Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Widełce
Nawigacja Galeria

Zdjęcia z Jasełek szkolnych w wykonaniu dzieci
i młodzieży ZS w Widełce

Galeria zdjęć

Szybki kontakt

Parafia rzymskokatolicka
Matki Bożej Królwej Polski


Widełka 175
36-145 Widełka
tel. (17) 2274 311
e-mail

Licznik statystyk

Aktualności

Kolędowanie przed Pasterką - wersja wideo - YouTube

2014-12-30

News

Serdecznie zapraszam do oglądnięcia występu poszczególnych grup naszej parafii podczas kolędowania przed Mszą Św. - Pasterką.

Zdjęcia oczywiście można obejrzeć tutaj, natomiast na kanale YouTube opublikowany został materiał wideo, który dostępny jest po kliknięciu na zdjęcie obok lub tutaj.

/Administator/

Kolędowanie przed Pasterką

2014-12-25

News

Tradycją w naszej parafii stało się kolędowanie w noc wigilijną tuż przed Pasterką. Również w tym roku do wspólnego śpiewania pięknych kolęd zapraszały nas zespoły w składzie: kapela Widelanie, Koło Gospodyń Wiejskich, Strażacy, Rada Parafialna, Rada Sołecka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające w Widełce oraz Siostry Michalitki posługujące w tutejszej placówce.

Zdjęcia z tej wspaniałej uroczystości można obejrzeć tutaj, wkrótce udostępnię również materiał wideo.

/Administator/

Życzenia Bożonarodzeniowe

2014-12-24

Życzenia Bożonarodzeniowe

Cmentarze w dniu Wszystkich Świętych

2014-11-02

News

Pamięć o naszych bliskich zmarłych często wyrażamy zniczem i kwiatami, które pokazują nasze uczucia, pozwala okazać, że tęsknimy za naszymi zmarłymi.

Kilka zdjęć przedstawiających wspaniale oświetlone nasze cmentarze, na których ogień modlitwy i pamięci płonął bardzo jasno, można zobaczyć tutaj.

/Administator/

Poświęcenie figury Św. Michała Archanioła

2014-09-29

News

W poniedziałek 29 września 2014 r. obchodziliśmy patronalne święto posługujących w naszej parafii Sióstr Michalitek. W czasie uroczystej Msze św. koncelebrowanej pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Lucjana Kota w asyście Ks. Kanonika Antoniego Bukały – seniora z Bud Głogowskich i Ks. Jana Krausa naszego wikariusza i głosiciela Słowa Bożego, poświęciliśmy na placu kościelnym Figurę św. Michała Archanioła ofiarowaną przez nasze Siostry Michalitki naszej parafii. Kamienie pod figurę ofarował brat naszej rodaczki Michalitki Siosty Leoni Przybyło Radnej Generalnej – Adam z rodziną, natomiast kamień z góry objawień Św. Michała (Gargamo) przywiozła i ofiarowała rodzina Pawła Bernackiego z Widełki. Oprawę Mszy św. miały nasze siostry wraz ze swoimi wychowankami. Święty Michał to jeden z archaniołów stojących przed obliczem Boga. W tradycji judaistycznej i chrześcijańskiej Michał to pierwszy i najważniejszy spośród aniołów (Dn 10, 13; 12, 1; Ap 12, 7 nn), obdarzony przez Boga szczególnym zaufaniem i kluczami do nieba. Hebrajskie imię Mika'el znaczy "Któż jak Bóg". Według tradycji, kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Bogu i do buntu namówił część aniołów, Archanioł Michał miał wtedy wystąpić i z okrzykiem "Któż jak Bog" wypowiedzieć wojnę szatanom. Jest uważany za anioła sprawiedliwości i sądu, łaski i zmiłowania. Wstawia się u Boga za ludźmi. Stoi u wezgłowia umierających, którym następnie towarzyszy w drodze do wieczności. Kult Św. Michała Archanioła jest w chrześcijaństwie bardzo dawny i żywy. Jest czczony jako obrońca Ludu Bożego i dlatego Kościół czci go jako swego opiekuna. Papież Leon XIII ustanowił osobną modlitwę, którą kapłani odmawiali po Mszy świętej z ludem do św. Michała o opiekę nad Kościołem. W Polsce powstały dwa Zgromadzenia zakonne pod wezwaniem św. Michała: michalici i michalitki, założone przez błogosławionego Bronisława Markiewicza (+ 1912, beatyfikowany w Warszawie w czerwcu 2005 r.). Święty Michał Archanioł był dla bł. Bronisława przykładem zachwytu i uwielbienia Boga, był wzorem głębokiej pokory i czystości serca, „ogniem miłości", który zwycięża nieposłuszeństwo i bunt szatana. Bł. Bronisław nie poprzestawał tylko na podziwianiu tego świętego Archanioła. On go szczerze naśladował w zachwycaniu się Bogiem i w walce o Jego chwałę oraz w gorliwości o zbawienie dusz ludzkich. Zachęcając do kultu św. Michała, mówił: „Stójmy przy nim, dzierżącym zwycięską ręką chorągiew Krzyża Chrystusowego i pamiętajmy, że pod tą chorągwią idąc naprzód i walcząc, pokonamy szczęśliwie wszystkie zasadzki i napaści złego ducha, usiłującego nas zgorszyć, czyli zrujnować, jeżeli nie przez grzech, to przynajmniej przez prześladowania". Święty Michale Archaniele swoim światłem oświecaj nasz, swoimi skrzydłami osłaniaj nas swoim mieczem broń nas.

Fotorelację z Mszy Św. oraz poświęcenie można oglądnąć tutaj

/Ks. Proboszcz/

News News News

Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali pamiątkowe obrazki z modlitwą do Św. Michała Archanioła.

III Memoriał im. ks. J. Sokołowskiego

2014-09-29

News

W ubiegłą niedzielę tj. 28 września 2014 r. odbył się już III Memoriał im. ks. Józefa Sokołowskiego, który rozpoczął się Mszą świętą o godzinie 13.00. W uroczystości wzięli udział motocykliści z naszej wsi jak również z okolic z dyrektor Mirosławem Karkutem na czele. Po paradzie motocyklistów odbył się bieg memoriałowy z Kłapówki do Widełki. Zwycięscy otrzymali nagrody ufundowane przez Posła RP Pana Zbigniewa Chmielowca i naszego proboszcza ks. Lucjana Kota. Cała niedziela wypełniona była różnymi atrakcjami z udziałem dzieci, młodzieży jak również ich rodziców a na koniec memoriału chłopcy z gimnazjum zdobyli puchar w turnieju siatkarskim zdobywając pierwsze miejsce.

Zdjęcia z Mszy Św. jak i całej imprezy można oglądnąć tutaj

/Administator/

Serdecznie witamy w parafii Widełka

2014-08-31

News

W ostatnią niedzielę tegorocznych wakcji obecnością swoją obdarzył nas nowy wikariusz, którego powitał ks. Proboszcz tymi słowami: "W imieniu własnym i całej wspólnoty parafialnej witam serdecznie Ks. Jana Krausa – nowego wikariusza, który pochodzi z parafii Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej a przyszedł do nas po 3 latach posługi z Parafii Niepokalanego Serca Marii ze Stobiernej. Myślę, że życzliwie go przyjmiecie i będzie się wśród nas dobrze czuł. Życzę mu wiele łas Bożych i opieki Matki Najświętszej Naszej Patronki. Szczęść Boże. "

/Administator/

Pożegnania nadszedł czas...

2014-08-15

News

Na dzisiejszej uroczystej Sumie, w dzień święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nadszedł czas pożegnania z księdzem wikariuszem Wojciechem Kmiotkiem. Za dwa lata posługi kapłańskiej w naszej parafii słowa wdzięczności płynęły do wzruszonego Katechety. Jak zauważył: "szybko minął czas pobytu w widelskiej placówce", jednak nie opuszcza nas daleko, do Cmolasu, gdzie będących w pobliżu zaprasza na herbatkę.

Zdjęcia z Mszy Św. dożynkowej naszej parafii jak i wdzięczności za pracę w naszej wspólnoście można oglądnąć tutaj

/Administator/

Uroczystość I Komunii Świętej

2014-05-01

News

27 kwietnia 2014 roku w naszej parafii odbyła się Uroczystość I Komunii Świętej. Do swoich serduszek, Chrystusa przyjęło 27 dzieci, które przygotowywały się do tego Sakramentu pod opieką naszych księży: ks. Proboszcza Lucjana Kota oraz ks. katechety Wojciecha Kmiotka, jak również swojej wychowawczyni pani Marzeny Jagodzińskiej. Po Mszy świętej, dzieci oddając cześć św. Janowi Pawłowi II, złożyły przy jego pomniku Paschałki, które wcześniej paliły się w ich domach w czasie Świąt Wielkanocnych.

Zdjęcia z Uroczystości I Komunii Św. dostępne są tutaj

/Administator/

Kanonizacja Papieża Jana Pawła II i Jana XXIII

2014-05-01

News

Uroczysta kanonizacja bł. Jana Pawła II i Jana XXIII rozpoczęła się na placu św. Piotra a rozpoczęto ją Litanią do Wszystkich Świętych. Na fasadzie Bazyliki Świętego Piotra wisiały te same portrety dwóch papieży, które były podczas ich beatyfikacji. Na tej uroczystości obecne były dwie kobiety uzdrowione za wstawiennictwem Jana Pawła II a były to: s. Marie Simon-Pierre Normand oraz Floribeth Mora Diaz, która niosła do ołtarza relikwiarz zawierający ampułkę z krwią św. Jana Pawła II. Po uroczystości pielgrzymi mogli modlić się przy grobach obu świętych papieży w Bazylice św. Piotra. Więcej o kanonizacji można przeczytać tutaj i tutaj.

/Administator/

Szczęść Boże Księże Wojciechu

2014-04-21

News

Na dzisiejszej sumie w Świąteczny Wielkanocny Poniedziałek świętowaliśmy Zmartwychwstanie Pańskie jak również swoje zbliżające się imieniny (23 kwietnia) obchodził ks. katecheta Wojciech. Po uroczystej Mszy św., którą również koncelebrował emeryt ks. Stanisław Sałata wraz z Proboszczem ks. Lucjanem Kotem życzeniom nie było końca. Swoje modlitewne intencje jak również okazjonalne wierszyki, życzenia składali kolejno: dziewczynki z DSM'ek, chłopcy Ministranci, młodzież z KSM'u z Widełki, młodzież z KSM'u z Kłapówki która również reprezentowała społeczność Kłapówki, panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Caritas'u, panowie z Radu Sołeckiej, Rady Parafialnej jak również z Klubu Sportowego Wilga Widełka. Fotorelacja z uroczystości dostępna tutaj.

/Administator/

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

2014-04-20

News

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja!

/Proboszcz/

Rekolekcje Wielkopostne w Widełce

2014-04-05

News

W dniach od 9 kwietnia do 12 kwietnia bieżącego roku w naszej parafii organizowane są Rekolekcje Wielkoposne. W imieniu własnym oraz księdza rekolekcjonisty serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania słowa Bożego, nauki dla poszczególnych grup parafii, młodzieży oraz dzieci szkolnych. Jest to szczególny czas modlitwy i oczekiwania na Zmartwychwstałego Chrystusa. Plan rekolekcji dostępny będzie w gablotce w kościele jak również na naszej stronie tutaj.

/Proboszcz/

Imieniny Proboszcza ks. Lucjana

2014-01-06

News

Dziś w dniu Objawienia Pańskiego tj. 6 stycznia 2014 roku, w naszym kościele, we Wspólnocie Parafialnej obchodziliśmy imieniny naszego Proboszcza ks. Lucjana Kota. Uroczystą sumę rozpoczął ks. Wojciech. Była ona sprawowana o zdrowie i błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla ks. Proboszcza z racji imienin - intencja Koła Gospodyń. Po wspólnej modlitwie, nastąpiły życzenia jako wyraz wdzięczności za sprawowaną opiekę duchową na całą parafią od poszczególnych grup naszej wsi, począwszy od Ministrantów, Dziewczęcej Służby Maryjnej, Szkolnego "Caritas", Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Strażaków, Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, Prafialnego "Caritas", Klubu Sportowego "Wilga Widełka", Rady Parafialnej, a skończywszy na życzeniach od Rady Sołeckiej oraz zespołu "Widelanie". Fotorelację z tej uroczystości można obejżeć tutaj.

/Administrator/

W najbliższym czasie

Plan wizyty duszpasterskiej
do pobrania poniżej
adobe

Harmonogram kolędy

Porządek Mszy Św.

Na najbliższy tydzień:

Poniedziałek7.00
Wtorek7.00
Środa14.00
Czwartek7.30; 10.30; 16.00
Piątek7.00; 16.00
Sobota7.00; 16.00
Niedziela
7:30; 9.00; 10:30; 16:00;
Kłapówka:
niedziela, godz. 9:00
Nabożeństwa w grudniu
godz. 16:00

Aktualny porządek nabożeństw i intencji mszalnych tutaj

Kancelaria
Kancelaria Parafialna czynna jest codziennie po Mszy Św. za wyjątkiem, niedziel, świąt i Pierwszych Piątków miesiąca.
W sprawach małżeńskich proszę zgłaszać się w czwartki.  
 
 
Wezwanie do chorego
oraz sprawy pogrzebu
o każdej porze.
Reklama

 

 

 

 

www.parafia.widelka.pl