. Za tydzień trzydziesta niedziela w ciągu roku - uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę października.

  5. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym ministranci będą rozdawać kartki na wypominki na których wypisujemy drukowanymi literami z numerem domu składamy w zakrystii by w wyznaczonym dniu móc uczestniczyć w modlitwie za waszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki można wydrukować na stronie internetowej parafii.

  6. 20 X – św. Jan Kanty, prezbiter, który studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a później został jego profesorem. Zasłynął z wielkiego miłosierdzia względem ubogich. Zmarł 24 XII 1473 roku (wspomnienie obowiązkowe).

  7. 22 X – obowiązkowe wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża - kanonizowanego 27 kwietnia 2014 roku.

  8. W środę, 14 października braliśmy brać udział w akcji pomoc Kościołowi w potrzebie. Bardzo dziękuje za ofiarowanie tego sprzętu elektronicznego i również za o zwiezienie parking przy kościele. Bóg zapłać.

  9. Dzisiejsza niedziela, 3. miesiąca, ofiary w kopertach na pracy przy kościele.

  10. Na przyszłą niedzielę liczenie frekwencji na mszach świętych.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Nosal Mieczysław, Gil Zofia, Selwa Maria, Gniewek Zofia, Sudoł Grażyna, Płoch Maria, Marek Stanisława, Plis Zofia, Płoch Agnieszka, Woźniak Małgorzata  NIEDZIELA, 11 października 2015 roku

  2015-10-11

  1. Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV. Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Jan Paweł II – patron rodziny.”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.

  2. We wtorek, 13 października br., przeżywać będziemy imieniny Ks. Biskupa Edwarda. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.

  3. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców. Uroczysta Msza św. w ich intencji o 8.00. A potem akademia w szkole.

  4. W czwartek o 17.00 w wigilię 37. rocznicy wyboru na stolicę Piotrowa Jana Pawła II spotkanie w modlitewne w kościele, połączone z memoriałem Ks. Józefa Sokołowskiego zapraszamy.

  5. Za tydzień – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Składka na tacę przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.

  6. W dalszym ciągu trwa w Rzymie do 25 października XIV. Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. W dalszym prosimy modlitwę w intencji Synodu.

  7. W najbliższą środę, 14 października, będziemy brać udział w akcji pomoc Kościołowi w potrzebie. Bardzo proszę o zwiezienie niepotrzebnego sprzętu elektronicznego na parking przy kościele do godziny 10.00. jeśli ktoś nie miałby czym to do godziny 9.00 prosimy wystawić do głównej drogi. Za pomoc organizatorzy składają podziękowanie Bóg zapłać a sami pozbywamy się zużytego sprzętu, które zostaną przeznaczone na dobry cel.

  8. Przyszła niedziela to 3. miesiąca - ofiary w kopertach na pracy przy kościele.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Pytlak Janina, Kupczyk Danuta, Syniec Anna, Michałek Jolanta, Stąpor Wiesława, Syniec Krystyna, Maria Płoch, Bogusława Płoch  NIEDZIELA, 4 października 2015 roku

  2015-10-04

  1. Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych.

  2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w dni powszednie odprawiamy po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 17.00, a w niedziele o godz. 16.00. Kłapówka o godzinie 17.45 (środa, czwartek, piątek). Prosimy rodziców o wysyłanie dzieci i młodzież na różaniec.

  3. Dziś IV. Memoriał Księdza Józefa Sokołowskiego – został odwołany. Msza św. szkolna dziś o godzinie 14.00. wcześniej o 13.40 różaniec. Nie będzie Mszy o 16.00.

  4. W dniach 4-25 października w Rzymie odbędzie się XIV. Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji Synodu..

  5. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej. Nowennę do Matki Bożej połączymy z nabożeństwem różańcowym.

  6. W piątek o godzinie 16.00 kolejne spotkanie III klasy gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.

  7. Zawierzenie Środowiska Akademickiego Chrystusowi (inauguracja roku akademickiego wszystkich uczelni Rzeszowa) odbędzie się w niedzielę, 11 października 2015 r. na Mszy św. w Katedrze o godz. 15.00. Po niej nastąpi poświęcenie i otwarcie Parku Papieskiego. Zapraszamy studentów, pracowników nauki i administracji naszych uczelni oraz duszpasterzy. Zachętę kierujemy szczególnie do naszych studentów.

  8. Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV. Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: "Jan Paweł II-Patron Rodziny". Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  9. Na przyszły poniedziałek - 14 października będziemy brać udział w akcji pomoc Kościołowi w potrzebie.

  10. Dnia 5 października – św. Faustyna Kowalska, dziewica, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia, kanonizowana przez Jana Pawła II w roku 2000.

  11. Ogłoszenie dykretora szkoły: w poniedziałek, 5 października br., lekcję kończą się o godzinie 13.30.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: ŚP. Edward Pytlak z Kłapówki; oraz Leśniczy ŚP. Bogdan Fabiński z Widełki, którego jutro o godzinie 14.00. pożegnamy i odprowadzimy na miejsce oczekiwania na Zmartwychwstanie. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Szary Anna, Buczek Katarzyna, Zięba Maria, Liszcz Krystyna, Wołosz Stanisława, Zięba Marek, Gil Czesława, Syniec Koleta  NIEDZIELA, 27 września 2015 roku

  2015-09-27

  1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle.

  2. Dziś w niedzielę, 27 września w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Angelo Amato, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych odbędzie się beatyfikacja współzałożycielki Sióstr Sercanek – Klary Szczęsnej. Uroczystości rozpoczną się godz. 10.30.

  3. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie. Święto patronalne naszych sióstr Michalitek, odpust w Stykowie suma o godzinie 10.30.

  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem października w środę (17.20 podstawówka) i czwartek od godz. 16.20 (gimnazjum), a w sam pierwszy piątek – pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorem od godz.16.20.- zapraszamy starszych.

  5. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie o godz.17.00 po Mszy, a w niedziele – o godz.16.00. Prosimy rodziców o wysyłanie dzieci i młodzież na różaniec.

  6. W ten czwartek ze względu na przypadające w nim wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – patronki misji. Odpust w Rudnej Wielkiej. Suma o 17.30.

  7. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 8.00.

  8. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 17.00 na Kłapówce o 18.00.Podczas innych Mszy Świętej rano o 7.00 uczcimy św. Aniołów Stróżów, których wspomnienie wypada właśnie w piątek.

  9. W sobotę o godz.7.00 i 17.00 - Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

  10. Za tydzień – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku i dzień imienin papieża Franciszka.

  11. Na przyszłą niedzielę również IV Memoriał Księdza Józefa Sokołowskiego rozpoczęcie Mszą św. Szkolną o godzinie 14.00. wcześniej o 13.40 różaniec a później maraton i zawody sportowe w szkole. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami.

  12. W tym tygodniu spotkania: ministrantów w środę po Nowennie , w piątek o 19.00 KSM. DSM w sobotę o 10.00. Można w zakrystii zapisać się na kalendarze rolnicze książkowe na 2016 rok, cena 20 zł

  13. W ubiegłą niedzielę niedziela 3. miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele złożyło 15 rodzin a na radio Vija u zbierano kwotę 280 zł. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

  14. W tym tygodniu Msze św. o godzinie 18.00 do środy a od czwartku 1 października o 17.00 połączone z nabożeństwem październikowym w pierwszy piątek i sobotę również rano o godzinie 7.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Frącz Józefa, Organiściak Iwona, Grabowska Ewa, Selwa Genowefa, Dziubek Wanda, Chuchro Regina, Chuchro Dorota, Wawrzyniec Joanna  NIEDZIELA, 20 września 2015 roku

  2015-09-21

  1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego Via, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich. Składka do puszek na diecezjalne Radio Via.

  2. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.

  3. W piątek o godzinie 17.00 kolejne spotkanie III klasy Gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.

  4. W tym tygodniu spotkania: ministrantów w środę po Nowennie, w piątek o 19.00 KSM. DSM w sobotę o 10. Zachęcamy do dołączenia do tych wspólnot nowych kandydatów i kandydatki a rodziców proszę o zachętę.

  5. Można w zakrystii nabyć kalendarze rolnicze książkowe na 2016 rok cena 20 zł

  6. Dzisiejsza niedziela 3. miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

  7. W tym tygodniu Msze św. o godzinie 18.00 za wyjątkiem jutrzejszego dnia kiedy Msza św. będzie rano o 7.00 ze względu na kongregację z ks. Biskupem popołudniu. Na Kłapówce Msza św. w piątek o 17.00.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Woźniak Beata, Kaczor Krystyna, Węglowska Danuta, Ptak Rozalia, Haracz Stanisław, Płoch Eugenia, Płoch Maria, Frącz Renata, Liszcz Janina, Borawiak Czesława, Jeż Jadwiga  NIEDZIELA, 13 września 2015 roku

  2015-09-12

  1. Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku, a zarazem kolejny dzień fatimski i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Przeżywać go będziemy pod hasłem: Wychowanie do pełni człowieczeństwa. Z tej racji i rozpoczętego roku szkolnego po rannej Mszy św. spotkanie Rodziców Klas Gimnazjalnych. Na przyszłą niedzielę też po rannej Mszy św. spotkanie rodziców dzieci z podstawówki.

  2. Teksty dzisiejszej liturgii słowa podpowiadają nam, że w wychowaniu młodego pokolenia i samowychowaniu należy kłaść nacisk na naśladowanie Chrystusa w dźwiganiu krzyża i na mobilizowaniu do wiary, która wyrażać się będzie w czynach, a przy tym liczyć na pomoc Bożą.

  3. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany przez niektórych, zatem weźmy udział we Mszy Świętej . Msza Święta w naszym kościele jutro o godz. 18.00.

  4. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

  5. Wtorek również rozpoczęcie triduum przed uroczystością św. Stanisława Kostki.- zapraszamy dzieci szkolne i młodzież. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona dzieci i młodzieży i wielu z nas. Msza Święta celebrowana o godz. 18.00.

  6. W piątek o godzinie 17.00 kolejne spotkanie III klasy Gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.

  7. Rozpoczął się rok szkolny W tym tygodniu obowiązkowe spotkania: ministrantów w środę po Nowennie, w piątek o 19.00 KSM. Zachęcamy do dołączenia do tych wspólnot nowych kandydatów i kandydatki a rodziców proszę o zachętę.

  8. Można w zakrystii nabyć kalendarze rolnicze książkowe na 2016 rok - cena 20 zł

  9. Przyszła niedziela, 3. miesiąca, składka w kopertach na prace przy kościele. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Chudzik Władysława, Chudzik Maria, Antos Genowefa, Gaweł Halina, Polembas Helena, Ćwik Grażyna, Sałata Maria  NIEDZIELA, 6 września 2015 roku

  2015-09-07

  1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.

  2. We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00 i błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu o 17.00 na Kłapówce.

  3. W sobotę – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683. Naszą obecność na Mszy Świętej sobotniej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy przed inwazją islamu. Ze względu na spotkanie z Caritas całej Polski w Rzeszowie msza św. tylko rano o godzinie 7.00. nie będzie Mszy popołudniowej.

  4. Za tydzień – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. Dziś jest czytany list Księzy Biskupów na zbliżający się ,,Tydzień Wychowania” Z tej racji i rozpoczętego roku szkolnego po rannej Mszy św. Spotkanie Rodziców Klas Gimnazjalnych.

  5. Rozpoczął się rok szkolny w tym tygodniu obowiązkowe spotkania: ministrantów w środę po Nowennie, w piątek o 19.00 KSM, w Sobotę o godz.10.00 DSM-ki. Zachęcamy do dołączenia do tych wspólnot nowych kandydatów i kandydatki a rodziców proszę o zachętę.

  6. W piątek o godzinie 17.00 kolejne spotkanie III klasy Gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.

  7. Dziękuję w wszystkim którzy przyczynili się do organizacji i jak najlepszego przeżycia Dożynek Gminnych. Bóg zapłać. Krótka relacja z tych dożynek w telewizji Rzeszów dziś o 10.45 i we wtorek o 19.45.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Grabowska Kazimiera, Chuchro Czesława, Kaczor Bogusława, Orzech Janina, Muszak Maria, Kowalska Helena, Ptak Maria, Płoch Maria  NIEDZIELA, 30 sierpnia 2015 roku

  2015-08-29

  1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.

  2. Dziś Dożynki Gminne w naszej parafii. Rozpoczniemy je Uroczystą Mszą św. o godzinie 13.00 a później przejście do Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy.

  3. Dziś nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00.

  4. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 9.00 a później spotkanie w szkole. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc przedszkolaków dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły przedszkola, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

  5. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego przypominamy rodzicom o przypomnienie dzieciom o spowiedzi, która będzie jutro od godz. 17.00. By z Bogiem w sercu rozpoczęły nowy rok szkolny.

  6. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – Msza święta o godz. 18.00. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w środę i czwartek od godz. 17.30, a w sam pierwszy piątek – rano pół godziny przed Mszą Świętą, a po południu od godz. 17.30.

  8. W pierwszy piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00 na Kłapówce o 18.30.

  9. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 8.00.

  10. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 i o 18.00.

  11. Za tydzień – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku, poświęcona tym razem sprawom katechetycznym. Czytany Będzie list Księży Biskupów na zbliżający się "Tydzień Wychowania" 13-19 września 2015 roku

  12. Msze św. w tym tygodniu o 18.00. a w piątek i sobotę również rano o 7.00

  13. Przypominam o pielgrzymce do Częstochowy i Lichenia.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Cudo Zofia, Płoch Wiesława, Więcław Janina, Ptak Stanisława, Samojedna Aniela, Ptak Maria, Płoch Maria, Grabowska Janina  NIEDZIELA, 23 sierpnia 2015 roku

  2015-08-25

  1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość.

  2. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

  3. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 ze względu na ODPUST w Kłapówce uroczysta suma odpustowa w tym roku o 18.00. Tradycyjnie wyruszamy z pielgrzymką z pod kościoła o 16.45 by spokojnie dojść na uroczystości. Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania szczególnie dzieci i młodzież.

  4. Spowiedź przed odpustem na Kłapówce wtorek od 18.30 a o 19.00 Msza św.

  5. W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

  6. Za tydzień – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a Dożynki Gminne w naszej parafii. Rozpoczniemy je Uroczystą Mszą św. o godzinie 13.00 a później przejście do Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy.

  7. Ze względu na kongregację katechetyczną w piątek o 13.30 w Rzeszowie msza św. w piątek rano o godzinie 7.00.

  8. Zbliża się nowy rok szkolny nie wyobrażam sobie aby dzieci nie rozpoczęły go z Bogiem. Przez cały tydzień okazja do spowiedzi.

  9. Kończą się wakacje bardzo proszę młodzież gimnazjalną (dziewczęta i chłopcy) z motyczkami by porobić drobnych porządków przy kościele za co już dziś składam podziękowanie Bóg zapłać.

  10. W poprzednią niedzielę składka w kopertach przeznaczoną na kontynuację prac przy kościele złożyło 25 rodzin i jeden darczyńca z USA. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

  11. Msze św. w tym tygodniu o 18.00. za wyjątkiem wtorku i piątku kiedy będzie rano o 7.00

  12. W piątek o 9.00 obowiązkowa zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów od 4 klasy.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Syniec Maria, Izabela Syniec, Selwa Katarzyna, Tokarz Joanna, Reguła Bożena, Faryniarz Bożena, Faryniarz Jan, Gaweł Wiesława, Gniewek Maria, Gniewek Agnieszka, Paśko Danuta, Zygora Maria  NIEDZIELA, 16 sierpnia 2015 roku

  2015-08-15

  1. Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. W liturgii słowa rozważaliśmy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne.

  2. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego. Jednym z przejawów tej miłości jest zobowiązanie się do abstynencji od alkoholu w celu ratowania ludzi od niego uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez nich decyzji o leczeniu odwykowym. Innym wyrazem naszej miłości bliźniego może być zaangażowanie się w zorganizowanie właściwego wypoczynku dla młodzieży i dzieci pozbawionych możliwości wyjazdu na wakacje. Musimy przemyśleć te sprawy i podjąć konkretne działania.

  3. W sobotę nasze myśli i uczucia skierujemy również ku Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. Maryję obrał na Królową naszego narodu król Jan Kazimierz, gdy 1 IV 1656 roku złożył śluby w katedrze lwowskiej. Maryi Królowej polećmy naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i problemy ubożejącej części społeczeństwa polskiego.

  4. Dziś. składka w kopertach przeznaczona będzie na kontynuację prac przy kościele. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

  5. Msze św. w tym tygodniu o 18.00  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Gaweł Maria, Barczyńska Zofia, Płoch Elżbieta, Antosz Janina, Gaweł Janina, Nosal Joanna, Szalony Kazimiera, Pomykała Maria, Szalony Maria  Matki Bożej Zielnej, 15 sierpnia 2015 roku

  2015-08-15

  1. Dziś radujemy się z Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta nosi w pobożności ludowej nazwę Matki Bożej Zielnej. Zebrani na Eucharystii wyznajemy wiarę w to, że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba jako najwspanialszy owoc odkupienia dokonanego przez Jezusa Chrystusa. Łączymy się duchowo ze wszystkimi wiernymi, którzy oddają dziś cześć Maryi Wniebowziętej i proszą o łaskę nieba dla siebie, a w szczególności z tymi, którzy gromadzą się dzisiaj w naszym narodowym sanktuarium maryjnym na Jasnej Górze.

  2. Z dzisiejszą uroczystością związany jest zwyczaj błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż. Ten obrzęd będzie miał u nas miejsce na zakończenie sumy/każdej Mszy Świętej.

  3. Dożynki parafialne, czyli dziękczynienie za zbiory, będą połączone z dożynkami Gminnymi. Mszą Świętą celebrowaną o godz.13.00 – 30.08.2015 już dziś serdecznie zapraszamy.

  4. Dziś przypada również święto Wojska Polskiego, ustanowione już w wolnej Polsce dla upamiętnienia tak zwanego „Cudu nad Wisłą” w 1920 roku, kiedy to dzięki interwencji Matki Bożej podczas bitwy pod Radzyminem nasza armia powstrzymała inwazję bolszewików na Polskę i Europę. Dlatego dziękujemy Maryi za dotychczasową opiekę nad naszą Ojczyzną i prosimy o dalszą.

  5. Szybko mija czas już miesiąc wakacji minął. Chcielibyśmy przypomnieć że w klasach III i VI podstawówki i III gimnazjum katecheza będzie prowadzona nowym programem dlatego proszę do tych klas nie kupować starych katechizmów. Po wakacjach zakupimy dla wszystkich katechizmy według nowego programu.

  6. Miłym gościom, przybyłym do naszej parafii na wypoczynek, życzymy, aby poznawanie piękna naszego krajobrazu i zwyczajów ludowych związanych z dzisiejszą uroczystością przybliżało ich do Boga i Matki Najświętszej.

  NIEDZIELA, 9 sierpnia 2015 roku

  2015-08-09

  1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.

  2. Jutro – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Msze Święte w naszym kościele o godz. 18.00 Swoimi modlitwami obejmijmy jutro chrześcijan prześladowanych za wiarę w naszych czasach.

  3. W sobotę – (obowiązkowa) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy, Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę o godz. 7.30, 10.30 i 16.00 na Widełce oraz o 16.00 na Kłapówce. Tradycyjnie odbywały się dożynki parafialne. Ale że w tym roku odbędą się u nas dożynki gminne (30.08. o godzinie 13.00) to parafialne połączymy wspólnie z gminnymi. Mimo to Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem na każdej Mszy św.

  4. Za tydzień – dwudziesta niedziela w ciągu roku a trzecia miesiąca. Składka w kopertach przeznaczona będzie na kontynuację prac przy kościele. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

  5. W związku z trwającym miesiącem trzeźwości przypominamy hasło pracy nad otrzeźwieniem naszego narodu, podane przez Komisję Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Brzmi ono: „Przez dobrowolną, całkowitą abstynencję wielu do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich”. Równocześnie informujemy o możliwościach pomocy parafii osobom uzależnionym od alkoholu, a także osobom współuzależnionym. W kancelarii parafialnej można uzyskać dokładniejsze informacje na temat przyjęcia i pobytu w ośrodku terapeutycznym lub rekolekcyjnym.

  6. 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii. Odpust na Weryni (Suma godz.11.00 i w Rogoźnicy – Sumy o 18.00) Z racji odpustów w dekanacie u nas Msza św. tyko rano o godzinie 7.00.

  7. W czwartek, 13 sierpnia br. zakończy się Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom i do korzystania z relacji Radia „VIA” ze szlaku pielgrzymkowego oraz do codziennej duchowej łączności z pielgrzymami o godz. 20.30 przez modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski. Msza św. na zakończenie pielgrzymki 13 sierpnia na Jasnej Górze o godz. 11.30. Przybycie pierwszych grup o godz. 10.00.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: ŚP. Stanisław Orzech pochodzący z Widełki; ŚP. Genowefa Duda z Dużej Widełki a jutro o godzinie 14.00 pożegnamy i odprowadzimy na miejsce oczekiwania na Zmartwychwstanie ŚP. Helenę Baran z Dużej Widełki. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Dziubek Jan, Chruściel Teresa, Lejowska Bernadetta, Grabowska Anna, Bujak Małgorzata, Bujak Ewa, Gniewek Janina, Rumak Teresa  NIEDZIELA, 2 sierpnia 2015 roku

  2015-08-02

  1. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

  2. Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu.

  3. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę i za nowego prezydenta RP.

  4. W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 18.00. Na Kłapówce o 19.00

  5. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem dla podstawówki i gimnazjum – w środę i czwartek od godz. 17.20, a w sam pierwszy piątek: rano – pół godziny przed Mszą Świętą która będzie o 7.00, zaś po południu – od godz. 17.20 dla starszych.

  6. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych – o godz.8.00..

  7. Przesyłamy Odpowiedź Przewodniczącego KEP na list Prezydenta RP w sprawie ustawy o procedurze „In vitro”. Ze względu na ważność sprawy Ks. Biskup poleca, by list ten odczytać wiernym w najbliższą niedzielę w ramach ogłoszeń.

  8. We wtorek, 4 sierpnia br. wyruszy Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki będzie miała miejsce przy Rzeszowskiej Farze o godz. 6.30. Zapraszamy do udziału i duchowego towarzyszenia pielgrzymom.

  9. Sanktuarium w Głogowie Młp. zaprasza na odpust ku czci MB Głogowskiej Uzdrowienie Chorych w środę, 5 sierpnia br. Sumie o godz. 11.00 przewodniczy Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie zaprasza na odpust w dniach 6-9 sierpnia. Plakat z zachętą do udziału gablocie parafialnej.

  10. W ubiegłą niedzielę składka na kontynuację prac przy Kościele i parkingu na nowym cmentarzu złożyło 3 rodziny. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

  11. Komunikat Burmistrza Kolbuszowej – który informuje że na terenie gminy występuje roślina gatunku - ,,Barszcz Sosnowskiego” – stanowiąca duże zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Muszak Zofia, Samojedny Janina, Selwa Maria, Bujak Stanisława, Bajek Halina, Szalony Maria, Jarochowicz Maria, Pomykała Zofia  NIEDZIELA, 26 lipca 2015 roku

  2015-07-26

  1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zarówno w pierwszym czytaniu mszalnym, jak i w Ewangelii była mowa o cudownym rozmnożeniu chleba. To była wyjątkowa interwencja Chrystusa. Zwykle człowiek zdobywa chleb dzięki swojej pracy. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.

  2. Dziś przed Sumą w Widełce i przed Mszą na Kłapówce poświęcenie pojazdów. Składka do puszek NA SAMOCHÓD DLA MISJONARZY.

  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Nie będzie wyjątkowo na wakacjach mszy rano. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

  4. Spowiedź na pierwszą sobotę codziennie pół godziny przed Mszą świętą która w tym tygodniu codziennie o 18.00.

  5. Za tydzień – osiemnasta niedziela w ciągu roku. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba wypełnić przepisany czyn pobożny i zwykłe warunki odpustu. W tym wypadku przepisanym czynem pobożnym jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Nadto do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

  6. Otrzymaliśmy - Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski po podpisaniu przez Prezydenta RP ustawy dotyczącej procedury „In vitro”. Między innymi biskupi przypominają:

  W trosce o najbardziej bezbronne istnienia ludzkie oraz w duchu odpowiedzialności przed Bogiem za sumienia powierzonych nam wiernych mamy obowiązek jeszcze raz przypomnieć, że - podobnie jak w przypadku aborcji – katolicy nie mogą stosować „in vitro”, m.in. dlatego, że kosztem urodzin jednej osoby ludzkiej niszczone są inne nienarodzone dzieci. W tej sytuacji zwracamy się do katolików oraz do wszystkich ludzi dobrej woli, aby chronili każde życie ludzkie od chwili poczęcia, otaczając również opieką osoby narodzone przy zastosowaniu metody „in vitro”.

  Cały komunikat jest do przeczytania tutaj.

  7. W związku ze zbliżającym się sierpniem – miesiącem abstynencji „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno - moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa” Zachęćmy wiernych do abstynencji w tym miesiącu i podejmijmy różne inicjatywy trzeźwościowe.

  8. W ubiegłą niedzielę 3 niedziela miesiąca składka na kontynuację prac przy Kościele i parkingu na nowym cmentarzu złożyło 22 rodziny w tym jedna z Kłapówki. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Ewa Kret, Kasprzyk Celina, Orzech Zofia, Kłeczek Anna, Bujak Maria, Gniewek Teresa, Przybyło Helena, Jamróz Agnieszka, Jamróz Maria  NIEDZIELA, 19 lipca 2015 roku

  2015-07-18

  1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.

  2. W poniedziałek, 20 lipca, przeżywać będziemy drugą rocznicę Ingresu do Katedry Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza.

  3. W czwartek – będziemy obchodzić święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Pochodziła ze Szwecji i wiele wniosła w życie narodów europejskich, dlatego w 1999 roku Jan Paweł II ogłosił ją patronką Europy. Żyła w XIV wieku, ale przykład jej życia najpierw jako żony i matki, a potem jako zakonnicy, jest ciągle aktualny.

  4. W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Został ścięty mieczem w 44 roku po narodzeniu Chrystusa. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek (udających się także z Polski) jest Santiago de Compostela w Hiszpanii.

  5. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji na parkingu obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w niedzielę przed sumą w Widełce i przed 9.00 w Kłapówce. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary z racji poświęcenia na zakup środków transportu dla misjonarzy. – również w naszej parafii z okazji poświęcenia odbędzie się taka składka.

  6. Za tydzień – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

  7. Dziś, 3. niedziela miesiąca składka na kontynuację prac przy Kościele i parkingu na nowym cmentarzu.

  8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 VII – bł. Czesław, prezbiter, dominikanin, bardzo mocno związany z Wrocławiem. Tam spoczywają jego relikwie. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale i dziś od niego możemy się uczyć wierności powołaniu.

  • 22 VII – św. Maria Magdalena, nazywana „Apostołką Apostołów” z uwagi na to, że zaniosła im radosną wiadomość o zmartwychwstaniu Chrystusa, którego spotkała w poranek wielkanocny

  • 24 VII – św. Kinga, dziewica, pochodząca z Węgier, znana jako miłosierna pani Ziemi Sądeckiej, żyła w XIII wieku, ale jej kult przetrwał i rozwijał się w ciągu wieków. Kanonizował ją dopiero Jan Paweł II w 1999 roku w Starym Sączu  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Płoch Krystyna, Gniewek Maria, Buczek Czesława, Zabłocka Katarzyna, Pruchnik Grażyna, Bernacka Maria, Bernacka Lucyna, Bieleń Maria, Pruchnik Dorota  NIEDZIELA, 12 lipca 2015 roku

  2015-07-12

  1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych parafian z gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania.

  2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

  3. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej.

  4. We wtorek 14 lipca przypada 4. Rocznica śmierci Ks. Józefa Sokołowskiego, zapraszamy na Mszę Św. na 18.00, modlitwę na cmentarzu oraz zapalenie zniczy.

  5. Caritas naszej diecezji zwraca z prośbą o nabycie cegiełki składając dobrowolną ofiarę na pomoc z organizowanie wakacyjnej kolonii dla dzieci z biedniejszych rodzin. Z powodu braku dotacji w tym roku mogło wyjechać dzieci tylko z połowy dekanatów naszej diecezji. Rząd interesuje się tylko wyborami, zapominając o najbardziej potrzebujących. Okażmy dobre serce i ofiarujmy ten drobny gest dla najbardziej potrzebujących zbiórka do puszek na ten cel na po mszy św.. Bóg zapłać za złożone ofiary.

  6. Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 7 lipca 2015 r. w kontekście ustawy „o leczeniu niepłodności” - treść komunikatu tutaj. .

  7. Na przyszłą niedzielę, 3. miesiąca, składka w kopertach na kontynuację prac przy kościele za co już dziś składam podziękowanie. Bóg zapłać.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Kłeczek Bogusława, Płoch Magdalena, Krystyna Madej, Rumak Krystyna, Zuber Jadwiga, Wacht Teresa, Ciołek Jerzy  NIEDZIELA, 5 lipca 2015 roku

  2015-07-04

  1. Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Miło nam, że wśród zgromadzonych są wierni z różnych stron Polski (a nawet z zagranicy) spędzający wśród nas urlopy i wakacje. Serdecznie pozdrawiamy i witamy was, mili goście. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem również w dni powszednie. Zechciejcie z troską o zdrowie ciała połączyć staranie o rozwój waszego życia duchowego, religijnego i moralnego.

  2. Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości.

  3. Jutro, z okazji wspomnienia obowiązkowego bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, która żyła w latach 1863–1922 i dużo zrobiła dla misji w Afryce, chociaż na misje nie wyjechała, na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy parafian i gości, a zwłaszcza te osoby, które angażują się w dzieło pomocy misjom. Swoimi modlitwami obejmiemy wszystkich misjonarzy i misjonarki z naszej diecezji.

  4. W środę, św. Jana z Dukli, prezbitera, franciszkanina, który żył w XV wieku i zasłynął jako dobry kaznodzieja i spowiednik. Trumienka z jego relikwiami znajduje się w Dukli

  5. W sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy.

  6. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego. Szczegóły na plakacie.

  7. Caritas naszej diecezji zwraca z prośbą o nabycie cegiełki składając dobrowolną ofiarę na pomoc z organizowanie wakacyjnej kolonii dla dzieci z biedniejszych rodzin. Z powodu braku dotacji w tym roku mogło wyjechać dzieci tylko z połowy dekanatowi naszej diecezji rząd interesuje się tylko wyborami, zapominając o najbardziej potrzebujących. Okażmy dobre serce i ofiarujmy ten drobny gest dla najbardziej potrzebujących. Zbiórka do puszek na ten cel na przyszłą niedzielę. Bóg zapłać za złożone ofiary.

  8. Bóg zapłać 6 rodzinom za ofiary w kopertach na prace przy kościele.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Grabowska Grażyna, Rumak Maria, Jamróz Maria, Rumak Małgorzata, Rumak Janina, Zuber Stanisława  W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Wieczności ŚP. Stefania Węglowska. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  NIEDZIELA, 28 czerwca 2015 roku

  2015-06-27

  1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

  2. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 10.30 i 18.00 Kłapówka o godzinie 17.00 Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II.

  3. We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych. Msza św. o 7.00 nie będzie Mszy popołudniowej.

  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza święta o godz. 18.00

  5. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem dla niebędących w łasce uświęcającej w środę i czwartek od godz. 17.30, a w sam pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą Świętą, zaś po południu od godz. 17.30

  6. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 8.00.

  7. W pierwszy piątek lipca przypada tym razem święto św. Tomasza, Apostoła. Msze Święte u nas o godz.7.00 i 18.00 na Kłapówce w piątek o 19.00.

  8. W sobotę o godz. 7.00 i 18.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

  9. Bóg zapłać 35 rodzinom za ofiary w kopertach na prace przy kościele.

  10. Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr, Paweł lub Tomasz, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Jamróz Zofia, Orzech Maria, Fieluba Alina, Rumak Stanisława, Sałata Janina, Adamska Małgorzata, Płoch Joanna

  NIEDZIELA, 21 czerwca 2015 roku

  2015-06-20

  1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.

  2. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Wieczorem o godz. 18.00 – Msza Święta wigilijna z następującej uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

  3. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. U nas Msze Święte o godz. 18.00 Na Mszę Świętą wieczorną i nowennę serdecznie zapraszamy solenizantów i solenizantki oraz wszystkich, którym leży na sercu sprawa trzeźwości naszego narodu. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, szczególnie ks. Janowi życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

  4. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci przedszkolne i szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły i przedszkola, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek. o godz. 8.00 a potem spotkanie w szkole.

  5. Wszyscy, którzy kończą rok szkolny powinni przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, a rodzice z obowiązku powinni tego dopilnować. Spowiedź św. w następującym porządku: wtorek - klasy III i IV; środa - Gimnazjum; po Mszy rozdanie indeksów; czwartek - klasy V i VI; po Mszy VI klasa otrzyma indeksy. Początek spowiedzi od wtorku o 17.15. Rozpoczynającym wakacje już dziś życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.

  6. W piątek, 19 czerwca przeżywamy 10. rocznicę beatyfikacji bł. Władysława Findysza, kapłana, męczennika komunizmu. Beatyfikacja miała miejsce 19 czerwca 2005 r. w Warszawie. Uroczyste obchody 10. rocznicy beatyfikacji będą miały miejsce w Nowym Żmigrodzie: w sobotę, 22 sierpnia, odbędzie się sesja naukowa ku czci bł. Władysława, a w niedzielę, 23 sierpnia, o godz. 16.00 uroczysta Msza św. z racji 10. rocznicy beatyfikacji bł. Władysława Findysza i 25-lecia sakry biskupiej Ks. Abpa Edwarda Nowaka.

  7. Informujemy, że Ojciec Święty Franciszek zatwierdził przedstawicieli Episkopatu Polski na XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów w Rzymie, od 4 do 25 października 2015 r. Tematem obrad będzie „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Przedstawicielami Episkopatu będą: abp Stanisław Gądecki – metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Henryk Hoser – biskup warszawsko-praski oraz bp Jan Wątroba – biskup rzeszowski. i przewodniczący Rady ds. Rodziny przy Episkopacie Polski. Polecamy modlitwie zbliżający się Synod.

  8. W ostatnich dniach do każdej parafii Księża Przewodnicy dostarczyli plakaty informujące o 38. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Bardzo zachęcamy parafian szczególnie młodych do udziału w tej formie rekolekcji. Informacje w gablocie i stronie internetowej parafii. o pielgrzymce można uzyskać u Księży Przewodników (Ks. Stanisława Szcząchora – dla naszego Dekanatu grupa św. Urszuli i na stronie: www.pielgrzymka.rzeszow.pl)

  9. W dniach 1-2 lipca 2015 r. odbędzie się 78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wyjazdy autokarowe 2 lipca br. (czwartek). Zapraszamy nauczycieli do udziału.

  10. Dziś składka w kopertach będzie przeznaczona na prace przy elewacji kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i troskę o nasz "Dom Boży".

  11. Codziennie Msza św. o godzinie 18.00 a na Kłapówce w środa o 19.00. Jedynie jutro Msza św. będzie rano o godzinie 7.00 nie będzie Mszy popołudniowej.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Selwa Joanna, Orzech Janusz, Orzech Wanda, Stąpor Joanna, Baran Andrzej, Grabowski Eugeniusz, Pruchnik Teresa, Nosal Paweł, Rumak Elżbieta

  NIEDZIELA, 14 czerwca 2015 roku

  2015-06-14

  1. Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.

  2. W sobotę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, wyznaczony przez ONZ w roku 2000 na dzień 20 czerwca. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy z obawy przed prześladowaniem ze względu na rasę, narodowość, religię lub poglądy polityczne opuścili kraj ojczysty, by szukać schronienia i pomocy na obcej ziemi.

  3. Za tydzień – dwunasta niedziela w ciągu roku trzecia w miesiącu. Składka w kopertach będzie przeznaczona na prace przy elewacji kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie.

  4. Za tydzień również odpust w Kupnie - św. Jana Chrzciciela. Suma o godzinie 11.00.

  5. Codziennie Msze św. o godzinie 18.00 a na Kłapówce w piątek o godzinie 19.00.  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 VI – bł. Jolanta, zakonnica, siostra św. Kingi. Żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową – klaryską, godną naśladowania w obecnym stuleciu.

  • 17 VI – św. Brat Albert Adam Chmielowski, artysta – malarz, uczestnik powstania styczniowego 1863 roku, a w końcu zakonnik, który oddał się posługiwaniu ubogim i z myślą o nich założył dwa zgromadzenia zakonne. Zmarł 25 XII 1916 roku w Krakowie  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Syniec Grażyna, Pruchnik Maria ż.Adama, Michałek Aniela, Gut Józef, Surowiec Marzyna, Pruchnik Maria, Pastuła Anna, Biestek Krystyna

  NIEDZIELA, 7 czerwca 2015 roku

  2015-06-07

  1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. U nas Msze Święte o godz.7.30,9.00,10.30 i 16.00 a Kłapówka o 9.00. Po sumie wyruszy procesja eucharystyczna.

  2. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00 w Widełce i o 19.00 na Kłapówce. Ponadto w środę po Mszy Świętej wieczornej – nowenna do Matki Bożej.

  3. W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta z procesją o godz. 18.00 w Widełce i o 19.00 na Kłapówce Po Mszy Świętej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

  4. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte o godz. 18.00 w Widełce i o 19.00 na Kłapówce W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

  5. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny odpust w Budach Głogowskich - Suma o godzinie 11.00. Również w sobotę, 13 czerwca, odpust w Przewrotnym - Uroczystość św. Antoniego z Padwy. Suma również o godzinie 11.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Rumak Celina, Stąpor Ewelina, Jarosz Maria, Jarosz Anna, Mieleszko Danuta, Preneta Beata, Frącz Zofia, Palczewska Zofia  W sobotę z naszej wspólnoty odszedł do Wieczności ŚP. Józef Zuber z Widełki. Pogrzeb w poniedziałek o godzinie 15.00. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  BOŻE CIAŁO, 4 czerwca 2015 roku

  2015-06-03

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 16.00. Na Kłapówce o godzinie 11.30 dla tych którzy nie mogli być obecni na procesji w Widełce.

  2. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nasz udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, co wymaga naszego skupienia i rozmodlenia. Nad ustawieniem i przebiegiem procesji oraz bezpieczeństwem wiernych w czasie jej odbywania czuwać będą i strażacy. Dostosujmy się do ich poleceń.

  3. Jutro – Pierwszy Piątek miesiąca. Msze Święte z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 - Widełka i o godz. 19.00 - Kłapówka. Spowiedź święta pół godziny przed Mszą Świętą poranną i po południu od godz.17.30.

  4. Wyjazd księży z posługą sakramentalną do chorych o godz. 8.00.

  5. W sobotę – Pierwszą w czerwcu – Msze Święte z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 - Widełka i o 9.00 - Kłapówka

  6. W Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę, również Msza rano o godzinie 7.00. W niedzielę Msza szkolna o godzinie 9.00.

  7. W najbliższą niedzielę, dziesiątą niedzielę w ciągu roku, przypadającą tym razem w „oktawie” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, obchodzić będziemy Dzień Dziękczynienia Panu Bogu za Jego Opatrzność nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem na ziemi polskiej. Składka do puszek na świątynię opaczności Bożej w Warszawie. Procesja eucharystyczna wokół kościoła po Sumie.

  8. W poniedziałek, 1czerwca rozpoczęło peregrynacja Symboli ŚDM - Krzyża i Ikony MB „Salus Populi Romani” .

  9. Również w najbliższą niedzielę przybędą one do Kolbuszowej. Zachęcamy do udziału naszą młodzież.. Św. Jan Paweł II przekazał ten krzyż i ikonę młodym ludziom by ponieśli je na cały świat, jako znak Miłości Boga do człowieka. Przez kilka godzin będzie można adorować te szczególne znaki. Przywitanie Krzyż i ikonę wraz z ks. Biskupem o godz. 11.45 na Rynku Kolbuszowskim, skąd przeniesienie do Kościoła na Uroczystą Eucharystię. Po Mszy Św. adoracja znaków ŚDM, a o godz. 14.00 wyruszy Krzyż i Ikona do Parafii Św. Br. Alberta. W czasie drogi będziemy rozważać Drogę Świadków Chrystusa. W Kościele Św. Br. Alberta prywatna adoracja Symboli i o godz. 16.00 uroczyste pożegnanie.  NIEDZIELA, 31 maja 2015 roku

  2015-05-30

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.

  2. Dziś o godzinie 16.00 zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe.

  3. Jutro rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Wyjątkowo jutro Msza o godzinie 7.00. Msze św. w Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę o godzinie 7.00 i 18.00.

  4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana Uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 16.00 na Kłapówce o 11.30 dla tych którzy nie mogli być obecni na procesji w Widełce.

  5. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 9.00, wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy. W tym roku wyruszamy w stronę Dużej Widełki. Pierwsza stacja w kapliczce Państwa Selwów; druga przy krzyżu Państwa Węglowskich; trzecia w drodze powrotnej u Państwa Żmudów; czwarta z błogosławieństwem w ogrodzie Sióstr Michalitek. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy.

  6. W ramach tak zwanej „oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – procesja po mszach św. o 18.00 w Widełce i o 19.00 na Kłapówce wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

  7. Na procesję w czwartek i w ciągu „oktawy” zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów we wtorek i środę o godz. 17.00.

  8. Zapraszamy na kolejny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 4 czerwca 2015 r., o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka w Rzeszowie. Wstęp wolny.

  9. W niedzielę, 7 czerwca, kolejne Święto Dziękczynienia, w ramach którego będziemy przeżywać dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

  10. Na przyszłą niedzielę Msza szkolna o godzinie 9.00.

  11. W tym tygodniu przypadają także Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Spowiedź św. przed Pierwszym Piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św.

  12. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych nastąpi w piątek po rannej Mszy św.

  13. Dziś składka na tacę na spłatę ogrzewania w kościele. Bóg zapłać! Dziękuję za zrozumienie.

  14. Przypominamy rolnikom, że dnia 15 czerwca upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych. Wnioski można przesłać pocztą, przez internet lub złożyć osobiście w Powiatowym Biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Złożenie wniosku po 15 czerwca ale przed 10 lipca skutkować będzie pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Kretowicz Marzena, Jamróz Małgorzata, Drzał Maria, Bernacka Krystyna, Sudoł Beata, Branach Elżbieta

  NIEDZIELA, 24 maja 2015 roku

  2015-05-23

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

  2. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: "Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku." Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

  3. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele jak o godz. 7.00, 10.30 i popołudniu o 17.30 ze względu na dzień pracy na Kłapówce o 16.30. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo majowe.

  4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte w naszym kościele o godz. 17.30 Po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na nabożeństwo majowe.

  5. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym roku wyruszamy w stronę Dużej Widełki. Pierwsza stacja w kapliczce Państwa Selwów, druga przy krzyżu Państwa Węglowskich. Trzecia w drodze powrotnej u Państwa Żmudów i czwarta z błogosławieństwem w ogrodzie Sióstr Michalitek.

  6. 29 maja obchodzimy uroczystość św. Urszuli Ledóchowskiej. Dziewica, która w 1920 roku założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą.

  7. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.00, natomiast w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, która odbędzie się o godzinie 17.30 na Kłapówce o 16.30. Zapraszamy.

  8. W sobotę 30 maja o godz. 11.00 w Głogowie Młp. odbędzie się koronacja wizerunku Matki Bożej Głogowskiej „Uzdrowienie chorych”. Zgodnie z propozycją wyruszamy z pielgrzymką o godzinie 7.30 spod kościoła przez Styków, by bez pośpiechu dojść do celu. Już o 9.30 obraz koronacyjny zostanie przeniesiony na obraz polowy. Jeszcze raz zachęcam wszystkich do udziału kto tylko może.Zapraszam młodzież a szczególnie bierzmowaną w tym roku i maturalną by podziękować za opiekę i wszelkie łaski. Również młodzież Ii klasy gimnazjum zapraszam w ramach przygotowań do bierzmowania w następnym roku. Strażaków bardzo proszę aby pilnowali porządku i zabezpieczali drogę. Ponieważ na autokar zapisało się jedynie 3 osoby proszę bardzo organizować się we własnym zakresie. Zachęcam jeszcze raz do udziału.

  9. Na przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Św. – odpust w Głogowie Młp. Suma dziękczynna za koronację obrazu o godzinie 11.00 pod przewodnictwem ks. Bp. Edwarda Białogłowskiego. Ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 16.00

  10. Dziś w niedzielę druga tura wyborów na prezydenta RP zabierając dowody osobiste weźmy w nich udział. Jest to wyraz naszej konkretnej troski o Ojczyznę.

  11. Ponieważ macie przy sobie dowody jeszcze dziś pod chórem wystawione są listy i można się wpisywać pod obywatelskim projektem „Stop aborcji”. Do tej pory złożyły podpis 210 osób dziękuję za to świadectwo wiary i troski o poczęte życie. Bóg zapłać.

  12. W ubiegłą niedzielę w 3. miesiąca ofiary w kopertach na odwodnieniem kościoła złożyło 33 rodziny. Bóg zapłać. Pozwoliło to spłacić, po części ukończone odwodnienie kościoła. Ale istnieje konieczność zapłaty ostatniej raty ogrzewania kościoła 2600 zł. Aby można po spłaceniu odwodnienia kontynuować inne prace proszę na przyszłą niedzielę o większą składkę na tacę na spłatę ogrzewania gazowego w kościele. Bóg zapłać i dziękuję za zrozumienie.  Do porządkowania świątyni na piątek na godzinę 14.00 bardzo proszę: Buczek Halina, Buczek Maria, Czachor Danuta, Selwa Renata, Selwa Maria, Siwińska Bogusława, Michałek Maria, Selwa Stefania

  NIEDZIELA, 17 maja 2015 roku

  2015-05-18

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy. Módlmy się, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.

  2. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.00, natomiast jutro po Mszy Świętej wieczornej, która odbędzie się o godzinie 17.30 na Kłapówce o 18.15. Zapraszamy.

  3. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

  4. W sobotę 30 maja o godz. 11.00 w Głogowie Młp. odbędzie się koronacja wizerunku Matki Bożej Głogowskiej „Uzdrowienie chorych”. Zgodnie z propozycją wielu osób na koronację wyruszy z pielgrzymką zachęcam do udziału zwłaszcza młodzież a strażaków bardzo proszę aby pilnowali porządku i zabezpieczali drogę. Jeśli byli by chętni około 50 osób to zorganizowalibyśmy również autokar. Zapisy w tym tygodniu, do tej pory zapisało się tylko 2 osoby. Zachęcam jeszcze raz do udziału.

  5. W związku z trzęsieniem ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich, Caritas Polska i Caritas naszej Diecezji apelują o odbyła się zbiórkę do puszek w ubiegłą niedzielę i wyniosła 1300 zł. Bóg zapłać.

  6. Dziś i na przyszłą niedzielę pod chórem wystawione zostaną listy na podpisy pod obywatelskim projektem „Stop aborcji”. Do tej pory złożyły podpis 135 osób dziękuję za to świadectwo wiary i troski o poczęte życie. Bóg zapłać. Jeszcze dziś można składać podpisy.

  7. W środę, 20 maja przeżywać będziemy 15. rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Polecajmy w tych dniach w modlitwie osobę i posługę Księdza Biskupa.

  8. Na przyszłą niedzielę druga tura wyborów na prezydenta RP, zabierając dowody osobiste weźmy w nich udział. Jest to wyraz naszej konkretnej troski o Ojczyznę.

  9. Informujemy, że w sobotę 23 maja będą święcenia kapłańskie w Katedrze o godz. 10.00. Polecamy modlitwie kandydatów do święceń.

  10. Dzisiejsza niedziela 3 miesiąca ofiary w kopertach na rozpoczęte się w tym tygodniu prace nad odwodnieniem kościoła. Bóg zapłać za i zrozumienie i ofiary.

  11. Jutro w poniedziałek o 19.00 zebranie wiejskie w Widełce zachęcam do udziału i troski o tę małą naszą ojczyznę jaką jest wioska.

  12. Dziś w domu kultury w Kolbuszowej zaprasza na "II Festiwal żywej muzyki na strun Dwanaście i Trzy smyki". Początek o godzinie 14.00 szczegóły w gablocie.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Sudoł Teofila, Selwa Krystyna, Bakaj Teresa, Niezgoda Grażyna, Niezgoda Helena, Marek Anna, Dragan Helena, Dragan Maria

  NIEDZIELA, 10 maja 2015 roku

  2015-05-10

  1. Dziś – szósta niedziela Wielkanocy, która uświadamia nam że Pan Jezus chce włączyć do Kościoła także pogan. Dla pozyskania ich dla Chrystusa duże znaczenie ma nasza miłość wzajemna i jedność.

  2. W sobotę 30 maja o godz. 11.00 w Głogowie Młp. odbędzie się koronacja wizerunku Matki Bożej Głogowskiej „Uzdrowienie chorych”. Z tej racji Biskup Rzeszowskie kieruje list do diecezjan do odczytania wiernym w dzisiejszą niedzielę. Zgodnie z propozycją wielu osób na koronację wyruszymy z pielgrzymką zachęcam do udziału a strażaków bardzo proszę aby pilnowali porządku i zabezpieczali drogę. Jeśli byli by chętni około 50 osób to zorganizowalibyśmy również autokar. Zapisy w tym tygodniu. Zachęcam do udziału.

  3. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Rozpoczęcie liturgii w kościele parafialnym o godz. 17.30, a następnie procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych: a) jutro – do krzyża na kalwarię, b) we wtorek – do krzyża misyjnego c) w środę – do krzyża przy wejściu do kościoła. Potem modlitwa w punkcie docelowym procesji. W drodze powrotnej do kościoła śpiew litanii loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny ze względu na miesiąc maj.

  4. W środę przypada również wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31. rocznica zamachu na Jana Pawła II.

  5. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja, Apostoła.

  6. W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

  7. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy.

  8. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.00, natomiast jutro i w pozostałe dni tygodnia po Mszy Świętej wieczornej która odbędzie się o godzinie 17.30 na Kłapówce o 18.15. jutro a do wtorku o godzinie 18.15. Zapraszamy.

  9. W związku z trzęsieniem ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich Ojciec Święty Franciszek oraz Episkopat Polski wzywają do pomocy ofiarom kataklizmu. Zginęło bowiem wiele osób, ogromna liczba nie ma dachu nad głową, brakuje wody, środków czystości i pomocy medycznej. Caritas Polska i Caritas naszej Diecezji apelują o zbiórkę do puszek na ten cel w niedzielę 10 maja. Dziś w naszej parafii również.

  10. W związku z odbywającymi się wyborami prezydenckimi przypominamy wiernym do udziale w nich. Jest to wyraz naszej konkretnej troski o Ojczyznę.

  11. Dziś w niedzielę młodzież KSM-u zbierać będzie również podpisy pod obywatelskim projektem „Stop aborcji”.

  12. W środę, 20 maja przeżywać będziemy 15. rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Polecajmy w tych dniach w modlitwie osobę i posługę Księdza Biskupa. Kapłanów, siostry zakonne i wiernych świeckich serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji Księdza Biskupa do Katedry w poniedziałek, 18 maja o godz. 19.00.

  13. Informujemy, że w sobotę 16 maja będą święcenia diakonatu w Katedrze o godz. 10.00. Święcenia prezbiteratu odbędą się 23 maja również o godz. 10.00. Polecamy modlitwie kandydatów do święceń.

  14. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zezwoliła, by w Polsce w Litanii do Najświętszej Maryi Panny, zwanej Litanią Loretańską, mogło być dodane wezwanie: „Matko Miłosierdzia”. Będzie ono umiejscowione po wezwaniu: „Matko Łaski Bożej”.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Duda Wiesława, Turtoń Stanisława, Turtoń Agnieszka, Kramarz Piotr, Płoch Maria, Żądło Danuta, Ćwik Krystyna, Węgrzyn Agnieszka, Palczewska Elżbieta

  NIEDZIELA, 3 maja 2015 roku

  2015-05-03

  1. Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja.

  2. Ponieważ Matkę Najświętszą naszą patronkę uczciliśmy wczoraj, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski, została przeniesiona w tym roku na 2 maja z tego powodu, że niedziele Wielkanocy zajmują w tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych wyższe miejsce niż uroczystości maryjne.

  3. Jutro na Mszę Świętą połączoną z majówką celebrowaną o godz. 17.30. Zapraszamy strażaków. Pragniemy bowiem razem z nimi pomodlić się w ich intencjach z racji obchodzonego w dniu 4 maja wspomnienia Św. Floriana, patrona strażaków. Życzymy, im aby jego opieka chroniła ich od zła wszelkiego i aby jak najrzadziej musieli wyjeżdżać do akcji ratunkowych.

  4. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.00, natomiast jutro i w pozostałe dni tygodnia po Mszy Świętej wieczornej która odbędzie się o godzinie 17.30 na Kłapówce o 16.30. jutro a do wtorku o godzinie 18.15. Zapraszamy.

  5. W środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

  6. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.

  7. W związku z trzęsieniem ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich Ojciec Święty Franciszek oraz Episkopat Polski wzywają do pomocy ofiarom kataklizmu. Zginęło bowiem wiele osób, ogromna liczba nie ma dachu nad głową, brakuje wody, środków czystości i pomocy medycznej. Caritas Polska i Caritas naszej Diecezji apelują o zbiórkę do puszek na ten cel w niedzielę 10 maja. W naszej parafii również.

  8. W dniach 5-8 maja odbędzie się kolejna tura Kursu dla fotografów i kamerzystów liturgicznych w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Pierwsze zajęcia 5 maja 2015 r. rozpoczynają się o godz. 16.00. Informacje dotyczące wymaganych dokumentów oraz program kursu zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu.

  9. W sobotę o 16.30 spotkanie drugiej klasy gimnazjum przygotowującej do bierzmowania.

  10. W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi zachęcamy wiernych do udziału w nich. Jest to wyraz naszej konkretnej troski o Ojczyznę.

  11. Na przyszłą niedzielę młodzież KSM-u zbierać będzie podpisy pod obywatelskim projektem „Stop aborcji”.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Różańska Stanisława, Mytych Mieczysław, Jaskot Joanna, Tarnowska Janina, Bieleń Czesława, Tylutka Bożena, Pięta Stanisława  W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Wieczności ŚP. Władysław Gniewek. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  NIEDZIELA, 19 kwietnia 2015 roku

  2015-04-18

  1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Przypominają nam one, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

  2. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem.

  3. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje. U po Mszy św. o godz. 18.00 procesja z kościoła parafialnego do krzyża na kalwarii. Zachęcamy parafian do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.

  4. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

  5. We wtorek odbyło się bierzmowanie w naszej parafii młodzieży III klasy gimnazjum przez ks. Bp. Jana Wątrobę naszego Ordynariusza. Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

  6. Dziś, w niedzielę, po Mszy o 16.00 spotkanie rodziców dzieci rocznicowych (3 klasa).

  7. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie drugiej klasy gimnazjum przygotowującej do bierzmowania. Spowiedź rodziców bliskich a przede wszystkim dzieci rocznicowych codziennie przed Mszą św.

  8. Dziś - trzecia niedziela miesiąca składka w kopertach na kontynuacje prac przy kościele.

  9. Zbiórka ministrantów w czwartek po Mszy Św.

  10. Dziś wybory sołtysa poczujmy się do obowiązku troski o tą drugą Naszą Ojczyznę - Widełkę. Czujmy się odpowiedzialni za swój wybór! Konieczność zabrania dowodów osobistych lub innych dokumentów pozwalających potwierdzić tożsamość.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Rodziców dzieci rocznicowych.

  NIEDZIELA, 12 kwietnia 2015 roku

  2015-04-13

  1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.

  2. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem ": "Caritas dla rodziny” . Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 roku rozpoczyna się go w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną w naszym kościele o godz. 10.30 dzieci i młodzież przyniosą skarbonki wielkopostne które tradycyjnie w darach ofiarnych złożą przedstawiciele poszczególnych klas. Składka na tacę będzie przeznaczona na CARITAS naszej diecezji, i rozpoczęcie tygodnia miłosierdzia

  3. We wtorek bierzmowanie w naszej parafii młodzieży III klasy gimnazjum przez ks Bp. Jana Wątrobę naszego Ordynariusza o godzinie 18.00. Zapraszam młodzież wraz ze świadkami na godzine 17.10. Spowiedź dla niebędących w stanie łaski uświęcającej bierzmowanych świadków i bliskich jutro przed Mszą św. o 17.30 .

  4. We wtorek Msza św. również rano o godzinie 7.00.

  5. W czwartek przypada 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego. W dniach 19–25 kwietnia będziemy przeżywać VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

  6. Na przyszłą niedzielę po Mszy o 16.00 spotkanie rodziców dzieci rocznicowych (3 klasa)  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Gniewek Małgorzata, Węgrzyn Aneta, Węgrzyn Genowefa, Niezgoda Bronisław, Smyrska Maria, Dworak Teresa, Buczek Stanisława.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Wieczności ŚP. Anna Czachor. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  WIELKANOC, 5 kwietnia 2015 roku

  2015-04-04

  1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, po hebrajsku „Hallelujah”, co w tłumaczeniu na język polski: „Chwalmy Pana”.

  2. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Msze Święte dziś jeszcze o godz.10.30 w Widełce i o 9.00 na Kłapówce. Dziś i jutro nie ma Mszy św. o 16.00.

  3. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30 i 10.30. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby KUL.

  4. Od jutra na sumie rozpoczęcie dla III klasy gimnazjum Nowenna do Ducha św. przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania który odbędzie się w następny wtorek 12 kwietnia 2015 roku w naszej parafii. Obecność młodzieży obowiązkowa.

  5. Msze św. na tygodniu o 18.00.

  6. W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.

  7. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 71.Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: "PRZEDŁUŻENIE MIŁOSIERNYCH DŁONI BOGA" Zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną w naszym kościele o godz. 10.30 a dzieci i młodzież przyniosą skarbonki wielkopostne, które tradycyjnie w darach ofiarnych złożą przedstawiciele poszczególnych klas. Składka na tacę będzie przeznaczona na CARITAS naszej diecezji.  Życzenia wielkanocne

  Na koniec pragnę podziękować i przekazać wam wszystkim życzenia które otrzymaliśmy od Księży Biskupów, Kleryków i Przełożonych naszego Seminarium na czele z Ks. Rektorem. Z Caritas naszej diecezji. Prezesa i oddziału Akcji Katolickiej, Radia Via. Matki Generalnej i wspólnoty Sióstr z Miejsca Piastowego. Posła RP Pana Chmielowca, Władz Powiatu i Gminy Kolbuszowa na czele ze starostą Panem Kardysiem i Burmistrzem Panem Zubą, od Powiatowej Policji na czele z Komendantem Panem Babulą, Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli, obsługi i dzieci, oraz Dyrektorki i Nauczycieli, obsługi i najmłodszych naszych dzieci z przedszkola w Widelce, paniom z Koła Gospodyń z Widełki naszym Strażakom.

  Teraz pragnę podziękować za pomoc w jak najlepszym przeżyciu i uświetnieniu uroczystości Wielkiego Tygodnia i dzisiejszego święta Zmartwychwstania Pańskiego: Księdzu Katechecie, ks. Klerykowi, Siostrze Zakrystiance - Wiktorii, młodzieży, którzy pomagała w robieniu grobu i ciemnicy, Panu Organiście i wszystkim śpiewakom oraz liturgicznej służbie ołtarza za przygotowanie oprawy liturgii. Młodzieży KSM-u za prowadzenie adoracji dla młodzieży dróg krzyżowych przez cały Wielki Post. Dziękuję również mężczyznom za prowadzenie drogi krzyżowej w niedzielę a Strażakom za chodzenie z krzyżem. Młodzieży i opiekunom Caritas szkolnego za przygotowanie stoików dla chorych osób. Caritas Parafialnemu za przygotowanie chlebków na stół wielkanocnych ufundowanych przez piekarnię pastwa Węgrzynów za co szczególnie jesteśmy im bardzo wdzięczni. Strażakom-druchnom z Widełki, Kłapówki za wartę przy grobie. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, dzisiejsze ofiary. Wszystkim, którzy znaleźli czas by trwać przy Jezusie w ciemnicy i w grobie i nie pozwolili by pozostał sam a Różom Różańcowym za przewodniczenie adoracji. Niech zmartwychwstały wszystkim wynagrodzi.

  Witamy i cieszymy się obecnością wielu gości. Dziękuję im ze zechcieli cieszyć ze zmartwychwstania Pana Jezusa w naszej wspólnocie parafialnej. Na koniec wszystkim naszym parafianom i przybyłym gościom pragnę w imieniu własnym, Ks. Katechety i Sióstr Michalitek, posługujących w parafii, złożyć życzenia świąteczne, które zanieście również do waszych domów dla dziś nieobecnych szczególnie chorych i cierpiących. Życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa, niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Szczęść Boże.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Młodzież i rodziców młodzieży która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania.  NIEDZIELA, 29 marca 2015 roku

  2015-03-31

  1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. w wykonaniu kleryków naszego Seminarium których serdecznie witam. Serdecznie pragnę powitać naszego kleryka Szczepana, który ukończył kolejny etap przygotowania do kapłaństwa otrzymując posługę AKOLITY i może za zgodą proboszcza rozdawać Komunię św. Poświęcenie palm na Mszach św. natomiast poświęcenie procesja z palmami – na sumie.

  2. W Wielki Czwartek w godzinach przedpołudniowych w bazylice katedralnej zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma świętego o godzinie 10.00. Natomiast w naszym kościele parafialnym Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się o godz. 18.00. Po tej Mszy Świętej rozprowadzać będziemy tradycyjne chlebki a ofiary za nie zostaną przeznaczone dla potrzebujących. Po Mszy Świętej również – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00

  3. W Wielki Piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.7.00. Droga krzyżowa dla starszych i dzieci o godz.17.30, dla młodzieży o godz. 21.00.

  4. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew trzech części gorzkich żali i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00

  5. W Wielki Piątek Komunii Świętej udziela się wiernym jedynie podczas liturgii Męki Pańskiej. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

  6. W Wielką Sobotę – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00. Zakończymy ją przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę umieszczono w gablotce przykościelnej i na stronie internetowej parafii.

  7. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę o godz. 10.00 i 12.00. w Widełce i o 10.30 na Kłapówce.

  8. Okazja do spowiedzi świętej dla tych, którzy jeszcze nie byli czy przyjadą na święta w ostatniej chwili – codziennie pół godziny przed Mszą św. Kłapówka wtorek o 16.30

  9. Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 19.00 Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami przed rozlewaniem się wosku które można nabyć w zakrystii. Adoracja do 22.00.

  10. Rezurekcja o 6.00 druga Msza św. o 10.30 na Kłapówce o 9.00 nie będzie mszy św. popołudniowej jak i w drugi dzień świąt.

  11. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

  12. Jeszcze jutro trwa przedświąteczną akcję "Podziel się z potrzebującymi." Zachęcam do udziału za co już dziś składam podziękowanie - Bóg zapłać.

  13. W środę po Mszy św. i nowennie o 18.00 droga krzyżowa szkolna serdecznie zapraszamy dzieci młodzież z rodzicami.

  14. Jeszcze dziś składać w zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego grobu i nabyć baranki Caritasu. Bóg zapłać.

  15. Przypominam że tradycyjnie w Wielki Piątek organizowany jest wyjazd na ,,Drogę krzyżową” na ,,Tarnicę” wyjazd spod szkoły o godzinie 4.00. Zapisy jeszcze u Pana Dyrektora w szkole.

  16. Przypominam, że z inicjatywy naszych strażaków 31 marca (wtorek) o godzinie 12.00 na placu targowym można będzie darmowo nabyć jabłka. Nikomu nie zabraknie zapraszamy więc wszystkich. A strażakom dziękujemy, że to zorganizowali i sprawują nadzór na sprawnością tej akcji.

  17. Ze względu na spowiedzi Msze św. w poniedziałek tylko rano, w pozostałe dni o 18.00 w sobotę o 19.00. Liturgia Wielkiego Piątku połączona z drogą krzyżową o 17.30.

  18. Obowiązkowa zbiórka ministrantów - środa godzina 17.00.  Do porządkowania świątyni na środę na godzinę 14.00 bardzo proszę: Dworak Anna, Wójcik Genowefa, Wójcik Janina, Wójcik Barbara, Wąsik Zofia, Woś Marzena, Zięba Agnieszka, Sitarz Wioletta, Rzucidło Renata, Zuber Krystyna, Zuber Wiesława  W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Wieczności ŚP. Teresa Sitarz z Kłapówki. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  NIEDZIELA, 22 marca 2015 roku

  2015-03-21

  1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.

  2. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

  3. W środę rozpoczęcie Rekolekcje Wielkopostne.

  4. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy Pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie palm na Mszach św. natomiast poświęcenie palm i procesja z palmami – na sumie.

  5. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną z okazji zbliżającego się pierwszego piątku miesiąca i nadchodzących Świąt Wielkanocnych w najbliższą sobotę o godz. 8.00. Proszę zgłosić chorych nie praktykujących pierwszych piątków.

  6. Dziś na Mszy św. popołudniowej po Gorzkich Żalach, młodzież III klas gimnazjalnych z rąk swoich rodziców otrzyma krzyże. Zapraszam obojga rodziców.

  7. Przypominamy o drodze krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i 20.00, o gorzkich żalach w niedziele o godz. 13.00 na Kłapówce i 15.00 na Widełce.

  8. Jeszcze w tym tygodniu trwa przedświąteczną akcję "Podziel się z potrzebującymi". Zachęcam do udziału, za co już dziś składam podziękowanie - Bóg zapłać.

  9. Bóg zapłać za ofiary w kopertach 18 rodzinom na prace w tym roku. Rozpoczęliśmy prace przy wjazdach i parkingu na nowym cmentarzu oraz przygotowania do doprowadzenia wody do drugiej zakrystii.

  10. Po Mszy św. popołudniowej na przyszłą niedziele spotkanie rodziców drugiej klasy gimnazjalnej która rozpoczęła bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania.

  11. Tradycyjnie można składać w zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego grobu - Bóg zapłać.

  12. W dalszym ciągu można będzie nabyć baranki Caritasu na stół wielkanocny (cena 4 zł)

  13. Przypominam że tradycyjnie w Wielki Piątek organizowany jest wyjazd na Drogę Krzyżową na Tarnicę. Zapisy u Pana dyrektora w szkole. Koszt autokaru 35 zł.

  14. Już dzisiaj informuję, że z inicjatywy naszych strażaków, dnia 31 marca (na przyszły wtorek) o godzinie 12.00 na placu targowym można będzie darmowo nabyć jabłka. Nikomu nie zabraknie. Zapraszamy wszystkich. A strażakom dziękujemy, że zorganizowali, sprawują nadzór na sprawnością tej akcji.

  15. W poniedziałek w godzinach od 9.00 do 14.00 na sołtysówce będzie możliwość bezpłatnej pomocy w wypełnianiu druków na dopłaty rolnicze.

  16. Ze względu na spowiedzi, Msze św. w poniedziałek i wtorek – tylko rano, od środy rekolekcje do piątku a w sobotę o 18.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Zuber Maria, Reguła Maria, Zuber Helena, Przybyło Danuta, Przybyło Zofia, Przybyło Bernadeta, Przybyło Beata

  NIEDZIELA, 15 marca 2015 roku

  2015-03-15

  1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: "Raduj się, Jerozolimo". Powodem tej radości wyrażonej we wspomnianych wyżej słowach, a także w różowym kolorze szat liturgicznych.

  2. Jutro przypada wspomnienie dowolne św. Patryka, misjonarza i patrona Irlandii. Swoją modlitwą obejmijmy jutrzejszych solenizantów i Polaków którzy w poszukiwaniu pracy udali się na Zieloną Wyspę.

  3. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00. Na Mszę Świętą serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów i solenizantki. Odpust w Głogowie Młp. na Niwie uroczysta Suma o 18.00.

  4. W czwartek o 15.30 egzamin uczniów III klasy gimnazjalnej przed ks. Dziekanem. Bierzmowania w tym roku dokona ks. Bp. Ordynariusz Jan Wątroba a które odbędzie się w tym roku 14 kwietnia w naszej parafii. Na przyszłą niedzielę na popołudniowej Mszy św. młodzież ta z rąk swoich rodziców otrzyma krzyże. Zapraszam obojga rodziców.

  5. Druga klasa gimnazjum będzie miała swoje przygotowanie w sobotę o godz. 16.00.

  6. Przypominamy o drodze krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i 20.00, o gorzkich żalach w niedziele o godz. 13.00 na Kłapówce i 15.00 na Widełce.

  7. Parafialny oddziału Caritas organizuje tradycyjną przedświąteczną akcję "Podziel się z potrzebującymi". Za co już dziś składam podziękowanie Bóg zapłać.

  8. Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski wydał stanowisko w sprawie dopuszczenia do swobodnego obrotu handlowego pigułki postkoitalnej (pigułka dzień po ) ostrzegają szczególnie młodych ludzi że używanie jej jest grzechem ciężkim i muszą się liczyć z tym, że udając się do spowiedzi bez postanowienia poprawy pod tym względem, że nie otrzymają rozgrzeszenia. Cały komunikat Episkopatu na stronie internetowej parafii (najnowsze wydarzenia).

  9. Dziś 3. niedziela, składka w kopertach na prace tegoroczne przy parafii.

  10. Tradycyjnie można składać w zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Bóg zapłać.

  11. W dalszym ciągu można będzie nabyć baranki Caritasu na stół wielkanocny (cena 4 zł)

  12. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w środę po nowennie.

  13. Ogłoszenie Pana Dyrektora: Tradycyjnie w Wielki Piątek organizowany jest wyjazd na drogę krzyżową na "Tarnicę". Zapisy u Pana dyrektora w szkole. Koszt autokaru to 35 zł.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Golema Kazimiera, Golema Bogusława, Budziszewska Stanisława, Brudnicka Elżbieta, Dziak Józefa, Żmuda Danuta, Wójcik Stanisława

  NIEDZIELA, 8 marca 2015 roku

  2015-03-07

  1. Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. Liturgia słowa przypomniała nam dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W misterium paschalne Chrystusa włącza nas sakrament chrztu św., który zobowiązuje nas do zachowywania przykazań Bożych.

  2. Dziś przypada Dzień Kobiet. W modlitwie wiernych poleciliśmy je Panu Bogu, a po zakończeniu Mszy Świętej postarajmy się, by był to dzień pełen radości i miłości. Po Gorzkich Żalach, Msza św. w intencji kobiet z całej parafii z intencji Koła Gospodyń z Widełki a potem odbędzie się akademia w szkole z racji Dnia Kobiet na którą serdecznie zaprasza Dyrekcja, Nauczyciele oraz dzieci i młodzież naszej szkoły.

  3. W piątek, 13 marca, będziemy przeżywać drugą rocznicę pontyfikatu papieża Franciszka. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji Ojca Świętego.

  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rekolekcje w dniach: 25 marca do 27 marca 2015 r. Program rekolekcji wywieszono już w gablotce i zamieszczono na stronie internetowej parafii. Spowiedź rekolekcyjną zaplanowano na dzień 27 marca (piątek). Serdecznie już dziś zapraszamy do udziału w rekolekcjach i już dziś zaplanować czas by nie zmarnować czasu łaski.

  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych i nowennie środowej do Matki Bożej Gorzkich żalach o godz.15.00 w Widełce, a o 13.00 w Kłapówce i drodze krzyżowej w piątek o godz. 16.30 i o 20.00 w niedzielę o 9.30. Kłapówka czwartek o 15.45. oraz do spełniania innych czynów pokutnych, a także do podejmowania starań mających na celu zyskiwanie odpustów zupełnych. Zachęcamy także do lektury Pisma Świętego, czytania książek religijnych i prasy katolickiej, rozprowadzanej w naszej parafii. Uczyńmy to w trosce o pogłębienie naszej wiary i przyjaźni z Bogiem.

  6. Parafialny oddziału Caritas organizuje tradycyjną przedświąteczną akcję "Podziel się z potrzebującymi." W sklepach naszej parafii wystawione zostaną kosze do których można będzie złożyć zakupione produkty żywnościowe którymi zostaną w Wielkim Tygodniu obdarowani potrzebujący w naszej wspólnocie parafialnej. Za co już dziś składam podziękowanie Bóg zapłać.

  7. Przyszła niedziela 3. miesiąca składka w kopertach na prace tegoroczne przy parafii.

  8. Tradycyjnie można składać w zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Bóg zapłać.

  9. W dalszym ciągu można będzie nabyć baranki Caritasu na stół wielkanocny (cena 4 zł) a młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne.

  10. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w środę po nowennie.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Białek Zofia, Bakaj Teresa, Kretowicz Stanisława, Mytych Renata, Sakowska Stefania, Krztoń Joanna, Przyboś Zofia, Pacyna Małgorzata

  NIEDZIELA, 1 marca 2015 roku

  2015-03-01

  1. Dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną dziś perykopę ewangeliczną o tym wydarzeniu lub niedzielą Abrahama z uwagi na pierwsze czytanie, mówiące o tej postaci. Podziwiając wiarę Abrahama i myśląc o chwale Chrystusa, której przedsmak widzieli Apostołowie na górze Tabor, modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek.

  2. W środę przypada święto św. Kazimierza, Królewicza imieniny Ks.Bp. Kazimierza Górnego polecajmy go w naszych modlitwach.

  3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem w środę uczniowie Szkoły Podstawowej a w czwartek gimnazjaliści, od godz. 16.30. W sam pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą Świętą i wieczorem od godz. 16.00.

  4. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa odprawimy w pierwszy piątek o godz. 7.00 i 17.00 na Kłapówce o 18.00.

  5. W piątek odwiedzimy chorych z racji "pierwszego piątku" miesiąca. Następne odwiedziny w sobotę przed Niedzielą palmową (29.03) będzie to również spowiedź dla chorych nie praktykujących pierwsze piątki.

  6. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny odprawiona zostanie w sobotę o godz. 7.00 i po południu o 17.00. Na Mszy św. rozdanie książeczek młodzieży III klasy gimnazjum przed bierzmowaniem.

  7. Przed Mszą św. w sobotę o 16.00 rozpoczęcie przygotowania II klasy gimnazjum do bierzmowania w przyszłym roku.

  8. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości. Po Gorzkich Żalach Msza św. w intencji kobiet z całej parafii zamówiona przez Koło Gospodyń Wiejskich z Widełki. A po mszy św. odbędzie się akademiamia z racji Dnia Kobiet na które serdecznie zaprasza dyrekcja, nauczyciele oraz dzieci i młodzież naszej szkoły.

  9. Parafialny oddział Caritas organizuje tradycyjną przedświąteczną akcję "podziel się z potrzebującymi." W sklepach naszej parafii wystawione zostaną kosze do których można będzie złożyć zakupione produkty żywnościowe którymi zostaną w wielkim tygodniu obdarowani potrzebujący w naszej wspólnocie parafialnej. Za co już dziś składam podziękowanie Bóg zapłać.

  10. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach o godz.15.00 w Widełce a o 13.00 w Kłapówce oraz Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16.30 i o 20.00 w niedzielę o 9.30. Na Kłapówce w czwartek o 15.45. oraz do spełniania innych czynów pokutnych, a także do podejmowania starań mających na celu zyskiwanie odpustów zupełnych.

  11. W środę po nowennie spotkanie Rady Parafialnej.

  12. Dzieci szkolne otrzymały na katechezach "skarbonki wielkopostne" przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla potrzebujących. Przyniosą je do ołtarza w procesji z darami ofiarnymi podczas Mszy Świętej w Niedzielę Miłosierdzia.

  13. W dalszym ciągu można będzie nabyć baranki Caritasu na stół wielkanocny (cena 4 zł) a młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Białek Zofia, Bakaj Teresa, Kretowicz Stanisława, Mytych Renata, Sakowska Stefania, Krztoń Joanna, Przyboś Zofia, Pacyna Małgorzata  W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Wieczności ŚP. Antoni Zięba z Widełki. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  NIEDZIELA, 22 lutego 2015 roku

  2015-02-21

  1. Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ma ona charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. W okresie Wielkiego Postu katechumeni przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Natomiast my przez pokutę, uczestnictwo w Eucharystii, nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach przygotowujemy się do odnowienia obietnic chrztu świętego w Wigilię Paschalną. Charakter pasyjny tego okresu uwypuklają ostatnie dwa tygodnie Wielkiego Postu oraz nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żali, odprawiane od początku tego okresu.

  2. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: dla starszych o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 20.00 i w Kłapówce w czwartki o godzinie 15.45. Kontynuowana jest piękna tradycja drogi krzyżowej przed Sumą o godzinie 9.30 a prowadzona przez członków Rady Parafialnej i Strażaków dla tych, którzy nie mogli być na tygodniu.

  3. W niedziele Wielkiego Postu o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie Msza Święta. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

  4. Na Kłapówce zmiana porządku Mszy św. w Niedzielę, która będzie o 13.00 a po niej Gorzkie Żale. Przez cały Wielki Post nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

  5. Msza Święta wieczorna w Widełce od Wielkiego Postu już o godz. 17.00

  6. Jutro całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 8.00 zakończymy Mszą o 17.00. Proszę przedstawicieli poszczególnych numerów domów o podjęcie tej adoracji o odpowiedniej porze a przewodnictwo adoracji by podjęły Róże Różańcowe. Bóg zapłać. Nie pozwólmy by pan Jezus pozostał sam.

  7. Dziś kończą się rozpoczęte w Środę Popielcową kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, ale czas pokuty Kościoła trwa nadal. Przypomnijmy sobie w tym miejscu przepisy Kościoła dotyczące dni pokuty i praktyk pokutnych:

  * wszyscy wierni, każdy na swój sposób, obowiązani są na podstawie prawa Bożego czynić pokutę. Żeby jednak wszyscy przez wspólne zachowanie pokuty złączyli się między sobą, zostają nakazane dni pokuty, w które wierni powinni modlić się w sposób szczególny, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość;

  * w Kościele dniami i okresami pokuty są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu. W okresie Wielkiego Postu katolik nie powinien brać udziału w hucznej zabawie ani jej urządzać. Wstrzemięźliwość od spożywania mięsa należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku, chyba że w danym dniu przypada uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post obowiązują w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek;

  * Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia aż do rozpoczęcia 60. roku życia;

  * dla słusznej przyczyny ksiądz proboszcz może dyspensować od obowiązku zachowania pokuty lub wstrzemięźliwości od spożywania mięsa, albo dokonać zamiany tego obowiązku na inne uczynki pobożne. Trzeba się jednak zwrócić do niego w tej sprawie osobiście, telefonicznie. Władze kościelne nie zwykły udzielać dyspensy na Środę Popielcową i Wielki Piątek.

  8. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny - Komunikat Biskupa Jerzego Mazura.

  9. Duszpasterstwo rodzin przypomina: W związku z tym, że pojawiają się grupy osób, które próbują oferować narzeczonym przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa w formie różnych warsztatów i kursów internetowych Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski przypomina, że zgodnie z ustaleniami Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin przyjętym podczas 322. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie dnia 1 maja 2003 roku osoby, które prowadzą katechezy przedmałżeńskie bądź katechezy przedślubne powinny posiadać misję kanoniczną, a treści przekazywane podczas warsztatów imprimatur Biskupa Diecezjalnego. (…) W związku z tym, certyfikaty ukończenia internetowych nauk przedmałżeńskich, nie mogą być w żadnym razie podstawą do zaliczenia katechez przedmałżeńskich czy przedślubnych, obowiązujących w Kościele w Polsce. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.

  10. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie ponownie zwraca się z prośbą do wszystkich wiernych o pilne oddanie krwi grupy 0 Rh D(-) minus. Zabezpieczenie chorych ze szpitali podkarpackich w krew grupy 0 Rh D(-) minus, jest możliwe tylko dzięki ofiarności i wrażliwości ludzi dobrego serca, w myśl słów Papieża Jana Pawła II "Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

  11. Ubiegła niedziela to 3. miesiąca, składka w kopertach na tegoroczne prace – ofiary złożyło 18. rodzin z Widełki i jedna z Kłapówki.

  12. Dziś w niedzielę można będzie nabyć baranki Caritasu na stół wielkanocny (cena 4 zł) a młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Kretowicz Joanna, Kretowicz Alicja, Czupich Halina, Kretowicz Halina, Kretowicz Agnieszka  W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Wieczności ŚP. Anna Piątek z Widełki. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  NIEDZIELA, 15 lutego 2015 roku

  2015-02-15

  1. Dziś – szósta niedziela w ciągu roku, rozpoczęcie 48. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. W odpowiedzi na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości zechciejcie podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu albo na dłuższy czas, dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu.

  2. W najbliższą środę– zwaną Środą Popielcową - 18 lutego br. – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Wielkanocnych.

  3. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 7.00 i 17.00 w Widełce a na Kłapówce o 16.00.

  4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

  5. W piątki w okresie Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: dla starszych o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 20.00 i dla Kłapówki w czwartki o godzinie 16.00. Bardzo proszę by kontynuowana była piękna tradycja Drogi Krzyżowej przed Sumą w niedzielę dla tych którzy nie byli w tygodniu pod przewodnictwem naszych strażaków.

  6. Msza Święta wieczorna w Widełce od Wielkiego Postu już o godz. 17.00 za wyjątkiem soboty gdy będzie rano o 7.00.

  7. W piątek, 20 lutego o godzinie 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok Zamku, Następnie przejdziemy ul. Szopena, Aleją Lubomirskich, 3 Maja, przez Plac Farny i ul. Sokoła do kościoła OO. Bernardynów, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa (kapłanów zapraszamy do koncelebry). Zapraszamy wszystkich do udziału, prosimy przynieść świece.

  8. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

  9. Na Kłapówce zmiana porządku Mszy św. w Niedzielę, która będzie o 13.00 a po niej Gorzkie Żale. Przez cały Wielki Post nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

  10. Dzisiejsza niedziela to 3. miesiąca, składka w kopertach na tegoroczne prace.

  11. Na przyszłą niedzielę można będzie nabyć baranki Caritasu na stół wielkanocny (cena 4 zł) natomiast młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne.

  12. Caritas zwraca się z prośbą o odliczenie 1% podatku z ubiegłego roku na "Caritas bliźni w potrzebie". Numer KRS znajduje się na stronie internetowej parafii jak również można go nabyć w zakrystii lub u ministrantów. Jeśli by były problemy z wypełnieniem deklaracji do proszę przynieść a pomożemy wypełnić, pieniądze, które nie uszczuplą budżetu domowego zostaną przeznaczone na szczytny cel pomocy potrzebującym.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Orzech Janina, Michałek Kazimiera, Starzec Aniela, Chruściel Maria, Żądło Teresa, Przybyło Zdzisława, Dworak Elżbieta  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Wieczności ŚP. Antoni Jaskot z Widełki. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...

  NIEDZIELA, 8 lutego 2015 roku

  2015-02-07

  1. W środę – wspomnienie Marii Panny z Lourdes i będziemy przeżywać XXIII Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość w naszej diecezji odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia. Uroczystość będzie transmitowana przez Radio Via i Radio Rzeszów.

  2. U nas Msza Święta za chorych i osób w podeszłym wieku połączona nowenną i z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 16.00 na Kłapówce o 17.00. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej.

  3. W sobotę – święto świętych Cyryla - mnicha, i Metodego - biskupa – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom.

  4. Za tydzień – szósta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

  5. Przyszła niedziela to 3 miesiąca składka w kopertach na tegoroczne prace przy kościele.

  6. Trwają ferie, coraz bliżej bierzmowanie III klas gimnazjalnych, w najbliższą sobotę egzamin parafialny (numery: 1-18 o godzinie 9.00, numery: 19-29 o godzinie 10.00)

  7. Dziś przybył do naszej parafii obraz Matki Bożej Głogowskiej – Uzdrowienie Chorych, który 30 maja br. będzie koronowany. Za głoszone Słowo Boże przedstawienie historii Obrazu i zachętę do udziału w koronacji składam serdeczne podziękowanie "Bóg zapłać" Księdzu Dziekanowi z Głogowa Kustoszowi Sanktuarium. Myślę, że wielu z nas w tej uroczystości będzie uczestniczyć. Już dziś będziemy się modlić aby ta uroczystość okazale wypadła i przyniosła jak największe owoce przede wszystkim duchowe, nie tylko w naszym dekanacie ale w diecezji.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Pastuła Grażyna, Bigdoń Maria, Fabińska Małgorzata, Baran Helena, Gotkowska Teresa, Sitarz Zofia, Wachnicka Barbara, Węglowska Helena  NIEDZIELA, 1 lutego 2015 roku

  2015-01-31

  1. Dziś – czwarta niedziela w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.

  2. Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele ze względu na dzień pracy o godz. 7.00 i 10.30 i 18.00 na Widełce o 17.00 na Kłapówce Podczas wszystkich Mszy Świętej poświęcenie gromnic. Gromnice można nabyć w zakrystii jak również osłonki na gromnice aby nie owłoskować siedzisk.

  3. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych w naszej diecezji, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.

  4. W tym dniu również Księża Biskupi zapraszają Ojców, Braci, Siostry zakonne i inne osoby życia konsekrowanego na spotkanie i Mszę św. u OO. Bernardynów w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 10.00, Msza św. o godz. 10.30.

  5. We wtorek po Mszy Świętej – błogosławieństwo gardła (chleba, i owoców) z okazji wspomnienia św. Błażeja.

  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w środę(podstawówka), czwartek (gimnazjum) od godz. 15.30, a w sam pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą Świętą i wieczorem od godz.15.15.

  7. Czwartek o godz. 16.00 – Msza Święta, Po Mszy Świętej – błogosławieństwo chleba (soli) i wody ku czci św. Agaty.

  8. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w piątek o godz. 7.00 i 16.00.

  9. Chorych z posługą z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek po mszy ranno.

  10. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz.7.00 oraz 16.00.

  11. Na przyszła niedzielę gościć będzie w naszej parafii obraz Matki Bożej Głogowskiej – uzdrowienie Chorych który 30 maja br. będzie koronowany. Słowo Boże na Mszach św. głosił będzie Ksiądz Dziekan z Głogowa Kustosz Sanktuarium który przybliży historię kultu Matki Bożej i zachęci nas do udziału w uroczystości koronacyjnej w Głogowie.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Tabisz Krystyna, Dziuba Maria, Kukulska Joanna, Syniec Janina, Dziubek Anna, Mytych Zofia, Słowik Maria, Kuśnierz Stanisława  NIEDZIELA, 25 stycznia 2015 roku

  2015-01-24

  1. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.

  2. Jutro – XV. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

  3. Zakończyliśmy wizytację duszpasterską parafii zwaną popularnie kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Postulaty wysuwane przez parafian przeanalizujemy na zebraniach Parafialnych Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej i podejmiemy stosowne działania.

  4. Kurs przedmałżeński w Głogowie Farze w okresie ferii od 28 stycznia rozpoczęcie o godzinie 18.45.

  5. Od jutra Msze św. o godzinie 16.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Pleban Stanisława, Selwa Helena, Duda Jadwiga, Kutacha Dorota, Bender Krystyna, Sidor Emilia, Draus Grażyna, Selwa Zofia  Bóg zapłać za ofiary w kopertach na pracę przy kościele, które złożyło 8 osób z Widełki i 1 osoba z Kłapówki  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Wieczności ŚP. Władysław Pomykała którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 14.00. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  NIEDZIELA, 18 stycznia 2015 roku

  2015-01-17

  1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy (107) Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.

  2. W poniedziałek, 19 stycznia, w Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji, w Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Zaproszenie dla kapłanów, kapituły, zwłaszcza Katedralną , siostry zakonne i wiernych świeckich do udziału w uroczystości.

  3. W środę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Na wspólną modlitwę zapraszamy kochane Babcie, drogich Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność szczególnie dzieci, na Mszę św. i środową nowennę.

  4. Za tydzień – ostatnia niedziela stycznia a zarazem Światowy Dzień Chorych na Trąd i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  5. W tym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę podsumowanie na przyszłą niedzielę.

  6. Jutro jeszcze Msza św. o 7.00 od wtorku o godzinie 16.00.  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Lis Halina, Rumak Halina, Przybyło Sylwia, Przybyło Ewa, Chruściel Maria, Pastuła Maria, Pastuła Julia  Przesyłamy prośbę Centrum Krwiodawstwa

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do wszystkich wiernych o pilne oddanie krwi grupy A RhD(+) i A RhD(-), ponieważ z początkiem roku wzrosło szczególnie zapotrzebowanie na te właśnie grupy. Zabezpieczenie chorych ze szpitali podkarpackich w krew grupy A RhD(+) i A RhD(-), będzie możliwe tylko dzięki ofiarności i wrażliwości ludzi dobrego serca, skierowanych na bezinteresowne niesienie pomocy. Zachęcamy do humanitarnej postawy i zapraszamy do podzielenia się bezcennym lekiem jakim jest krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieści się przy ul. Wierzbowej 14. Krew można oddawać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.30. Bardzo dziękuję za przychylność. Jesteśmy wdzięczni za pomoc.  NIEDZIELA, 11 stycznia 2015 roku

  2015-01-11

  1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

  2. Za tydzień – trzecia niedziela w ciągu roku, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczęcie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  3. Jeśli nie zajdą nieoczekiwane okoliczności, porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

  Ks. Proboszcz:

  • Wtorek po pogrzebie - Duża Widełka, ciąg dalszy domów do mostu od państwa Płochów

  • Środa od godziny 10.30 - Duża Widełka, od mostu do Pana Rzepki

  • Czwartek od godziny 9.00 - Mała Widełka, Podgórze w stronę szosy

  • Piątek od godziny 9.00 - ciąg dalszy w stronę szosy

  Ks. Katecheta:

  • Poniedziałek od godziny 15.00 - Majdan

  • Wtorek od godziny 15.00 - od Państwa Jaroszów w stronę kościoła

  • Środa od godziny 9.00 - Duża Widełka, od mostu w stronę kościoła

  • Czwartek od godziny 14.00 - ciąg dalszy w stronę kościoła

  • Piątek od godziny 14.00 - Mała Widełka, ciąg dalszy w stronę kościoła i domy wokół kościoła  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Samojedny Urszula, Jemioło Agnieszka, Zygo Wioletta, Rzepka Danuta, Niezgoda Krzysztofa, Gniewek Józefa, Guzior Małgorzata  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty oszedły do Wieczności ŚP. Zofia Rzepka oraz tragicznie zmarła ŚP. Maria Kobylarz, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 13.00. Polecajmy je miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Dobry Jezu a nasz Panie...  NIEDZIELA, 4 stycznia 2015 roku

  2015-01-03

  1. Dziś – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej adoracji Najświętszego Sakramentu.

  2. We wtorek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, misyjny Dzień Dzieci, a zarazem Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. W Kościołach Wschodnich tego dnia jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia. U nas porządek Mszy Świętej jak w niedziele w ciągu roku w godzinach: 7.30, 10.30 i 16.00 w Widełce oraz o godzinie 9.00 w Kłapówce. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła, które będzie można nabyć a ofiarę za nie przekażemy na misje.

  3. Składka w całości ze święta Trzech Króli przeznaczona na Misje.

  4. We wtorek również, rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o naszych księżach biskupach w modlitwie.

  5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, odbędzie się Orszak Trzech Króli w Rzeszowie. Gromadzimy się od 11.30 na parkingu przy hali sportowej na Podpromiu. Orszak wyruszy o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański i przejdzie ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożeniem darów w Szopce. Zachęcamy młodzież do udziału.

  6. Za tydzień będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego.

  7. Jeśli nie zajdą nieoczekiwane okoliczności, porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

  Ks. Proboszcz:

  • Czwartek od godziny 8.30 - Duża Widełka, od państwa Gniewków w stronę mostu

  • Piątek od godziny 8.30 - ciąg dalszy w stronę mostu

  • Sobota od godziny 8.30 - Dworzysko, Liszcze oraz domy pod Budami

  Ks. Katecheta:

  • Środa od godziny 8.30 - Duża Widełka, od Kupna od Pani Wojdyło w stronę mostu

  • Czwartek od godziny 14.00 - ciąg dalszy w stronę mostu

  • Piątek od godziny 15.00 - Duża Widełka od Panów Dziubków w stronę kościoła

  • Sobota od godziny 8.30 - ciąg dalszy do Pana Sołtysa i Majdan  Do porządkowania świątyni na sobotę na godzinę 9.00 bardzo proszę: Gaweł Tadeusz, Misek Lucyna, Gaweł Małgorzata, Liszcz Janina, Liszcz Magdalena, Skiba Janina, Magda Helena, Zając Ewa  NOWY ROK, 1 stycznia 2015 roku

  2014-12-31

  1. W imię Boże rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy 2015, oddając cześć Świętej Bożej Rodzicielce Maryi na zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego i prosząc o pokój na świecie w związku z przypadającym dziś Światowym Dniem Modlitw o Pokój.

  2. Dziś za publiczne odśpiewanie/odmówienie hymnu do Ducha Świętego w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  3. Jutro przypada wspomnienie obowiązkowe świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 16.00 Widełka. Kłapówka 17.00. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. Odwiedziny po rannej Mszy św.

  4. W sobotę – pierwszą w tym miesiącu – wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Jezus. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 i 16.00

  5. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

  6. W drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim Msza Św. szkolna o godzinie 9.00. Pomiędzy Mszą Św. szkolną a sumą o godzinie 9.45, Jasełka przedstawiane przez dzieci naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy szczególnie starszych którzy przychodzą na sumę by przyjść wcześniej i docenić trud i poświęcenie, zdolności waszych dzieci.

  Kancelaria
  Kancelaria Parafialna czynna jest codziennie po Mszy Św. za wyjątkiem, niedziel, świąt i Pierwszych Piątków miesiąca.
  W sprawach małżeńskich proszę zgłaszać się w środy.  
   
   
  Wezwanie do chorego
  oraz sprawy pogrzebu
  o każdej porze.
  Reklama

   

   

   

   

  www.parafia.widelka.pl