Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Widełce
Nawigacja Galeria Szybki kontakt

Parafia rzymskokatolicka
Matki Bożej Królwej Polski

Widełka 175
36-145 Widełka

tel. (17) 2274 311

e-mail

Licznik statystyk
Reklama

Ogłoszenia parafialne

Niedziela, 17 listopada 2019 roku

2019-11-16

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. W najbliższy wtorek, 19 listopada tradycyjna coroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godzinie 7.00 a zakończymy "Koronką do Miłosierdzia Bożego" o godzinie 15.00. Dom będzie przez cały dzień otwarty. Znajdźmy czas by choć przez chwilę adorować Jezusa w Najświętszym Sakramęcie i nie pozwolić by Pan Jezus pozostał sam. Siostry Michalitki serdecznie zapraszają.

3. 17 listopada (niedziela) – III Światowy Dzień Ubogich, Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków.

4. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych codziennie o godz. 16.00

5. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

6. W najbliższą niedzielę 3. miesiąca składka na prace przy kościele.

7. Pomagamy Ukrainie.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 18 XI – św. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc - naszej diecezji.
 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
 • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
 • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.  W ubiegłym tygodniu, po nagrodę do Pana odszedł ŚP. Stanisław Przybyło. Pogrzeb w poiedziałek o godzinie 14.00. Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00. • Niedziela, 10 listopada 2019 roku

  2019-11-09

  1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

  2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie, poświęcony sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym. Składka do puszek przeznaczona na pomoc temu kościołowi. Więcej informacji na ulotkach rozdawanych przez ministrantów.

  3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 9.00 w Widełce a w Kłapówce o 10.00.

  4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w tygodniu o godz. 16.00.

  5. W najbliższy wtorek, 2 miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła, patrona wolności i zwycięstwa na złym. W środę nowenna do Matki Bożej.

  6. W tym tygodniu Msze św. i modlitwy za zmarłych o godzinie 16.00 w Widełce a w Kłapówce o 16.45. (wyjątkiem będzie jutrzejszy, świąteczny dzień).  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 3 listopada 2019 roku

  2019-11-03

  1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

  2. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie informuje, że tegoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przypadający na 10 listopada będzie poświęcony sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym. Składka do puszek przeznaczona na pomoc temu kościołowi. Więcej informacji na ulotkach rozdawanych przez ministrantów.

  3. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

  4. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu o godz. 16.00. Do wtorku modlimy się za wszystkich zmarłych wypominanych w tegorocznych wypominkach a od środy według numerów domów. Plan wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  5. Nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 16.00.

  6. Od jutra Msze św. i modlitwy za zmarłych o godzinie 16.00. na Kłapówce o 16.45.  W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ŚP. Stanisława Niezgodę oraz ŚP. Ludwikę Golemę. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Niedziela, 27 października 2019 roku

  2019-10-27

  1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.

  2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 17.00.

  3. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte przed południem jak w każdą niedzielę: 7.30, 10.30 w Widełce i o 9.00 w Kłapówce. Msza Święta w intencji zmarłych połączona z procesją zostanie odprawiona w kościele o godzinie 13.00, a potem procesja po cmentarzu.

  4. W tym dniu młodzież Caritas Szkolnego i przedstawiciele schroniska "Brata Alberta" będą zbierać do puszek ofiary dla potrzebujących. Bóg zapłać za złożone datki.

  5. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00 w Widełce i o 9.00 w Kłapówce. Na cmentarzu w kaplicy o godzinie 8.00.

  6. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca. Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą św. Dzieci szkolne: we wtorek: klasy IV, V, VI; w środę: klasy VII i VIII.

  7. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami: być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża.

  8. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych z podaniem numeru domu i składanie w zakrystii.

  9. Bóg zapłać 17 rodzinom w tym 3 z Kłapówki za ofiary złożone na tegoroczne prace przy kościele.

  10. W związku z tym, że pierwszy piątek wypada 1 listopada to chorych odwiedzimy w pierwszą sobotę, tj. 2 listopada: w Widełce od godziny 9.00 a w Kłapówce o godziny 10.00.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
 • 1 XI – wszyscy święci Pańscy.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w czwartek na godzinę 15.00. • Niedziela, 20 października 2019 roku

  2019-10-19

  1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

  2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.

  3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 17.00 a w Kłapówce o godz. 16.00 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

  4. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kartek wypominkowych. Po wypełnieniu z podaniem numeru domu, proszę składać w zakrystii.

  5. Tego dnia będziemy gościli w naszej parafii przedstawicieli "Rycerzy Kolumba". Kazania przed południem na temat rycerzy wygłosi ich kapelan ks. Janusz Kosior i zachęci do włączenia się naszych mężczyzn do tej wspólnoty. Po mszach przedpołudniowych będzie możliwość spotkania z przedstawicielami w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszam i zachęcam do włączenia się do tej wspólnotowej organizacji.

  6. W najbliższą niedzielę, 20 października 2019 r. będzie w całej polsce przeprowadzane badanie praktyk religijnych (liczenie dominicantes i communicantes).

  7. W najbliższą niedzielę 3. miesiąca składka na prace wykonywane w tym roku a na Kłapówce na spłatę kolejnej raty gazu ziemnego.

  8. W zakrystii w cenie 20 zł, można nabyć książkowe kalendarze rolnicze na 2020 rok.

  9. Spotkanie klasy 8 przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek i sobotę o godzinie 16.00. Klasa uczestniczy również we Mszy i nabożeństwie różańcowym.

  10. Na przyszłą niedzielę w kościołach konsekrowanych, których data nie jest znana uroczystość rocznicy poświęcenia Kościoła.  W minionym tygodniiu Pan Bóg powołał do wieczności ŚP. Agnieszkę Chruściel . Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 13 października 2019 roku

  2019-10-12

  1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi "Wstańcie i chodźcie". Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

  2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas różańca i Mszy Świętej o godz. 17.00 w Widełce i o godzinie 16.00 w Kłapówce.

  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.00 w Widełce i o 16.00 w Kłapówce. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

  4. W środę 41. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

  5. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza, w piątek o godzinie 17.00 w Widełce i a 16.00 w Kłapówce.

  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Składka przeznaczona będzie na misje.

  7. Tego dnia będziemy gościli w naszej parafii przedstawiciele "Rycerzy Kolumba". Kazania przed południem na temat rycerzy wygłosi ich kapelan ks. Janusz Kosior i zachęci do włączenia się naszych mężczyzn do tej wspólnoty. Po mszach przedpołudniowych będzie możliwość spotkania z przedstawicielami w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszam i zachęcam do włączenia się do tej wspólnotowej organizacji.

  8. Polecamy dzisiaj w naszych modlitwach naszego biskupa solenizanta Bp. Edwarda Białogłowskiego.

  9. W najbliższą niedzielę, 20 października 2019 r. będzie w całej Polsce przeprowadzane badanie praktyk religijnych (liczenie dominicantes i communicantes).

  10. W najbliższą niedzielę 3. miesiąca składka na prace wykonywane w tym roku, a na Kłapówce na spłatę kolejnej raty za gaz ziemny.

  11. W zakrystii można nabyć książkowe kalendarze rolnicze na 2020 rok w cenie 20zł.

  12. Przypominam, że w czwartek obowiązkowa zbiórka ministrantów.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
 • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00. • Niedziela, 6 października 2019 roku

  2019-10-06

  1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

  2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 17.00 oraz w niedziele o godz. 16.00 za wyjątkiem dzisiejszej niedzieli bo będzie o 14.30 a potem uroczystości strażackie związane z poświęceniem nowego wozu strażackiego dla Widełki. Uroczysta Msza św. o 15.00. a potem spotkanie na placu.

  3. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

  4. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem "Wstańcie i chodzmy". Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

  5. W najbliższy wtorek, 2. miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła serdecznie zapraszamy do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła. Patrona wolności i zwycięstwa na złym. W tym dniu również złączeni jesteśmy mostem modlitewnym z naszym seminarium. Most modlitewny to duchowa i modlitewna łączność parafii Diecezji z Seminarium w Rzeszowie. W tym dniu całodniowo jesteśmy objęci modlitwą w naszym seminarium a my się odwzajemniamy. Zapraszam szczególnie w tym dniu na różaniec, a jeśli nie będziemy przybyć to ogarnijmy modlitwą nasze seminarium w domach polecając przełożonych i kleryków naszego seminarium i p[rośmy o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

  6. W czwartek obowiązkowa zbiórka ministrantów.

  7. W sobotę o godzinie 17.00 w domu Kultury spotkanie Seniorów. Zapisy w sklepie u państwa Węgrzynów. Koła Gospodyń i Rada Sołecka serdecznie zapraszają. Msza św. i różaniec z tej racji wyjątkowo o godzinie 16.00.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 7 X – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.  W tym tygodniiu Pan Bóg powołał do wieczności ŚP. Walerię Kowal i ŚP. Annę Misek. Polecajmy je w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00. • Niedziela, 29 września 2019 roku

  2019-09-29

  1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Październik będzie w Kościele powszechnym w tym roku nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.

  2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 17.00 oraz w niedziele o godz. 16.00 za wyjątkiem najbliższej niedzieli bo będzie o 14.30 a potem uroczystości strażackie związane z poświęceniem nowego wozu strażackiego dla Widełki. Uroczysta Msza św. o 15.00 a potem spotkanie na placu.

  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź św. pierwszo piątkowa codziennie przed Mszą św. o 17.00 (na środę szczególnie zapraszam klasy IV i V, w czwartek VI, VII i VIII a w piątek starszych. Na Kłapówce przed różańcem.

  4. W piątek z kapłańską posługą odwiedzimy chorych.

  5. W piątek i sobotę Msze św. również rano.

  6. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po Mszach Świętych odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  7. Dziękuję wszystkim, którzy w ramach kolejnego memoriału ku czci Ks. Józefa Sokołowskiego wzięli udział w modlitewnym spotkaniu w parafii, szkole i przy grobie rodziców ks. Józefa (ponad 50 osób).

  8. Dziś, w niedzielę święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – święto patronalne Sióstr Michalitek. Polecajmy je w naszych modlitwach.

  9. Od wtorku różaniec o godz. 17.00 a na Kłapówce o 16.00. Natomiast jutro wyjątkowo msza św. tylko rano o godzinie 7.00

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,- odpust w Rudnej Wielkiej
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.  Na przyszłą niedzielę odpust w Wysokiej Głogowskiej. – Matki Bożej Różańcowej – suma o 11.00.

  Zakład kominiarski informuje, że w dniach od 30 września i 1 października 2019 roku będą jeszcze sprawdzane przewody kominowe.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00. • Niedziela, 22 września 2019 roku

  2019-09-22

  1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

  2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

  3. Zakład kominiarski informuje, że w dniach od 23 września do 27 września 2019 roku będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.

  4. Rozpoczęliśmy już powakacyjne spotkania grup parafialnych zapraszamy do włączenia się do wspólnot nowe kandydatki i kandydatów.

  5. Na przyszłą niedzielę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – święto patronalne Sióstr Michalitek polecajmy je w naszych modlitwach. Również odpust w Stykowie – suma o godzinie 11.00.

  6. W ramach corocznego Memoriału Ks. Józefa Sokołowskiego w 60. rocznicę jego święceń kapłańskich postanowiliśmy wybrać do rodzinnej miejscowości ks. Józefa, Jabłonki. Tam w starym zabytkowym kościółku, gdzie odprawiał Mszę prymicyjną odprawimy Msze św. w jego intencji i jego zmarłego rodzeństwa, które wspomagało prace w Widełce. Potem udamy się do szkoły im. Św. Jana Pawła II i zwiedzimy muzeum. Następnie udamy się do Myczkowiec by zwiedzić Ogród Biblijny i miniaturowe drewniane zabytkowe kościółki Bieszczad oraz odwiedzimy Solinę. Jeszcze są wolne miejsca, zachęcamy. Ks. Proboszcz Jabłonki serdecznie zaprasza dziękując, że pamiętamy o ich rodaku pierwszym kapłanie wywodzącym się z ich parafii i już obiecuje, że wybierze się z rewizytą do naszej parafii na następny memoriał. Zapisy w szkole.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 15 września 2019 roku

  2019-09-15

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

  2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich. Składka do puszek na nasze diecezjalne RADIO Via.

  3. Dziś również 3. niedziela miesiąca składka w kopertach na prace przy kościele.

  4. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00.

  5. W czwartek w naszej diecezji obchodzimy wspomnienie dowolne Najświętszej Marii Panny z La Sallette, Pojednawczyni Grzeszników.

  6. 21 IX sobota – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

  7. Rozpoczęliśmy już powakacyjne spotkania grup parafialnych. Zapraszamy do włączenia się do wspólnot nowe kandydatki i kandydatów.

  8. Juro w poniedziałek zebranie wiejskie o godzinie 18.00. Poruszane będą ważne sprawy mi.in.: przywrócenie autobusu w Małą Widełkę.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 8 września 2019 roku

  2019-09-08

  1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

  2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.

  3. W najbliższy wtorek 2 miesiąca nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła serdecznie zapraszamy do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła. Patrona wolności i zwycięstwa na złym. W środę nowenna do Matki Bożej.

  4. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 18.00. i modlitwę.- udamy się pod krzyż KALWARYJSKI - W ramach inicjatywy „Polska pod Krzyżem”

  5. W ramach inicjatywy modlitewno-duszpasterskiej „Polska pod Krzyżem” w naszej diecezji księża Biskupi zapraszamją 14 września (sobota) do udziału w przygotowanych nabożeństwach w następujących miejscach:

 • Kobylanka – uroczystość odpustowa, godz. 11.00;
 • Rzeszów, kościół Podwyższenia Krzyża (ul. Krakowska) – rozpoczęcie o godz. 15.00;
 • Kąty, Góra Grzywacka - rozpoczęcie o godz. 14.00;
 • Liwocz – rozpoczęcie o godz. 14.00;
 • Dobrzechów – rozpoczęcie o godz. 18.00

  Szczegóły na plakatach.

  6. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

  7. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu. Składka do puszek na katolickie radio Via - nasze diecezjalne radio.

  8. Rozpoczęliśmy w tym tygodniu powakacyjne spotkania: środa po Mszy św. obowiązkowa zbiórka ministrantów; w piątek o 19.00 spotkanie KSM-u; sobota o 10.00 DSM-ki. Zapraszamy nowych chętnych do poszczególnych grup. W sobotę o 17.00 spotkanie klasy 8 przygotowującej się do bierzmowania.

  9. W dniu dzisiejszym wspominamy tradycyjnie Narodzenie Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Poświęcimy ziarno do siewu.  W Głogowie Młp. w dniach 14-15 września organizowana jest pielgrzymka do Wiślicy (sanktuarium M.B. Łokietkowej, Msza św. o 7.00, następnie zwiedzanie kolegiaty i muzeum) potem Licheń i Częstochowa z udziałem w Apelu Jasnogórskim. Koszt 260 zł z noclegiem. Wyjazd 14 września tj. sobota o godz. 4.30 z Głogowa Młp.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00. • Niedziela, 1 września 2019 roku

  2019-09-01

  1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

  2. W odpowiedzi na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, o uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, Biskup Rzeszowski postanowił, aby w niedzielę, 1 września br. o godz. 14.00 rozbrzmiały wszystkie dzwony kościelne w naszej diecezji.

  3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego o jutro o godzinie 9.00 a później spotkanie w szkole. Każdy uczeń powinien posiadać katechizm i ćwiczenia. Jeśli nie posiada to w tym tygodniu zakupimy. Ćwiczenia każdy będzie miał nowe a katechizm można odkupić od starszych klas: klasa 7 – katechizm z 1 gimnazjum a klasa 8 od 2 gimnazjum.

  4. Serdecznie zapraszamy na pierwszoczwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00.

  5. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 7.00 i 18.00 w Widełce na Kłapówce o 16.30. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.

  6. W piątek odwiedzimy chorych. Na Kłapówce o 14.00.

  7. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00.

  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.  Przedwczoraj zmarł nagle ŚP. Andrzej Fryc . Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00. • Niedziela, 25 sierpnia 2019 roku

  2019-08-25

  1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

  2. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Święta odpustowa w Kłapówce o godz. 18.00. Pielgrzymka wyruszy z pod kościoła o 16.45. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież – DSM-ki, KSM. Ze względu na odpust Msza Św. w poniedziałek w Widełce tylko o 7.00. w pozostałe dni o 18.00.

  3. Adoracja w pierwszą niedzielę miesiąca będzie dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego. Spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego już w tym tygodniu pół godziny przed Msza Św.: piątek - klasy: 4, 5 i 6; sobota: 7, 8 i młodzież szkół średnich. Rodziców bardzo proszę by tego dopilnowali.

  4. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży za tydzień w poniedziałek o godzinie 9.00 a potem spotkanie w szkole.

  5. W ubiegłą niedzielę 3. miesiąca składka w kopertach na spłatę prac wykonywanych w tym roku. Złożyło 10 rodzin w tym jedna z Kłapówki. Bóg zapłać.

  6. W imieniu własnym i całej naszej Wspólnoty parafialnej witam serdecznie Ks. Grzegorza Guziora, który rozpoczął w tym tygodniu posługę Wikariusza w naszej Parafii zastępując Ks. Jana, który przeniesiony został do Ropczyc. Księże Grzegorzu życzymy Ci, abyś dobrze się wśród nas czuł, zapewniamy o modlitwie by Pan Bóg Ci błogosławił, darzył zdrowiem a Matka Najświętsza nasza patronka otoczyła opieką. Szczęść Boże.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 VIII – Matka Boża Częstochowska,
 • 27 VIII – św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów,
 • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski,
 • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00. • Niedziela, 18 sierpnia 2019 roku

  2019-08-18

  1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

  2. Nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 18.00. Zapraszamy, szczególnie dzieci.

  3. W piątek 23. sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

  4. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

  5. Dzisiejsza niedziela 3. miesiąca, składka w kopertach na spłatę prac wykonywanych w tym roku i na Kłapówce na 2. ratę gazu, na ogrzewanie.

  6. Przyszły poniedziałek 26 sierpnia 2019 roku, Matki Bożej Częstochowskiej - odpust na Kłapówce. Suma o godzienie 18.00. Już w najbliższą sobotę o godzinie 9.00, Msza święta i spowiedź na Kłapówce przed odpustem.

  7. Przypominamy i zapraszamy na koncert, który odbędzie się w Kolbuszowej na stadionie sportowym dziś w niedzielę 18 sierpnia o godzinie 19.00.

  8. Właściciel plantacji borówki amerykańskiej w Budach Głogowskich potrzebuje chętnych do zbioru (nawet popołudniami). Kończą się wakacje, może młodzież chciała by sobie dorobić chociażby na zakup książek czy zeszytów.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
 • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
 • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
 • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00. • Niedziela, 11 sierpnia 2019 roku

  2019-08-11

  1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

  2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

  3. W najbliższy wtorek 2 miesiąca nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła serdecznie zapraszamy do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła. Patrona wolności i zwycięstwa na złym. A nie brakuje w naszej wspólnocie parafian zniewolonych przez alkohol i różne nałogi. W środę nowenna do Matki Bożej.

  4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. o 7.30 10.30 ( z poświęceniem wieńców jako dziękczynienie za tegoroczne zbiory) i o 16.00. Na Kłapówce o 9.00. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

  5. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

  6. W tym tygodniu wyjeżdża na misje do Paragwaju nasza siostra rodaczka s.LEONIA PRZYBYŁO polecajmy ją w naszych modlitwach wypraszając jej siły zdrowie błogosławieństwo Boże opiekę naszej Matki Królowej w trudnej posłudze misyjnej.

  7. Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR z Markowej serdecznie zaprasza na koncert,(festiwal psalmów Dawidowych) który odbędzie się w Kolbuszowej na stadionie sportowym w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. o godzinie 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  8. Przyszła niedziela 3. miesiąca składka w kopertach na spłatę prac wykonywanych w tym roku i na Kłapówce na 2. ratę gazu za ogrzewanie.

  9. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele codziennie o 18.00. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz, Odpust w Weryni na który księża serdecznie zapraszają suma o 11.00.
 • 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
 • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w piątek na godzinę 15.00. • Niedziela, 4 sierpnia 2019 roku

  2019-08-04

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

  2. Dziś wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.

  3. Jutro Matki Bożej Śnieżnej – odpust w Głogowie . Suma w o godzinie 11.00 Ks. Dziekan serdecznie zaprasza.

  4. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Trwa Odpust w Cmolasie.

  5. Ks. Biskup zaprasza Rolników i wszystkich korzystających z pracy rolnika na Dożynki Diecezjalne do Katedry Rzeszowskiej w niedzielę 25 sierpnia 2019 r.

  Plan uroczystości jest następujący:

 • 11.00 – Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebami z Parafii i Dekanatów Diecezji Rzeszowskiej.
 • 11.30 – Program słowno–muzyczny w wykonaniu młodzieży oraz chóru i orkiestry ze Strzyżowa.
 • 12.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Biskupa.

  Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
 • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
 • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.  W minionym tygodniu Pan powołał do Siebie ŚP. Anielę Dzielak . Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Zapraszamy do sprzątania świątyni w piątek na godzinę 15.00. • Niedziela, 28 lipca 2019 roku

  2019-07-28

  1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

  2. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek i sobotę Msze św. o 7.00 i 18.00

  3. Na Kłapówce w pierwszy czwartek i piątek o godzinie 16.30. w wcześniej spowiedź.

  4. Spowiedź w Widełce codziennie pół godziny przed Mszą św. a szczególnie zapraszam na środę klasy IV, V, VI czwartek VII i VIII. Piątek pozostawmy dla starszych.

  5. W piątek odwiedzimy chorych.

  6. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

  7. Zbliża się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych, który w Polsce jest również miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

  8. W niedzielę, 4 sierpnia, wyruszy 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.30 przed kościołem farnym. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki w relacjach o godz.: 7:40, 12:30, 15:30 i 20:00, zaś o godz. 20:30 będzie transmisja nabożeństwa różańcowego i Apelu z kościoła Św. Krzyża w Rzeszowie. Na stronie internetowej radia VIA (radiovia.com.pl) będzie można w specjalnej zakładce znaleźć zdjęcia z trasy pielgrzymki oraz relacje antenowe.

  9. Poświęcenie pojazdów dziś przed Sumą w Widełce i przed Mszą o 9.00 na Kłapówce. Ofiary za poświęcenie przeznaczone na samochód dla misjonarzy. Bóg zapłać.

  10. Bóg zapłać 20 rodzinom (w tym 4 z Kłapówki) za złożenie ofiary w kopertach na spłatę zadłużenia.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w piątek na godzinę 15.00. • Niedziela, 21 lipca 2019 roku

  2019-07-21

  1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

  2. W dniach 21 – 28 lipca 2019 obchodzimy 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Z tej okazji organizowana jest Akcja św. Krzysztofa – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów. Poświęcenie pojazdów w przyszła niedzielę przed Sumą w Widełce i przed Mszą o 9.00 na Kłapówce.

  3. Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Będą się one odbywać w dniach od 1 do 6 sierpnia. Centralna uroczystość odpustowa będzie miała miejsce w niedzielę, 4 sierpnia o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.

  4. Dzisiejsza niedziela 3. miesiąca składka w kopertach na spłatę prac przy kościele na Kłapówce na spłatę gazu. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali teren do rozpoczęcia prac przy chodniku na nowy cmentarz.

  W tym tygodniu patronują nam:

 • 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
 • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
 • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
 • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
 • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w piątek na godzinę 15.00. • Niedziela, 14 lipca 2019 roku

  2019-07-14

  1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

  1. Dziś 8. rocznica śmierci ks. Józefa naszego Proboszcza polecajmy go w naszych modlitwach.

  1. Nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 18.00.

  1. W sobotę, 20 lipca rocznica ingresu księdza biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Rzeszowskim i całej naszej diecezji.

  1. Przyszła niedziela 3., miesiąca składka w kopertach na spłatę prac przy kościele na Kłapówce na spłatę gazu.

  W tygodniu patronują nam:

 • 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
 • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów  Zapraszamy do sprzątania świątyni w piątek na godzinę 15.00. • Niedziela, 7 lipca 2019 roku

  2019-07-07

  1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

  2. W najbliższy wtorek 2 miesiąca nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła serdecznie zapraszamy do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła. Patrona wolności i zwycięstwa na złym. W środę nowenna do Matki Bożej.

  3. Na przyszłą niedzielę (14.lipca) 8 rocznica śmierci ks. Józefa naszego proboszcza polecajmy go w naszych modlitwach.

  W tygodniu patronują nam:

 • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego
 • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy
 • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik
 • 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy  W minionym tygodniu Pan powołał do Siebie ŚP. Krzysztofa Drożdża. Pogrzeb w poniedziałek o godzinie 15.00. Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Zapraszamy do sprzątania świątyni w piątek na godzinę 15.30. • Niedziela, 30 czerwca 2019 roku

  2019-06-28

  1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

  2. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Nie ma wakacji od Pana Boga. Jeśli dzieci będą na koloniach to organizatorzy mają obowiązek zaprowadzić ich do kościoła. Tak samo wyjeżdżając na wypoczynek tak planujcie czas by być w niedzielę i święta w kościele.

  3. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00

  4. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 7.00 i 18.00 na Kłapówce o 16.30. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św..

  5. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00.

  6. W piątek odwiedzimy chorych z racji pierwszego piątku.

  W tygodniu patronują nam:

 • 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,
 • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w piątek na godzinę 15.00. • Niedziela, 23 czerwca 2019 roku

  2019-06-23

  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

  2. W czwartek zakończenie oktawy z poświęceniem wianków i błogosławieństwem małych dzieci.

  3. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta o godz. 18.00.

  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta tego dnia o godz. 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian

  5. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów, Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 7.00 i 10.30 i 18.00. na Kłapówce o 9.00. Składka na świętopietrze.

  6. Dołączając się do podziękowań pana dyrektora, nauczycieli naszej szkoły oraz rodziców naszych chorych dzieci składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary zamiast kwiatów która wyniosła 3020 złotych i 20 groszy. Bóg zapłać.

  7. W sobotę również odpust na Budach Głogowskich Niepokalanego Serca Matki Bożej - Suma o godzinie 11.00.

  8. Oczytaliśmy Oświadczenia Przewodniczącego KEP, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w sprawie ataków nienawiści wobec katolików w Polsce. Zgodnie z apelem biskupów polskich, w niedzielę, 23 czerwca 2019 r. we wszystkich kościołach i kaplicach po każdej Mszy św. prosimy odśpiewać suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…” w ramach aktu publicznego przebłagania Boga za popełnione w ostatnim czasie w Polsce świętokradztwa i bluźnierstwa.

  9. Dziś w Kupnie odpust z racji św. Jana Chrzciciela połączony z 25-leciem przybycia sióstr do Kupna i założenia Przedszkola. Suma pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza Jana Wątroby o godzinie 11.00.

  10. W ubiegłą niedzielę, 3 miesiąca, składka w kopertach na prace przy kościele - złożyło 10 rodzin. Bóg zapłać.

  11. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa i naszej Matce Królowej.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w piątek na godzinę 15.00.  Niedziela, 16 czerwca 2019 roku

  2019-06-16

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

  2. W środę zakończenie roku szkolnego. Rozpoczniemy Mszą św, o godzinie 8.00 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież nauczycieli i rodziców.

  3. Dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły proszą rodziców aby zamiast kwiatów jako wyraz wdzięczności uczniowie wrzucali zaostrzędzone pieniądze do puszek, które zostaną przekazane jako wsparcie rodzin chorych uczniów naszej szkoły.

  4. Nie wyobrażam sobie aby dzieci i młodzież nie zakończyła pojednaniem się z Bogiem. A rodzice by tego niedopilnowani. Dlatego w poniedziałek o godzinie 17.15 spowiedź klas: 3 klasa gimnazjum, 8 klasa, 7 klasa oraz 6 klasa. Po Mszy św. rozdanie indeksów klasy 3 gim, 8 klasy i 6 klasy SP.

  5. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.00, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy w stronę elektrowni. Strażaków proszę pomoc w utrzymaniu porządku

  6. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 17.30.

  7. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00. Kłapówka w piątek o 16.30.

  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas wieczornego nabożeństwa o godz. 16.00.

  9. 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych.

  10. Dzisiejsza niedziela 3 miesiąca, składka w kopertach na prace przy kościele. Bóg zapłać.

  11. Zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego skierowane do diecezjan do udziału w 42. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00.  W minionym tygodniu Pan powołał do Siebie ŚP. Anielę Samojedną. Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Niedziela, 9 czerwca 2019 roku

  2019-06-09

  1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

  3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 16.00.

  4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Drugi dzień Zielonych świąt. Msza Święta w parafii zostaną odprawiona o godz. 7.00 suma o 10.30 popołudniu o 18.00 a na Kłapówce o godz. 16.30.

  5. W najbliższy wtorek 2 miesiąca nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła serdecznie zapraszamy do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła. Patrona wolności i zwycięstwa na złym. W środę nowenna do Matki Bożej.

  6. W czwartek, 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

  7. W tym roku wyruszamy z procesją w stronę elektrowni i już proszę poszczególne rejony o przygotowanie ołtarzy (1. przy kapliczce, 2. przy krzyżu, 3. obok Państwa Żmudów, 4. u sióstr Michalitek).

  8. W czwartek św. Antoniego z Padwy – odpust w Przewrotnym. Główna Suma w tym roku o godzinie 18.00.

  9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej odpust w Głogowie - Suma o 11.00.

  10. Przyszła niedziela, 3 miesiąca, składka w kopertach na prace przy kościele.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 2 czerwca 2019 roku

  2019-06-02

  1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

  2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00.

  3. 8 czerwca w rzeszowskiej katedrze o godz. 10 Biskup Rzeszowski udzieli święceń prezbiteratu jedenastu diakonom. Módlmy się w ich intencji, zwłaszcza od poniedziałku, kiedy rozpoczną swoje rekolekcje przed święceniami. Uroczystość będzie transmitowana przez radio „Via”.

  4. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 18.00 oraz w niedziele o godz. 16.00.

  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 7.00 i 18.00 .Kłapówka 16.30. Spowiedź piątkowa codziennie przed Mszą św.

  6. Uroczyste Zesłania Ducha świętego w przyszłą niedzielę i koniec okresu Wielkanocnego.

  7. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje do każdej parafii cegiełki przeznaczone na wsparcie finansowe organizowanych w ośrodku w Myczkowcach kolonii dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy. A w związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji za wiedzą Biskupa Rzeszowskiego dziś składka do puszek na powodzian.

  8. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w piątek po Mszy rannej od godz. 8.00.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 26 maja 2019 roku

  2019-05-26

  1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem

  2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

  3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: "Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.".

  4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. Procesje do krzyży przy kościele i na kalwarię. Na Kłapówce do krzyża przy kościele.

  5. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 17.30.

  6. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17.30

  7. W dniu 1 czerwca 2019 r. w pierwszą sobotę miesiąca w naszej diecezji podejmiemy modlitwę wynagradzającą za profanacje obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

  8. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu, które odbędą się 1 czerwca 2019 r. oraz kandydatów do święceń prezbiteratu, które będą miały miejsce w rzeszowskiej katedrze, w sobotę 8 czerwca. Święcenia będzie transmitować Radio VIA.

  9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

  10. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje do każdej parafii cegiełki przeznaczone na wsparcie finansowe organizowanych w ośrodku w Myczkowcach kolonii dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy. A w związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji za wiedzą Biskupa Rzeszowskiego prosi o zorganizowanie zbiórki do puszek w dniu 2 czerwca i przesłanie na konto Caritas. W tym tygodniu z rezerw Caritas pierwsi poszkodowani już otrzymują pomoc.

  11. W ubiegłą niedzielę 29 rodzin (w tym 4 z Kłapówki) złożyło ofiary w kopertach na prace przy kościele i jeszcze 120 złoty na ogrzewanie. Bóg zapłać.

  12. Spotkanie uczniów klasy 7 przygotowujących się do bierzmowania w sobotę o godzinie 16.30 – klasa uczestniczy we Mszy Św. i nabożeństwie czerwcowym.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w piątek na godzinę 15.00.  W minionym tygodniu Pan powołał do Siebie ŚP. Stefanię Frącz. Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Niedziela, 19 maja 2019 roku

  2019-05-19

  1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

  2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 17.30.

  3. Nowenna do Matki Bożej naszej Królowej w środę o godz. 17.30

  4. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe. Odpust w Kolbuszowej Górnej suma o 18.00.

  5. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje do każdej parafii cegiełki przeznaczone na wsparcie finansowe organizowanych w ośrodku w Myczkowcach kolonii dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy. Złożone ofiary proszę przekazać bezpośrednio na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

  6. W poniedziałek, 20 maja przypada 19. Rocznica konsekracji biskupa Jana Wątroby polecajmy go w naszych modlitwach.

  7. W niedzielę składka na ogrzewanie i wywóz śmieci cmentarnych.

  8. Składka z dzisiejszej niedzieli (19 maja) jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Katolickiego Radia VIA a w kopertach na prace przy kościele.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w piątek na godzinę 14.00.  Niedziela, 12 maja 2019 roku

  2019-05-12

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

  2. Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 16.00 ofiarujemy w tej właśnie intencji.

  3. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

  4. Dziś w niedzielę składka na ogrzewanie i wywóz śmieci cmentarnych.

  5. Składka z przyszłej niedzieli (19 maja) jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Katolickiego Radia VIA a w kopertach na prace przy kościele.

  6. W najbliższy wtorek, 2. miesiąca nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła. Patrona wolności i zwycięstwa na złym. W środę nowenna do Matki Bożej.

  7. Spotkanie klasy 7, przygotowującej się do bierzmowania w sobotę o godzinie 16.30 – klasa uczestniczy we Mszy i Nabożeństwie majowym.

  8. Dziś w niedzielę o godzinie 8.00 rocznica I Komunii św. Dlatego porządek Mszy św. zmieniony: 8.00, 10.30 i 16.00 na Widełce i o 6.45 na Kłapówce.

  W tym tygodniu patrinują nam:

 • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
 • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

  Odpust w Rudnej Wielkiej. Msza główna o godzinie 18.00 połączona z jubileuszem 60 - lecia kapłaństwa ks. Prałata Stanisława Wójcika naszego poprzedniego dziekana.  Od poniedziałku do środy w godzinach od 14.00 do 17,00 Pan sołtys będzie zbierał podatek i cmentarne. Cmentarne można wpłacić i w zakrystii.  Zapraszamy do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00. • Niedziela, 5 maja 2019 roku

  2019-05-05

  1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

  2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętych i nabożeństw majowych o 17.30 w Widełce i 16.30 w Kłapówce (w poniedziałek, wtorek i czwartek).

  3. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany "patronem chrześcijańskiego ładu moralnego".

  4. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

  5. W tą niedzielę również Rocznica I komunii św. dzieci klasy IV. Porządek mszy św. zmieniony. W Widełce msza św. rocznicowa o godzienie 8.00, suma o 10.30, po południu o 16.00 - majówka a potem msza św. Natomiast na Kłapówce msza św. wyjątkowo o 6.45.

  6. Ministranci będą rozprowadzać świąteczny numer "Echa Widełki" w cenie 5 zł.

  7. Jutro na Sołtysówce w godzinach od 9.00 do 14.00, ostatni raz będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosków o dopłaty rolnicze.

  8. W środę spotkanie Rady Parafialnej po nowennie.

  9. Na przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie i wywóz śmieci cmentarnych.

  10. Ogłoszeniem kierownictwa OHP w Rzeszowie: Ochotnicze Hufce Pracy ogłaszają nabór do bezpłatnego projektu: "Od szkolenia do zatrudnienia - YEI". Projekt adresowany jest do osób młodych od 18 do 25 roku życia, osób nieaktywnych zawodowo, nie pracujących, nie uczących się, także mających opóźnienia w cyklu kształcenia związane z sytuacją życiową lub zdrowotną. Projekt obejmuje zajęcia z doradcą zawodowym, kursy zawodowe ze stypendium i refundacją kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną, staże zawodowe. Dodatkowe informacje i KONTAKTY dla zainteresowanych w GABLOCIE  Zapraszamy rodziców dzieci komunijnych do sprzątania świątyni w sobotę na godzinę 9.00.  W tym tygodniu zmarł ŚP. Jan Orzech. Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Niedziela Wielkanocna, 28 kwietnia 2019 roku

  2019-04-28

  1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

  2. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r.).

  3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

  4. Dzisiaj w naszej parafii I Komunia św. Dwanaście dzieci po raz pierwszy przyjmie Chrystusa do swojego serca. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

  5. We wtorek, 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta o godz. 18.00.

  6. Od środy, 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii loretańskiej po Mszy św. o godz. 17.30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

  7. W piątek, 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Uroczystość odpustowa w naszej Parafii Msze św. W następującym porządku: 7.00, 9.00 i uroczysta Suma o 11.00. Kłapówka o 14.30.

  8. Z racji Odpustu i przypadającego pierwszego piątka miesiąca, spowiedź św. codziennie przed Mszą św.

  9. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  10. Nabożeństwa w pierwszy czwartek i pierwszą sobotę miesiąca według stałego planu. W sobotę Msza św. o 7.00 i o 17.30 na Kłapówce o 9.00.

  11. Na przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie rodziców klasy IV - rocznicowej.

  12. Chorych z comiesięczną posługą sakramentalną odwiedzimy wyjątkowo sobotę o godz. 8.00.

  13. W czwartek po Mszy św. obowiązkowa zbiórka ministrantów.

  14. W środę i czwartek o 17.00 próba sypania kwiatów na odpuście.  Zapraszamy do sprzątania świątyni na czwartek na godzinę 14.00.  Niedziela Wielkanocna, 21 kwietnia 2019 roku

  2019-04-21

  1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

  2. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

  3. Najbliższa niedziela to Niedziela Miłosierdzia a zarazem dzień pierwszej Komunii św. Na Sumie o godzinie 11.00, dwanaścioro dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

  4. Dzisiaj jeszcze Suma o godzinie 10.30 i o 9.00 na Kłapówce jutro o 7.30 i 10.30 w Widełce o 9.00 na Kłapówce nie ma dziś i jutro Mszy św. o 16.00. Od wtorku Msza św. o 18.00.

  5. W dniach 28.04 - 05.05, Kościół w Polsce przeżywać będzie 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Polska Pomaga - Miłosierni miłosierdzia dostąpią.

  6. W niedzielnym kiermaszu na pomoc choremu Maksymilianowi zebrano kwotę 9183 zł. W imieniu własnym i rodziców składam serdeczne podziękowania za złożone ofiary. Podziękowania składam również organizatorom akcji. Bóg zapłać.

  7. Dziękuję 9. rodzinom (w tym jednej z Kłapówki) za złożone ofiary na pracę przy kościele. Bóg zapłać.  Zapraszamy do sprzątania świątyni na czwartek na godzinę 9.00.  Niedziela, 14 kwietnia 2019 roku

  2019-04-14

  1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

  2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 15.00 na Kłapówce o 13.00.

  3. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu codziennie przed Mszą św. dla tych którzy jeszcze nie otwarli serca dla Chrystusa.

  4. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 22.00.

  5. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 17.30. a później będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego a potem odśpiewamy trzy części Gorzkich żali. Adoracja potrwa do godz. 22.00. a wcześniej o godz. 21.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież.

  6. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

  7. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w godz. 10.00 i 12.00 na Kłapówce o 10.30.

  8. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

  9. Msza św. rezurekcyjna w Widełce o 6.00.

  10. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według następującego porządku. Niedziela Wielkanocna 6.00 i 10.30 w Poniedziałek Wielkanocny o 7.30 i 10.30 w Widełce. Na Kłapówce oba dni o 9.00. W oba świąteczne dni nie będzie Mszy św. popołudniowej o 16.00.

  11. We wtorek i środę o 16.00 spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii - klasa 3 Szkoły Podstawowej. (obecność dzieci obowiązkowa)

  12. Tradycyjnie organizujemy akcję "Dar serca" w sklepie u państwa Węgrzynów i w Groszku – wystawiony koszyk na wszelkie produkty z których zrobimy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących do środy.

  13. Natomiast dziś po Mszach św. odbywa się kiermasz świąteczny z różnymi ozdobami świątecznymi zrobionymi przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Dobrowolne ofiary za nie zostaną przeznaczone na pomoc choremu Maksymilianowi. Zapraszamy i dziękujemy ,,Bóg zapłać.

  14. W środę spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii.

  15. W zakrystii można jeszcze dziś złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i zakupić baranki "Caritas".

  16. Dziękuję 17 rodzinom za złożone ofiary na pracę przy kościele. Bóg zapłać.  Zapraszamy do sprzątania świątyni na środę na godzinę 14.00.  Niedziela, 7 kwietnia 2019 roku

  2019-04-07

  1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

  2. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Od środy rozpoczynają się u Rekolekcje św. a zakończą się spowiedzią wielkanocną w sobotę. Plan jest następujący:

  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, na Kłapówce o 13.00. Po Gorzkich Żalach występ naszej kapeli "Widelanie" z pieśniami wielkopostnymi. Serdecznie zapraszamy.

  4. Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek w czasie rekolekcji.

  5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

  6. Tradycyjnie organizujemy akcję "Dar serca" w sklepie u państwa Węgrzynów i w Groszku – wystawiony koszyk na wszelkie produkty z których zrobimy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.

  7. Natomiast w niedzielę po Mszach św. odbywał się będzie kiermasz świąteczny z różnymi ozdobami świątecznymi zrobionymi przez uczniów naszej szkoły. Dobrowolne ofiary za nie, zostaną przeznaczone na pomoc choremu Maksymilianowi. Zapraszamy.

  8. We poniedziałek spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii.

  9. W zakrystii można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i zakupić baranki "Caritas".

  10. Prace przy kościele dzięki Bożemu błogosławieństwu i sprzyjającej pogodzie ukończone. Pozostaje nam tylko spłacić zadłużenie. Dziękuję 12 rodzinom za złożone ofiary na ten cel. Bóg zapłać.

  11. Pan dyrektor zaprasza w Wielki Piątek na Drogę Krzyżową w Bieszczady. Warunkiem odbycia się jest odpowiednia ilość uczestników. Przypuszczalny koszt wynosi około 50 zł.

  12. Zbliża się czas końcowych egzaminów klasy 3 gimnazjum i 8 klasy szkoły podstawowej w wielkim zamieszaniu. Potrzeba im umocnienia. Dlatego zapraszam młodzież, rodziców i bliskich na wtorek na 18.00 na Mszę św. w ich intencji, o umocnienie darami Ducha św.

  13. W najbliższy wtorek 2. miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła. Patrona wolności i zwycięstwa na złym.  Zapraszamy do sprzątania świątyni na piątek na godzinę 14.00.  Niedziela, 31 marca 2019 roku

  2019-03-30

  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

  2. 2 kwietnia br. przypada 14 rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Wykorzystując okazję do krzewienia kultu i pamięci o świętym papieżu z Polski, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Wróćmy więc do tamtych wspomnień poprzez tą prezentację multimedialną przygotowaną przez naszą młodzież.

  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00 i 18.00. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź święta codziennie przed Mszą św. Na środę zapraszam dzieci z podstawówki, w czwartek klasę 8 swzkoły podstawowej i 3 gimnazjum a w piątek starszych.

  4. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30. i 20.00 (jeśli będzie sprzyjająca pogoda to na Kalwarii) na Kłapówce o 16.00.Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00 na Kłapówce o 13.00. Po Gorzkich żalach w następną niedzielę wielkopostny koncert naszej kapeli Widelanie na który serdecznie zapraszamy.

  5. Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną i dziećmi z Caritas szkolnego po porannej Mszy św. w piątek. Proszę zgłosić chorych niepraktykujących pierwsze piątki.

  6. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. "Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.". Pragnąc umożliwić wiernym nie tylko wypełnienie przykazań, ale nade wszystko dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych.

  7. W zakrystii można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i zakupić baranki "Caritas".

  8. Prace przy kościele dzięki Bożemu błogosławieństwu i sprzyjającej pogodzie na ukończeniu. Bóg zapłać Panu Krzysztofowi Przybyło i jego brygadzie za je wykonywanie. Dziękuję 22 rodzinom za złożone ofiary na ten cel. Bóg zapłać.  Zapraszamy do sprzątania świątyni na sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 24 marca 2019 roku

  2019-03-24

  1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

  2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.

  3. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i 20.00 a niedzielę przed sumą w Widełce a na Kłapówce o godz.16.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00 w Widełce a o 13.00 na Kłapówce połączone z Mszą św.

  4. Dziś po Gorzkich żalach i Mszy św. spotkanie rodziców klasy 3 – dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  5. Dziś jeszcze młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne. A w zakrystii będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i nabyć baranki Caritasu w cenie 5 zł.

  6. Prace przy kościele dzięki sprzyjającej pogodzie trwają. Przepraszamy za utrudnienia w dojściu do kościoła. Dziękuję 72. rodzinom (w tym 6 z Kłapówki) za złożone ofiary na ten cel. Bóg zapłać.

  7. Dziękuję 249. rodzinom za złożenie ofiary na utrzymanie cmentarza ale nie wszyscy to jeszcze zrobili dlatego proszę aby te wpłatę dokonali u przedstawiciela Rady Parafialnej Pana Edwarda Żmudy. Bóg zapłać.

  8. Wczoraj w Budach Głogowskich 45-osobowa grupa młodzieży przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy za modlitwę w ich intencji. Natomiast w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 spotkanie klasy 7, przygotowującej się do bierzmowania na przyszły rok.

  9. Zakład Usług Kominiarski prosił zawiadomić mieszkańców Widełki i Kłapówki, że w dniach od 25 do 28 marca będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.  Zapraszamy do sprzątania świątyni na sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 17 marca 2019 roku

  2019-03-16

  1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

  3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

  4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i 20.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00. i 13.00 na Kłapówce. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

  5. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 17.00. Odpust w Głogowie na Niwie - Suma o godzinie 18.00.

  6. Pamiętajmy w modlitwie o solenizantach szczególnie o Śp. Ks. Józefie Sokołowskim - naszym Proboszczu za którego Msza św. będzie na Kłapówce.

  7. Codziennie trwamy z młodzieżą klasy 8 SP i 3 GIM na modlitwie nowennowej przed bierzmowaniem, które otrzymają w sobotę 23 marca o godzinie 11.00 w Budach Głogowskich z rąk Bp. Jana Wątroby. Dziś młodzież ta otrzyma krzyże z rąk rodziców.

  8. Na przyszłą niedzielę po Gorzkich żalach i Mszy św. spotkanie rodziców klasy 3 – dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  9. Dziś jeszcze młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne, a w zakrystii będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i nabyć baranki Caritasu w cenie 5 zł.

  10. Prace przy kostce rozpoczęte. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda to będą kontynuowane i na przyszłą niedziele wejście do kościoła będzie tylko od strony ulicy Pańskiej (na wprost drzwi głównych). Dziękujemy za zrozumienie. Dziękuję również za zrozumienie i złożenie ofiar w kopertach 43 rodzinom na te prace. Bóg zapłać. Stara kostka zostanie wykorzystana jako podkład. Wiele osób interesuje rozebraniem starej kostki. Kto by koniecznie chciał kilka czy kilkanaście metrów za drobną opłatą za metr kwadratowy by w to miejsce przywieść kamienia i to w poniedziałek rozebrać i zabrać we własnym zakresie. Pierszeństo mają ci, co złożyli ofiarę na nową kostkę.  Zapraszamy do sprzątania świątyni na sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 10 marca 2019 roku

  2019-03-09

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech w Wielkim Poście towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17.00 i 20.00, na Kłapówce o godz. 16.00. Przed sumą w niedzielę dla niemogących być na tygodniu. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00 w Widełce a na Kłapówce o 13.00 połączone z Mszą św. Nie ma na Kłapówce Mszy św. o godz. 9.00.

  3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej.

  4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.

  5. Wkraczamy w bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania młodzieży klas 8 i 3 gimnazjum. W czwartek rozpoczynamy nowennę przed bierzmowaniem, które odbędzie się w sobotę 23 marca o godzinie 11.00 w Budach Głogowskich. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa. W przyszłą niedzielę na Mszy św. po gorzkich żalach, młodzież ta z rąk swoich rodziców otrzyma krzyże. Zapraszam obojga rodziców.

  6. W najbliższy wtorek, 2. miesiąca nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła. Patrona wolności i zwycięstwa na złym. A w środę nowenna do Matki Bożej.

  7. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 10 kwietnia a zakończą spowiedzią wielkanocną w sobotę, 13 kwietnia.

  8. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w środę po Mszy św.

  9. Dziś w niedzielę, młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne. A w zakrystii będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i nabyć baranki Caritasu w cenie 5 zł.

  10. Msze św. codziennie o godzinie 17.00  Wczoraj Pan powołał do Siebie ŚP. Stanisława Rumaka s. Andrzeja. Pogrzeb jutro, tj. w poniedziałek o godzinie 14.00. Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Zapraszamy do sprzątania świątyni na sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 3 marca 2019 roku

  2019-03-04

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

  2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7.00 i 17.00 w Widełce i o 16.00 na Kłapówce. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

  3. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

  4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 17.00. i Msza św. Młodzieżowa droga krzyżowa o godzinie 20.00 zakończona Apelem. Na Kłapówce o 16.00.

  5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym głoszone tradycyjnie w Widełce o 15.00. Na Kłapówce o 13.00 Msza św. i Gorzkie żale. Nie będzie na Kłapówce mszy o godz.9.00.

  6. Tradycyjnie bardzo proszę o prowadzenie drogi krzyżowa przed sumą o 9.30 Radę Parafialną i Sołecką dla tych, którzy nie mogą być na tygodniu. A strażaków o niesienie krzyża.

  7. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

  8. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w środę po Mszy św. Na przyszłą niedzielę młodzież KSM-u rozprowadzać będzie kartki świąteczne. A w zakrystii będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i nabyć baranki Caritasu w cenie 5 zł.

  9. Od jutra Msze św. o godzinie 17.00

  10. W tym tygodniu patronują nam:

 • 4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej. Patrona naszego biskupa seniora Kazimierza Górnego – polecajmy go w naszych modlitwach  Zapraszamy do sprzątania świątyni na sobotę na godzinę 9.00. • Niedziela, 24 lutego 2019 roku

  2019-02-24

  1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

  2. W czwartkowy wieczór zapraszamy do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

  3. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą św. o 15.30 a na środę szczególnie zapraszam dzieci od 4 do 7. klasy w czwartek 8 i III gimnazjum.

  4. W piątek z racji pierwszego piątku o godz. 7.00 i 16.00 w Widełce i o godz. 17.00 na Kłapówce Msza św. Podczas Mszy Świętej będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  5. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę na Mszę Świętą o godz. 7.00 i 16.00

  6. Kapłańskie odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek.

  7. W piątek, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.

  8. Bóg zapłać za wczorajszą adorację Najświętszego Sakramentu.

  9. Bóg zapłać również rodzinom, które złożyły ofiary w kopertach na prace w tym roku.

  10. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w środę po Mszy św.  Zapraszamy do sprzątania świątyni na sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 17 lutego 2019 roku

  2019-02-18

  1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

  2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę.

  3. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla Papieża.

  4. W sobotę 23 lutego przypada na naszą parafię całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godzinie 8.30 wraz z młodzieżą klasy 3 Gimnazjum i 8 podstawówki na której otrzymają książeczki na którą zapraszam również rodziców, a zakończymy koronką i Mszą św, o godzinie 15.00 na którą zapraszam uczniów klasy 7 wraz z rodzicami którzy rozpoczną przygotowanie do bierzmowania na przyszły rok. W pozostałych godzinach bardzo proszę o adoracje przedstawicieli poszczególnych numerów domu pod przewodnictwem róż różańcowych. Nie pozwólmy aby Pan Jezus pozostał sam. Za co składam podziękowanie Bóg zapłać.

  5. Dziś 3. niedziela miesiąca, składka w kopertach na prace w tym roku.  W tym tygodniu Pan powołał do Siebie ŚP. Tadeusza Bielenia oraz ŚP. Romana Woźniaka. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Zapraszamy do sprzątania świątyni na piątek na godzinę 14.00.  Niedziela, 10 lutego 2019 roku

  2019-02-09

  1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: "wypłyń na głębię" nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

  2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W tym roku myślą przewodnią są Jezusowe słowa zapisane w Ewangelii św. Mateusza: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Centralne uroczystości odbywać się będą w Kalkucie. W naszej diecezji punktem centralnym obchodów będzie celebracja Eucharystii połączona ze sprawowaniem sakramentu namaszczenia chorych w bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie w dniu 11.02.2019 r. o godz. 9.00 transmisja w radio Via. Msza Święta w naszej parafii zostanie odprawiona o godz. 16.00. na Kłapówce o 15.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

  3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

  4. W najbliższy wtorek, 2. miesiąca nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła serdecznie zapraszamy do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła. Patrona wolności i zwycięstwa na złym. A nie brakuje w naszej wspólnocie parafian zniewolonych przez alkohol i różne nałogi.

  5. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.  W tym tygodniu Pan powołał do Siebie ŚP. Anielę Selwę oraz ŚP. Władysławę Gaweł. Polecajmy je w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Zapraszamy do sprzątania świątyni na sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 3 lutego 2019 roku

  2019-02-03

  1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na modlitwę i uwielbienie po Mszy Św.

  2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 16.00, pobłogosławimy chleb, sól i wodę.

  3. Nowenna do Matki Bożej w środę po Mszy św. o godz. 16.00.

  4. W przyszły poniedziałek, 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele.

  5. Zbliża się termin bierzmowania. Na przyszłą sobotę egzamin: klasa 8 o godzinie 9.00 a klasa III gimnazjum o godzinie 10.30.

  Dla wyraźniejszego zaznaczenia ścisłego związku bierzmowania z sakramentem chrztu świętego zaleca się kandydatom, aby zachowali imię chrzcielne. Zmiana byłaby uzasadniona, gdyby imię chrzcielne nie było związane z patronem chrześcijańskim lub przemawiały za tym określone racje duszpasterskie. W takim przypadku kandydat może wybrać imię świętego, który będzie dla niego wzorem życia chrześcijańskiego. W celu wyraźnego zaznaczenia jedności sakramentów chrztu i bierzmowania świadkami bierzmowania powinni być rodzice chrzestni, o ile w dalszym ciągu są wierzącymi i praktykującymi katolikami (KKK 1309). Tam gdzie nie jest to możliwe świadkiem może być osoba, która już przyjęła wszystkie sakramenty inicjacji chrześcijańskiej, ukończyła 16. rok życia oraz jest wierzącym i praktykującym katolikiem.

  6. Cieszymy się bardzo ze Maksymilian Chuchro wraca do zdrowia. Ale przed nim jeszcze długie leczenie i wydatki rodziców chociażby na dojazdy do kliniki do Wrocławia. Dlatego zwracam się z prośbą o ofiarowanie 1% podatku publicznego na pomoc rodzinie poprzez fundację ISKIERKA. Ulotki z prośbą i numerem KRS były rozdawane w szkole ale jeśli ktoś nie zna to jeszcze dzisiaj ministranci będą je rozdawać. Bardzo zachęcam i proszę o pomoc ofiarowaniu pieniędzy na bliską nam osobę bo jeśli tego nie zrobimy to i tak ten podatek zostanie odtrącony a może nawet na niebożny cel. Jeśli były by problemy to pomożemy ten podatek odliczyć i przekazać na odpowiedni cel. Nr KRS 0000248546 jest podany na stronie internetowej Parafii.  W ubiegłym tygodniu, nieoczekiwanie do Pana odszedł ŚP. Karol Kopeć. Polecajmy go w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Zapraszamy do sprzątania świątyni na sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 27 stycznia 2019 roku

  2019-01-27

  1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

  2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

  3. Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na Mszy Świętej o godz. 16.00. Naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe, święte powołanie kapłańskie.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP przed Mszami o godz. 7.00 i 16.00. Na Kłapówce o 17.00.

  5. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed Mszą św.

  6. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w piątek po Mszy rannej od godz. 8.00. Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej.

  7. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę o godz. 7.30 10.30 i o 16,00. Na Kłapówce o 9.00.

  8. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Polecamy waszej szczególnej modlitwie Siostry Michalitki które posługują i pochodzą z naszej parafii. Składka z 2 lutego przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji.

  9. Ze względu na pogrzeb Ks. Stanisława Walczaka - Notariusza Naszej diecezji, Sędziego Sądu Biskupiego a z którego posługi żeśmy wiele razy korzystali w czasie choroby ks. Józefa, wiele razy prowadził kursy przedmałżeńskie. Msze św. w poniedziałek i wtorek będą tylko rano o 7.00 a pozostałe dni o godz. 16.00. Polecajmy zmarłego kapłana w naszej modlitwie.

  10. Bóg zapłać 8. rodzinom za ofiary w kopertach na prace przy kościele w tym roku.

  11. W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,  Zapraszamy do sprzątania świątyni na piątek na godzinę 14.00. • Niedziela, 20 stycznia 2019 roku

  2019-01-19

  1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

  2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie, weźmy udział w specjalnym nabożeństwie przygotowanym przez młodzież naszej parafii.

  3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych o godz. 16.00.

  4. Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

  5. Msza św. codziennie o godz. 16.00.

  6. W tym tygodniu patronują nam:

 • 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
 • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
 • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.  W ubiegłym tygodniu, po nagrodę do Pana odeszła ŚP. Stefania Dragan. Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Zapraszamy do sprzątania świątyni na sobotę na godzinę 9.00. • Niedziela, 13 stycznia 2019 roku

  2019-01-12

  1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

  2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie. Z naszej diecezji udaje się na nie dwudziestoosobowa delegacja (3 kapłanów i 17 osób świeckich). Módlmy się o owocny przebieg tych dni.

  3. W dniu 19 stycznia przypada uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji rzeszowskiej. W tym dniu módlmy się szczególnie gorąco w intencji naszej diecezji – wszystkich duszpasterzy i wiernych.

  4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę, a także udział w nabożeństwie.

  5. W tym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Podsumowanie na przyszłą niedzielę.

  6. Od jutra Msza św. codziennie o godz. 16.00.  Zapraszamy do sprzątania świątyni na sobotę na godzinę 9.00.  Niedziela, 6 stycznia 2019 roku

  2019-01-05

  1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela.

  2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą. Dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej rozprowadzać będą kredę i kadzidełka a ofiary przeznaczymy na misje. Również dzisiejsza składka przeznaczona na misje.

  3. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:

  Ks. Proboszcz:

  Poniedziałek od godziny 14.00: ciąg dalszy Duża Widełka – od Pani Godek Anny w stronę wiaduktu

  Wtorek od godziny 11.30: ciąg dalszy w stronę kościoła do Pana Stefana Rzepki

  Środa od godziny 11.30: od państwa Kukulskich w stronę szosy

  Czwartek od godziny 9.00: ciąg dalszy do szosy

  Piątek od godziny 8.30: Dworzysko i Liszcze i domy pod Budami

  Ks. Katecheta:

  Poniedziałek od godziny 14.30: Majdan

  Wtorek od godziny 15.30: Duża Widełka od wiaduktu w stronę kościoła

  Środa od godziny 8.30: ciąg dalszy w stronę kościoła

  Czwartek od godziny 14.30: od Pani Tarnowskiej w stronę kościoła

  Piątek od godziny 13.30: ciąg dalszy do kościoła.

  4. W najbliższy wtorek, 2. miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy do modlitwy do tego wielkiego obrońcy wiary i kościoła. Patrona wolności i zwycięstwa na złym.

  5. W środę Nowenna do Matki Bożej.

  6. Msze św. ze względu na wizytację duszpasterską codziennie o godzinie 7.00.  Nowy Rok, 1 stycznia 2019 roku

  2019-01-01

  1. W Światowym Dniu Modlitwy o Pokój pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o wszystkich, których codzienność naznaczona jest cierpieniem, przemocą oraz grozą wojen i terroryzmu.

  2. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego - "O Stworzycielu, Duchu, przyjdź", można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  3. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź święta w codziennie przed Mszą św. dla niebędących w stanie łaski uświęcającej.

  4. W najbliższą niedzielę (6 stycznia) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Dziewczęca Służba Maryjna rozprowadzać będzie kadzidło i kredę dla oznakowania drzwi. Ofiary przy tym składane przeznaczone na misje.  Wczoraj Pan Bóg powołał do wieczności ŚP. Julię Drzał, której pogrzeb odbędzie się jutro o godzinie 14.00. Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ojcze nasz...  Kancelaria
  Kancelaria Parafialna czynna jest codziennie po Mszy Św. wieczornej za wyjątkiem, niedziel, świąt i Pierwszych Piątków miesiąca.
  W sprawach małżeńskich proszę zgłaszać się w środy.  
   
   
  Wezwanie do chorego
  oraz sprawy pogrzebu
  o każdej porze.
  Reklama

   

   

   

   

  www.parafia.widelka.pl