Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Widełce
Nawigacja Galeria

Szybki kontakt

Parafia rzymskokatolicka
Matki Bożej Królwej Polski


Widełka 175
36-145 Widełka
tel. (17) 2274 311
e-mail

Licznik statystyk
Statystyki z 2014 roku
News

Aktualności

Nawiedziny obrazu św. Rodziny

2015-11-17

News

W środę – 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości modliliśmy za Ojczyznę. Msza św. o godz. 17.00. – połączona z przybycie do naszej parafii nawiedzinami kopi Obrazu Świętej Rodziny z Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną.
Ciąg dalszy oraz fotorelacja z nawiedzin dostępne tutaj.

/Ks. Proboszcz Lucjan Kot/

Organizator parafii w Widełce

2015-11-01

News

Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Widełce, położna w dekanacie głogowskim, w odległości 21 km na północ od Rzeszowa, istnieje już blisko sto lat. Powstała bowiem w 1920 r. jako swoiste wotum złożone Bogu za odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Ciąg dalszy tutaj.

/Ks. dr Andrzej Motyka /

Dożynki Gminne w Widełce

2015-09-18

News

W niedzielę 30 sierpnia br. w Widełce obchodzono coroczne święto plonów. Dożynkowe święto poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym w Widełce odprawiona w intencji rolników przez Księży Dziekanów z dekanatów Głogów Młp. oraz Kolbuszowa Wschód i Zachód pod przewodnictwem Ks. Dziekana Adama Samela, który wygłosił słowo Boże do zgromadzonych rolników z pięknymi wieńcami.
Ciąg dalszy oraz zdjęcia tutaj.

/Ks. Proboszcz/

Imieniny ks. Jana

2015-06-21

News

Serdeczne życzenia imieninowe księdzu Janowi, składali dziś przedstawiciele poszczególnych grup z naszej parafii: Ministranów, DSM, KSM, Klubu Sportowego "Wilga", Rady Parafialnej, Koła Gospodyń, Kapeli "Widelanie", Rady Sołeckiej na czele z Panem Sołtysem.
Na fotograficzną relację z uroczystości imienin zapraszam tutaj.

/Administator/

Boże Ciało

2015-06-07

News

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego: Święto Najświętszego Ciała Chrystusa (Festum Sanctissimi Corporis Christi), potocznie zwana także Świętem Ciała i Krwi Pańskiej, a w tradycji ludowej: Boże Ciało) – w Kościele katolickim uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu, święto nakazane. W tym roku procesja udała się w stronę Dużej Widełki. Pierwsza stacja w kapliczce Państwa Selwów, druga przy krzyżu Państwa Węglowskich. Trzecia w drodze powrotnej u Państwa Żmudów i czwarta z błogosławieństwem w ogrodzie Sióstr Michalitek.
Na fotograficzną relację z uroczystości obchodzonej w naszej Parafii zapraszam tutaj.

/Administator/

Piesza pielgrzymka

2015-05-30

News

W sobotę 30 maja o godz. 11.00 w Głogowie Młp. odbyła się koronacja wizerunku Matki Bożej Głogowskiej „Uzdrowienie chorych”. Zgodnie z propozycją wielu osób na koronację wyruszyła z Widełki pielgrzymka, której trasa przebiegała przez Styków do Głogowa Małopolskiego.

Do obejrzenia fotorelacji z pielgrzymki jak i uroczystości zapraszamy tutaj.

/ks. Jan/

Odpust Parafialny

2015-05-02

News

"Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo! Ty za nami przemów słowo, Maryjo! Ociemniałym podaj rękę, niewytrwałym skracaj mękę, Twe Królestwo weź w porękę, Maryjo! Tak śpiewamy w pięknej, starej pieśni religijnej. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski - to doskonała okazja, by przypomnieć sobie, co znaczą te słowa. Owo "z dawna" oficjalnie zaczyna się od ślubów króla Jana Kazimierza, choć przecież Maryja zawsze była nam Hetmanką. Na dalsze rozważania zapraszam tutaj.

Do obejrzenia zdjęć z odpustu zapraszamy tutaj.

/Administator/

Rocznica I Komunii Św.

2015-04-26

News

Dnia 26 kwietnia w naszym Kościele parafialnym odbyła się rocznica I Komunii Świętej. Dzieci z radością wspominały dzień I Komunii Świętej. Dziękowały za największe dary: Chrzest i Eucharystię, a także zapraszały Jezusa na nowo do swego serca.

Zdjęcia z rocznicy można obejrzeć tutaj.

/Administator/

Wspomnienie Św. Marka

2015-04-25

News

Dzisiaj obchodzimy liturgiczne wspomnienie Św. Marka Ewangelisty. Czczony Święty w księgach Nowego Testamentu występuje pod imieniem Jan; był uczniem Św. Piotra Apostoła. Zostawił zwięzły opis życia i nauk Pana Jezusa. Jego Ewangelia uważana jest za najstarszą i zarazem najkrótszą spośród Ewangelii.

Zdjęcia z procesji o urodzaje można obejrzeć tutaj.

/Administator/

Bierzmowanie Młodzieży

2015-04-14

News

We wtorek, 14 kwietnia 2015 r. odbyło się bierzmowanie w naszej parafii młodzieży III klasy gimnazjum z trzech miejscowości: Widełki, Zaczernia i Bud Głogowskich przez ks. Bp. Jana Wątrobę naszego Ordynariusza.

Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.

/Administator/

Wielkanoc

2015-04-05

News

Życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa, niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

/Proboszcz/

...Zmartwychwstanie

2015-04-05

News

W piątkowy wieczór (20 marca br.) na naszym cmentaru - Golgocie, odbyła się droga krzyżowa prowadzona przez młodzież z KSM.

Zdjęcia z rezurekcji wielkanocnej można obejrzeć tutaj.

/Administator/

Wielka Sobota - czas oczekiwania na...

2015-04-04

News

Podczas Mszy Wigilii Paschalnej święcone są woda i ogień, po raz pierwszy od rozpoczęcia Wielkiego Postu śpiewany jest hymn "Chwała na wysokości Bogu" oraz ponownie rozbrzmiewają dzwony i organy.

Zdjęcia z sobotniej uroczystości można obejrzeć tutaj.

/Administator/

Droga Krzyżowa na Golgocie

2015-03-22

News

W piątkowy wieczór (20 marca br.) na naszym cmentaru - Golgocie, odbyła się droga krzyżowa prowadzona przez młodzież z KSM.

Zdjęcia częsciowo oddające nastrój przeżywania można obejrzeć tutaj.

/Administator/

8 marca - Dzień Kobiet

2015-03-07

News

Z okazji Dnia Kobiet składamy serdeczne życzenia wszystkim Kobietom naszej parafii. Wielu chwil radości, wszelkiej pomyślności, powodzenia w pracy, uśmiechów na twarzy i zadowolenia z siebie, wielu łask od Boga płynących oraz opieki Matki Najświętszej.

/Administator/

Matka Boża Głogowska - Uzdrowienie Chorych

2015-02-08

News

Dziś przybył do naszej parafii obraz Matki Bożej Głogowskiej – Uzdrowienie Chorych, który 30 maja br. będzie koronowany. Za głoszone Słowo Boże, przedstawienie historii obrazu i zachętę do udziału w koronacji bardzo dziękujemy Księdzu Dziekanowi Adamowi Samelowi z Głogowa, Kustoszowi Sanktuarium. Myślę, że wielu z nas w tej uroczystości będzie uczestniczyć. Już dziś będziemy się modlić aby ta uroczystość okazale wypadła i przyniosła jak największe owoce przede wszystkim duchowe, nie tylko w naszym dekanacie ale w diecezji.

Obraz Matki Bożej Głogowskiej wraz z krótką historią oraz modlitwą, jak również zdjecia z dzisiejszego nawiedzenia obrazu moża obejrzeć tutaj.

Uroczystość koronacyjna odbędzie 30 maja 2015 roku o godzinie 11.00 na rynku w Głogowie Małopolskim.

/Administator/

Szczęśliwego Nowego Roku 2015

2015-01-01

News

Kolędowanie przed Pasterką - wersja wideo - YouTube

2014-12-30

News

Serdecznie zapraszam do oglądnięcia występu poszczególnych grup naszej parafii podczas kolędowania przed Mszą Św. - Pasterką.

Zdjęcia oczywiście można obejrzeć tutaj, natomiast na kanale YouTube opublikowany został materiał wideo, który dostępny jest po kliknięciu na zdjęcie obok lub tutaj.

/Administator/

W najbliższym czasie
opłatek

O tradycji łamania się opłatkiem

Porządek Mszy Św.

Na najbliższy tydzień:

Poniedziałek7.00
Wtorek7.00
Środa7.00
Czwartek14.00
Piątek7.30, 10.30, 16.00
Sobota7.00, 16.00
Niedziela
7.30, 10.30, 16.00
Kłapówka:
niedziela, godz. 9:00
Pierwsza niedziela miesiąca:
godz. 9:00 - Msza Św.
szkolna dla dzieci

Aktualny porządek nabożeństw i intencji mszalnych tutaj

Kancelaria
Kancelaria Parafialna czynna jest codziennie po Mszy Św. za wyjątkiem, niedziel, świąt i Pierwszych Piątków miesiąca.
W sprawach małżeńskich proszę zgłaszać się w środy.  
 
 
Wezwanie do chorego
oraz sprawy pogrzebu
o każdej porze.
Archiwum
Reklama

 

 

 

 

www.parafia.widelka.pl